UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

care ne mananca zilele
paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Mar 08, 2018 1:26 pm

In sfarsit s-a facut liniste in groapa mea cu nisip. O vreme voi lua pauza, dar la urmatorul scandal in care sunt implicate jigodiile UMF Bidonelo voi reveni pe baricade. Cine vrea sa ia legatura cu mine, daca totusi apar studenti curajosi, poate sa-mi dea un pm, raspund cat de repede pot.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Melania » Thu Mar 08, 2018 9:31 pm

vaya con dios:)

mertin
elder
elder
Posts: 1243
Joined: Wed Aug 21, 2013 10:58 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby mertin » Mon Mar 26, 2018 8:41 pm

uuu, ce misto, in sfarsit ceva interesant, patruj da pagini de galceava, purced la cetit :*

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Mar 26, 2018 9:15 pm

doar primele doua sunt diferite.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

mertin
elder
elder
Posts: 1243
Joined: Wed Aug 21, 2013 10:58 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby mertin » Mon Mar 26, 2018 9:20 pm

am trecut de primele 4, e suficient...
paule...pe cat de imbecil ai fost in facultate...la fel si aici...

Maverick69
Posts: 3
Joined: Sat Jul 28, 2018 12:40 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Maverick69 » Sat Jul 28, 2018 12:58 pm

Si atunci de se duc cu hoardele la admitere la UMF ?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Mon Jul 30, 2018 10:11 am

ca e cea mai buna din zona
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
roryta
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Sat Jul 14, 2012 11:39 am
Contact:

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby roryta » Thu Oct 03, 2019 4:13 pm

Văleu, Paulică, maică, cât timp ai pierdut pe forumul ăsta, pe bune dacă nu luai MEDICINA de la capăt, învăţai bine-bine şi o şi terminai de atunci...
Ai răbdare, nu gumă!
Aduci omul la exasperare...
Frăţioare, du-te, ÎNVAŢĂ pe bune, fă MEDICINA dacă asta îţi doreşti cu adevărat şi lasă-te de forumuri, serios!
BAFTĂ!
Sigur că există şi dragoste la prima vedere, dar este întotdeauna bine să mai aruncăm şi o a doua privire.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby mihai_525 » Fri Oct 04, 2019 12:31 pm

au amanat rezi vai ce scarbe ce infami ce mizerii
America first

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 02, 2020 12:29 am

"Sunt unii medici de spital, cupizi și avari, care, - sacrificând totul pen­tru clientela lor particulară, - neglijează bolnavii care nu le pot plăti și fac, la spital, vizita în câteva minute, galopând pe dinaintea paturi­lor.
Sunt alți medici de spital, orgolioși, cărora li se pare că spitalele sunt făcute pentru ei, șii consideră pe bolnavi ca pe niște obiecte de studiu. Ei sunt mulțumiți când primesc un caz interesant, asupra căruia vor putea să facă o comunicare la o societate savantă sau să-și publice observația într-o gazetă medicală, - dar resping sau nu se ocupă de sărmanul bolnav, care nu prezintă decât un caz banal, ce nu poate fi exploatat în profitul gloriei lor.
Din fericire, asemenea monștri sunt rari.
Mai sunt și medici de spital cărora, în lipsa unei educații creștine, li s-a atrofiat fibra idealului și au căzut în indiferență, devenind pur și simplu niște funcționari adică un fel de trântori care, pentru o leafă cât mai grasă, fac cât pot mai puțin.
Acest soi de medici paraziți roiesc pretutindeni și constituie o adevărată plagă socială.
D-voastră, însă, să nu urmați aceste păcătoase exemple.
Când veți intra în vreun spital, dezbrăcați-vă de patimile de cupiditate și de orgoliu, lepădați și trândă­via și dați-vă cu totul bolnavilor, cărora să le fiți recunoscători dacă, îngrijindu-i, vă vor permite să vă instruiți.
Și dacă voiți să fiți perfecți, culegeți fructele ce se vor dezvolta din să­mânța ce am semănat astăzi în sufletele D-voastră, tinere și generoase, - și, urmând preceptele carității, îngrijiți pe bolnavul mizerabil, nu ca pe un om, nu ca pe un frate ce suferă, ci ca pe însuși Dumnezeu."
Atat doar.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 15, 2020 9:01 pm

15ianuarie . 170 de ani si masoneria in floare in Romania, ba chiar tinand discursuri despre poet liberalii la Ateneu. Unde sunt elita societatii, adica doctorii, sa spuna ce parere au despre asta?

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Wed Jan 15, 2020 9:43 pm

pe imed
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

Boss
elite
elite
Posts: 2887
Joined: Tue Mar 01, 2016 8:32 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Boss » Thu Jan 16, 2020 1:57 pm

il opreste cineva pe elitul de mai sus sa zica ceva?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Thu Jan 16, 2020 6:46 pm

Cum ar putea sa îl oprească cineva, când nu il ascultă nimeni?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Fri Jan 17, 2020 9:39 pm

In groapa mea nu pune nimeni piciorul fara acceptul meu, vreti iar sa va dau nisip in ochi sa plangeti?
Si acum parerea mea despre cazul Beuran ca doar e de actualitate. Normal ca nu e vinovat si e o victima. Cum sa fii vinovat cand normalitatea lumii tale iti permite sa ai nspee mii de functii si sefii, iar ceilalti sa nu aiba nimic de zis. Era anormal ca domnul doctor Beuran sa opereze cand era rezidentul cu bisturiul in mana, pai asa indeplineste si sefiile alea deci clar modus vivendi la el. Ce suntem intr-o tara normala unde profesorul sa asiste rezidentul si sa-l dea deoparte daca apare vreo situatie neprevazuta? Ca a murit o persoana, detalii ba, e vina victimei, cine a pus-o sa fie bolnava si aiba nevoie de operatie?

Boss
elite
elite
Posts: 2887
Joined: Tue Mar 01, 2016 8:32 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Boss » Sat Jan 18, 2020 8:07 pm

a scapat ceva in tara asta nemistuit de coruptie?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 23, 2020 9:28 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 23, 2020 9:28 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 26, 2020 7:17 pm

Cateva mii de studenti in fiecare an la UMF Bidonelo si eu sunt singurul care a facut ceva.
Astept cu nerabdare o electrocutare efectuata de o jigodie UMF. Nu va pati nimic nici atunci cacanarul, eventual il vor pune sa plateasca kilowatii consumati. Iar victima va fi de vina mai mult ca sigur, ca doar n-or fi musonii infecti din UMF Bidonelo.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 26, 2020 7:49 pm

a
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 26, 2020 7:53 pm

b
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 26, 2020 8:00 pm

tag mertin Cu semnaturi, cu stampile de la bidoneli si eu sunt imbecil? mertin "amice" eu cred esti interesant pentru psihiatrie si psihologie. Nu cred ca vrei sa stii ce diagnostic ti-as pune eu. :lol:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 26, 2020 8:16 pm

https://umfcd.ro/educatie/facultati-si- ... -medicina/
Paulescu nu beneficiaza si el de un videoclip, bidonelilor?

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Mon Jan 27, 2020 1:55 am

jomil wrote:Ma intreb unde e domnu' Dan, ala cu porumbeii. Ar fi avut si Paul un prieten aici.

ia ca's amandoi in zona

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Feb 02, 2020 7:34 am

https://romanialibera.ro/actualitate/mi ... nat-819528
Ministrul Sănătății, prima reacție în scandalul sângelui contaminat
Victor Costache a spus că este ilegal să arunci sânge la canal și că imaginile publicate de către deputatul Emanuel Ungureanu în care se vede că sângele contaminat este aruncat într-o chiuvetă sunt ”șocante”. El a anunțat că va trimite Corpul de Control la Spitalul Universitar.
”Imaginile sunt șocante. Mâine (miercuri - n.red.) vom trimite Corpul de control, dar măsurile vor fi dure. Trebuie respectate procedurile. Trebuie să vedem ce s-a întâmplat la Spitalul Universitar de s-a ajuns la astfel de derapaje. Este cu atât mai șocant cu cât doamna manager este medic pe Terapie Intensivă”, a spus ministrul Sănătății, la Digi 24.
Victor Costache a precizat că aruncarea sângelui în sistemul de canalizare este interzisă și a subliniat că ”nu putem exclude și alte derapaje”.”Trebuie să respecte procedurile, vom analiza cu toată seriozitatea situația de la Spitalul Universitar”, a adăugat ministrul.

Spitalele din București "aruncă zilnic mii de litri de sânge contaminat și alte deșeuri infecțioase în sistemul de canalizare", ceea ce înseamnă o "bombă biologică", acuză deputatul USR Emanuel Ungureanu, vicepreședintele Comisiei de Sănătate din Camera Deputaților. În replică, managerul Spitalului Universitar de Urgenţă Bucureşti, Adriana Nica, a declarat marţi, pentru Agerpres, că Departamentul juridic a finalizat o plângere penală care va fi depusă "cel târziu" miercuri împotriva celor care "denigrează" unitatea medicală.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Feb 02, 2020 7:38 am

http://stiri.tvr.ro/acuzatii-lansate-de ... .html#view
Daca avea un pic de sansa in viata Ciuculete devenea si ea femeia vreun mare mahar si implicit vreo directoare ca duduia de la Universitar. Ce sa-i faci asa e unii, are noroc in viata. :peace:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Feb 05, 2020 10:36 pm

https://ro.wikisource.org/wiki/Spitalul ... cmasoneria
Cititi ce a scris Paulescu despre francmasonerie acum mai bine de 100 de ani.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Feb 06, 2020 10:20 pm

c
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Feb 06, 2020 10:22 pm

Daca se comit infractiuni in UMF Bucuresti la acest moment se comit cu stiinta celor de la Parchetul de pe langa Judecatoria Sector 5, Parchetul de pe langa Tribunalul /Curtea de apel Bucuresti, Parchetul de pe langa Inalta curte de casatie si justitie.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Melania » Thu Feb 06, 2020 11:23 pm

si komisia de la venezia

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Thu Feb 06, 2020 11:25 pm

lipsesc asadar "descrierea faptei si indicarea mijloacelor de proba". ce laie de denunt e asta daca nu descrii fapta? :lol:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Feb 09, 2020 12:24 am

viewtopic.php?f=3&t=1525&p=24302#p24302
" alimori » Tue Aug 24, 2004 10:06 pm

Mare dezamagire facultatea asta! Cand am intrat (am picat prima data), credeam ca l-am prins pe Dzeu de picior. Cadre didcatice de tot rahatul, stagii de frecat menta (sa nu credeti ca n-au fost asistenti dupa care trebuia sa ne ducem de doua ori sa-i chemam, ca sa apara vreo 20 de min... Am avut pe unul la psihiatrie care trimitea o rezidenta sa ne bage intr-un cabinet, ca nu cumva sa dam de el prin spital :lol:) si-un viitor mic si negru care ne bate la usa.
Bine ca s-a terminat. Mare dezamagire; cel mai rau imi pare de toate sperantele cu care am intrat in porcaria asta de facultate, mai ca mi se face mila de mine ce entuziasmata si naiva eram ;)"

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Feb 09, 2020 12:38 am

viewtopic.php?f=21&t=2120&p=95192#p95192
" Melania » Fri Dec 22, 2006 11:23 pm

Privita din afara medicina e o meserie nobila. Medicul lupta la interfata dintre viata si moarte, medicina e o meserie ideala, romantica.
Facultatea de medicina din romania perverteste minti si suflete; timp de sase ani ti se spune ca esti special, ca vei face parte dintr-o comunitate privilegiata, vei avea cheile vindecarii in mainile tale si vei face bine. Am avut ocazia sa urmaresc evolutia unui student la medicina de la "origini" (admitere) pana in prezent. Rescrierea creierului incepe in anul I; ti se pun in brate carti imense de anatomie, vezi corpul uman disecat im sute de bucati puturoase, ai impresia ca il cunosti si ca ai puteri asupra lui; se promoveaza competitia sangeroasa: sa vedem, care-i mai zeu dintre zei? Orgoliul atinge cote maxime in clinica; nu-i de mirare ca destinele medicilor sunt dintre cele mai curioase si nu e de mirare ca oameni in toata firea isi dau in cap cu sculele de examinare. E o isterie colectiva in lumea medicala: unii isi atarna diplomele deasupra capului, alaturi de icoane ortodoxe. Altii colectioneaza titluri, altii secretare, masini sau case. Altii au o placere deosebita sa fie vazuti, sa apara: ba intr-o revista gen stetoscop, ba pe la EtnoTV, ba pe la stirile ProTV.
Sunt de acord ca medicii sa aiba un loc in societate, corespunzator pentru munca depusa si anii in care au invatat. DAR respectul societatii se abtine de catre fiecare in parte si nu este dat de secretara de la rectorat odata cu diploma si foaia matricola. Nu pot avea respect by default pentru un titlu profesional ci pentru un om, pentru ceea ce stie si pentru ceea ce face.
Sunt unii studenti la medicina care credeau ca vor gasi colegi capabili de o discutie despre o carte, despre arta, muzica samd. Cand isi dau seama ca oamenii din medicina nu au asemenea inclinatii intr-o proportie mai mare decat celelalte caste isi construiesc o personalitate apropiata de imaginea (falsa) pe care o aveau inainte de a intra la medicina (medicul-spirit renascentist). E felul lor de a se opune pervertirii si sunt de admirat); totusi sunt la radul lor victime ale Facultatii de Medicina."

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby mihai_525 » Sun Feb 09, 2020 11:49 am

umf bidonelo romania
America first

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Sun Feb 09, 2020 2:12 pm

rezumat: facultatea e o mizerie (si asta ti-o zic 3 absolventi, nu boboci), paustr n-ai pierdut nimic, relaxeaza-te.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Feb 09, 2020 9:14 pm

d
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Feb 09, 2020 10:09 pm

e
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Feb 09, 2020 10:19 pm

Vreau ca cei care m-au nedreptatit pe mine si ad extenso pe multi altii de-a lungul timpului sa plece din UMF Bucuresti si sa-si piarda toata averea dobandita ilicit.

User avatar
jomil
elite
elite
Posts: 12076
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:49 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby jomil » Mon Feb 10, 2020 6:30 am

sper ca MP o sa citeasca si o sa dea un verdict

Io am fost happy in provincie
Andy la fel

Dar noi am avut noroc ca erau facultati d'astea provinciale mai aproape de domiciliul parintilor :)
Stiu ce o sa zica absolventii UMFCD ..."fericiti cei saraci cu duhul"
Chiar asa e
A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn.

https://www.youtube.com/watch?v=YUaxVQPohlU

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Feb 10, 2020 1:09 pm

Era odata un user paulnustiucum, tot de la carol davila, student in an mic, dar f destept si de bun simt pana cand o data i-a zis Muma P ce stie ea sa zica si a plecat de pe imed. Sper ca nu sunteti unul si acelasi.

Chiar asa, uite un user pe care Muma nu reuseste sa-l alunge.

Paulstr10, daca esti in aceeasi situatie ca acum 2 ani jumate nu cred ca mai rezolvi nimic, se prescriu naiba faptele. Si vorba cuiva care a scris mai sus, in timpul asta invatai si luai facultatea de la capat pe bune. In alt centru. Important e unde faci rezodentiatul. Dupa facultate poti pleca unde vezi cu ochii.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests