spitale anul VI

deea_for_you
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Jun 15, 2004 10:25 pm
Location: wherever I want

spitale anul VI

Postby deea_for_you » Wed Sep 01, 2004 12:59 pm

Eu acum trec in anul VI si vreau sa ma mut intr-o serie cu spitale usoare. Stie cineva care sunt spitalele usoare mai ales la materiile care pun probleme in anul VI de genul gineco, pediatrie etc si cam c at trebuie dat la secretariat de persoana pt a te muta?
"There is no turning back from this unending path of mine, serpentine and black it stands before my eyes..."

User avatar
lady galadriel
senior
senior
Posts: 233
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:21 pm
Location: acasa

Postby lady galadriel » Wed Sep 01, 2004 1:57 pm

se pare ca anu'asta e mai greu cu mutatul...:(...spitale usoare:Bucur la Gineco,Fundeni la Pediatrie...bafta!

chrislove
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:58 pm

Postby chrislove » Wed Sep 01, 2004 1:58 pm

gineco super lejer in Caritas

pediatrie super serios in Gr. Alexandrescu, dar inveti multe

la restul stagiilor cam toate spitalele sunt la fel

de secretara nu stiu nimic

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Wed Sep 01, 2004 2:58 pm

Gineco Cantacuzino-lejer, dar se da practic cu profu si trebuie sa stii ceva, pana la urma, spre deosebire de Municipal, de exemplu, unde poti sa nu stii nimic, ca iei 10. :shock:
Pediatrie Irza I simplu. A nu se confunda cu Irza II, unde e destul de nasol examenul, dar nici acolo nu se mananca oameni. :roll:

Mai bine orienteaza-te la ce au avut seriile 1 si 6 anul asta, daca vrei sa stai complet linistita.

De mutat, intr-adevar, mai greu in anul 6, dar nimic nu e imposibil la noi in facultate.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: spitale anul VI

Postby Chingachgook » Wed Sep 01, 2004 6:06 pm

deea_for_you wrote:Eu acum trec in anul VI si vreau sa ma mut intr-o serie cu spitale usoare. Stie cineva care sunt spitalele usoare mai ales la materiile care pun probleme in anul VI de genul gineco, pediatrie etc si cam c at trebuie dat la secretariat de persoana pt a te muta?



Salut!
Ca sa ma exprim civilizat, go fuck yourself. Ma enervez de fiecare data cand vad asemenea mentalitati.
Din cauza unora ca tine se duc draq tentativele de redresare a situatiei. Ce ar fi daca te-ai duce acolo unde ai fost repartizata cu spitalele alea bune sau rele? Sau unii dintre noi tre sa fim mai smecheri?

kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
ndsimona
elder
elder
Posts: 745
Joined: Tue Mar 16, 2004 8:25 pm
Location: Bucuresti

Postby ndsimona » Wed Sep 01, 2004 9:05 pm

Am fost seria I anul asta ; am avut Gineco la SUUB: lejer si frumos, asistenti OK, super prietenosi si de gasca, cine vrea se duce, cine nu vrea nu se duce la stagiu si la cursuri;e treaba cu semnatu', dar se mai linistesc apele pe parcursul stagiului ;trebuie sa faci 3 garzi, dar e instructiv si interesant. Examenul este oral , dar lejer.
Pediatrie - Budimex - oribil, m-a marcat neplacut :nu prea inveti nimic, unii asistenti pun prezente (noi am avut ghinionul sa avem pe cineva care in cele 10 saptamani cat am fost acolo , a pus prezente in fiecare zi); examenul este ingrozitor:dai cu un pacient si cu unul din asistenti, apoi te duci la prof sau la conf care te trec prin toata materia ;intra cate unul , cate 2 grupe pe zi; pe mine personal m-a ascultat 40 de minute (sa nu va inchipuiti ca am stat atat ca a tras de mine, nu e cazul, invatasem de frica).In cele din urma dai scrisul - niste grile imposibile , pe care nu stiu de unde le-au scos;notele au fost f.f. mici, nu am miscat, am intrat cate juma de serie.
A, si inca ceva: am optat sa nu facem cursuri, ceea ce a fost o mare greseala: pentru examen bibliografia cuprindea Iordachescu (profu' de acolo), Ciofu si Nelson (un tratat strain de pediatrie).

mihaiion2
junior
junior
Posts: 45
Joined: Tue Nov 25, 2003 8:59 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby mihaiion2 » Wed Sep 01, 2004 10:13 pm

Gineco - Municipal, Pediatrie - Emilia Irza Prof. Gherghina (de preferat sa nu fie ultimul stagiu din an), ORL - Budimex, ATI - Fundeni (daca vrei lejer - neaparat), Legala - (prof. Gheorghiu), Urgente medicale - Coltea (eu am facut in Municipal la Cinteza dar cred ca e mai bine in Coltea).
Si daca vrei neaparat sa iti faci viata mai usoara ar fi si mai bine sa faci Urgente si Legala in semestrul 1 indiferent cu cine / unde faci (la Legala poti sa vorbesti si sa te duci cu alta serie daca seria ta face in sem 2 dar la acelasi prof care va preda la seria ta in semestrul2 ).

deea_for_you
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Jun 15, 2004 10:25 pm
Location: wherever I want

Postby deea_for_you » Thu Sep 02, 2004 2:28 pm

multumesc mult celor care mi-au raspuns, o sa vad ce pot sa fac. Pana acum nu m-am mutat din seria mea si am avut parte de o gramada de spitale naspa in timp ce alti prieteni din alte serii nu aveau nici o problema si mai luau si note mari. Am zis ca macar in anul 6 sa-mi fie si mie mai lejer. :roll:
"There is no turning back from this unending path of mine, serpentine and black it stands before my eyes..."

User avatar
Ahriman
junior
junior
Posts: 49
Joined: Mon May 24, 2004 8:30 am
Location: Ploiesti
Contact:

Spitale...

Postby Ahriman » Fri Sep 03, 2004 12:10 am

Nice one, kooksee!!!!!!!!!! Mi-a placut raspunsul! :twisted:
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Image

dibo
junior
junior
Posts: 73
Joined: Tue Apr 13, 2004 1:14 pm
Location: 44N25 26E06 (aproximativ)

Re: spitale anul VI

Postby dibo » Sat Sep 04, 2004 11:03 pm

kooksee wrote:
deea_for_you wrote:Eu acum trec in anul VI si vreau sa ma mut intr-o serie cu spitale usoare. Stie cineva care sunt spitalele usoare mai ales la materiile care pun probleme in anul VI de genul gineco, pediatrie etc si cam c at trebuie dat la secretariat de persoana pt a te muta?



Salut!
Ca sa ma exprim civilizat, go fuck yourself. Ma enervez de fiecare data cand vad asemenea mentalitati.
Din cauza unora ca tine se duc draq tentativele de redresare a situatiei. Ce ar fi daca te-ai duce acolo unde ai fost repartizata cu spitalele alea bune sau rele? Sau unii dintre noi tre sa fim mai smecheri?

kooksee


Aplauze!
Nu stii - te invatam, nu poti - te ajutam, nu vrei - te obligam!

User avatar
somnorici
junior
junior
Posts: 87
Joined: Wed Oct 22, 2003 9:33 pm

Re: spitale anul VI

Postby somnorici » Fri Sep 24, 2004 8:22 am

ce stiti de gineco in pantelimon?
ca se pare ca asta voi "trai" la anu'...
Inca mai sper!

User avatar
alcorsimona
senior
senior
Posts: 221
Joined: Sun Jul 18, 2004 8:18 pm

Postby alcorsimona » Fri Sep 24, 2004 11:38 am

Eu am facut gineco in pantelimona dar stagiul l-am facut la elias si a fost super. Chiar am invatat cate ceva si la examen ne-a fost foarte usor si noi am luat note mai mari decat ceilalti. Asa ca daca poti vorbeste cu secretare profului sa dea grupa ta la Elias
Oricum tin mult la prezente, dar cel putin la elias faci ceva
Be careful what you want, it may happen to you!

User avatar
sonia
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Sep 13, 2004 6:55 pm

Postby sonia » Fri Sep 24, 2004 4:46 pm

S-au stabilit spitalele la anul 6...?auzisem ca nu :roll:

User avatar
somnorici
junior
junior
Posts: 87
Joined: Wed Oct 22, 2003 9:33 pm

Postby somnorici » Fri Sep 24, 2004 9:42 pm

merci "alcorsimona"!

sonia wrote:S-au stabilit spitalele la anul 6...?auzisem ca nu :roll:

deocamdata sunt zvonuri. nimic oficial...inca...
Inca mai sper!

User avatar
sonia
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Sep 13, 2004 6:55 pm

Postby sonia » Tue Sep 28, 2004 10:32 pm

Stie cineva cum e irza 2 la pediatrie?asa,mai detaliat..........

mizi mizo
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu Jun 10, 2004 9:08 pm

Cine ma ajuta?

Postby mizi mizo » Wed Sep 29, 2004 10:43 pm

imi spune cine va cum este la gineco ancar pantelimon mai dataliat cum este examen ? si daca face probleme profu??mersi multttttttttttttttttt

User avatar
elfstone
senior
senior
Posts: 428
Joined: Sun Sep 14, 2003 3:10 pm
Location: about and aloof
Contact:

Postby elfstone » Thu Sep 30, 2004 2:31 am

Nu inteleg la ce fel de probleme pe care le-ar putea face Ancar te referi. Este un om super! A mai facut cate o scena de duritate, uneori facand cu ochiul in timp ce urla :) Nu ii place deloc sa vada studenti pe holuri si cand ii vede, perceptia mea, asistentii au mai mult de suferit decat studentii :) Iar daca te-ar prinde (zice-se, nu s-a intamplat) fara echipament complet la sala de nasteri ar iesi scandal mare. Pe de alta parte, se poate vorbi cu el si ai ce sa inveti (evident, duh!) din astfel de conversatii extracurriculare. Singura problema reala este reprezentata de cursurile interminabile. Nu stiu cat de bune sau proaste erau, dar iti trebuia ceva stapanire de sine sa rezisti de la cap la coada. Eu nu am "dus" mai mult de trei-patru. Treaba e ca nu prea conteaza, cartile lui sunt de baza. Microcursurile, insa, pe care le tin asistentii dimineata, inainte de LP, are a must. Scurte, la obiect, pe teme importante. Ma rog, n-o mai lungesc... stagiul de gineco din Pantelimon a fost unul dintre cele mai reusite din facultate. Am ajuns sa ne apropiem foarte tare de asistenta noastra si, nu in ultimul rand, a fost cel mai "hands on" stagiu la care am fost. Eu, unul, m-am simtit atat de bine ca era sa imi schimb optiunile, dar mi-am revenit la timp :) Nu stiu cum sa zic... nu ne-am simtit studenti, ne-am simtit realmente integrati in peisaj... cu garzi, cu vizite, cu zeci si zeci de examinari si manevre, cu cafea de dimineata impreuna cu asistenta noastra... tot dichisul :) Am intrat de cateva ori in sala, dar asta nu a fost esential.

Examenul de gineco a fost unul dintre cele mai faine pe care le-am dat in facultate. Practicul a fost relativ lejer, dar nu chiar neserios. L-am dat cu Bacalbasa, un tip extraordinar, si a fost un soi de discutie mai degraba decat "ascultare". Cel putin asta a fost perceptia mea si a celor din jur. Scrisul a fost destul de greu. In primul rand, merita zis, au insistat sa lipeasca si sa stampileze colturile lucrarilor (deci mai tare decat la licenta :) ) Nu prea mai tin minte cum erau grilele, dar stiu ca erau din toata materia si multe dintre ele necesitau chiar si un pic de gandire :P Notele au fost relativ mari, eu, cel putin, am luat mai mult decat ma asteptam. Ce pot sa zic este, insa, ca a fost unul dintre putinele examene de la care am iesit satisfacut: tot ce invatasem imi folosise, nu trebuise sa tocesc / memorizez. Cand am iesit imi ziceam: ne-a cam tras-o, dar la cat de fain a fost stagiul, aveau dreptul sa ne-o traga si mai tare.
"I'd much rather be happy than right, any day" (name not important)

Get firefox

mizi mizo
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu Jun 10, 2004 9:08 pm

Mersi mult pt elfstone

Postby mizi mizo » Thu Sep 30, 2004 5:57 pm

mersi mult elfstone pt ca ai avut timp sa-mi raspunzi , dar unicul lucru care il tot aud ca este naspa la pantelimon dar cred ca sunt doar vorbe
mers mult
tie bafta multa lal rezidentiat

User avatar
MORENA
senior
senior
Posts: 376
Joined: Sun Aug 22, 2004 6:10 pm
Location: Pe muchie de cutit

alexandresu

Postby MORENA » Fri Oct 01, 2004 12:26 pm

poate cineva sa-mi spuna cum a fost stagiul de pediatrie in alexandrescu?
chiar atat de greu? multi colegi din seria mea au facut niste cereri disperate pe la secretara , chestie care a facut-o pe cristina sa urle ca nu lasa seria 8 cu 40 de oameni, cati mai ramasesem pe 28 sept.
ca in anul asta, nu am mai vazut atatea mutari disperate intre serii...poate in anul 3 si nici atunci..
ideea e ca anul asta toti s-au repezit sa prinda seria 1, singura fara nici o "belea" ...

as vrea sa stiu si eu cat de greu este stagiul de pediatrie in alexandresu de au fugit in halul asta de el.

mizi mizo
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu Jun 10, 2004 9:08 pm

cine imi spune ?

Postby mizi mizo » Fri Oct 01, 2004 5:55 pm

cine a facut urgente in Caritas ? cum este examen grila ?sau sibiecte ? este sever?
mersi multttttttt

User avatar
lady galadriel
senior
senior
Posts: 233
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:21 pm
Location: acasa

Postby lady galadriel » Fri Oct 01, 2004 9:26 pm

noi n-am prea fost la cursuri si s-au suparat...credeam ca va fi rauuu...da de unde...note de toate felurile...greci vorbind cat ii tinea gura.10 subiecte, din fiecare curs si se putea vorbi desi se plimbau printre noi si semnau lucrari...cred ca daca mergeti macar 15 la curs va fi super leeeegeeeer.Bafta!

User avatar
elfstone
senior
senior
Posts: 428
Joined: Sun Sep 14, 2003 3:10 pm
Location: about and aloof
Contact:

Postby elfstone » Sat Oct 02, 2004 1:20 am

Murg in Caritas?... Cursurile sunt infecte, examenul mi s-a parut dur. Ingrozitor de multa cardiologie, putin si ridicol despre alte urgente. Nici in cursul de cardio nu erau atatea despre aritmogeneza! Proful e tare simpatic, dar aerian si complet nepasator. La examen, in afara de faptul ca i se parea inadmisibil ca nu se poate sa dureze trei ore, nu i s-a simtit prezenta. In schimb era acolo o vaca groaznica si rea care comenta la orice miscare, semna lucrari si ne insulta in fel si chip. O amintire traumatizanta :)

PS: cativa colegi au dat cu alte serii si au povestit lucruri apropiate de cele din postul de mai sus
"I'd much rather be happy than right, any day" (name not important)



Get firefox

User avatar
somnorici
junior
junior
Posts: 87
Joined: Wed Oct 22, 2003 9:33 pm

Postby somnorici » Tue Oct 05, 2004 10:37 pm

poate sa-mi spuna si mie cineva ceva despre psihiatrieII - Prof. Prelipcenu? multumesc mult!
Inca mai sper!

User avatar
sixtyne
senior
senior
Posts: 162
Joined: Fri Jun 11, 2004 11:01 pm

Postby sixtyne » Wed Oct 06, 2004 12:58 am

Pediatria in Alexandrescu a fost destul de draguta...trebuie sa fii acolo, dar mai poti sa te strecori...examenul a fost usor.Daca inveti poti usor lua 10, atata timp cat nu te pierzi in fata profului.Poti lua si 8 insa.Daca nu inveti iei un 5-6 acolo si doar daca ii raspunzi profului aiurea, in sensul ca il "iei peste picior" pici cu brio. Iar cursurile profesorului Ciofu sunt foarte faine...scurte si la obiect.Adevarat e ca in final nu mai stii din ce sa inveti pentru examen(cursuri sau cartea lui), dar daca te descurci sa le imbini pe amandoua e super ok. Si nici nu trebuie sa stii perfect toata materia, ca n-are timp sa te intrebe tot ce-i trece prin cap.
Mie mi-a placut si chiar am invatat ceva pediatrie...
Nu e chiar de fugit de spitalul asta!

User avatar
The Hobbit
junior
junior
Posts: 41
Joined: Wed Oct 01, 2003 10:06 pm
Location: The Shire
Contact:

orar6?

Postby The Hobbit » Sat Oct 09, 2004 4:22 pm

please, guys, puneti pe forum orarul la anul 6, ca il vreau si eu pe calculator...ca sa vad cum ma fofilez pe la examene :oops:

Stie cineva cate saptamani are modulul de ATI?

Multam Fain!
To avoid delay, please have all your symptoms ready.
(Notice in an English doctor's waiting room).

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Re: orar6?

Postby Madi » Sat Oct 09, 2004 7:07 pm

The Hobbit wrote:Stie cineva cate saptamani are modulul de ATI?


Oricat de ciudat ar parea: DEPINDE!

Depinde de unde faci:
Daca faci la Fundeni :D : 8 cursuri si 2 LP-uri, care nu stiu in ce masura se fac si astea... din cate a auzit eu nu prea se fac. Examen cu grilele "din baza de date".
Daca faci la SUB :cry: : 8 cursuri si 8 LP-uri, care se fac, cu prezenta, cu manekine, cu fimuletze, cu tot!
A! Si cu examen serios!
Dagli amici mi guardi Dio, dai nemici mi guardo io!

User avatar
placebo
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:29 pm
Location: around here

Postby placebo » Sat Oct 09, 2004 8:35 pm

stie cineva cum e gineco la polizu??Cum se desfasoara examenul oral/grila/sinteza?? orice informatie e bine venita.....

User avatar
MORENA
senior
senior
Posts: 376
Joined: Sun Aug 22, 2004 6:10 pm
Location: Pe muchie de cutit

Postby MORENA » Mon Oct 11, 2004 2:01 pm

pt sixtyne

mersi mult de tot pt raspuns. deja ma simt mai bine.:)

User avatar
elfstone
senior
senior
Posts: 428
Joined: Sun Sep 14, 2003 3:10 pm
Location: about and aloof
Contact:

Postby elfstone » Mon Oct 11, 2004 3:47 pm

somnorici wrote:poate sa-mi spuna si mie cineva ceva despre psihiatrieII - Prof. Prelipcenu? multumesc mult!


Am ezitat sa raspund, desi am facut acolo, pentru ca nu stiu cum e. Aveam, se pare, si asistent, dar se ascundea el, efectiv, de noi. N-am auzit de absente sau ceva similar... . Unele cursuri au fost chiar interesante. Mai circulau si niste cursuri batute la masina si scrise, cel mai probabil, prin anii '60 :) In general, totul era un melanj de psihiatrie clasica, literar-artistica si DSM IV (nu stiu de ce). Prelipceanu e un om... special... nu stiu, nu pot sa imi dau cu parerea daca e de treaba sau nu... are un body language "ilizibil" si, de obicei, reactioneaza intr-un mod neasteptat... . Daca vrei sa ai parte de un spectacol realmente interesant, du-te la raportul de garda. Terminologia, modul de gandire, totul e altfel decat in restul facultatii. Chiar merita.

Examenul nu a fost greu, cu exceptia subiectului de "farmacologie", sa zicem (desi, nici ala...). S-au dat note mari, s-a putut "comunica", dar in anumite limite. Nimic inspaimantator.
"I'd much rather be happy than right, any day" (name not important)



Get firefox

User avatar
somnorici
junior
junior
Posts: 87
Joined: Wed Oct 22, 2003 9:33 pm

Re: orar6?

Postby somnorici » Sun Oct 24, 2004 9:49 pm

Madi wrote: Daca faci la Fundeni :D : 8 cursuri si 2 LP-uri, care nu stiu in ce masura se fac si astea... din cate a auzit eu nu prea se fac. Examen cu grilele "din baza de date".

are cumva... cineva... intamplator... "baza de date"?
Inca mai sper!

gabica
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Dec 04, 2003 9:12 pm
Location: home

Postby gabica » Mon Oct 25, 2004 12:17 am

Nu stiu daca gresesc sau nu...(eu am terminat anul trecut), insa nu prea am auzit de examene picate in anul 6 indiferent de spital, iar despre note, pe mine nu m-a intrebat nimeni...

User avatar
ndsimona
elder
elder
Posts: 745
Joined: Tue Mar 16, 2004 8:25 pm
Location: Bucuresti

Postby ndsimona » Mon Oct 25, 2004 12:23 am

La noi s-a picat la pediatrie, la neuropediatrie si la dermato. Deci se poate pica.

mihaiion2
junior
junior
Posts: 45
Joined: Tue Nov 25, 2003 8:59 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby mihaiion2 » Mon Oct 25, 2004 4:57 pm

La prof. Prelipceanu - vezi mai jos la grile pentru anul 6 subiectele de la psihiatrie II rezolvate de mine anul trecut. Vor fi aceleasi si anul asta. Exista o lista oficiala - o sa o primiti pe la sfarsitul stagiului.

User avatar
somnorici
junior
junior
Posts: 87
Joined: Wed Oct 22, 2003 9:33 pm

Re: orar6?

Postby somnorici » Wed Oct 27, 2004 2:23 pm

ceva despre ORL in coltea stiti? am auzit de curand niste povesti "inspaimantatoare"...
Inca mai sper!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Oct 28, 2004 8:21 pm

in anul 6 nu exista povesti inspaimantatoare.
Am trecut noi de anu 5 care e totusi criminal.


supravietuim


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Re: orar6?

Postby Madi » Thu Oct 28, 2004 8:41 pm

somnorici wrote:ceva despre ORL in coltea stiti? am auzit de curand niste povesti "inspaimantatoare"...

Neh! Kiar inspaimantator e mult spus. E adevarat ca e ceva mai nashpa decat in Panduri, unde ia toata lumea 10...
Trebuie sa se mearga cat de cat la stagii. La examenul practic se cer cateva manevre, iar la examen se da grila... Notele sunt mai mici daca faci cu conferentiarul nu-stiu-cum, dar de picat nu-mi amintesc... Noi am facut cu madame Beurre-en, care este destul de ciudata. Ne-a dat cateva grile (18 parca...) dubios formulate... Extrem de dubios. Notele au fost cam 8 si 9. Foarte putini de 10 si 7. Altceva cred ca nu...
Succes.

Daca vrea cineva o editie a cursurilor de anul trecut a madame-ei, sa dea pm.
Dagli amici mi guardi Dio, dai nemici mi guardo io!

User avatar
mitzupitzu
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Fri Sep 17, 2004 9:46 pm

Postby mitzupitzu » Fri Oct 29, 2004 12:00 am

Si eu tot cu tanti aia am facut..creier chinuit de multiple AVC-uri daca e sa ma iau dupa greutatea de a formula o propozitie simpla.. Sorry, ideea era ca am avut subiecte scrise (simplutze daca citeai..ceva!), doar ca notele au fost in functie de afinitatile pentru asistentul grupei respective... :evil:

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Mon Nov 01, 2004 4:59 pm

salut! stiu ca a mai fost o intrebare despre stagiul de pediatrie la irza II, dar nu sunt lamurit. cum este prof. Gherghina la examen? pica? are vreo influenta asistentul? etc etc.

User avatar
agorima
senior
senior
Posts: 323
Joined: Wed Sep 08, 2004 12:15 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby agorima » Tue Nov 02, 2004 3:31 pm

ORL Coltea- este un stagiu la care se invata.Am facut cu conf.Anghel cursurile sunt bunicele dar predate cu viteza luminii, am mai dat si lucrari dupa curs! ne dadea cam 3 grile din cursul predat in ziua aceea si din cursuri din urma.Nu au contat la nimic aceste lucrari si nici prezenta la curs. Examenul practic se da cu conful -cate o manevra- termina o serie intreaga in 30 minute. Nu a picat nimeni la practic si nici la scris desi el ne ameninta la fiecare curs ca "picati daca nu stiti asta..." Examenul scris a constat in 10 intrebari : ne dicta intrebarea apoi ne lasa cateva secune pana la 1-2-3 minute maxim sa scriem.Cam asta despre Coltea -la conf Anghel

User avatar
MORENA
senior
senior
Posts: 376
Joined: Sun Aug 22, 2004 6:10 pm
Location: Pe muchie de cutit

deja

Postby MORENA » Thu Nov 04, 2004 12:33 pm

ce stiti de IML la DERMENGIU?

pana acum am facut 4 lp-uri , 2 serii inghesuite in amfiteatrul ala extrem de friguros! si un asistent logoreic preda 4 ore in continuu , desi dupa 3 ore deja e boicotat de tropaituri pe sub masa, mobile lasate sa sune in nestire, rugaminiti cu iesit la pipi, ne e foame, vrem pauza, e frig, vrem acasa etc...
omul pur si simplu nu se poate opri din vorbit, desi nu il asculta nimeni, cursurile sunt pe discheta si uplodate pe net, el personal ne spune sa citim din carte....asta trebuie sa fie sila de final pt stagiile de genul asta din facultate...nu se dezmint astia nici pe ultima suta de metri...
lasand asta la o parte , stie careva cum este examenul?? ca am inteles ca dermengiu asta are orgoliul turbat sa-i stii cartea pe dinafara si ca a mai picat vreo doi trei pe care i-a trecut in vara...
ca deja m-am remsemnat cu ideea ca lp-urile se vor desfasura in felul asta si probabil poate fi si mai oribil , adica sa intepenim pe la cadavru de frig si miros....
si de fapt care e cartea lui magica din care trebuie sa inveti? cea albastra sau cea neagra?


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests