Sa vorbim despre admitere

care ne mananca zilele
Ferr
Posts: 1
Joined: Fri Jun 01, 2018 4:21 pm

Sa vorbim despre admitere

Postby Ferr » Fri Jun 01, 2018 4:33 pm

Sall!Eu sunt inca la liceu,nici macar nu am dat bacul inca,dar va scriu in speranta ca ma veti ajuta.
Pai,este vorba de admitere :).Stiu ca se da din biologie si la alegere din chimie si fizica.Sa va spun ca eu sunt cam bata la chimie,mai ales din cauza faptului ca nu am facut deloc practica de cand fac chimie si asta m-a facut sa inteleg greu chimia :mrgreen:
Pe de alta parte,imi place mult fizica,mai ales partea de curent electric,am note bune.Da nu stiu ce sa fac.Eu as da la fizica,dar chimia cred ca este mai importanta la facultate,desi am ajuns sa URASC chimia!!!SUNT BATA!:(.Prea mult de tocit...Vreau sa stiu cat de importanta este fizica la facultate.
Oricum,eu m-am gandit la medicina ca a doua optiune,prima fiind Politehnica.Pls help :green:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42392
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Sa vorbim despre admitere

Postby Calico » Fri Jun 01, 2018 4:36 pm

Stai linistit(a), pentru medicina nu sunt atat de importante nici fizica, nici chimia din liceu. Da la ce crezi tu ca ai sanse mai mari sa iei punctaj bun.
Bafta!

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21841
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Sa vorbim despre admitere

Postby Melania » Fri Jun 01, 2018 7:05 pm

Da la de crezi tu ca poti face toata viata.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42392
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Sa vorbim despre admitere

Postby Calico » Fri Jun 01, 2018 10:28 pm

daaa, ca si are multa legatura fizica sau chimia care se da la admitere la medicina cu ce-o sa faca toata viata...

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21841
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Sa vorbim despre admitere

Postby Melania » Sat Jun 02, 2018 3:14 am

Omului nu ii place sa toceasca. De ce sa faca medicina?
Ii place fizica, e bun de politehnica.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42392
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Sa vorbim despre admitere

Postby Calico » Sat Jun 02, 2018 8:57 am

Pai oricum a zis ca politehnica e prima lui opțiune.
Intrebarea nu era ce sa aleagă între poli și medicina, ci, în cazul în care da la medicina, ce sa aleagă între fizica și chimie, și dacă chimia e chiar asa de importanta în facultate.
In privința alegerii facultății eu nu ma introduc, e una din greșelile alea pe care trebuie sa le faci singur.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests