UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

care ne mananca zilele
paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 6:33 pm

https://stirea.wordpress.com/2010/03/31 ... la-ciolan/ "Dacă l-aş fi cunoscut, cred că îl omoram. N-am spus niciodată, dar aveam un cuţit pe mâneca gecii, să dau în primul comunist care vine „la ciolan”." Pe "revolutionarul" asta il pupati in derierre, nu? Spor la degustat maro.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 6:42 pm

alimori wrote:A zis ca era la taxa la chimie pt ca era taxa mai mica.
Mi-a placut partea cu pistolul. Pana atunci il luam in serios mai mult sau mai putin, acum nino nino :shock:

Eram la buget la ambele, iar la medicina intrasem printre ultimii la buget cu 74. Exista prevederea ca daca esti licentiat la o facultate din UMF sau din afara UMF taxa de scolarizare se reducea pentru al doilea program de licenta. Facultatea te invata sa-ti aperi drepturile si in special sa-ti dai seama ca romanasii sunt cei mai "curajosi"," onesti", "generosi"," altruisti" etc. oameni de pe Terra. Sper ca ati sesizat sarcasmul?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 6:53 pm

alimori wrote:A zis ca era la taxa la chimie pt ca era taxa mai mica.
Mi-a placut partea cu pistolul. Pana atunci il luam in serios mai mult sau mai putin, acum nino nino :shock:

Lascar nu iesise el public sa explice cum a scapat Nastase printr-un mare noroc cand chipurile s-a impuscat in gat, calculase el traiectoria glontului chiar, e chestie publica. Impuscatul in labele picioarelor si fese nu pune viata in pericol nimanui, cel putin din cate stiu eu. Nu merg ei cateva luni decat in scaunul cu rotile si dorm pe burta, dar de murit nu cred ca mor, are grija "domn" Lascar sa calculeze bine traiectoriile.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 7:27 pm

Cand facusem plangere penala la Parchet, chiar spuneam cuiva ca vreau sa infund cat mai multi dintre cei cu functii mari ca un fel de scadenta pentru toti studentii care au fost victime ale UMF-ului. Sa stea si ei pe la usile altora, sa-i doara sufletul cum i-a durut pe cei care au repetat anul, au fost exmatriculati ca mine, au fost nevoiti sa cotizeze pentru a lua examenul etc.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 7:31 pm

Cum mi-a spus Filipoiu cand m-am dus sa-mi echivaleze lp-urile "Nu, dastia ca tine mai avem. Nu e nici o rusine sa repeti anul". Ce pot sa zic decat ca cei din UMF si-au castigat un "prieten" pe viata in mine si nu ii las in pace pana nu-i vad scosi din UMF, chiar si cu picioarele inainte daca va fi nevoie, eu sper sa nu, pentru ca ar scapa ei prea ieftin.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 7:40 pm

Aste e a doua oara cand am dat admitere cu 67 in vreo 5-6 luni de invatat iar. Mi-a trebuit un je ne sais quaoi pentru a da iar admitere si a trece peste umilinta unei readmiteri. Au avut ei grija sa ma scarbeasca definitiv cand am vazut ca leprele (cuvantul preferat al Mumeipadurii) n-au nici o farama de bun-simt si etica si dau inainte cu tupeu in infractiune. Luati un citat de la Balzac "Coruptia e arma mediocritatii", deci nu a elitei cum se pretind ei. viewtopic.php?f=41&t=12912&start=1480 "Cel mai tare candidat e domnisoara Bausic! Dansa nu a avut nici macar tangential vreo legatura cu o olimpiada nationala si totusi e admisa pe loc de olimpic! Bravo UMF! Ba Mirelo,asta e cu 100 de puncte... Sa inteleg ca domnisoara Bausic nu e buruiana?" "Cum adica o anume domnisoara Bausic (banuiesc ca ruda cu Sef Lucr. Dr. V. Bausic) a intrat la olimpici fara sa fi fost la olimpiada ? =))" "Da tudy! Fi-sa lu Bausica!"

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 7:47 pm

Chiar mai e mizeria aia cu programul 5000 de euro in UMF? Auzisem ca poti da si ulterior admitere sa treci de la 5000 de euro la taxa in lei. Inca o idee a elitelor din UMF. Parca admiterea se numeste entrance exam in engleza, deci se da doar cand intri. Da asa sunt eu nino nino si nu inteleg chestii din astea complexe.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 8:48 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 8:51 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 8:55 pm

Ceilalti studenti au nemultumiri, sesezeaza frauda si pana la urma ce fac? Comenteaza pe imed, injura in gand, dar de facut ceva in lumea reala nu se sinchisesc. Mai fac cate ceva astia nino nino ca mine. https://www.youtube.com/watch?v=Xq-knHXSKYY "Maybe it might be time for a better day"

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 9:10 pm

Au nevoie de cadavre, de ce nu pot fi ale lor? https://adevarul.ro/news/bucuresti/foto ... index.html

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 9:14 pm

Gata cu saritul la gatul meu Mumapadurii, Chingachgook ? Eu zic sa nu mai scrieti nimic ca va faceti de tot rahatul si nu din acela turcesc. Mucles ba, ca poate asa intelegeti.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 9:34 pm

Sa va spun cam cine sunt cei care aveau restante in prelungita si ulterior prelungitei. Erau dintre cei care intrasera la 5000 de euro ca sa scoata hartia, dar erau si studenti la alta facultate (de ex. eu), care incepursera alta facultate, n-o terminasera si se apucasera de asta si trebuiau sa munceasca pentru a plati taxa de scolarizare, studenti care terminasera o facultate, lucrau in domeniul lor sau altul, dar incepusera medicina sau alta facultate din UMF. Mai erau si studenti care din diverse motive nu reusisera sa ia examenul, hai sa le dau prezumtia de mare nesansa. Erau si straini care nu voiau sa cotizeze sau nu cotizasera unde trebuia. Cam astia sunt leprele care dadeau examenele peste data limita. Niste lepre infecte, niste neoameni, niste loaze, nu-i asa Mumapadurii? Si inca o chestie. Anul anterior cand se daduse in sesiunea de iarna, se daduse datorita unui arab care il chemase pe tatal lui nobil sa discute cu conducere UMF-ului pentru chestia asta. Am aflat asta de la o colega. Ei chiar credeau ca avusesera noroc ca se intamplase asta, nu stiau ei adevarul despre promovare cu minim de credite, lege etc.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 10:57 pm

Ce faceti ba nerecunoscatorilor va luati de un revolutionar? http://stiri.tvr.ro/profesori-de-la-uni ... .html#view

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 10:58 pm

Luati-o si pe asta. Nu se gaseste cate un nino nino ca mine care sa spuna ce se intampla cu adevarat in UMF.https://spagalamedicina.wordpress.com/2 ... -profesor/

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 11:01 pm

Bine ca traim in era digitala ca altfel se gasea vreun catel de-al astora din UMF sa ma diagnosticheze cu vreo boala psihica si sa ma bage la balamuc. Hai sictir (o urare favorita a Mumeipadurii) mamaligilor.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 11:04 pm

http://adevarul.ro/news/eveniment/perch ... index.html " Doctorul acum 4 luni Da, e revolutionaru. Înainte de '89 era un obscur medic într-un sat la 80 km de Bucuresti. Dupa "revolutie", l-au facut asistent universitar în UMF Bucuresti. El taie si spânzura în Facultatea de medicina. Este catalogat ca "escroc" de catre ambasadele straine la bucuresti pentru ca a refuzat sa introduca în Carol Davila cursuri (gratuite, oferite de ambasade) de limbi straine pt studenti (care sunt interesati de schimburi ERASMUS). A spus clar ambasadelor ca accepta cursurile (gratis) de limbi straine pt studentii UMF cu conditia ca Ambasadele respective sa semneze contract pentru a face apel exclusiv cu casa de avocatura a sotiei lui Filipescu pentru orice demers. Ambasadele au refuzat acest execrabil compromis si studentii au ramas fara cursuri de limbi straine."

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Mon Nov 13, 2017 11:11 pm

MumaPadurii wrote:frate, ce lenti sunteti

de-abia dupa 4 pagini te-ai prins ca-i caz de nino, nino?

pana si jomil si-a dat seama mai devreme si s-a retras cu coada intre picioare dupa ce initial il mangaia intelegatoare pe cap ca nu-i la el problema, ci ca suntem noi frustrati

Bine macar ca nu suntem mitocani.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 11:11 pm

Sa clarific un lucru. Eu nu ma iau neaparat de calitatile profesionale ale celor din UMF, ci de caracterul infect al majoritatii lor care afecteaza studenti, tineri medici, pacienti etc.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 11:18 pm

alimori wrote:
MumaPadurii wrote:frate, ce lenti sunteti

de-abia dupa 4 pagini te-ai prins ca-i caz de nino, nino?

pana si jomil si-a dat seama mai devreme si s-a retras cu coada intre picioare dupa ce initial il mangaia intelegatoare pe cap ca nu-i la el problema, ci ca suntem noi frustrati

Bine macar ca nu suntem mitocani.

Daca te referi la mine ca as fi nepoliticos, mai bine sa fiu astfel si sa obtin ce mi se cuvine decat sa fiu cu bun-simt si sa urineze pe mine cei cu putere de decizie asupra mea. Mai bine nepoliticos decat mocofan. Na ca am facut si un slogan care rimeaza.

User avatar
Western
senior
senior
Posts: 203
Joined: Thu Aug 17, 2017 7:49 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Western » Mon Nov 13, 2017 11:29 pm

Va referiți la Mica Corupție actualmente foarte bine tolerata in România ,nu ar trebui deloc sa stea lucrurile așa ,ar trebui toleranta zero și pentru ea . ,așa ar fi mai bine .,

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 11:30 pm

http://www.national.ro/dezvaluiri/milio ... 9207.html/ "In cadrul acestei ultime unitati medicale de elita surprinzatoare sunt nu doar sumele fabuloase achitate catre afacerist, existand chiar informatii despre facturi de peste 5.000.000 RON lunar, dar si componenta comisiilor care gireaza aceste achizitii. Astfel, printre cei care nu lipsesc din comisiile de intocmire a caietelor de sarcini, despre care exista suspiciuni ca ar fi unele cu dedicatie, se regasesc si numele a doi reputati medici, ambii academicieni profesori doctori. Primul este Irinel Popescu, seful Clinicii de Chirurgie si Transplant Hepatic de la Fundeni si, totodata, presedinte al Academiei de Stiinte Medicale. Cel de-al doilea „girant” al licitatiilor este Ioanel Sinescu, seful Clinicii de Chirurgie Urologica, Dializa si Transplant Renal Fundeni si rectorul Universitatii de Medicina si Farmacie „Carol Davila”. De altfel, implicarea celui de-al doilea este ceva mai complexa, in numerele viitoare urmand a publica documente si facturi care arata plati de milioane de euro pentru aparatura achizitionata pentru Sectia de cardiologie de la Spitalul „Bagdasar Arseni”, condusa de catre sotia sa, prof. Dr. Crina Sinescu.
Au tras apa!
Insa adevaratul soc cu privire la aceste afaceri de milioane de euro apare doar dupa ce anchetatorii au aflat, din declaratiile unor martori, ca pulberea hemostatica de la Fundeni ar fi fost cumparata doar pentru a fi aruncata imediat la WC! Dupa care cei insarcinati cu aceasta misiune trageau pur si simplu apa, sperand ca astfel au sters toate urmele… Iar daca informatiile procurorilor se adeveresc, poate ca prejudiciul ar trebui calculat nu doar in zeci de milioane de euro, dar si in suferintele miilor de pacienti care duc o lipsa acuta de medicamente necesare supravietuirii."

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 11:35 pm

Western wrote:Va referiți la Mica Corupție actualmente foarte bine tolerata in România ,nu ar trebui deloc sa stea lucrurile așa ,ar trebui toleranta zero și pentru ea . ,așa ar fi mai bine .,

Mica coruptie exista pentru ca sunt salarii de *****, cel putin la inceput de cariera. Si atunci ai de ales faci foamea, te ajuta parintii atat cat pot sau te apuci de primit plati informale. Dar la unii coruptia nu mai tine de supravietuire, ci de acumulare mitocaneasca. Ce sa faci unii au viata grea pentru ca au Seria 5 si nu 7, beau whiskey de 15 ani si nu de 25. Viata grea ce sa mai.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 11:44 pm

Inca o chestie, romanul s-a obisnuit sa dea ceva la doctor. A devenit un fel de cutuma. Eu cand am inceput sa lucrez la stat am primit salariu 800 de lei si cand am plecat ajunsesem la 1200 in mana. Din fericire am supravietuit acestei experiente, fara sa fac lucruri reprobabile. Acum la fostul meu loc de munca functia mea a ajuns mai bine platita ca in privat unde lucrez acum. Si pentru serviciul asta de 800 de lei am avut concurenta de 3 pe loc (bine ca fost concursul pe bune) si de 7 luni sa-l gasesc, cu CV-ul pe site-urile de recrutare am stat bine mersi acasa ca nici macar nu se uitau pe CV.
Last edited by paulstr10 on Mon Nov 13, 2017 11:51 pm, edited 2 times in total.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Nov 13, 2017 11:45 pm

in sfarsit a veit western
Westerne, ocupa-te, te rog
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Mon Nov 13, 2017 11:49 pm

alimori wrote:
MumaPadurii wrote:frate, ce lenti sunteti

de-abia dupa 4 pagini te-ai prins ca-i caz de nino, nino?

pana si jomil si-a dat seama mai devreme si s-a retras cu coada intre picioare dupa ce initial il mangaia intelegatoare pe cap ca nu-i la el problema, ci ca suntem noi frustrati

Bine macar ca nu suntem mitocani.

Discutabil daca e mai bine. Eu prefer inteligenta insotita de un limbaj colorat, unei prostii politicoase.

User avatar
Western
senior
senior
Posts: 203
Joined: Thu Aug 17, 2017 7:49 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Western » Mon Nov 13, 2017 11:53 pm

București ,Timișoara ,Iași ....sau care ar fi ordinea descrescătoare a topului UMF-uri corupte ,?
Last edited by Western on Tue Nov 14, 2017 12:00 am, edited 1 time in total.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 11:59 pm

Cei din Bucuresti sunt mult mai corupti pentru ca de obicei ei sunt prin comisiile Ministerului Sanatatii si invart cei mai multi bani. Daca te referi la coruptie resimtita de studenti cele mai corupte ar fi Craiova, Constanta, Iasi etc. (nu stiu daca neaparat in aceasta ordine). Am auzit ca si Galatiul are UMF parca.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Nov 14, 2017 12:17 am

http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura ... 2008&pag=2
http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura ... 2008&pag=2 Cu se s-a ocupat "domn" Popa 8 ani in Parlament cand ar fi putut sa faca mai mult macar pentru breasla lui. Remarcati ca majoritatea proiectelor sunt respinse.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Tue Nov 14, 2017 12:31 am

nu stiu daca tu ai remarcat ca vorbesti singur?

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Tue Nov 14, 2017 8:48 am

MumaPadurii wrote:
alimori wrote:
MumaPadurii wrote:frate, ce lenti sunteti

de-abia dupa 4 pagini te-ai prins ca-i caz de nino, nino?

pana si jomil si-a dat seama mai devreme si s-a retras cu coada intre picioare dupa ce initial il mangaia intelegatoare pe cap ca nu-i la el problema, ci ca suntem noi frustrati

Bine macar ca nu suntem mitocani.

Discutabil daca e mai bine. Eu prefer inteligenta insotita de un limbaj colorat, unei prostii politicoase.

Nu, nu ti-am dat dreptate la faza cu "lenti", am folosit doar separarea pe care ai facut-o intre tine si ceilalti care am scris aici.
E fara indoiala o dovada de inteligenta sa injuri un psihiatric care nici macar nu s-a luat de tine personal (nu ai scuza unui raspuns reflex, scuza care tine o data, de 2 ori). Sclipeai in Obregia, asa-i?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Tue Nov 14, 2017 9:12 am

Nu e o dovada de inteligenta sa injuri pe nimeni, nebun sau nu, unde am zis eu ca injuratul e o dovada de inteligenta?!
Am zis doar ca eu prefer un om inteligent care injura, unui prost politicos. Asta pt ca tu ai spus ca e mai bine sa fii lent decat nepoliticos.
Fiecare cu preferintele lui, care-i problema?

Si cred ca stii exact unde ma doare ca te deranjeaza modul in care aleg eu sa ma adresez pe forum diversilor useri. N-o sa stau acum sa-ti explic tie de cred ca-si merita sictirurile in acel moment.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Tue Nov 14, 2017 11:06 am

e dovada de inteligenta sa injuri un psihiatric care nici macar nu s-a luat de tine personal (nu ai scuza unui raspuns reflex, scuza care tine o data, de 2 ori). Sclipeai in Obregia, asa-i?

Deci imi reprosezi mie ca injur bolnavi psihic, adica dupa tine eu sunt vinovata ca nu mi-am dat seama din pagina 1 de ceva de care tu te-ai prins dupa 4 pagini.
Mi se pare absolut normal.

Evident ca la inceput am crezut ca-i vorba doar de nesimtire.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Tue Nov 14, 2017 11:28 am

e doar un om revoltat, ce avetz
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Tue Nov 14, 2017 5:48 pm

Ma cheama Alina, acum esti multumit?

sa reluam cronologia pentru cei pe care ne-a durut in qur de problemaa lui paulica

AD 2013
Paulica se trezeste si dupa ce serveste micul dejun facut de mami se gandeste cum sa procedeze cu viata lui. s-ar face avocat sau de ce nu, poate chiar procuror (are o sete de dreptate neobisnuita, cu mult mai mare fata de ceilalti copii de la bloc). problema e ca trebuie sa inveti mult si e o mafie ca sa intri in barou, e complicat. jurist ca mami iar ar fi o idee dar nu prea se castiga bine. plus ca juristii sunt un fel de mefisti ai avocatilor, aia care nu prins nimic nicaieri. mda. ia stai asa. mefist nu, dar medic? MEDIC! asta e. paulica decida sa se faca medic. o anunta pe mami care e foarte bucuroasa si ii promite ca o sa il sustina. (cu conditia sa faca 4 specializari medicale, nu ca ca lepra de tac'su care facuse doar 3)

AD 2014 Paulica se duce si da examen la "uzina de medici" (aia de la eroilor, cum de duci spre academia militara undeva pe dreapta. e si monumentul artileristului acolo, daca stiti). dificultatea examenului cumulat cu faptul ca 3 sferturi intra la medicina pe pile fac ca paulica sa nu fie admis. Un invingator nu pierde niciodata asa ca paulica activeaza planul de rezerva si se inscrie la chimie. Dupa o analiza cost-beneficiu (facuta impreuna cu mami) decide sa se inscrie la chimie la taxa (penntru ca anul urmator sa incerce din nou cu medicina)

AD 2015 Paulica pica din nou la medicina (examenul de admitere a fost cam in aceeasi perioada cu restantele la chimie si a mai fost si bolnav cand era mic)

AD 2016 Paulica este admis la medicina. familia sarbatoreste, paulica priveste increzator spre viitor.

AD 2016, iarna. paulica pica primele examene. pe paulica nu asta il enerveaza ci faptul ca ceilalti colegi le trec. se instraineaza si isi repeta in cap ce a citit el la un moment dat nu mai stie unde "nu ma oftic ca m-a batut, dar de ce m-a injurat?"

AD 2017 paulica incepe sa adune informatii despre profii spagari de prin umf. colegii il evita (ba chiar unii mai tupeisti il iau si la misto. un nesimtit i-a zis chiar ca "inveti, nu'nveti, vremea facultatii trece". paulica se gandeste sa il dea in judecata dar nu se hotaraste daca sa il incadreze la calomnie sau la lezarea demnitatii. se sfatuieste cu mami si decid amandoi sa il ierte. paulica gaseste niste siteuri care sunt o comoara informationala. pe adevaruridespredaci.blogspot.com afla ca leon zagrean a fost dat afara din umf si reprimit, pe secreteleocultealemasoneriei.ro e trecut mercurialul spagii din umf iar pe tinerinationalistidinbercenisidrumultaberei.wordpress.com este o lista cu indemnuri la lupta. paulica se simte bine. sunt oameni care gandesc ca el. intre timp, alti oameni constata ca paulica e mai lepra decat prevede regulamentul de ordine interioara al umf si ii dau un shut un qur il exmatriculeaza. paulica se sfatuieste cu mami care ii da 115 lei sa dea in judecata umf-ul.

AD 2017 august. paulica plateste 100 de lei cheltuieli de judecata si de restul isi cumpara o saorma mica la lipie. nimereste imedul si isi scrie povestea. a terminat saorma, priveste in gol si se gandeste.


oare aia nu dadeau si o cola gratuita cand luai o saorma?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Tue Nov 14, 2017 6:01 pm

:)))))))))))

Ce-ai patit, te-au dat afara de la serviciu?
Daca nu recunosteam o anumita vorba de duh, ziceam ca ai gasit textul asta pe undeva si ti-ai facut o clona ca sa-l justifici.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Tue Nov 14, 2017 7:59 pm

mi s-a facut pofta de saorma
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

Boss
elite
elite
Posts: 2887
Joined: Tue Mar 01, 2016 8:32 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Boss » Tue Nov 14, 2017 8:05 pm

pe topicul asta se poate spune in singur lucru: se stie

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Nov 14, 2017 9:06 pm

Chingachgook wrote:Ma cheama Alina, acum esti multumit?

sa reluam cronologia pentru cei pe care ne-a durut in qur de problemaa lui paulica

AD 2013
Paulica se trezeste si dupa ce serveste micul dejun facut de mami se gandeste cum sa procedeze cu viata lui. s-ar face avocat sau de ce nu, poate chiar procuror (are o sete de dreptate neobisnuita, cu mult mai mare fata de ceilalti copii de la bloc). problema e ca trebuie sa inveti mult si e o mafie ca sa intri in barou, e complicat. jurist ca mami iar ar fi o idee dar nu prea se castiga bine. plus ca juristii sunt un fel de mefisti ai avocatilor, aia care nu prins nimic nicaieri. mda. ia stai asa. mefist nu, dar medic? MEDIC! asta e. paulica decida sa se faca medic. o anunta pe mami care e foarte bucuroasa si ii promite ca o sa il sustina. (cu conditia sa faca 4 specializari medicale, nu ca ca lepra de tac'su care facuse doar 3)

AD 2014 Paulica se duce si da examen la "uzina de medici" (aia de la eroilor, cum de duci spre academia militara undeva pe dreapta. e si monumentul artileristului acolo, daca stiti). dificultatea examenului cumulat cu faptul ca 3 sferturi intra la medicina pe pile fac ca paulica sa nu fie admis. Un invingator nu pierde niciodata asa ca paulica activeaza planul de rezerva si se inscrie la chimie. Dupa o analiza cost-beneficiu (facuta impreuna cu mami) decide sa se inscrie la chimie la taxa (penntru ca anul urmator sa incerce din nou cu medicina)

AD 2015 Paulica pica din nou la medicina (examenul de admitere a fost cam in aceeasi perioada cu restantele la chimie si a mai fost si bolnav cand era mic)

AD 2016 Paulica este admis la medicina. familia sarbatoreste, paulica priveste increzator spre viitor.

AD 2016, iarna. paulica pica primele examene. pe paulica nu asta il enerveaza ci faptul ca ceilalti colegi le trec. se instraineaza si isi repeta in cap ce a citit el la un moment dat nu mai stie unde "nu ma oftic ca m-a batut, dar de ce m-a injurat?"

AD 2017 paulica incepe sa adune informatii despre profii spagari de prin umf. colegii il evita (ba chiar unii mai tupeisti il iau si la misto. un nesimtit i-a zis chiar ca "inveti, nu'nveti, vremea facultatii trece". paulica se gandeste sa il dea in judecata dar nu se hotaraste daca sa il incadreze la calomnie sau la lezarea demnitatii. se sfatuieste cu mami si decid amandoi sa il ierte. paulica gaseste niste siteuri care sunt o comoara informationala. pe adevaruridespredaci.blogspot.com afla ca leon zagrean a fost dat afara din umf si reprimit, pe secreteleocultealemasoneriei.ro e trecut mercurialul spagii din umf iar pe tinerinationalistidinbercenisidrumultaberei.wordpress.com este o lista cu indemnuri la lupta. paulica se simte bine. sunt oameni care gandesc ca el. intre timp, alti oameni constata ca paulica e mai lepra decat prevede regulamentul de ordine interioara al umf si ii dau un shut un qur il exmatriculeaza. paulica se sfatuieste cu mami care ii da 115 lei sa dea in judecata umf-ul.

AD 2017 august. paulica plateste 100 de lei cheltuieli de judecata si de restul isi cumpara o saorma mica la lipie. nimereste imedul si isi scrie povestea. a terminat saorma, priveste in gol si se gandeste.


oare aia nu dadeau si o cola gratuita cand luai o saorma?

Ai ajuns sa o ironizezei si pe mama, nu? Hai sa te informez ca mama a avut de-a lungul timpului mai multe functii juridice si anume: jurista, inspector, notar si judecator. Ea m-a invatat sa-mi apar drepturile pe care altii nu mi le respecta. Nu am aflat despre adevararuridespredaci ca Zagrean a fost dat afara din UMF, am aflat de la straini care sunt cei mai in masura sa spuna cat de integru si incoruptibil este el. Si bunicul din partea tatei a fost medic militar, idem tata. Eu inteleg ca tu esti suferinda de sindrom Stockholm, dar cel putin ai minimul de bun-simt sa trollezi in alta parte si nu pe acest topic. Chiar as fi curios sa stiu cum ai fi procedat tu daca ai fi fost in situatia mea? Probabil ai fi stat aplecata peste vreun birou sau ai fi cotizat cu ceva ca sa treci mai departe. Ai fi meritat o statuie pentru asta si as fi avut eu grija sa treaca multi porumbei pe acolo ca sa fie acoperita de respect de ei dupa isi goleau cloacele in capul ei. Daca Doamne fereste voi ajunge sa fiu tratat de tine si voi stii ca tu esti cu mentalitatea ta, voi prefera sa mor decat sa ma las tratat de tine. Hai canta la alta masa Alinuto ca aici te-ai facut de tot rahatul.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Nov 14, 2017 9:11 pm

Eu am deschis acest topic pentru a gasi oameni pentru un protest nu ca sa-mi plangeti pe umar, sa ma luati in deradere sau altceva. Ce sa fac daca unii sunt victime si se complac in situatia de victima, ba chiar si apararea agresorului cand o alta victima actioneaza.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests