Oferte de munca in Germania

Alina Andreea Sandu
Posts: 3
Joined: Wed Jul 25, 2012 8:02 pm

Oferte de munca in Germania

Postby Alina Andreea Sandu » Sat Aug 10, 2019 7:24 pm

Buna tuturor,

Găsirea unui loc de munca într-o țară străină poate fi un proces obositor, consumator de bani și uneori ineficient dacă toate demersurile se fac pe cont propriu de către candidat, fără sprijin profesional direct de către firmă GERMANA.

Daca sunteţi medic sau vă pregătiţi încă pentru această meserie, dacă aveţi experienţă sau aţi absolvit de curând Facultatea de Medicină şi aveţi o altă perspectivă asupra profesiei dumneavoastră, nu ezitaţi și intraţi în contact cu noi!

Costurile aferente acestor servicii sunt preluate în totalitate de partenerii nostri, '' NU DE CANDIDATI''.

În Germania medicii au nevoie de un certificat de limba germană de nivel B2. Pentru obținerea dreptului de practică vor susține suplimentar un test de germană medicală la Camera Medicilor în Germania.

Se oferă curs gratuit de limba germană pentru medici în Germania:
Medicii rezidenți și specialiști interesați de un loc de muncă în Germania pot beneficia de un curs gratuit de limba germană. Cursurile se desfășoară în Germania și atât cursul cât și cazarea sunt gratuite pentru candidații noștri.

Vă stăm la dispoziție pentru intrebări și/sau inceperea procesului de recrutare !

E-Mail: infodanielsandu@gmail.com
Tel.: +49 176 432 000 23

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Oferte de munca in Germania

Postby andy gavrilescu » Sat Aug 10, 2019 9:02 pm

mi-ar fi si frica sa n-ajung la traficantii de carne, nu poti sa mai ai incredere.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

Alina Andreea Sandu
Posts: 3
Joined: Wed Jul 25, 2012 8:02 pm

Re: Oferte de munca in Germania

Postby Alina Andreea Sandu » Sat Aug 10, 2019 9:53 pm

andy gavrilescu wrote:mi-ar fi si frica sa n-ajung la traficantii de carne, nu poti sa mai ai incredere.


Inteleg preocuparea, dar nici pe departe... In cazul meu, chiar sotia mea si sora mea, au beneficiat de serviciile unei astfel de firma de recrutare, care se ocupa de absolut toate etapele integrarii pentru a putea lucra ca medic in spital sau cabinet, dar asta ... acum 6 ani. Si, vrem sa contribuim prin a ajuta si alti interesati.
Aici in Paderborn din landul NRW al Germaniei, suntem inconjurati de medici romani din toate colturile Romaniei, si impreuna cu cumnatul meu (cetatean german) cautam interesati, pe care putem sa-i ajutam sa inceapa un drum nou in Germania.

Am tot felul de exemple si putem ajuta si raspunde toate intrebarile celor interesati, pentru a nu avea nici un dubiu.

Cu stima,

Daniel S.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Oferte de munca in Germania

Postby mihai_525 » Sun Aug 11, 2019 3:38 pm

regula de aur atunci cand ajungi afara e sa nu ai
sub nicio forma
niciodata
dar niciodata
de a face
cu romani
America first

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: Oferte de munca in Germania

Postby alimori » Tue Aug 13, 2019 10:42 am

Domnu´S, de ce nu va faceti cont propriu pe imed?


Return to “Germania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests