UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

care ne mananca zilele
paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Fri Jan 12, 2018 2:58 pm

Boss wrote:
jomil wrote:cred ca acum avem obligatia morala si civica sa anuntam politia
omul nu are toate tiglele si ameninta cu violenta

care e in Bucuresti?


ce a zis?

Verzele astea stiu ca am dreptate si acum incearca placa ca as fi eu nebun si marii profesori sunt niste victime, nu niste corupti verosi. :lol:

User avatar
jomil
elite
elite
Posts: 12076
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:49 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby jomil » Fri Jan 12, 2018 3:46 pm

paulstr10 wrote:Va scot din UMF masoni ordinari chiar daca trebuie sa distrug cladirea pe voi. Imi va parea rau de cladire, nu de gunoaie ca voi si ca lichele pe care produceti.

Uite ce zice, Boss. Vrea sa distruga cladirea, teroristul.
A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn.

https://www.youtube.com/watch?v=YUaxVQPohlU

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Fri Jan 12, 2018 6:29 pm

Culca-te tanti jomil.Uite-i pe altii care distrug cladirea ca sa ajunga la infractori. Du-te si suna la politie, poate nimeriti vreun politist de caz gerontofil ca sa va desfunde un pic instalatia. :lol: https://www.youtube.com/watch?v=26QiAC0Zedg

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Fri Jan 12, 2018 11:54 pm

UMF Bucuresti = CORUPTIE, INCOMPATIBILITATE, PLAGIAT, DELAPIDARE, TRAFIC DE INFLUENTA, SANTAJ = MAFIE

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Fri Jan 12, 2018 11:58 pm

Intamplator am fost la psihiatru acum 1 si ceva, a concluzionat ca sunt de psiholog. Eu nu stiu daca au fost mizantropii astia de pe aici, daca s-ar duce probabil ar primi o camasa cu maneci lungi multi din ei.

User avatar
jomil
elite
elite
Posts: 12076
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:49 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby jomil » Sat Jan 13, 2018 5:02 am

paulstr10 wrote:Intamplator am fost la psihiatru acum 1 si ceva, a concluzionat ca sunt de psiholog.


Imi pare rau pentru tine. Poor prognosis.
am impresia ca e ma rau sa ai schizo sau bipolar si sa iti iei frumos pilulele decat sa ai o presonality disorder sau delusional disorder care raspunde putin la behavioral therapy si ptr care probabil te- a trimis la psiholog.

Psihologul ce a zis?

Posibil ca psihiatrul sa gaseasca si ceva elemente psihotice acum, daca te mai duci maine pe la el si esti la fel de sincer cu dumnealui cum ai fost cu noi.
A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn.

https://www.youtube.com/watch?v=YUaxVQPohlU

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 13, 2018 7:03 am

Zise una care are la profil "A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn." Acum sunt nebun, se incerca gasirea unui doftor Sutu pentru mine sa fiu "tratat" ca poetul national. Sictir lichelelor.Exista personalitatea de tip schizoid cu elemente de altceva, dar de unde sa stie unii care (n-)au facut medicina. :lol: Imi dau seama ce medicina au facut unii de pe aici si ce buni erau ei la facultate. Not the smartest tools in the shed. True words.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 13, 2018 1:44 pm

http://romanialibera.ro/social/un-prima ... sia-705035 Foarte bine, impucati-i si pe spanioloaica si tanti jomil care e in tot in Spania, cred. In tara nu prea mai au ce sa caute, in Spania ii vor impuscati, dorm in aeroport mercenarii. :lol:

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Melania » Sat Jan 13, 2018 1:47 pm

Phat?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 13, 2018 2:09 pm

Melania wrote:Phat?

Nu se baga. E fiecare pentru el in groapa mea de nisip.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 13, 2018 2:22 pm

UMF Bucuresti = CORUPTIE, INCOMPATIBILITATE, PLAGIAT, DELAPIDARE, TRAFIC DE INFLUENTA, SANTAJ = MAFIE

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 13, 2018 2:26 pm

Cum ar reactiona unii daca as posta pe aici documente oficiale din dosar? Ar zice ca sunt falsuri si iar ar suna la politie jomil. :D

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 13, 2018 2:27 pm

MAJORITATEA ABSOLVENTILOR UMF BIDONELO = PRODUSI DE DEGRADARE (MORALA) AI UMF CU POTENTIAL NOCIV PENTRU SOCIETATE

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 13, 2018 10:50 pm

alimori wrote:Mi-am amintit de un film bun, nu stiu daca vi l-am recomandat cand l-am vazut We need to talk about Kevin.

http://www.imdb.com/title/tt0362227/ Eu personal nu va mai vreau pe astia de concurati cu bastinasii. Cosmopoliti ordinari, bine ca v-ati tirat pe alte meleaguri.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 13, 2018 10:57 pm

Ciclul UMF: Intri tanar, cu ceva idealuri (materiale, intelectuale, personale etc.) treci prin UMF unde inveti multe despre natura umana si mai putin meserie (aia e pentru SSMB(oi) si pilele lor), te sonezi avand de-a face cu impostorii si schizofrenicii UMF, cu chiu cu vai termini si ajungi cu hartoaga in mana. Acum esti licentiat in medicina si le spui tuturor ca tu esti doctor, desi poate stii mai putin decat altii care n-au facut medicina, dar deh ai patalmaua.
Last edited by paulstr10 on Sat Jan 13, 2018 10:59 pm, edited 1 time in total.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 13, 2018 10:59 pm

UMF BUCURESTI = PENALI + MASONI (KABALISTI)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 2:50 pm

http://romanialibera.ro/opinii/afacerea ... iva-703355 "Adică, presa a știut (aproape) toate detaliile, DIICOT a lucrat transparent, iar denunțătorul e sub lumina celor mai puternice reflectoare. Lumină și zgomot și relatări cu mare încărcătură emoțională. Afacerea Lucan are un rezultat previzibil: numărul de pacienți români care vor alege clinicile străine pentru transplant va crește. În 2014, CNAS a alocat peste 130 de milioane de euro pentru tratamentul românilor în străinătate. Astăzi, nivelul deconturilor a depășit suma de 500 de milioane de euro, potrivit site-ului dezacorduri.ro.
Pe lângă aceste sume decontate de stat, pacienții mai cheltuiesc în străinătate aproape încă o dată pe atât. Deconturile se fac în limitele stabilite pentru intervențiile medicale din România. Dacă la Viena sau la Istanbul, ca să dăm două exemple cunoscute, intervențiile sunt mai scumpe decât suma decontată de CNAS, diferența o pune pacientul.Averea lui Lucan stârnește indignarea generală.
Arestarea „vedetei” transplanturilor renale nu a fost o știre seacă. Am aflat că fiul lui Mihai Lucan era implicat în devalizarea institutului clujean, că există o agendă cu informații despre oameni influenți care l-au protejat sau îl pot proteja pe doctor, că un plic cu 5000 de euro a fost scăpat din buzunar, că au fost găsiți bani în rezervorul unei mașini, că cineva fugea cu un rucsac cu ceasuri șamd.
Banii sunt un subiect sensibil. Am aflat că Institutul Clinic de Urologie şi Transplant Renal (ICUTR) Cluj-Napoca, înfiinţat în anul 2000 de medicul Mihai Lucan, a devenit țintă pentru acesta după ce și-a deschis clinica privată LukMed. Între ICUTR și LukMed a fost încheiat un „contract de colaborare păgubos, care a condus la scăderea serviciilor medicale atât calitativ, cât şi cantitativ” (Silviu Moga, manager interimar ICUTR). Mecanismul e simplu: institutul public a fost căpușat de clinica privată. Descrierea pe larg a faptelor o găsiți în toată presa.
Fostul ministru al sănătății l-a controlat pe Lucan.
Dar nu i-a făcut nimic. Vlad Voiculescu susține că, pe această temă, și-a trimis, în 2016, Corpul de Control la Cluj-Napoca. Mai susține și că a constatat o grămadă de nereguli, dar nu a putut să facă nimic din cauza prietenilor influenți ai doctorului Lucan. Voiculescu vorbește din nou despre structura feudală a sistemului de sănătate, dar își recunoaște și neputința de a fi funcționat corect ca ministru al sănătății. Din acea poziție, avea o grămadă de pârghii să acționeze. Nu a știut să o facă? Nu a putut? Nu a vrut? Nu știm exact și nu putem specula. Dar e nefiresc de vocal acum și a fost nefiresc de tăcut atunci.

Ani de zile, Lucan a fost singur pe feuda din Cluj-Napoca. Cum de a fost ignorat de autorități?
Pare inexplicabil cum, într-un sistem care nu numai că se controlează singur, dar este și în atenția instituțiilor însărcinate cu protecția siguranței naționale (sănătatea este o problemă de siguranță națională!), Mihai Lucan a făcut ce a vrut. Dacă acuzațiile sunt adevărate (vom afla după ce sentința va rămâne definitivă), toate instituțiile statului trebuie puse sub anchetă. Procurori, polițiști, functionari ai administrației locale, ai Agenției Naționale pentru Transplant și din Ministerul Sănătății, dar și cadre ale SRI vor trebui să explice de ce au închis ochii? Nu au știut? A fost „protecția” prea mare? Au fost complici? Sau au avut ordin să îl lase în pace pe Lucan?
Follow the money!
Până la finalizarea anchetei asistăm însă la un spectacol total în care medicul Mihai Lucan este pus la zid și toată lumea e invitată să dea cu pietre în țintă. Așa cum au fost puși la zid și medicii Benedek Imre, chirurgul cardiolog de la Târgu-Mureș sau, mai demult, Irinel Popescu. Oare cât va deconta CNAS anul viitor pentru tratamentul românilor în străinătate? Și cât vor încasa intermediarii din acest turism medical de un cinism fantastic? Care intermediari? Dați o căutare pe Google. Sunt la lumină și la îndemână. Deci, follow the money. Dar nu banii din plic."
Deci de asta a fost scandalul cu Lucan asta sa faca USR (Uniunea Saraciti Romania in interesul strainilor) capital politic pe seama unei probleme reale si bani strainilor. I-am scris si eu lui Ungureanu Emanuel pe facebook si nu mi-a raspuns, precum n-a facut-o USR la mail-ul meu anul trecut. USR facatura de partid care actioneaza in detrimentul romanilor si in favoarea strainilor.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 2:53 pm

USR = FSN2 Tot cu salvarea in gura, mai bine mi-ar lua mie ceva in gura, panaramele. :devil:

Boss
elite
elite
Posts: 2887
Joined: Tue Mar 01, 2016 8:32 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Boss » Sun Jan 14, 2018 4:22 pm

pe tine nu te ajuta capu'

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sun Jan 14, 2018 4:26 pm

Până la finalizarea anchetei asistăm însă la un spectacol total în care medicul Mihai Lucan este pus la zid și toată lumea e invitată să dea cu pietre în țintă. Așa cum au fost puși la zid și medicii Benedek Imre, chirurgul cardiolog de la Târgu-Mureș sau, mai demult, Irinel Popescu. Oare cât va deconta CNAS anul viitor pentru tratamentul românilor în străinătate? Și cât vor încasa intermediarii din acest turism medical de un cinism fantastic? Care intermediari? Dați o căutare pe Google. Sunt la lumină și la îndemână. Deci, follow the money. Dar nu banii din plic."

Deci de asta a fost scandalul cu Lucan asta sa faca USR (Uniunea Saraciti Romania in interesul strainilor) capital politic pe seama unei probleme reale si bani strainilor. I-am scris si eu lui Ungureanu Emanuel pe facebook si nu mi-a raspuns, precum n-a facut-o USR la mail-ul meu anul trecut. USR facatura de partid care actioneaza in detrimentul romanilor si in favoarea strainilor.


Hm, interesant. FOARTE interesant.

Te-ai tradat, mon cher. :) :) :)
Daca observam activitatea ta pe acest forum, ai exact acelasi mod de actiune ca cel descris mai sus, ceea ce demonstreaza ca nu esti decat un agent de propaganda al intereselor mai sus mentionate.

Tot ce faci tu e o propaganda sustinuta impotriva medicilor romani si a facultatii romanesti, in favoarea facultatilor si clinicilor din alte tari, deci in favoarea strainilor.
In plus, mai si militezi pentru ca mai multe lepre sa poata termina facultatea, ceea ce iti demonstreaza inca o data intentiile marsave.

E clar interesele cui le servesti si acestea nu sunt ale romanilor.
Esti un spion ascuns, un troll USR-ist si sorosist, un agent al clinicilor care fac trafic de pacienti. RUSINE! Hahah, si mai si ne acuzi pe noi, cei care am plecat, de lipsa de patriotism. Ei bine, noi macar nu ducem o propaganda in defavoarea romanilor, ca tine.
Follow the money, dar nu banii din plic.
Last edited by Calico on Sun Jan 14, 2018 4:32 pm, edited 1 time in total.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 4:30 pm

Boss wrote:pe tine nu te ajuta capu'

Ba ma ajuta, amerlocea. Ai directiva de la americani sa deschizi pe aici clinici cum faci tu prin America? Sa spui cand vii in tara sa vezi daca ma ajuta si capul de sus (un cap in gura il ai garantat de la mine) si ala de jos. Mars de pe topicul meu, tradator de tara ce esti. Unde dra ku erau americanii cand aveam nevoie de ei sa nu ne lase pe mana bolsevicilor? Au venit dupa 1989 sa ne livreze democratia lor de fatada. Acum ne expun si mai rau rusilor cu rachetele cumparate de la ei.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 4:38 pm

MumaPadurii wrote:
Până la finalizarea anchetei asistăm însă la un spectacol total în care medicul Mihai Lucan este pus la zid și toată lumea e invitată să dea cu pietre în țintă. Așa cum au fost puși la zid și medicii Benedek Imre, chirurgul cardiolog de la Târgu-Mureș sau, mai demult, Irinel Popescu. Oare cât va deconta CNAS anul viitor pentru tratamentul românilor în străinătate? Și cât vor încasa intermediarii din acest turism medical de un cinism fantastic? Care intermediari? Dați o căutare pe Google. Sunt la lumină și la îndemână. Deci, follow the money. Dar nu banii din plic."

Deci de asta a fost scandalul cu Lucan asta sa faca USR (Uniunea Saraciti Romania in interesul strainilor) capital politic pe seama unei probleme reale si bani strainilor. I-am scris si eu lui Ungureanu Emanuel pe facebook si nu mi-a raspuns, precum n-a facut-o USR la mail-ul meu anul trecut. USR facatura de partid care actioneaza in detrimentul romanilor si in favoarea strainilor.


Hm, interesant. FOARTE interesant.

Daca observam activitatea ta pe acest forum, ai exact acelasi mod de actiune ca cel descris mai sus, ceea ce demonstreaza ca nu esti decat un agent de propaganda al intereselor mai sus mentionate.

Tot ce faci tu e o propaganda sustinuta impotriva medicilor romani si a facultatii romanesti, in favoarea facultatilor si clinicilor din alte tari, deci in favoarea strainilor.
In plus, mai si militezi pentru ca mai multe lepre sa poata termina facultatea, ceea ce iti demonstreaza inca o data intentiile marsave.

E clar interesele cui le servesti si acestea nu sunt ale romanilor.
Te-ai tradat, mon cher.
Hahah, si mai si ne acuzi pe noi, cei care am plecat, de lipsa de patriotism. Ei bine, noi macar nu ducem o propaganda in defavoarea romanilor, ca tine.
Follow the money, dar nu banii din plic.

Ce credibilitate are una care bea, si-a cumparat examene, a luat spaga prin spital, face postari ca sa stie lumea ca n-a crapat si mai face si pe onesta? Eu le-am scris alora de la USR pentru ca ma gandeam ca e ceva pe bune, gasisem unele informatii pe net ca n-ar fi tocmai onesti, dar am zis sa incerc cu un mail. Nici macar nu i-am votat la parlamentare ca sa stie tampapadurii. Eu duc o campanie impotriva coruptiei din mediul academic medical si ad extenso celui sanitar, nu impotriva doctorilor si facultatii romanesti de medicina. Daca au ajuns impostorii si infractorii sa se identifice cu institutiile e grav. Voi ati plecat pentru bani bai mercenarilor, de la admitere ii auzeam pe unii spunand "cu medicina pleci pe afara", deci mars cu ipocrizia voastra in alta parte mitomanilor.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 4:45 pm

Sa pregateasca banii smardoaicele ca dau drumul la actiune in instanta. Vreau ca procesul sa fie public sa o vada lumea pe mumapadurii explicand ea acolo ce patrioata a fost ca a plecat ea pe alte meleaguri.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 5:00 pm

#Paul lupta pana la moarte si dincolo de ea

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 5:06 pm

viewtopic.php?f=3&t=19850&start=40 " MumaPadurii » Tue Jun 27, 2017 3:53 pm
Eu recunosc ca m-au surprins placut, mult peste asteptari, niste oameni din USR (aia care n-au stat sa joace cum canta Nicusor) si ca regret ca n-am avut mai multa incredere in ei si in faptul ca o sa-si poata impuna vointa peste a liderului (sau ca o sa doreasca sa faca asta).
Daca s-ar relua votul in momentul asta, stiind ceea ce stiu acum si intamplandu-se tot ce s-a intamplat, cu ei as vota fara nicio indoiala.
Desigur, se pot schimba o multime de lucruri intre timp, santajul emotional poate face minuni. In plus, Matei Paun e acolo si baga strambe la greu.
Pacat ca o sa-i coste voturi atitudinea de kcat a lui Nicusor."

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 5:10 pm

viewtopic.php?f=3&t=19675 " Boss » Thu May 04, 2017 7:45 am
unica solutie in acest moment pentru reformarea clasei politice de la noi este, parerea mea, monarhia. avem nevoie de repere morale, de buna crestere si respect, iar monarhia ar putea juca rolul de pivot in acest sens." King Duda pentru amerlocea.

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Sun Jan 14, 2018 5:19 pm

paulstr10 wrote:Sa pregateasca banii smardoaicele ca dau drumul la actiune in instanta. Vreau ca procesul sa fie public sa o vada lumea pe mumapadurii explicand ea acolo ce patrioata a fost ca a plecat ea pe alte meleaguri.


care-s acuzatiile?

User avatar
jomil
elite
elite
Posts: 12076
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:49 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby jomil » Sun Jan 14, 2018 7:24 pm

paulstr10 wrote:Zise una care are la profil "A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn." Acum sunt nebun, se incerca gasirea unui doftor Sutu pentru mine sa fiu "tratat" ca poetul national. Sictir lichelelor.Exista personalitatea de tip schizoid cu elemente de altceva, dar de unde sa stie unii care (n-)au facut medicina. :lol: Imi dau seama ce medicina au facut unii de pe aici si ce buni erau ei la facultate. Not the smartest tools in the shed. True words.


Mai, la mine e altceva.
Ce zic la profil e un citat dragut de pe undeva si mi se potriveste in sensul in care tind mereu sa cred ca lumea e buna, ca oamenii au intentii curate etc. Uite si tie initial ti- am acordat prezumtia de nevinovatie, cu dubii, dar am zis sa nu fiu rea.

Dar mie nu mi - a zis nimeni pana acum ca sunt dusa cu pluta.
Eu cred ca noi nu suntem primii care sugeram ca ai o problema.

Zici ca “ exista personalitatea de tip schizoid cu elemente de altceva”? Pai cam asta ziceam si eu, ca ai personality disorder ( posibil totusi si ceva psihotic, dar te sfatuiam sa te duci iar sa te verifici).

Insa nu reusesc sa imi revin. Chiar ti- a zis psihiatrul ca ai si elemente flagrante de prostie?
A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn.

https://www.youtube.com/watch?v=YUaxVQPohlU

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sun Jan 14, 2018 8:02 pm

paulstr10 wrote:Eu duc o campanie impotriva coruptiei din mediul academic medical si ad extenso celui sanitar, nu impotriva doctorilor si facultatii romanesti de medicina.

Nuuu?
Negi ca duci o campanie impotriva doctorilor si facultatii romanesti de medicina?
Pai ia uite ce repeti pe fiecare pagina:
paulstr10 wrote:UMF Bucuresti = CORUPTIE, INCOMPATIBILITATE, PLAGIAT, DELAPIDARE, TRAFIC DE INFLUENTA, SANTAJ = MAFIE

Mie mi se pare foarte clar ca exact campania asta o duci, degeaba incerci acum sa negi, ca ai scapat pasarica. Dovezile sunt pe fiecare pagina, cu fiecare link in care discreditai doctorii romani si fiecare rand in care spumegai impotriva facultatii romanesti de medicina. Toate sunt aici, dovada fara putinta de tagaduire a propagandei.

Ah, si nu trebuie sa am eu credibilitate, pentru ca nu trebuie sa ma creada nimeni pe mine, trebuie sa aiba doar ochi sa citeasca ce-ai scris singur cu manuta ta despre doctorii romani si UMF, apoi sa citeasca ce-ai scris mai sus despre cui servesc scandalurile impotriva lui Lucan si altor doctori din UMF.
Ia zi, interesele carei clinici din strainatate le servesti? Intermediarul cui esti?
Cine profita din activitatea ta asidua de discreditare de pe acest forum?

Mama, ce te-ai dat de gol ca prostu, nu pot sa cred. :)
Si noi ca fraierii credeam ca esti doar nebun, cand colo tu faceai munca de promovare.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 10:09 pm

Nu e nevoie sa discreditez eu pe nimeni, se discrediteaza singuri. In ceea ce priveste promovarea vreunei clinici din strainatate, tin sa precizez ca nu am apelat la serviciile niciuneia niciodata. Chiar UMF-ul n-are alti aparatori decat astia de pe aici? Poate baga la inaintare si cativa SSMB(oi) ca sa-i fac de cacao si pe ei. Ne vedem in instanta madam endocrinolog, cred ca nu e prima oara cand te cara cineva pe acolo ca doar din cauza aia si lucrezi la privat in Germania.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 10:34 pm

Viitori studenti, studenti, absolventi etc. si beneficiari ai serviciilor medicale ale bidonelilor uitati-va ce ajungeti daca ramaneti in acesta universitate masonica UMF Bidonelo. Chiar nimeni din cei care au citit acest topic nu imi da dreptate catusi de putin sau sunteti toti niste fricosi?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 10:36 pm

Mumapadurii = Monica Pop2

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 10:43 pm

MAJORITATEA ABSOLVENTILOR UMF BIDONELO = PRODUSI DE DEGRADARE (MORALA) AI UMF CU POTENTIAL NOCIV PENTRU SOCIETATE

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 10:48 pm

paulstr10 wrote:Deci sa incerc o profilare a numitei Mumapadurii. Credeam ca e frustrata ca e femeie sau obeza, dar nu ea e frustrata ca are origini umile. Astfel de oameni se gandesc intotdeuna cum sa fie ei deasupra celorlalti prin orice mijloc cu putinta. A petrecut o buna parte din viata in mediul rural, probabil se mandreau bunicii cu ea pe ulita satului. A cpatat anumite obiceiuri din acel mediu. Ajunsa la scoala la oras, devine frecvent batjocura celolalti copii datorita manifestarilor capatate, a obezitatii (daca exista pe vremea aceea) etc. drept pentru care capata o dorinta de razbunare pe ceilalti si de a le arata ca desi e numita taranca sau altfel e mai buna decat ei la scoala. In perioada adolescentei vrea sa fie curtata de baieti, dar baietii fie o evita fie o iau doar pentru tura, de atunci capata o oarecare ura pe barbati si pe faptul ca ea nu e barbat. Termina liceul cu nota mare, ia bacul cu nota mare, intra la medicina ca doar e o profesie foarte prestigioasa si vrea sa fie periata la corazon ca e vanitoasa madam. In facultate cade prada vietii de camin cu o baute, bum cicalaca aiuri si daca faci din astea si inveti mai putin sau pui botul la spusele profilor de la medicina ca examenul lor e foarte greu chiar daca inveti, te corupi si incepi sa marci bani pentru a promova anumite materii, licenta etc. Eeuseste sa scoata diploma si ajunge la rezidentiat, pe cai mai mult sau mai putin ortodoxe, unde nu-i place ce vede, mai face niste compromisuri pe aici si reuseste sa o taie in afara unde le face show-uri pacientilor precum a invatat ea de la impostorii si schizofrenicii de la UMF Bucuresti. La momentul actual cand are vreo depresie se refugiaza in alcool, posibil suferind de alcoolism cronic si/sau mania sefiei.

Pentru fixare. 8)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 11:02 pm

Tema cetateniei mercenarilor e de luat in discutie. Unii au plecat sa faca niste bani si sa se intorca inapoi, dar altii gen unii de pe topicul asta au plecat pentru bani, se cred acele nationalitati si mai fac si propaganda ca si altii sa plece. Oameni fara identitate nationala pe care Romania ar trebui sa-i lase fara cetatenie pentru ca nu actioneaza in beneficiul tarii, ci al lor personal si al noii lor tari adoptive. Sictir Iudelor. :evil:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 14, 2018 11:07 pm

Topicul asta e groapa mea de nisip de unde eu lupt cu niste oameni mari si rai pe care altii simt nevoia sa-i apere si sa ma atace pe mine. Unii insista inca sa intre in groapa mea de nisip si sa ma ia pe mine la bani marunti. Poate daca citesc de mai multe ori unii inteleg la un monent dat, desi ma indoiesc.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sun Jan 14, 2018 11:34 pm

Se intelege foarte bine ca ataci doctorii romani, de preferinta cei faimosi. I-ai luat pe toti la puricat cu linkuri si articole.
Si mai ales ca ai un discurs impotriva UMF Bucuresti, asa cum ai declart tare si apasat pe fiecare pagina, cu caps, ca sa se vada bine propaganda.

Adica asa cum fac altii cu Mihai Lucan, Benedek Imre, Irinel Popescu, ii pui la zid si inviti lumea sa dea cu pietre.
Textul de mai jos, pus de tine, explica EXACT motivele celor ca tine, de ce procedati cum procedati:

Până la finalizarea anchetei asistăm însă la un spectacol total în care medicul Mihai Lucan este pus la zid și toată lumea e invitată să dea cu pietre în țintă. Așa cum au fost puși la zid și medicii Benedek Imre, chirurgul cardiolog de la Târgu-Mureș sau, mai demult, Irinel Popescu. Oare cât va deconta CNAS anul viitor pentru tratamentul românilor în străinătate? Și cât vor încasa intermediarii din acest turism medical de un cinism fantastic? Care intermediari? Dați o căutare pe Google. Sunt la lumină și la îndemână. Deci, follow the money. Dar nu banii din plic


Sigur, si ei vor spune ca fac asta ca sa scape oamenii de niste corupti...
Si ei vor spune ca vor sa faca un bine pacientilor...
Ca n-au legaturi cu clinicile din strainatate, cu traficul de pacienti..

Dar Adevarul e ca procedeaza exact asa cum procedezi si tu, intru defaimarea doctorilor romani si a UMF, si asta se poate vedea cu ochiul liber, nu-i nevoie sa fii profiler, nici sa sapi prin topice, ca ai pus toata propaganda pe acelasi thread.

User avatar
jomil
elite
elite
Posts: 12076
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:49 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby jomil » Mon Jan 15, 2018 4:37 am

Ca o mica paranteza, Lucan mi-a fost prof. Nu a dat pe la cursuri (sau daca a dat l-am ratat), dar l-am vazut de cateva oric cum se purta cu pacientii si cu personalul medical si cat era de colpesit de propria lui maretie. Badaran, deluded si mafiot e putin spus. Cred ce se spune despre el, mi-a facut impresia ca e in stare de orice marsavie.

Paule mama, o patina, un ski, o sanie... ceva? Ce mai faci tu iarna asta? Ce se alege de tine, mai baiatule? Tai aici frunza la caini asa la nesfarsit? Te dau aia afara si de la cealalta faculate si ce te faci daca colegii tai nu au forum?
A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn.

https://www.youtube.com/watch?v=YUaxVQPohlU

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 15, 2018 7:06 am

jomil wrote:Ca o mica paranteza, Lucan mi-a fost prof. Nu a dat pe la cursuri (sau daca a dat l-am ratat), dar l-am vazut de cateva oric cum se purta cu pacientii si cu personalul medical si cat era de colpesit de propria lui maretie. Badaran, deluded si mafiot e putin spus. Cred ce se spune despre el, mi-a facut impresia ca e in stare de orice marsavie.

Paule mama, o patina, un ski, o sanie... ceva? Ce mai faci tu iarna asta? Ce se alege de tine, mai baiatule? Tai aici frunza la caini asa la nesfarsit? Te dau aia afara si de la cealalta faculate si ce te faci daca colegii tai nu au forum?

Dau drumul la partid lunile astea. Am terminat chimia si lucrez in domeniu, dar am suficiente nemultumiri si aici. Pe aici postez ca sa stie lumea ca n-am cedat si am plecat cu coada intre picioare. Daca n-as mai posta cateva zile ar zice unii ca gata m-au invins ei si de aceea nu mai postez.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 15, 2018 7:16 am

Eu am fost victima a bidonelilor care m-au exmatriculat ilegal si m-au umilit ulterior, deci nu-i pun la zid pentru ca am o agenda ascunsa cum creeaza in mod fals iluzia madam endocrinolog. Bine macar ca nu le-am fost pacient ca altfel m-ar fi mutilat sau si mai rau malpraxizat ordinarii. Cand vii la procesul cu mine sa vii pregatita cu haine si periuta de dinti ca recunosti pe aici ca ai luat mita, deci instanta are marturia ta si te poate baga la facultatea Targsor ca tot e langa Ploiesti. :lol:


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests