SSMB - Societatea Studentilor de Medicina din Bucuresti

care ne mananca zilele
Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

SSMB - Societatea Studentilor de Medicina din Bucuresti

Postby Enemy » Mon Aug 30, 2004 5:35 pm

vreau sa stiu si eu cum ma pot inscrie? e careva in masura sa ... ma informeze...?:)

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Mon Aug 30, 2004 9:48 pm

acum in vacanta? nu prea ai somn - e bine :lol:

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Mon Aug 30, 2004 11:56 pm

da in vacanta, maine as vrea se poate? sau hai in seara asta!:)
normal ca ,virgula, cand va incepe fac. sau nu se spun astfel de lucruri?:)

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Sat Sep 04, 2004 3:00 pm

student LA medicina :) sau cum e titulatura oficiala "IN medicina".
Te duci la sediul de langa amfiteatrul mare cu o poza si 5000 lei sau cit mai e cotizatia acum si te-ai inscris. peste vreo luna te duci sa iei si legitimatia.
nu e skull&bones sau francmasoneria, u know..
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Kamikazee
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Mar 24, 2004 11:56 am
Contact:

Postby Kamikazee » Mon Sep 06, 2004 9:44 am

am auzit ca ai nevoie de recomandarea a doi membri cu cotizatia la zi...
Wake up and smell the roses

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Wed Sep 22, 2004 12:02 pm

cine este inscris din voi? care-i faza... dak se poate explica...

User avatar
Dark
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Mar 15, 2004 12:49 pm
Contact:

Postby Dark » Thu Sep 30, 2004 5:27 pm

e nevoie de recomandare ? hai ca vreau si io in ssmb, din sem 2 am tot uitat sami fac poze

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Fri Oct 01, 2004 1:35 am

Mda, pai virati-ne mie si lui Kamikazee cite 500.000 in cont, taxa de recomandare, si vedem ce putem sa facem pentru voi. Daca sinteti acceptati in faza pregatitoare, va trebuie cite o roba d-aia cu gluga, ca in Eyes Wide Shut, o gaina alba si nishte miere (de salcam neaparat, altfel se supara Shefu' !!)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Spagasinul
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Mon Sep 20, 2004 7:24 pm

Postby Spagasinul » Mon Oct 04, 2004 8:34 pm

SSMB e un amestec de politica,deturnari de fonduri,pile, si in sfarsit medicina... Acolo se fac zarurile pentru burse si tot acolo se vor invarti grilele care se vor da la licenta anul viitor, tot felul de combinatii si chestii...deci baga-te!!! :lol:

User avatar
Dark
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Mar 15, 2004 12:49 pm
Contact:

Postby Dark » Mon Oct 04, 2004 9:19 pm

nu la asta ma gandeam cand mam decis sa intru in ssmb, ideile mele sunt mai nobile decat ce ai insirat tu, dar probabil e si mult adevar in ceea ce spui
In Mozilla We Trust

http://www.spreadfirefox.com

christa_212004
Posts: 1
Joined: Sat Nov 13, 2004 4:56 pm
Contact:

Postby christa_212004 » Sat Nov 13, 2004 10:57 pm

SI TOTUSI, ALTCEVA IN AFARA D COTIZATII SI PILE CE SE MAI FACE LA SSMB?? D EX, ACTIUNILE ALEA DE VOLUNTARIAT SUNT P BUNE SAU DOAR ASA SA ARATE BINE REVISTA AIA?

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sun Nov 14, 2004 2:14 am

si un regulament de aderare oficial nu exista?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Sun Nov 14, 2004 3:10 am

Enemy, ti-am raspuns de prima oara, ce e asa greu de crezut ?? Vezi primul meu raspuns din topicul asta. Sau du-te la sediu direct si intreaba.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
simbad
senior
senior
Posts: 179
Joined: Mon Oct 27, 2003 1:47 pm

Postby simbad » Sun Nov 14, 2004 9:19 am

Regulament oficial de aderare? :shock:
Da' ce e SSMB-ul, UE?
Hipocrisy is the greatest luxury!

User avatar
Dark
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Mar 15, 2004 12:49 pm
Contact:

Postby Dark » Sun Nov 14, 2004 1:15 pm

de la o intrebare serioasa sa ajuns la katerink, mistouri si critici, noi kiar vrem sa fim membri ssmb dar nu pt scopurile insirate de voi, daca nu ne puteti spune cum sa ne inscriem sau sa ne dati informatii utile, mai bine nu va mai dati cu parerea, la sediu e greu sa merem fiindca au un progarm scurt si vrem sa ne ducem gata pregatiti nu sa facem alte drumuri fara sens
In Mozilla We Trust



http://www.spreadfirefox.com

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Sun Nov 14, 2004 1:40 pm

ay ay ay..

b3 wrote:Te duci la sediul de langa amfiteatrul mare cu o poza si 5000 lei sau cit mai e cotizatia acum si te-ai inscris. peste vreo luna te duci sa iei si legitimatia.


Am uitat sa spun ca acolo, la sediu, completezi si un formular cu citeva date despre tine. Asta e tot, va zic din proprie experienta.
Si scrie pe usa acum ca se dau legitimatiile dupa nu stiu cit noiembrie.
Programul la ssmb e 11-16 zilnic, vad saptaminal cind am cursuri in amf mare, ceea ce banuiesc ca aveti si voi, fiind anul 2. Incercati in loc sa iesiti pe usa mare pe unde e aglomeratie sa iesiti pe acolo pe unde iese profesorul, prin dreapta catedrei.

Daca vi s-a raspuns din prima la intrebare dar voi ati continuat cu aceeasi intrebare crezind ca cine stie ce societate secreta o fi si ssmbu' asta, cum vroiati sa nu fiti luati un pic si peste picior ?

Mai calmi si mai atentie la ce vi se raspunde, ok ?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
jethro
junior
junior
Posts: 30
Joined: Sat Dec 04, 2004 4:11 pm

Postby jethro » Mon Dec 20, 2004 11:49 am

Scriu aici cu uimire ca este un topic lasat uitarii de mai bine de o luna. De ce? Nu aveti ofuri, pareri, propuneri?

Ok, am inteles, nu stiati cum se face inscrierea. Acum stiti (desi mie mi se pare mai greu sa ajungi pe forumul asta si sa intrebi decat sa mergi
langa amfiteatrul mare...).

Altceva?

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Fri Dec 24, 2004 7:54 pm

b3 am inteles k esti moderatoare, dar inceteaza cu superioritatea te rugam frumos.

User avatar
jethro
junior
junior
Posts: 30
Joined: Sat Dec 04, 2004 4:11 pm

Postby jethro » Tue Jan 04, 2005 2:36 pm

???
Tomorrow is another day...

User avatar
jj
junior
junior
Posts: 72
Joined: Fri Aug 27, 2004 8:27 pm
Location: Boulevard of Broken Dreams

Postby jj » Tue Jan 11, 2005 11:33 pm

In atentia studentilor din Bucuresti.
Eu acum am terminat medicina la Cluj si am luat examenul de rezidentiat. Am ales o specialitate medicala la Buc, dar vreau sa ma transfer la Cluj.
Ar trebui sa stau o noapte la Bucuresti (noaptea 18-19 ian) pt. a rezolva treburile cu incadrarea si detasarea.
Va rog foarte mult, daca stati in camin, sa ma primiti pentru acea noapte. As sta chiar si in sala de lectura.
Va multumesc f. f. mult.
PS: nu stiam la ce topic sa pun acest mesaj

User avatar
ryskill
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Thu Feb 17, 2005 2:07 am
Location: middle of the abis

cautam un loc unde sa pun intreb astea...nu am gasit altu'

Postby ryskill » Sun Feb 20, 2005 2:56 am

salut
sunt student la mg2 si am si eu 2 intrebari la care incerc sa gasesc raspuns de ceva vreme si se pare ca aici exista o speranata sa mi se raspunda si mie:
1.exista undeva regulamentul ssmb-ului?daca da mi-l da si mie cineva?
2.exista undeva (lipsa de inspiratie in exprimare..deh sesiunea) carta facultatii?(stiu ca am atins o problema mai delicata..dar vreau si eu macar proiectul de carta care a fost realizat de curnd sau este in curs de definitivare)

thanks!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: cautam un loc unde sa pun intreb astea...nu am gasit alt

Postby b3 » Sun Feb 20, 2005 3:56 am

ryskill wrote:salut
sunt student la mg2 si am si eu 2 intrebari la care incerc sa gasesc raspuns de ceva vreme si se pare ca aici exista o speranata sa mi se raspunda si mie:
1.exista undeva regulamentul ssmb-ului?daca da mi-l da si mie cineva?
2.exista undeva (lipsa de inspiratie in exprimare..deh sesiunea) carta facultatii?(stiu ca am atins o problema mai delicata..dar vreau si eu macar proiectul de carta care a fost realizat de curnd sau este in curs de definitivare)

thanks!


2. Foloseste "search" si vei gasi:
http://imed.ro/forum/viewtopic.php?t=13 ... ight=carta
http://imed.ro/forum/viewtopic.php?t=12 ... a&start=60
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
ryskill
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Thu Feb 17, 2005 2:07 am
Location: middle of the abis

Re: cautam un loc unde sa pun intreb astea...nu am gasit alt

Postby ryskill » Sun Feb 20, 2005 12:19 pm

[quote="b3
2. Foloseste "search" si vei gasi:
http://imed.ro/forum/viewtopic.php?t=13 ... ight=carta
http://imed.ro/forum/viewtopic.php?t=12 ... a&start=60[/quote]

mersi
1.am gasit ceva de carta..fie vorba intre noi nu exista varianta finala dar sa zicem...
2.de regulamentul ssmului nu ma sfatueste nimeni? e un MARE secret? nu pricep de ce nu este pe site-ul societatii..whateva'
Si se-ntampla uneori sa mai vezi un cersetor/Si sa-ti zica cineva :-Frate, asta a fost DOCTOR

User avatar
simbad
senior
senior
Posts: 179
Joined: Mon Oct 27, 2003 1:47 pm

Postby simbad » Mon Feb 21, 2005 7:42 pm

Probabil nu s-a obosit nimeni sa il bata la calculator. Treci si tu pe la sediu si tre' sa aiba vreun exemplar pe-acolo...
Hipocrisy is the greatest luxury!

User avatar
aesira
senior
senior
Posts: 164
Joined: Thu Mar 03, 2005 1:43 pm
Contact:

Postby aesira » Fri Oct 21, 2005 10:05 pm

eu tot am fost pe la ssmb,dar culmea nu au formulare de inscriere,si mi-au fort promise niste grupuri de yahoo dar nu am primit nimik...cred ca e cererea prea mare ?se restrange grupul celor privilegiati sa faca parte din ssmb :P ?eu una chiar vreau sa fac ceva ptr fac asta
for true metal

User avatar
Oana
junior
junior
Posts: 31
Joined: Tue Nov 11, 2003 10:54 pm
Location: bucuresti

Postby Oana » Mon Oct 24, 2005 12:54 pm

inteleg k este foarte greu, dar incearca sa dai un search pe yahoogroups.com cu ssm; vei gasi 2 grupuri: ssmb si stagii-ssmb. in primul se poarta discutii asemanatoare cu cele de pe forum, se fac anunturi. al 2-lea este special pentru studentii implicati in stagiilea ssm. pentru cei ce au plecat, vor sa plece, acolo sunt raspunsuri la toate intrebarile.

inca ceva: cine cauta gaseste; nu e nici un secret, si adevarul nu e dincolo de noi.
viata e nashpa;
noroc ca-i scurta...


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests