UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

care ne mananca zilele
paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 9:41 am

https://umfcd.ro/wp-content/uploads/201 ... inescu.pdf Altul care poate face npee mii de lucruri simultan. Unde e domna endocrinolog sa-i spuna lui "domnul" asta ca e imposibil sa faci atatea lucruri simultan? Poate ii face un show unui pacient sau umbla cum spunea ea mai sus.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 9:46 am

Sa tot ai incredere in majoritatea felcerilor de ieri si de azi produsi de UMF Bucuresti care sunt niste oameni de doua parale.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 9:58 am

http://evz.ro/la-universitatea-de-medic ... 14385.html La Universitatea de Medicina si Farmacie se ia spaga!Rectorul Florian Popa recunoaste ceea ce studentii spun pe la colturi.
Dupa spusele sale, pretentiile unor profesori inseamna un plin de benzina, ale altora - 300 de euro.In Universitatea de Medicina si Farmacie (UMF) din Bucuresti se da si se ia spaga. Recunoaste situatia chiar rectorul, chirurgul Florian Popa. Socoteste la rece, ca in fata unei operatii: pretentiile unor profesori pleaca de la un plin de benzina si ajung la 300 de euro. Pacatul acesta vine din vremuri apuse, pe cand strainii faceau coada la eliberarea diplomelor romanesti si-i cinsteau pe profesori cu pachete de tigari, cafea, bancnote.
Pe de alta parte, nici studentii la Medicina nu mai sunt ce-au fost: au ajuns superficiali, se multumesc cu informatiile de pe internet si multi renunta chiar sa profeseze ca medici, trecand spre zona comerciala. Din cei care raman pe baricade, o mare parte sunt ghidati de simtul banului si aleg domenii ca farmacia, stomatologia ori chirurgia plastica. Oricum, vremurile in care pentru un loc la Medicina luptau 25 de tineri sunt trecute de mult.EVZ: Se spune ca la Medicina se da spaga pentru examene. Este adevarat?Florian Popa: Nu pot sa spun ca nu exista spaga, dar fenomenul nu este caracteristic. Iar profesorul si studentul sunt, deopotriva, vinovati, pentru ca nu putem spune ca studentul e mic si nu stie. El stie foarte bine ca da pentru ca nu a invatat si pentru ca vrea o nota mai mare decat cea pe care o merita.Care sunt sumele ce se dau spaga? Aud de la ideea: „umple-mi rezervorul cu benzina”, sau „repara nu stiu ce laptop”, sau „am nevoie de nu stiu ce piesa pentru laptop” pana la 200-300 de euro. In astea cred mai putin. Eu ii vad pe studenti. Studentii romani greu ar putea face rost de astfel de sume. Izolat, sunt cei care au masini de lux, se poarta la haine conform pietei creatorilor de moda, dar ceilalti ma indoiesc ca pot sa utilizeze astfel de sume.
Este un teritoriu despre care mi-e greu sa vorbesc. Mi-e sila sa vorbesc. Ca se pot cumpara examene. Stiu ca se intampla. Cateodata iau si pozitie. Nu directa, ca nu mi se pare academic sa fac public, in fata corpului didactic, dar am transmis pe diverse cai, am facut mici echipe care verificau examenul propriu-zis in unele zone...De unde vine aceasta practica?Asta nu era inainte. Era numai pentru populatia de studenti straini care invatau in Romania. Si Medicina avea foarte multi: din populatia africana, cea araba, greaca. Cu mult inainte de Revolutie, intr-un cotidian grecesc, unde se dadea mercurialul de la piata, scria asa: atat costa rosiile, atat costa examenul de anatomie la Bucuresti.
Aceasta nebunie a fost puternica in anii ‘70, cand numarul de studenti straini era foarte mare. Nu veneau toti interesati sa invete, foarte multi veneau pentru diploma. Noi, ca studenti romani, care faceam scoala alaturi de ei, nu ne gandeam ca e posibil sa mergem la profesori cu un pachet de tigari, o cafea sau ceva. Iar suta de dolari nici macar nu o stiam.
Cum percep studentii de astazi coruptia atat de vehiculata din sistemul medical? Pentru studenti, problema coruptiei nu este, de fapt, o problema. Nu discuta coruptia din sistem, nu ii intereseaza. In lumea noastra (a medicilor - n.r.), coruptia nu este perceputa asa cum este ea vazuta afara. Foarte multi dintre noi nu se cred corupti. Chiar si dintre cei care sunt. Ea exista, clar, dar nu la nivelul la care se comenteaza de catre lumea din afara medicinii...Care este calitatea noilor absolventi de Medicina raportat la generatiile trecute? Lucrez de 37 de ani in invatamant, iar studentii s-au schimbat foarte mult. Gradul lor de efort nu este cel mai mare si cred ca internetul e indeajuns pentru a-si insusi anumite notiuni. Nu pot sa generalizez, dar, ca proportii, cred ca valoarea lor este usor mai mica decat cea produsa in urma cu ani. Putini muncesc enorm si se profileaza din scoala. Marea masa este la nivelul minimei rezistente.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 10:00 am

UMF Bucuresti = CORUPTIE, INCOMPATIBILITATE, PLAGIAT, DELAPIDARE, TRAFIC DE INFLUENTA, SANTAJ = MAFIE

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 10:22 am

http://www.departamentmorfologie.ro/echipa/anatomie/1/dr_florin_filipoiu_mihail "SOTIA MIRELA FILIPOIU, AVOCAT" Domnul e casatorit cu o avocata, oare nu stia ca e ilegal sa ma cheme pe la lp-uri incalcand acordul decanului si legea?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 10:43 am

http://adevarul.ro/news/eveniment/monic ... index.htmlAzi am primit pe Fb o ameninţare cu moartea, pentru că susţin vaccinarea. De la George Sandu din Bucuresti. Am făcut plângere“, a scris Monica Pop. Medicul a precizat apoi, într-un comentariu, că este vorba despre un tânăr care le-ar fi scris şi lui Raed Arafat şi Gabrielei Firea. Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru ameninţare. „La data de 4 noiembrie a.c., Poliţia Capitalei a fost sesizată de către managerul unui spital din Bucureşti cu privire la faptul că a fost ameninţat de către un bărbat, prin intermediul unei reţele de socializare. În prezent se efectuează cercetări de către Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 3 şi Poliţia Capitalei, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ameninţare“, a precizat Poliţia Capitalei într-un comunicat." Madam Pop nu e razbunatoare, ea face bine ca l-a reclamat pe unul care doar a amenintat-o.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sun Jan 07, 2018 10:47 am

Cum adica "doar"? Nu ti-a spus maica-ta ca e ilegal sa ameninti oameni?
Vezi ca si tu ai tendinte.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 11:01 am

O fi treaza, beata sau mahmura doamna endocrinolog? In ultimele zile vad ca apare frecvent pe aici, oare nu mai face show-uri pentru pacienti sau s-a terminat bautura si simte nevoia sa vorbeasca cu cineva? Vad ca nici nu a spus cum e in Germania cu vaccinarea obligatorie si cum a procedat cu copilul /copilasii ei daca ii are.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 11:09 am

tag Chingachgook Poate e bine ca o amica sa o retraga din scena pe madam endocrinolog. Nu realizeaza ca a devenit penibila si tot insista.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sun Jan 07, 2018 12:00 pm

alina are copii, nu muma. le incurci
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sun Jan 07, 2018 12:07 pm

jomil wrote:Asta e riscul, daca te xpui te poate judeca unul, atlul (pacatosi si imperfecti la randul lor)
Sau iti pot da feedback, depinde cum privesti lucrurile.
Cred ca te citez pe tine acum. I love doing this, it makes me sound so witty.

Ce risc sa ma judecati, bre oaie, ca m-am judecat deja singura, nu faci decat sa repeti ce-am zis deja. :) :)

Tu crezi ca mi-o platesti cu aceeasi moneda citandu-ma cu ce ti-am zis eu odata cand te plangeai ca interpretez defavorabil pentru tine o situatie pe care tu ne-o prezentasesi diferit.

Doar ca iar o dai ca nuca-n perete, pentru ca tu nu interpretezi nimic diferit acum, doar repeti ce-am spus si eu, asa ca replica ta cu "asta e riscul, daca te expui te poate judeca unul, altul" e un nonsens.
Dar asta e cand nu gandesti si vrei atat de mult sa mi-o dai peste nas cu aceleasi raspunsuri pe care ti le-am dat eu odata in alta discutie (razbunarea suprema in mintea ta), incat nici nu-ti dai seama ca replica asta n-are nicio logica in contextul de fata.
Bine, adevarul e ca stiam deja ca nu esti chiar the sharpest tool in the shed.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 4:09 pm

andy gavrilescu wrote:Paul, tu nu te integrezi social nici in viata reala, nu te integrezi nici aici. Nu faci decat sa te enervezi pe forum si ne enervezi si pe noi, pe mine pt ca vad mereu postari noi la acest topic si dau click si nu vad nimic interesant, deci pierd timpul.

Imedul nu e un loc unde sa iti faci dreptate si nici nu vei gasi sprijin.
Imedul e locul de joaca al catorva useri, care suntem aici de cativa ani si care l-am castigat.
E groapa noastra de nisip.
Nu e pt lucruri serioase.
Asa ca ar fi intelept ca drumurile noastre sa se separe aici, supararile nu au rost. Adreseaza-te organelor abilitate, justitia exista, mos craciun exista! Sarbatori fericite!
Topicul asta e groapa mea de nisip de unde eu lupt cu niste oameni mari si rai pe care altii simt nevoia sa-i apere si sa ma atace pe mine. Perfect de acord drumurile trebuiau separate de mult, doar unii insista inca sa intre in groapa mea de nisip si sa ma ia pe mine la bani marunti. Daca ii pasa cuiva de o anumita individa si vor sa o salveze de ridicol ar fi bine sa o scoata de pe topicul asta, daca nu ii dau cu nisip in ochi si ajunge la oftalmolog pe urma si pe parca cineva pe aici era oftalmolog.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 4:21 pm

http://www.amosnews.ro/arhiva/incredibi ... 01-12-2010 "Dialogul a cărui stenogramă o prezentăm a avut loc, zilele trecute, la cabinetul dr. Monica Pop, directorul Spitalului de Oftalmologie, unde o pacientă a fost trimisă pentru efectuarea unei expertize.„Consultaţia” reprezintă recidiva unui tratament similar petrecut cu o săptămână în urmă,

Limbajul incalificabil, refuzul de a acorda asistenţă medicală, domnia bunului plac în relaţie cu pacientul ridică mari semne de întrebare în legătură cu calitatea de medic şi de conducător de instituţie. Sesizăm pe această cale atât Ministerul Sănătăţii, cât şi Colegiul Medicilor, cărora le punem la dispoziţie înregistrarea originală. (Episodul a avut loc în ziua de 22 Noiembrie 2010)

Dr. Pop: Aaa.. sunteţi doamna cu consultul

Pacientul: Am întârziat eu şi mi-am luat o motivare în faţa dumneavoastră pentru c-am fost aici la 11 şi 10

Dr. Pop: Reprogramăm.

Pacient: Doamnă, stau de două ore în picioare, credeţi-mă.


Dr. Pop: Dacă n-aţi venit când trebuia, asta este.

Pacient: De ce, c-aţi văzut acum că era ora 11?

Dr. Pop: Nu sunt vinovată, nu pot să stau să aştept, mai sunt şi alţii care aşteaptă.

Pacient: Doamnă profesor, nu eram eu, era altcineva şi nu m-aţi strigat. Dvs nici nu v-aţi amintit acum de mine. Aţi spus că m-aţi programat ieri. Eu nu mai vin altădată, doamnă.

Dr. Pop: Nu aveţi decât.

Pacient: M-aţi tratat ca pe un neom, aţi şters cu mine pe jos data trecută.

Dr. Pop: Asta sunteţi. Sunteţi neom.....

Pacientul: Dar de unde ştiţi dvs, doamnă?

Dr. Pop: De la poliţie.


Pacientul: Dvs sunteţi medic. Aveţi obligaţia să-mi acordaţi asistenţă medicală mie, nu să mă judecaţi.

Dr. Pop :Asistenţă medicală? Asistenţă medicală....vă ocupaţi cu escrocherie..foarte frumos vă stă

Pacientul: Nu sunteţi doamnă nici procuror, nici judecător. Nici poliţist nu sunteţi.

Sunteţi convinsă?

Dr. Pop : Da, absolut convinsă. Au venit prea mulţi ca să-mi spună aceste lucruri. I-am şi văzut.

Pacientul: Va trebui să şi demonstraţi. Care sunt cei mulţi, doamnă? Doamnă uitaţi-vă-n ochii mei cînd îmi spuneţi aceste lucruri. Uitaţi-vă la mine pentru că eu nu vă mint cu nimic. Am venit să-mi rezolv o problemă de sănătate, nu ca să mă trataţi ca pe un nimeni.

Dr. Pop: Nu, nu sunteţi nimeni, dar aş fi preferat. Aţi lăsat oameni pe stradă, să moară.

Pacientul: Dvs să-mi arătaţi un singur om pe care eu l-am lăsat pe stradă.

Dr. Pop: Da, am văzut...au venit şi poliţişti...


Pacientul: Care poliţişti îşi permit doamnă, să vină să se plângă la dvs?

Dr. Pop: Au venit, au venit direct, cu dosarul, nici măcar nu l-au tirmis prin poştă sau prin ceva...

Pacientul: Are voie vreun poliţist să facă lucrul ăsta, doamnă? Sunteţi convinsă?

Dr. Pop: Nu-i problema mea. Nu-i problema mea şi nu mă interesează, absolut deloc.

Pacientul: Dar deontologic, dvs. nu trebuie să vă uitaţi la mine ca la un pacient? Dvs. trebuie să vă uitaţi la mine ca la un...

Dr. Pop: În primul rând că dvs. sunteţi un escroc! Asta sunteţi.

Pacientul: Sunteţi convinsă, doamnă?

Dr. Pop: Absolut

Pacientul: Dvs. nici nu eraţi la ora 11.

Dr. Pop: Eram la ora 10...şi la ora 11...asa era

Pacientul:Era jos cinneva care-mi ţinea locul, şi care m-ar fi anunţat, doamnă şi-a stat lângă femeia aia de la recepţie.

Dr. Pop: Lăsaţi-mă doamnă, nu vă e ruşine?

Pacientul: Mie să-mi fie ruşine?....

Dr. Pop: La revedere

Pacientul: Daţi-mi hârtia acum, că m-am prezentat.

Dr. Pop: Aveţi vreo dovadă că aţi fost aici?


Pacientul: Da doamnă, am doi martori care sunt jos şi care m-aşteaptă, şi-au stat lângă femeia aia de la recepţie. Dvs nici n-aţi ştiut că m-aţi programat, doamnă. Dvs mi-aţi spus că m-aţi programat ieri. Mi-aţi cerut acum hârtia? Dacă eu nu v-o dădeam, ce mi-aţi fi spus doamnă?

Dr. Pop: Puteţi să mergeţi la orice alt oftalmolog doriţi...

Pacientul: Chiar vă rog să-mi scrieţi că pot să mă duc la orice oftalmolog din ţara asta. Vă rog, doamnă.

Dr. Pop: Nu puteţi să mergeţi decât la experţi...

Pacientul :Unde doriţi dvs., dar aici oricum nu mai vin.


Dr. Pop: N-aveti decat să faceţi.....ce vreţi

Pacientul: Dacă asta vă face cinste si dvs. consideraţi că e ceva normal...

Dr. Pop: Bine că vă face cinste dvs. să înşelaţi bătrâni şi să-i lăsaţi fără casă.

Pacientul: Doamnă, daca dvs. mi-arătaţi unul singur pe care eu l-am lăsat fără casă...

Dr. Pop: Nu unul, aţi lăsat destui fără casă....Credeţi că vă urmăresc ăştia degeaba şi au mandat de reţinere aşa degeaba.

Pacientul: Cine să aibă doamnă mandat de reţinere, eu?

Dr. Pop: Haideţi, că a venit şeful poliţiei aici...

Pacientul: Care şef? Fătuloiu? Care-i şeful poliţiei care a venit la dvs.? Dvs. trebuia să mă trataţi ca pe orice pacient...Asta sunt în faţa dvs.

Dr. Pop: Sunteţi un escroc, nu un pacient.

Pacientul: Pentru un medic, asta sunt doamnă?

Dr. Pop: Da, pentru un medic asta sunteţi. Pentru oricine. Asta sunteţi

Pacientul: Este foarte bine doamnă, că-mi spuneţi lucrul ăsta. M-aţi terfelit în faţa a 50 de oameni data trecută, mai terfeliţi-mă şi-n continuare.

Dr. Pop: Care sunt ăia 50?

Pacientul: Aceiaşi care aşteptau şi jos. Aţi uitat, doamnă, dvs. uitaţi.

Dr. Pop: Ia ieşiţi afară de-aici,

Pacientul: Daţi-mi hârtia

Dr. Pop: Nu vă dau nicio hârtie!

Pacientul: Cum să nu-mi daţi... Doamnă, rămân aici..

Dr. Pop: Rămâneţi aici...Foarte bine, staţi liniştită.

Pacientul: Stau doamnă, că n-am stat pân-acum degeaba,..cum să nu-mi daţi, păi ce, sunteţi vreo instituţie privată? Dac-aşa consideraţi, aşa o să facem.Deci nu-mi daţi nici un act, doamnă, nu?

Dr. Pop: Nu vă dau nimic."
Astia de la UMF Bucuresti ocupa nspee mii de functii, apar la tv, stiu drept, sunt informati de politie etc. Poate vad si viitorul astia caz in care ar putea sa spuna ce numere ies la loto, cum va fi vremea in urmatorul deceniu etc.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 6:44 pm

viewtopic.php?f=42&t=18548 " Festina » Thu Jan 22, 2015 9:43 pm
mmorning wrote:
Cum se dau notele la examenul mare? Si daca intri in restanta, cum se dau notele aunci?
Am 3 colegi care au repetat anul datorita lui Hinescu/Leabu/Bausic... Si multi altii pe langa ei ... Sunt frustrati ... Citeste-ti cursurile de 3 ori cu atentie si vei trece !"
"Lizzie » Fri Jan 23, 2015 5:27 pm Eu am dat cu Hinescu...m-a intrebat 60% literatura universala, istorie, diverse."
Si cand il intebasem pe Hinescu pe hol daca nu intreaba din Plesu, Liiceanu si altii (adusesem chiar si carti de acasa) a tacut din gura. L-au lasat aia de la procuratura pe infractor sa functioneze in continuare si acum e profesor universitar.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 6:46 pm

UMF Bucuresti = CORUPTIE, INCOMPATIBILITATE, PLAGIAT, DELAPIDARE, TRAFIC DE INFLUENTA, SANTAJ = MAFIE

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sun Jan 07, 2018 7:42 pm

boring
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 7:58 pm

We don't have to dance are cineva la user. I don't give a s hit about your opinion. Ce sa faci unii nu inteleg cerinte simple gen sa spuna cum ar fi procedat ei cu vaccinurile pentru copii lor sau sa faca chat in alta parte. Si daca nu inteleg cerinte simple te intrebi cum inteleg ei medicina? :lol:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 07, 2018 8:30 pm

https://www.youtube.com/watch?v=wsdyHd7_Xn0 Min 3.07; 4; 14 etc. Singura se declara cu simtul dreptatii, un defect cum sugera cineva pe aici. Obisnuita cu bataia de mica. Ipocrita.

User avatar
jomil
elite
elite
Posts: 12076
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:49 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby jomil » Mon Jan 08, 2018 12:26 am

Paul mama, tu iesi din casa?
Cum decurge o zi tipica de-a ta?
A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn.

https://www.youtube.com/watch?v=YUaxVQPohlU

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 7:09 pm

Ce acum urmeaza simptomul de idei obsesive si necesitatea unui consult la un spital psihiatric, unde cineva va intra pe mana unui urmas de-al doftorului Sutu si declarat schizofrenic? Daca asta a fost intentia cuiva tin sa precizez ca cineva nu are nevoie de un astfel de ajutor. Ar avea nevoie si nu numai acea persoana de altceva si ceilalti "fraieri" ramasi in tara de doctori mai in firea lor in spitale ca au ajuns multi imbecili in sistemul medical care lichideaza romanii.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Jan 08, 2018 7:30 pm

n-am priceput nimic. voi?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 7:44 pm

paulstr10 wrote:Ce acum urmeaza simptomul de idei obsesive si necesitatea unui consult la un spital psihiatric, unde cineva va intra pe mana unui urmas de-al doftorului Sutu si declarat schizofrenic? Daca asta a fost intentia cuiva tin sa precizez ca cineva nu are nevoie de un astfel de ajutor. Ar avea nevoie si nu numai acea persoana de altceva si ceilalti "fraieri" ramasi in tara de doctori mai in firea lor in spitale ca au ajuns multi imbecili in sistemul medical care lichideaza romanii.

Mi s-a pus de cineva acest simptom si altcineva mi-a dat mie link de schizofrenie. Poate e o repetare a precentelor situatii.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 8:01 pm

https://www.youtube.com/watch?v=x8yhaso0y2U Nici moartea nu-i vrea pe astia ca sa ne lichideze pe noi in continuare. Sa fi nimerit ea pe mana unui cioflingar produs de ei sau chiar pe mana uneia ca ea era pamant de flori acum. Asa acum vrea sa varam copiilor vaccinuri pe gat. Monica Pop daca te vad te bat ca bunica-ta. Justificat. Asta sfatuiesc pe oricine o vede pe individa asta ca amenintarea nu functioneaza cu ea, ci doar bataia o da pe brazda.
Last edited by paulstr10 on Mon Jan 08, 2018 8:04 pm, edited 2 times in total.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 8:01 pm

UMF Bucuresti = CORUPTIE, INCOMPATIBILITATE, PLAGIAT, DELAPIDARE, TRAFIC DE INFLUENTA, SANTAJ = MAFIE

User avatar
bahoi
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Dec 10, 2017 12:38 am

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby bahoi » Mon Jan 08, 2018 8:38 pm

Monica Pop daca te vad te bat ca bunica-ta.


Paul, tie chiar ti se par normale atitudini de felul asta? Sa te apuci sa iei o femeie in varsta in bataie, doar si DOAR pentru ca asa CONSIDERI TU ca merita? Chiar nu realizezi ca esti singur in toata cruciada asta, ca nu mai e nimeni, sau aproape nimeni, care sa gandeasca la fel? Cu mama ta ai vorbit despre lucrurile astea? I-ai spus ca ai agresa fizic (si in unele situatii - mortal - pe anumite persoane? "pamant de flori").

De ce ti se pare imposibil ca problema sa nu fie neaparat in lumea (toata lumea) care te-nconjoara, ci la tine? Adica mie unul nu mi se absolut deloc sanatoasa atitudinea asta plina de ura pe care ti-o intretii. E cineva care sa te sustina in demersurile astea? Ai intalnit pe cineva vreodata care sa-ti impartaseasca convingerile? Si nu pe net unde se face trolaj la greu si nu poti sa discerni intre o persoana bine intentionata si una mai putin bine intentionata.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 8:52 pm

paulstr10 wrote:
MumaPadurii wrote::)))))))))))

Ce-ai patit, te-au dat afara de la serviciu?
Daca nu recunosteam o anumita vorba de duh, ziceam ca ai gasit textul asta pe undeva si ti-ai facut o clona ca sa-l justifici.

MOD DE OPERARE AL USERULUI MUMA PADURII= BAHOI BINE CA SE DA DE GOL SINGURA :lol:
Mai vrei sa servim niste vorbe madam?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 8:59 pm

Sa spuna madam endocrinolog cum e in Germania cu vaccinarea si daca si-a vaccinat copilul/copii daca ii are daca nu sa faca pasi din groapa mea de nisip ca arunc in ochi si pe unde mai nimeresc.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 9:35 pm

For the record chiar am pe cineva care ma sustine. E in Germania acum acea persoana. Mai am si pe altii.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 9:41 pm

#Paul infrange

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Jan 08, 2018 10:38 pm

Nu chemam odata Politia? maine poimaine vedem ca paulstr10 chiar a batut-o pe monica pop si noi vom fi complici, stiind de planul lui. paule roaga-te sa nu depuna monica pop vreo plangere de ceva, ca te denunt, pe cuvant.

pe mine m-au vaccinat parintii. parintii mei au trait intr-o societate si s-au suspus normelor de bun simt. paul,fii ca parintii mei, vaccineaza-ti copiii daca te multiplici.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Jan 08, 2018 10:40 pm

paulstr10 wrote:For the record chiar am pe cineva care ma sustine. E in Germania acum acea persoana. Mai am si pe altii.

vreun sirian radicalizat caruia i-ai promis ca ii fabrici vreo bombita? (nu mai stiu daca tu esti cu chimia sau Dan)
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 10:56 pm

andy gavrilescu wrote:Vai fi-mi-ar scarba cum vorbesc absolventii si studentii de carol davila, ma bucur ca am facut la craiova
Mai bine prost decat vulgar

A capatat curaj oftalmologul. Ba in fata mea sa deschizi gura cand iti vor creste niste gonade (testicule ca sa intelegi) si mai se inmultesc neuronii in cutia ta craniana (bostanul de pe umeri ca sa intelegi). Mai bine neam prost decat prost. :lol: Suna la Politie pentru Monica Pop denunatorule (turnatorule pe intelesul tau). Poate vrei si tu niste nisip in ochi. Hai valea din groapa mea de nisip.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 11:00 pm

Ce sa mai cheme unii Politia nu vedeti ca aia ii raporteaza Monicai Pop despre pacienti si stie ea ce infractiuni au comis fiecare.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 11:03 pm

andy gavrilescu wrote:
paulstr10 wrote:For the record chiar am pe cineva care ma sustine. E in Germania acum acea persoana. Mai am si pe altii.

vreun sirian radicalizat caruia i-ai promis ca ii fabrici vreo bombita? (nu mai stiu daca tu esti cu chimia sau Dan)

Ai halucinatii?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 11:08 pm

Topicul asta e groapa mea de nisip de unde eu lupt cu niste oameni mari si rai pe care altii simt nevoia sa-i apere si sa ma atace pe mine. Perfect de acord drumurile trebuiau separate de mult, doar unii insista inca sa intre in groapa mea de nisip si sa ma ia pe mine la bani marunti. Daca ii pasa cuiva de o anumita individa si vor sa o salveze de ridicol ar fi bine sa o scoata de pe topicul asta, daca nu ii dau cu nisip in ochi si ajunge la oftalmolog pe urma si pe parca cineva pe aici era oftalmolog.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 11:16 pm

Pe mine parintii m-au vaccinat cand eram copil, dar cand erau amenintari reale nu PSIHOZE create de niste IMPOSTORI.
Last edited by paulstr10 on Mon Jan 08, 2018 11:19 pm, edited 1 time in total.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Jan 08, 2018 11:17 pm

stii ceva? du-te-n pzda matii de retardat
bine ca te-au dat afara de la medicina
ne vezi pe noi astia cu Medicina terminata ca amenintam cu bataia pe cineva? cu toate ca daca te prind iti sparg mecla
hai mure jegos onanist
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
bahoi
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Dec 10, 2017 12:38 am

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby bahoi » Mon Jan 08, 2018 11:21 pm

tag jomil
tag jomil
TAG JOMIL
tag jomil
tag jomil in **** mea

ai vazut ce a zis andy???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

chiar nu ma asteptam, zi si tu ceva

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 11:25 pm

Hai vere ca te rezolv si pe tine, de te ia cu SMURDUL. Stii de ce n-am eu prietena ma? Ca au ajuns sa umble cu fu talai ca tine care nu isi asuma responsabilitati. Mars copilasule de aici. Sa nu faci tu copii ca unul ca tine nu e barbat e fetita care face pipi cu cocosel. Posesor ilegal de pe nis (paula pe intelesul tau). :lol:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 08, 2018 11:28 pm

https://www.youtube.com/watch?v=B_VPC3kAI5E Min. 3.41. Sa vii cu ea don oftalmolog ca o rezolv dupa ce te rezolv pe tine. Sa vada si ea cum e cu un barbat nu posesor ilegal de cuc :lol:


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests