UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

care ne mananca zilele
Boss
elite
elite
Posts: 2887
Joined: Tue Mar 01, 2016 8:32 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Boss » Sat Dec 02, 2017 12:17 am

ceea ce vrei tu sa zici e ca nu ne intereseaza consecintele cand spunem ceva.

te afecteaza prea tare ce se scrie aici.

doua cuvinte: nu conteaza

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 12:30 am

Boss wrote:ceea ce vrei tu sa zici e ca nu ne intereseaza consecintele cand spunem ceva.
te afecteaza prea tare ce se scrie aici.
doua cuvinte: nu conteaza

Va intereseaza consecintele doar cand va pot afecta pe voi in mod direct. La majoritatea oamenilor exista unele frici: cea a asumarii responsabilitatii, a pierderii locului de munca etc. Nu ma afecteaza ce se scrie pe aici asa de tare, doar ma enerveaza cand se incearca crearea unei imagini distorsionate a realitatii mele. Eu respect modul in care vad ceilalti realitatea, dar in momentul in care sunt facut lepra din oficiu, ca urmare a unei ilegalitati comise si probate si altor lucruri cunoscute de toata lumea, devin si eu smardoi.

Boss
elite
elite
Posts: 2887
Joined: Tue Mar 01, 2016 8:32 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Boss » Sat Dec 02, 2017 12:37 am

se?

noi "se"?

de ce impersonal

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sat Dec 02, 2017 12:39 am

Mars, ma, penibilule, ca daca invatai si-ti luai examenele, nu te dadea nimeni afara.
Canta la alta masa.
Sunt o gramada de lepre la medicina, unii trec cu chiu cu vai, altii trec mai usor, cativa ajung si sa fie dati afara. Dar toti sunt lepre, nu da nimeni afara pe cineva care invata si nu face colectie de restante.

Dar mult mai jenant decat sa fii lepra e sa fii una penibila care nu recunoaste.

Si mai si vii pe-aici si faci parada cu mamica si taticu si-apoi urli ca ne luam de familia ta. De parca te-a rugat cineva sa ne povestesti de ei.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sat Dec 02, 2017 12:45 am

Tu nu te uiti la tine ca ai descoperit 3 insulte care-ti plac si le repeti tot pe-alea ca un papagal decerebrat?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 12:46 am

Cu cine vorbeste patrioata asta din Occident? Sper ca nu cu mine ca eu am fost foarte clar in privinta asta. Sa se duca sa-si trateze pacientii nemti, francezi sau ce natie or fi ei si sa fie apreciata de aia pentru calitatile ei individuale. Se cam vede cum a facut psihomed-ul daca n-a auzit de la OVP de piramida lui Maslow, e si in cartea lui doar. Voi afla si numele curajoasei asteia de forum si ii promit o macar o flegma intre ochi daca o vad vreodata face to face. Hai valea pe alt topic nu aici la facut trolling.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 12:50 am

Boss wrote:se?

noi "se"?

de ce impersonal

Incerc sa-mi dau seama daca ai capacitatea de a fi obiectiv si in ce procent. Daca ii dai dreptate Mumei imi cam dau seama ca o aperi ca o cunosti poate un pic mai bine decat de pe forum, poate in viata reala chiar.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 12:56 am

O insulta aici originala pentru o anume smardoaica Du-te in 3.14159265359 la ∞. Na ca am injurat si matematic acum. Aduceti-ma in stare smardoaicelor si trec si la injuraturi hardcore daca cu alea light nu intelegeti mesajul sa cantati la alta masa.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 1:02 am

Am avut si eu un coleg de-a lungul timpului care isi mai lua notele si prin uitat in stanga si dreapta etc. pe langa ce invata el. A prins la un moment dat medie de bursa printr-o decizie si pe urma ce incepuse distinsul sa faca? Sa-i ameninte pe cei care isi mai luau notele cu copiute ca daca mai copiaza careva ii da in gat la cei responsabili. Unde e patriotul ala acum? Cum unde, in afara ca doar nu a ramas el in tara, desi nu era foarte rasarit nici ca inteligenta si nici in privinta calitatii umane.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 1:10 am


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 1:11 am

https://www.youtube.com/watch?v=BZYt6g3R6pc "Dar sunt tarfele proaste care o dau cumva ca stai domne ca nu-i asa"

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 1:16 am

http://www.afaceri.ro/speaker/vasile-parvulescu/ Daca ar fi fost cate un profesor ca asta in fiecare an de medicina terminau foarte putini facultatea. Pe langa faptul ca trebuia sa memorati, trebuia sa demonstrati si ca ati inteles ce ati memorat. Doar cu memoria se rupea filmul si veneati iar la examen.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 1:19 am

Si cica nu ma integrez social bine. Pai cu cine sa ma integrez social bine cu oameni cu dublu standard, cu curajosi de tastatura etc. Imi pare rau, dar cu asemenea oameni eu ma ascetizez in general.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 1:27 am

Daca faceam parada cu parintii mei nu ma exmatriculau ei nici daca le ziceam ca craniul e un os din membrul inferior. Dar la ce sa te astepti de la o zdreanta prietena cu alta zdreanta, decat la jigniri si aroganta. Faptul ca am spus ce am spus ce profesii au parintii mei e pentru a arata ca genetic totusi n-as avea cum sa fiu chiar ultimul prost din tara.

Boss
elite
elite
Posts: 2887
Joined: Tue Mar 01, 2016 8:32 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Boss » Sat Dec 02, 2017 2:04 am

paulstr10 wrote:
Boss wrote:se?

noi "se"?

de ce impersonal

Incerc sa-mi dau seama daca ai capacitatea de a fi obiectiv si in ce procent. Daca ii dai dreptate Mumei imi cam dau seama ca o aperi ca o cunosti poate un pic mai bine decat de pe forum, poate in viata reala chiar.


andy a zis ca nu e nimic serios aici. ii dau dreptate. suntem cateva muste daca ai observat. noi este forumul

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 2:14 am

Boss wrote:
paulstr10 wrote:
Boss wrote:se?

noi "se"?

de ce impersonal

Incerc sa-mi dau seama daca ai capacitatea de a fi obiectiv si in ce procent. Daca ii dai dreptate Mumei imi cam dau seama ca o aperi ca o cunosti poate un pic mai bine decat de pe forum, poate in viata reala chiar.


andy a zis ca nu e nimic serios aici. ii dau dreptate. suntem cateva muste daca ai observat. noi este forumul

Eu v-am zis ca mare parte din generatiile nascute dupa 1990 sunt egoiste si lase si stau doar cu turma. Am postat despre Zagrean pe un grup facebook, in cateva minute a disparut postarea. Am sperat ca la cei mai in varsta gasesc un pic mai mult suport nu smardoiala ieftina la adresa mea.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 2:17 am

Aici totusi citesc mai multe generatii decat pe un grup de facebook. Acolo da sunt poate mii sau zeci de mii intr-un grup, dar mai conteaza si daca sunt oi, caini sau lupi si/sau deghizati in primele doua categorii.

Boss
elite
elite
Posts: 2887
Joined: Tue Mar 01, 2016 8:32 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Boss » Sat Dec 02, 2017 2:34 am

ok,
bine ai venit in matrix

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 8:59 pm

viewtopic.php?f=1&t=8936 Am in minte crearea unei noi catedre in UMF daca nu exista deja si am vreo cateva nume in minte pentru a o popula. De nu se va asana moral si intelectual UMF-ul in cativa ani si va reusi sper sa intre in top 500 Shanghai. Va redeveni profesia de doctor la fel de respectata cum a fost ea din timpuri imemoriale, nu ca acum cand s-a ajuns sa se considere ca esti spagar doar pentru ca esti doctor.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 9:07 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 9:17 pm

https://umfcd.ro/wp-content/uploads/201 ... inescu.pdf Cand or avea unii timp sa indeplineasca atatea functii? Mai e "domnul" si prin CNCD, deci ia poate ceva bani si de pe acolo. Si cica doctorii au viata grea si trebuie sa faca sacrificii cum spunea don Felipe. Au viata grea cei la inceput de cariera si aia cum au fost tata si cati alti anonimi care au avut "nesimtirea" de a nu se infige la fonctii ca elitistii astia.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 9:23 pm

Din cate stiu eu, un membru al Academiei Romane ia cam 2000 lei sau poate mai mult doar pentru ca e membru in aceasta institutie. Eu iau un pic mai mult decat suma asta si muncesc pentru banii aia. Ce sa faci daca unii e "destepti", "integri", "harnici", "elitisti" etc.,nu ca un lepra ca mine care face numele de om de rusine. Merit si eu ca nea Nicu impuscat la perete, nu? Pe el l-ati executat de Craciun, mie rezervati-mi Pastele.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 02, 2017 9:29 pm

Boss wrote:ok,
bine ai venit in matrix

Mai mult Jocurile Foamei ca l-am vazut mai recent decat Matrix-ul.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 11:57 am


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 11:59 am

http://www.emedic.ro/Articole/2399.htm "Universitatea de Medicină şi Farmacie ''Carol Davila'' va câştiga până la sfârşitul acestui an universitar aproximativ 5,5 milioane de euro din taxele studenţilor străini." Asta oficial, extra oare la cat s-o ridica suma?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 12:02 pm

http://evz.ro/la-universitatea-de-medic ... ml?&page=1 Chiar "domn" Popa recunoaste ca se ia spaga la UMF si zice chiar de anato, adica exact examenele pe care nu le-am luat si nu din limitare intelectuala cum speculeaza unele smardoaice, ci din lipsa de timp pentru invatare.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sun Dec 03, 2017 12:07 pm

paul wrote:Si tata a fost medic si a ramas in tara desi ar fi putut pleca. El a facut facultatea pe vremea cand se facea inca pe bune si tot la Davila. A fost coleg de generatie cu Constantin Balaceanu-Stolnici.

Deci pe filiala asta ai prins tu gustul pentru turnatorie.
La tine e mai mult decat dorinta de dreptate. De fapt dorintele tale n-au nimic de-a face cu dreptatea sau cu binele studentilor UMF, asta e doar o aparenta, o poleiala mincinoasa. Ci cu rautatea, cu razbunarea pura si dura. Cu majoritatea dorintelor tale (taxe pt toata lumea, examene mai dure ca sa pice mai multi), ceilalti studenti nici n-ar fi de acord.

Ca in cazul tuturor marilor turnatori, mobilul actiunii acestui specimen nu tine nici de circumstante, nici de dreptate, ci se explica prin frustrarile unei firi profund ticaloase care gaseste o placere perversa in a face rau oamenilor din jur pentru a-si potoli frustrarile, placere care poate ajunge pana la gradul de obsesie patologica de a face rau tuturor celor pe care ii vede ca pe "dusmani", asa cum se vede in cazul de fata.

Vorba unui coleg de mai sus, sa te fereasca soarta sa ai de-a face un unul de-asta in viata reala. Va imaginati sa i se puna pata pe tine unuia ca el? Sau chiar a ajungi sa ai o relatie cu unul ca asta pana sa-ti dai seama in ce ai nimerit?
De-asta nu e bine, copii, sa faceti sex de la prima intalnire si trebuie sa asteptati pana va dati seama ca omul nu e un psihopat.

Si relatia ca relatia, ca poti sa (incerci) scapi mai usor, dar daca esti obligat sa lucrezi cu unul ca el te-ai dus draq.
Last edited by Calico on Sun Dec 03, 2017 12:12 pm, edited 2 times in total.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 12:07 pm

La Chimie am fost mai lepra cum sustineau unele smardoaice, dar asta din mai multe cauze. Totusi asa lepra cum am fost am reusit sa termin facultatea la timp si pe meritul meu. Altii au plecat la alte univesitati ca sa termine, nu ca un "tampit" ca mine care s-a adaptat cat de cat si a ajuns la final.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 12:15 pm

De cand a ajuns indignarea pe nedreptatea suferita de tine sau altii fire ticaloasa? In mintile unora care sunt periati de occidentali, ca ei sunt miezul din dodoasca si ajung sa faca orice li se cere, orice lucru capata insemnatatea dorita de ei si noua lor familie. Dupa ce are la semnatura userul MumaPadurii iti dai seama ca e o egoista si jumatate care-si urmareste propriul bine in detrimentul altora. Banuiesc ca ea nu s-a nascut din parinti romani, a trait intre romani, a invatat de la romani etc. Ea a aparut din neant, s-a invatat singura din burta masii si pana a terminat facultatea si pe urma s-a gandit ea sa se care in Occident ca aici erau romanii prea sanatosi.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 12:19 pm

Astfel de "romani" se vor intoarce in tara ca turisti cel mult ca se vede ca de la straini nu s-a lipit de ei decat nemernicia, cosmopolitismul etc. si nu cuvinte desuete ca patriotism, bun-simt etc.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 12:24 pm

Si tata a mai fost coleg de liceu cu regele Mihai. Fac parte dintr-o familie cu parfum de istorie, nu ca altii din romani neaosi care sunt romani cand e vorba de drepturi/beneficii si nu de obligatii.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 12:26 pm

Si acum o jignire din literatura: A fi sau a nu fi (prost)? Aceasta este intrebarea. A fi bineinteles in cazul unor smardoaice fara identitate.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 12:32 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 12:49 pm

Dintre smardoaice una lucreaza la straini si e tapul ispasitor mereu cand se greseste, alta tot la straini presteaza si poate mai mult decat intelectual ca doar de trebuie sa le fie lor recunoscatoare, iar a treia lucreaza in tara fiind pe gasca UMF. Nu mai bine taceau ele sau spuneau de la inceput ca nu se baga, ci vor doar sa manance floricele si sa se uite la spectacol?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 1:04 pm

De ce sa fie ceilalti studenti de acord cu examene luate pe bune si nu cu tainul, posteriorul, PCR-ul? Pai tocmai aia care si le iau astfel sunt primii care sar de fund in sus si se revolta. Ei vor sa aiba timp de mers in club, de tras betii, tras pe nas si de infierat victimele UMF pe imed. Sa vezi ce le fac si eu unor victime de astea UMF. Le bat bine, dar pe spate si le spun ca fac bine ca-i demasca pe sarlatani.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 1:20 pm

Asa "ticalos" sunt ca cei care m-au cunoscut mai mult sau mai putin bine isi aduc si acum aminte de mine cand aud numele meu.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 1:27 pm

Lasa ca asa cum sunt tot s-au gasit fete sa ma placa. Ca nu s-a concretizat in mai mult sunt alte motive la mijloc. Daca eram eu un ticalos nu stateam cu una care ma placea macar pentru tavaleala. Multi oameni de "calitate" aia fac. By the way imi plac doua nume foarte mult Magda si Serena si posesorele lor, asta pentru cei interesati.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 1:58 pm

Daca eram eu asa ticalos faceam rau mai multora, dar am zis ca pentru aia mai tineri poate mai e o sansa de dat pe brazda. Dar daca totusi insista, nu-mi lasa nici o optiune decat sa-i introduc in aceeasi oala cu naravitii.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 03, 2017 2:16 pm

Aia din UMF sufera de mitomanie si implicit de psihopatii. Mie mila de asemenea oameni, dar de mine mi se rupe sufletul.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Sun Dec 03, 2017 4:13 pm

paulstr10 wrote:Dintre smardoaice una lucreaza la straini si e tapul ispasitor mereu cand se greseste, alta tot la straini presteaza si poate mai mult decat intelectual ca doar de trebuie sa le fie lor recunoscatoare, iar a treia lucreaza in tara fiind pe gasca UMF. Nu mai bine taceau ele sau spuneau de la inceput ca nu se baga, ci vor doar sa manance floricele si sa se uite la spectacol?

bai puta, noi "smardoaicele" ti-am zis pe prima pagina ca nu ne bagam si ca probabil n-o sa gasesti oameni pt protest.

revenind la sex pt ca e mai amuzant, pari genul de roman patriot care lupta pt familia traditionala, asa-i?


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests