umf din iasi

care ne mananca zilele
dr.quinn
junior
junior
Posts: 27
Joined: Tue Sep 20, 2005 7:48 pm
Location: iasi
Contact:

umf din iasi

Postby dr.quinn » Thu Sep 22, 2005 4:15 pm

am si eu o intrebare: stie cineva ceva despre "magnifica facultate din iasi" si cam cum as putea face sa-mi aleg tema de licenta?
as fi recunoscatoare daca cineva m-ar ajuta cu vreun sfat ceva ca sunt cam pe dinafara :evil:

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Thu Sep 22, 2005 5:43 pm

magnifica facultate din Iasi.........FUGI NAIBII CAT MAI AI TIMP!!!!!!!!!!!!!!!!.....daca nu mai ai timp....ummm.......pai uite cam cum stau treburile...anul acesta taxa de licenta a fost 2 000 000 + ca in vara ne-au pus sa platim cu 20 euro (cam 700 000) un CERTIFICAT DE COMPETENTA LINGVISTICA ...adik o bucata de hartie pe care scria ca ai facut engleza in anul I sau franceza sau germana....si care nu are nici o valoare inafara umf Iasi dar fara care nu te puteai inscrie la licenta. Acuma se aude ca taxa pentru eliberat adeverinta de licenta necesara la inscrierea la rezidentiat o sa fie tot 2 000 000....toata lumea se roaga sa fie doar un zvon.
Lucrare de diploma......sfat:CUMPARA-O...pentru ca daca vrei sa o faci singura poti sa te duci la orice catedra vrei tu vei beneficia de acelasi tratament.....adik faci lucrarea singura de la primul la ultimul cuvant...nu stiu pe nimeni care sa fi facut lucrarea pe bune si care sa fi fost ajutat de coordonator....ba iti mai pune si bete in roate daca te duci cu "mana goala". Asa ca pentru economie de timp si nervi e mai bine sa o cumperi. Pret din ce am auzit eu cam 200 euro dar ti-o da pe cd sau xeroxata si trebe sa o rescrii tu sau sa o listezi, legi etc alti bani alta distractie...oricum..tot este mai avantajos decat sa o faci singura.Am auzit ca la igiena ar fi lucrarile mai ieftine dar se dau repede. Pretul afisat nu include "plocoanele".
Asa ca...multa bafta.......

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Sep 22, 2005 8:16 pm

ce vorbiti voi acolo de taxa de licenta?
noi la buc nu am dat nimic .
evident afara de loserii care au platit 40 de euro spaga.


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Tim
senior
senior
Posts: 263
Joined: Thu Aug 11, 2005 9:59 pm

Postby Tim » Thu Sep 22, 2005 8:20 pm

kooksee wrote:ce vorbiti voi acolo de taxa de licenta?
noi la buc nu am dat nimic .
evident afara de loserii care au platit 40 de euro spaga.


a dat cineva 40 de euro?? :shock:

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Thu Sep 22, 2005 8:30 pm

la iasi anu trecut era 1500000, pt certificatul de limba n au luat bani da na...daca se poate ...

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Thu Sep 22, 2005 8:31 pm

am platit 2 000 000 taxa de licenta cu chitanta si taxa pt certificatul de limba 700 000 tot cu chitanta......si la examen faceau tipele panarama la cei care mai cereau foi ca nu mai sunt foi si sa nu mai gresim si sa nu mai indraznim sa cerem alte foi ca nu mai au :evil:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Sep 22, 2005 9:05 pm

Tim wrote:a dat cineva 40 de euro?? :shock:


cica ar fi fost unii.
probabil aia care nu au invatat.



kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
dr.jones
junior
junior
Posts: 31
Joined: Tue Sep 13, 2005 2:41 am

Postby dr.jones » Sun Sep 25, 2005 3:42 am

Dear KOOKS tu esti constient ca daca nu erau looseri aia despre care vorbesti poate chitaiai acum pe la usa decanului cu cererea pt. februarie? :twisted: Se pare ca atrecut mult timp de atunci! Iti mai amintesti de liceu cand luai 1 la teza la romana sau cand lesinai la ora de matematica? :D

User avatar
dr.jones
junior
junior
Posts: 31
Joined: Tue Sep 13, 2005 2:41 am

Postby dr.jones » Sun Sep 25, 2005 3:46 am

Nu mi-o lua in nume de rau. Chiar nu am nimic cu tine. Parerea mea e doar ca ar trebui sa-i lasi pe altii sa vb. despre ce nu te caracterizeaza pe tine, respectiv invatatul. Hai bafta!

User avatar
amyka
senior
senior
Posts: 103
Joined: Tue Nov 18, 2008 8:40 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: umf din iasi

Postby amyka » Tue Dec 09, 2008 4:41 pm

Buna. Exista vreun site-forum al studentilor UMF Iasi? Sunt bobocica si asi vrea sa stiu si eu care sunt subiectele la anato, biochimie pt examen? Am inteles ca sunt cam aceleasi in fiecare an. Si cam cum decurg examenele la anul I Merci mult
Un prieten adevarat iti intinde o mana si iti atinge sufletul!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: umf din iasi

Postby b3 » Thu Dec 11, 2008 9:50 pm

Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

icoana
junior
junior
Posts: 29
Joined: Sun Oct 10, 2010 9:33 am

Re: umf din iasi

Postby icoana » Thu Oct 14, 2010 8:02 am

Din pacate, mereu vor exista persoane gen DOLL care arunca cu vorbe in dreapta si-n stanga. Eu mi-am facut licenta la catedra de Biofizica medicala, lumea de acolo e ok si nici pe alti colegi care au fost la alte catedre nu i-am auzit sa se planga. Licenta mi-am facut-o singura, majoritatea informatiilor mi le-am luat de pe net, am dus-o la indrumatoare, ea mi-a facut corecturi si adaugiri si cam asta a fost tot. O prietena de-a mea a fost la Nefrologie si d-na dr care s-a ocupat de ea a fost iarasi ok din toate punctele de vedere. Nu mi s-a cerut nimic, i-am luat indrumatoarei un cadou tocmai pentru ca se purtase impecabil si mi-am dorit din suflet sa primeasca ceva de la mine (a trebuit sa insist o groaza pana am convins-o sa primeasca).
Inca ceva: cui nu-i convine la Iasi sa se duca in alta parte dar cu tristete zic: daca esti din Moldova n-o sa-ti fie moale. Am facut practica de vara la Cluj, la Institutul de Oncologie "Chiricuta". Proful din "fata de la Iasi" nu ma scotea, povestea numai absurditati despre spitalul Sf Spiridon Iasi, apoi ca la tara in Moldova casele sunt din chirpici etc, la radiologie ma ia un asistent ca stie el cum sunt moldovencele si eu sunt moldoveanca tipica, eu abia intrasem pe usa si asta se lua de mine (asa m-a recomandat doctorita ca sunt din Moldova)... A, uitasem sa zic ca doctorita care-mi era indrumatoare intai nu a vrut sa ma primeasca si dupa ce m-a primit m-a luat ca de ce n-am facut practica la Iasi. Ultima penibilitate ce mi-a fost dat s-o traiesc la Cluj a fost la caminul unde m-am cazat: a facut cineva mizerie la baie iar femeia de serviciu tipa pe hol ca nou-venitii trebuie si ei sa respecte curatenia (eram singura nou-venita si aia stia ca sunt din Iasi pentru ca ma luase la intrebari pe la dusuri- deh, eram o figura noua si trebuia musai sa stie de unde sunt si ce fac pe acolo). Cand m-am intalnit iarasi cu ea a tinut sa-mi spuna, pe un ton spasit, ca a aflat cine fusese autorul. Concluziile le trage fiecare....

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Re: umf din iasi

Postby golanulstelist » Wed Nov 24, 2010 9:58 am

Asta e placut in bucuresti, 1/3 moldoveni, 1/3 olteni si restul tigani! Nu se ia nimeni de nimeni.

warning

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: umf din iasi

Postby Krisler12 » Sun Nov 28, 2010 1:43 pm

golanulstelist wrote:Asta e placut in bucuresti, 1/3 moldoveni, 1/3 olteni si restul tigani! Nu se ia nimeni de nimeni.

warning


=))
Probabil cel care ti-a dat warning e si el din Bucuresti. :D

btw, stie cineva cum e cu licenta pe microbi, la Iasi ?


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests