'Cerere anonimat' sau nu :)

...noi crestem odata cu tara...

Anonimitate sau nu ?

Poll ended at Thu Dec 08, 2005 12:27 am

1. Nu ma intereseaza/pun la intamplare
3
8%
2. Simt fiori reci cand ma gandesc ca altii imi vad numele si nota in acelasi rand / vreauuuu anonimitate
3
8%
3. Sunt o fire mai exhibitionista / va ofer placerea de a-mi vedea numele necenzurat
21
58%
4. Nu am observat rubrica respectiva pe formularul de inscriere (poate se intampla si asta)
1
3%
5. Autorul acestui poll are prea mult timp liber pt un absolvent de medicina :) (asta ar putea fi o gluma dar nah daca vreti neaparat o adaugati ... pentru impartialitate)
8
22%
 
Total votes: 36

Paul_T
junior
junior
Posts: 47
Joined: Tue Oct 25, 2005 2:51 am
Location: Timisoara

'Cerere anonimat' sau nu :)

Postby Paul_T » Thu Nov 24, 2005 12:27 am

To cut a long story short
Daca e cineva a carui nota doriti s-o aflati .. luati versiunea in Excel a tabelului cu rezultate (thanks to
http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?t=3135 )

Cautati numele cu Ctrl-F (find)
Daca nu il gaseste .. e cu optiunea de anonimat

:idea:

Mergeti pe site (site-ul de rezidentiat, normal!!!) si cautati ID-ul de concurs (pe judete si initiala) la repartitia pe sali
Cautati ID-ul cu Ctrl-F (find) in coloana corespunzatoare ID-ului (selectati coloana inainte de a da Ctrl-F)

Anonimitatea se pare ca are si ea limitele ei (o mica ironie)
Have fun ...

Si hmm .. are rost atunci sa pui anonim ? Eu nu am pus anul trecut
Facem un poll (sondaj)?

1. Nu ma intereseaza/pun la intamplare
2. Simt fiori reci cand ma gandesc ca altii imi vad numele si nota in acelasi rand / vreauuuu anonimitate (adica aleg sa fie anonim)
3. Sunt o fire mai exhibitionista / va ofer placerea de a-mi vedea numele necenzurat (adica aleg sa nu fie anonim)
4. Nu am observat rubrica respectiva pe formularul de inscriere (poate se intampla si asta)
5. Autorul acestui poll are prea mult timp liber pt un absolvent de medicina :) (asta ar putea fi o gluma dar nah daca vreti neaparat o adaugati ... pentru impartialitate)


Rezultatele acestui sondaj vor fi limitate de faptul ca nu toti participantii la rezi participa si la acest forum in aceeasi masura (dar daca imi dati credite pe celular fac si unul telefonic :P)

Sper ca nu a mai fost un sondaj pe aceeasi tema.
Rock on !

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Thu Nov 24, 2005 2:08 am

uit asa am aflat eu ca tridi nu-i cornel :)))chiar dc are cerere de anonimat :P:P
Life's not fair, get used to it

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Thu Nov 24, 2005 2:09 am

aaaa si nu vroiam sa zik cum am aflat da dc tot ai inceput tuuuu..:)
Life's not fair, get used to it

User avatar
terim_terim
senior
senior
Posts: 188
Joined: Wed Dec 15, 2004 11:45 am

Postby terim_terim » Thu Nov 24, 2005 3:17 am

Neinteresant ptr mine acest sondaj. Daca vrei sa vezi cati vor sa fie anonimi, numara-i din lista.

User avatar
Darla
senior
senior
Posts: 134
Joined: Thu Aug 18, 2005 3:13 pm

Postby Darla » Thu Nov 24, 2005 3:21 am

de acord cu tine...malitios, de prost gust,fara noima....

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu Nov 24, 2005 3:49 am

"""Autorul acestui poll are prea mult timp liber pt un absolvent de medicina :) (asta ar putea fi o gluma dar nah daca vreti neaparat o adaugati ... pentru impartialitate)""


da cam ce altceva ar trebui sa fac un absolvent ca sa-si ocupe timpul zilele astea??? un genom mic, o grilutza ceva?


ar putea fi o gluma :lol: :lol:
parerea mea

stoianerna
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Oct 26, 2005 8:41 pm
Location: bucharest

Postby stoianerna » Thu Nov 24, 2005 11:13 am

buna,
nu este relevant daca au cerut anonimat pt ca fiecare a avut un numar de examen si ii poti cauta cu dupa numar tot cu ctrl+F!!!!
quiters never win, but cheaters do....

User avatar
Darla
senior
senior
Posts: 134
Joined: Thu Aug 18, 2005 3:13 pm

Postby Darla » Thu Nov 24, 2005 11:22 am

trident wrote:"""Autorul acestui poll are prea mult timp liber pt un absolvent de medicina :) (asta ar putea fi o gluma dar nah daca vreti neaparat o adaugati ... pentru impartialitate)""


da cam ce altceva ar trebui sa fac un absolvent ca sa-si ocupe timpul zilele astea??? un genom mic, o grilutza ceva?


ar putea fi o gluma :lol: :lol:
parerea mea


na ca unii n-au chef de ras....si e multi....
nu faza cu gluma ar fi problema....ci faptu ca, atat de romanesc, ne ****
grija de capra vecinului...

Paul_T
junior
junior
Posts: 47
Joined: Tue Oct 25, 2005 2:51 am
Location: Timisoara

Postby Paul_T » Thu Nov 24, 2005 10:40 pm

Darla wrote:de acord cu tine...malitios, de prost gust,fara noima....


si plin de judecati de valoare, precum a Darlei

anonimitatea se intampla sa fie un subiect foarte dezbatut, si e 'sora mai mica' a confidentialitatii dar tu ca viitor sau actual medic desigur ca nu iti bati capul cu asemenea probleme triviale/de prost gust/fara noima etc nu-i asa ?

si nu am nevoie de capra vecinului pt ca am caprele mele personale merci beaucoup :twisted:

dai cu parerea, nu da cu parul ok !

in alta ordine de idei... daca anonimitate pentru o problema asa de simpla nu e... atunci oare cum ramane cu confidentialitatea in probleme importante ? cum ar fi vaca vecinului (joke .. see above)
intrebare incuietoare

terim_terim wrote:Neinteresant ptr mine acest sondaj. Daca vrei sa vezi cati vor sa fie anonimi, numara-i din lista.


gresit .. cei care sunt anonimi in lista puteau sa puna si la intamplare, nu pentru ca voiau neaparat anonimatul :)

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Thu Nov 24, 2005 11:15 pm

Paul_T wrote:
Darla wrote:de acord cu tine...malitios, de prost gust,fara noima....


si plin de judecati de valoare, precum a Darlei

anonimitatea se intampla sa fie un subiect foarte dezbatut, si e 'sora mai mica' a confidentialitatii dar tu ca viitor sau actual medic desigur ca nu iti bati capul cu asemenea probleme triviale/de prost gust/fara noima etc nu-i asa ?

si nu am nevoie de capra vecinului pt ca am caprele mele personale merci beaucoup :twisted:

dai cu parerea, nu da cu parul ok !

in alta ordine de idei... daca anonimitate pentru o problema asa de simpla nu e... atunci oare cum ramane cu confidentialitatea in probleme importante ? cum ar fi vaca vecinului (joke .. see above)
intrebare incuietoare

terim_terim wrote:Neinteresant ptr mine acest sondaj. Daca vrei sa vezi cati vor sa fie anonimi, numara-i din lista.


gresit .. cei care sunt anonimi in lista puteau sa puna si la intamplare, nu pentru ca voiau neaparat anonimatul :)


sa intelegem ca tu de fapt ai pus topicul asta ca sa ii ajuti sa se gaseasca pe cei care s-au pus anonimi din intamplare...:)))))..si nu ca sa le arati alora de ii rodea curiozitatea si grija de caprele vecinului cum sa faca sa vada notele

Paul_T
junior
junior
Posts: 47
Joined: Tue Oct 25, 2005 2:51 am
Location: Timisoara

Postby Paul_T » Thu Nov 24, 2005 11:21 pm

danhia wrote:
sa intelegem ca tu de fapt ai pus topicul asta ca sa ii ajuti sa se gaseasca pe cei care s-au pus anonimi din intamplare...:)))))..si nu ca sa le arati alora de ii rodea curiozitatea si grija de caprele vecinului cum sa faca sa vada notele


motivul pentru am pus topicul asta e ceva mai complex dar ma bucur ca mai sunt persoane cu simtul umorului pe aici :)) si sa nu uitam de vaca vecinului !!!

oricum dupa cum pc7 si-a dat seama si singur ca se poate (vezi mai sus), sunt sigur ca si altii care doreau si au pus un pic creierul la treaba s-au prins cum sta treaba cu anonimatul

User avatar
Darla
senior
senior
Posts: 134
Joined: Thu Aug 18, 2005 3:13 pm

Postby Darla » Fri Nov 25, 2005 1:22 am

am caprele mele personale

:lol: si...? e verde iarba?pasc bine? hai, spune-mi ca asta a fost de valoare pliiiiiiiiiiiiiiiiiz !!!!

User avatar
selena
senior
senior
Posts: 160
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:58 pm
Location: Timisoara
Contact:

Postby selena » Fri Nov 25, 2005 3:11 am

ziceti voi ce ziceti, da' eu n-am stiut ca nu m-a interesat.
dupa ce-am vazut ce zice Paul am facut pe detectivul si cu stupoare :eggface: am constatat ca o cunostinta de-a mea a facut 442 de puncte cand minimul pt mf era de 446. bine ca nu m-am intalnit cu ea pe strada c-o intrebam sigur ce-a facut...rasuceam cutitu' in rana la greu. :microwave:
cei cu mf sa zica deci bogdaproste ca se putea si mai rau. :black:
Ce dulce-i barfa... :devil: :twisted:
Great minds think alike

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Nov 25, 2005 3:35 am

io zic ca mefe e mai bine decat laborator.
:P
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
selena
senior
senior
Posts: 160
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:58 pm
Location: Timisoara
Contact:

Postby selena » Fri Nov 25, 2005 3:37 am

zici tu? hmmmm, mai am timp sa ma razgandesc...
da de ce e mai bine? :twisted:
Great minds think alike

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Nov 25, 2005 3:41 am

din cauza de bani in special.
un mefist castiga incomparabil cu media medicilor de laborator. let alone aia care au part time pe la firme si muncesc de le cad okii in microscop.
mai sunt si alte motive.


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
selena
senior
senior
Posts: 160
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:58 pm
Location: Timisoara
Contact:

Postby selena » Fri Nov 25, 2005 3:49 am

don't let me crap your style, adik zii si motivele celelalte.
despre bani, hm, mai vedem noi peste cativa ani.
nu exista numai microscop, but, you guessed :shock: vleau sa ma fac microbiolog cand ma fac male. :P si o sa ma duc in tari calde, prin India si Africa :shock: , s-acolo o sa studiez bacili si coci, sh-o sa ma duc in Asia sa studiez virusul gripei aviare :shock: . See? lots of traveling!
Great minds think alike

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Nov 25, 2005 4:04 am

alelalte motive sunt ca poti sa faci medicina de la nivel de infirmiera in sus, nu te freaca nimeni la cap (sef de sectie, etc), programul e ala pe care il stabilesti tu, nu te trezeste nimeni in garda sa ii faci nu stiu ce manevra invaziva.



kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
selena
senior
senior
Posts: 160
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:58 pm
Location: Timisoara
Contact:

Postby selena » Fri Nov 25, 2005 4:18 am

raman la labul meu. not enough reasons for mf!
In plus, dupa cum ziceam, I'm gonna fly away.. :yel: one day or another..
Great minds think alike

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Nov 25, 2005 4:20 am

dream on.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Paul_T
junior
junior
Posts: 47
Joined: Tue Oct 25, 2005 2:51 am
Location: Timisoara

Postby Paul_T » Sat Nov 26, 2005 4:19 pm

selena wrote:ziceti voi ce ziceti, da' eu n-am stiut ca nu m-a interesat.
dupa ce-am vazut ce zice Paul am facut pe detectivul si cu stupoare :eggface: am constatat ca o cunostinta de-a mea a facut 442 de puncte cand minimul pt mf era de 446. bine ca nu m-am intalnit cu ea pe strada c-o intrebam sigur ce-a facut...rasuceam cutitu' in rana la greu. :microwave:
cei cu mf sa zica deci bogdaproste ca se putea si mai rau. :black:
Ce dulce-i barfa... :devil: :twisted:


se pare ca am trezit un dracusor aici :)

ah..si kooksee cum zici tu mefist suna a naibii de .. mefistofelic :shock:

si daca selena viseaza la tari mai calde.. n-are decat , dar eu unul nu m-as duce de bunavoie intr-un focar epidemic, mai ales ceva de gen febre hemoragice (cu ce virus doriti) :evil:

intai tre sa descopar vaccinul :idea:

shiiiii.... ramaneti 'on topic' (la subiect adica) rogu-va
avem 29 de voturi .. incepe sa arate decent (si dupa cum banuiam, varianta 3 este majoritara)

Paul_T
junior
junior
Posts: 47
Joined: Tue Oct 25, 2005 2:51 am
Location: Timisoara

Postby Paul_T » Sun Nov 27, 2005 10:23 pm

boing
inca sunt putine voturi !! :evil:
vreau minim 50 !!


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests