UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

care ne mananca zilele
User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sun Nov 12, 2017 2:13 pm

vrea sa fie bine-n lume.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 2:38 pm

andy gavrilescu wrote:vrea sa fie bine-n lume.

Doar pe Pahoni l-au prins de la UMF, pe restul ii lasa in pace. Sa bage camere in toate birourile din UMF. Chiar am promis la mine pe facebook ca 10% din suma pe care o primesc ca daune de la UMF se va intoarce in UMF sub forma de tehnica de supraveghere. http://evz.ro/exclusiv-evz-cum-se-tinea ... macie.html

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 3:42 pm

Despre domn Zagrean detin mai multe informatii din surse interne, externe si din ce am auzit cu urechile mele. Examenul de fiziologie se cumpara prin intermediari, nu direct desigur pentru ca domnul a fost prins cu ani in urma unui flagrant, dat afara si reintors in functie. Am auzit cu urechile mele in public, in amfitetrul mare la un curs, afirmatia ca a fost sunat din cabinetul ministrului si nu a dat examenul si ca persoana respectiva a ajuns in anul 3 cu restantele la el si pana la urma le-a promovat. Chiar asa o fi sa te sune unii din minister si tu sa fii integru cand cu alte ocazii ai mancat bataie de la cei care te-au mituit? Alta informare pe care o detin indirect este ca domnul a afirmat public ca a fost atins de o aripa de inger in copilarie. Halal inger domn Zagrene, probabil a fost Lucifer din serial.http://www.imdb.com/title/tt4052886/ A mai spus ca daca avem sa-i spunem ceva sa o facem in public si ca l-a abordat o studenta si i-a dat de inteles ca ar colabora o data pentru a promova examenul. Se intreba de unde apar zvonuri la adresa lui. Cum de unde, de la cei care s-au lovit de el.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 3:52 pm

Din cate stiu facebook si forumul acesta sunt considerate spatiu public conform unei hotarari a Inaltei Curti de Casatie si Justitie. Institutiile abilitate ar trebui sa verifice aceste aspecte. Sa puna mana SRI-ul sa monteze tehnica de supraveghere si in toalete daca e nevoie, pentru ca au atributii in apararea valorilor constitutionale. https://www.sri.ro/apararea-valorilor-constitutionale

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sun Nov 12, 2017 4:16 pm

imi place ca iti argumentezi totul cu linkuri, inclusiv personajele din filme.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 4:27 pm

andy gavrilescu wrote:imi place ca iti argumentezi totul cu linkuri, inclusiv personajele din filme.

Sa nu creada ceilalti ca eu doar scriu fara nici macar o farama de proba, directa sau indirecta. Daca m-au suparat, am decis sa aflu despre ei tot ce se poate afla. Initial cand il auzisem pe Zagrean de faza cu sunatul din cabinetul ministrului il crezusem, am zis ca au ceva studentii cu el, ca nu invata, dar vor sa ia examenul si cu nota mare eventual. Avusesem astfel de colegi pe la precedenta facultate si am zis ca e la fel si in cazul lui. Pe urma dupa ce am mai aflat unele lucruri m-am convins ca nu e asa.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 4:37 pm

Inca o chestie. Dupa ce aflasem de existenta Regulamentului privind activitatea profesionala a studentilor, am aflat si ca nu trebuia sa refac lp-urile decat in anumite conditii, dar oricum era regulamentul nul si aveam acordul decanului de echivalare. M-am dus la cei de la Biologie celulara si le-am aratat ce scrie acolo si ca as avea dreptul inclusiv la echivalarea notei daca as vrea. Le-am aratat si o legitimatie de serviciu mai veche a mamei si le-am spus ca daca nu echivaleaza va ploua cu plangeri penale. S-au dus la Hinescu i-au spus ce si cum si ce vreau si l-am vazut uitandu-se in gol cand a sesizat pericolul, dar tot n-a vrut sa-mi echivaleze lp-ul. A spus ca "Nu suntem obligati sa-ti echivalam.Eu te-am chemat sa fii un doctor mai bun. Tu ai o problema cu atitudinea. Esti foarte obraznic....Sesizati biroul juridic." De abia dupa ce au fost mascati pe la unii dintre ei pe acasa, au inteles ei sa faca ce trebuie. Doar forta functioneaza in cazul lor. Hinescu mai e si mare fan Plesu, ia sa citeasca el "Minima Moralia" si "Apel catre lichele" de Liiceanu.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 4:39 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 4:41 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 5:50 pm

Poate totusi dupa ce ati vazut tot ce am postat, va hotarati sa actionati in vreun mod. Eu am luptat singur pe cale juridica pana la CEDO care nu mi-a acceptat petitia. Mai mult de atat pe cale juridica nu se poate.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sun Nov 12, 2017 6:31 pm

N-o sa iasa nimeni in strada cu tine pentru ca nu ai toate tiglele pe casa si nu esti in stare sa scremi doua idei coerente.

Desi cu asta presimt ca o sa ai mare succes:
paulstr10 wrote:sa se introduca o taxa de scolarizare care sa fie platita de toti studentii, tocmai pentru a elimina aceasta competitie meschina intre studenti care predispune la compromis.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 8:23 pm

MumaPadurii wrote:N-o sa iasa nimeni in strada cu tine pentru ca nu ai toate tiglele pe casa si nu esti in stare sa scremi doua idei coerente.

Desi cu asta presimt ca o sa ai mare succes:
paulstr10 wrote:sa se introduca o taxa de scolarizare care sa fie platita de toti studentii, tocmai pentru a elimina aceasta competitie meschina intre studenti care predispune la compromis.

Stii unde se intampla chestia asta? In Bulgaria,cel mai aproape de noi, acolo toata lumea plateste 500 de euro, cel putin asa era prin 2011. Si acolo din ce mai auzisem arabii erau buni la invatatura. E mai cool la noi sa existe lupta buget-taxa, unii sa migreze an de an in seriile care prind culoare mai usoare si unde se pot lua note mari mai usor si altii ca prostii sa invete, sa ia note pe bune si sa plateasca taxa de scolarizare. E de Nobel sistemul romanesc, mai ales ca cei din UMF sunt niste oameni incoruptibili, niste sfinti chiar. Ia sa fie ei canonizati de Patriarh.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 8:28 pm

Lumea nu iese in strada pentru ca e egoista si lasa. Astea sunt principalele motive, nu ca as fi eu un pic nebun. E mai bine sa stai la caldurica si sa-l lasi pe altul sa se bata, pe principiul "Lasa-l sa se bata el, daca obtine ceva obtine pentru toti, daca se frige se frige doar el". Dupa ce le facusera cei de la parchet vizite unora, cine a vazut radiografii cu picioare rupte, care nu erau rupte, nu se sudasera ca erau de copil. Pai doar nu eu, ci cei care au stat pe margine, neutri.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 8:48 pm

De fapt ce ma mai mira la conationali. Singurii de la care auzisem vorbe bune cand era spectrul exmaticularii aproape au fost straini. O persoana mi-a spus ca na ii pare rau, un cacanar roman mi-a spus ca lasa sa stiu ca am vrut doua facultati. Acelasi cacanar imi sarise la gat cand spusesem ca tata a fost neurolog, mi-a spus ca trata dureri de cap. Nici macar nu ma lasase sa-mi duc ideea pana la cap si anume ca daca le-as fi spus celor din UMF ca tata a fost ce a fost m-ar fi tratat mai bine poate. Acelasi individ radea de mine pe hol cand ma dusesem sa-l caut pe Chirculescu pentru a-l intreba ce serie prelua anul urmator, in mintea lui creata credea ca ma duc sa dau mita. Acel individ e reclamat la procuratura pentru inselaciune acum, daca a vrut sa ma informeze eronat ce sa-i fac. Cer pedeapsa privativa de libertate pentru el si sa nu creada ca imi retrag plangerea. Are amnezie cer un test cu poligraful pentru el, am si martori, ca asa e in viata cine rade la urma rade mai bine.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 8:57 pm

https://www.youtube.com/watch?v=dfFt5uDprQg "Se fura ca pe strada, pentru asta s-a antrenat multi ani la scoala Cine iti vorbeste frumos e mai periculos" Cat adevar in versurile astea.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 8:58 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 8:59 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 9:03 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 9:04 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 9:09 pm

https://www.viata-libera.ro/interviuri/ ... ecat-banii "postat de Medic Marți, 15 Octombrie 2013 13:08 93.113.51.
Sinescu este un medic mason, ca atatia altii din elita medicala a tarisoarei noastre care, drept rasplata ca la omorat pe Teoctist la comanda masonica, a fost caftanit rector al UMF. De cand a venit la conducerea Colegiului Medicilor, prietenul sau prof. dr Lascar ( dar i-a luat fata - pe Ruxandra Sinescu - la doctorat ) tot CMR s-a pus in slujba lui Sinescu sa ii spele imaginea manjita cu sangele Patriahului Nu prea inteleg rolul masoneriei in medicina romaneasca dar stiu ca dr.Sinescu are imaginea manjita nu numai de moartea parintelui Teoctist ci si de alte cazuri printre care din nenorocire si al fraelui meu.Ultima operatie facuta si ultimul diagnostic pe care i l-a pus l-a nenorocit pe viata prin faptul ca i-a uitat in burta o compresa care timp de 2 ani a facut prapad in pelvisul sau.De fiecare data cand mergea la control ii spunea ca nu are importanta o simpla scurgere pe uretra de natura inflamatorie, dupa un an cand la RMN s-a vazut un granulom in jurul compresei i-a spus ca este tumora si l-a trimis sa faca citostatice.Secundar inflamatiei din pelvis a facut tromboze pe piciorul stang devenind invalid si imobilizat la pat apoi a facut numeroase infectii cu infiltrarea colonului si i s-a facut anus contra naturii.Datorita diagnosticului pus de SINESCU nici un chirurg nu s-a incumetat sa-l deschida sa vada despre ce-i vorba si in data de 18. 05 .2014 compresa a iesit singura prin piele insotita de o cascada de puroi.Si acum este internat cu dureri groaznice pentru tratament antibiotic puternic si ingrijiri chirurgicale. Eu sunt medic si cand am fost sa vorbesc cu Sinescu mi-a aruncat cu cinism ca la cancere recidivate nu mai are ce face dar cancerul lui era o compresa. Probabil ca daca era pacientul altui chirurg nu ajungea in halul asta pentru ca daca nu intervenea puteai merge in alta parte pe cand asa nimeni nu a acceptat sa se atinga de pacientul Dr Sinescu. Aviz amatorilor care tin neaparat sa-i devina pacienti."

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 9:18 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 9:20 pm

http://www.ziare.com/adrian-nastase/imp ... ta-1174433 "Maracin
21.06.2012, 23:14
curat noroc
"Nastase a avut noroc ca in fata casei sale se afla o ambulanta"
Serios !!?? Sondaj, fiecare cititor sa iasa pe balcon sau la geam sa vada daca o ambulanta stationeaza in fata casei. Asa... fara vre'un motiv anume. "

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 9:23 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 9:27 pm

Privind retrospectiv ce imi pare mie rau e ca am facut toate aceste demersuri aproape degeaba. Trebuia eu sa depun mai multe eforturi cand era mama judecator sa o conving sa obtina un pistol. Mi-ar fi prins bine acum. L-as fi pus pe "domnul" Lascar sa calculeze el traiectorii ale gloantelor prin labele picioarelor si fese si am fi verificat daca sunt bune calculele folosindu-i pe cei din UMF ca cobai.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 10:02 pm

viewtopic.php?f=1&t=8787 "Bausic Vasilica - histo Cam toata catedra de histo este dubioasa din cate am observat (cu cateva exceptii... aici as putea mentiona pe dl. Radu Dorel si pe cativa asistenti mai sufletisti, ale caror nume nu le cunosc). Doamna Bausic in schimb este... cum sa spun... "cireasa de pe tort". Cursurile sunt relativ ok, insa examenul cu ea este un calvar... foarte enervanta, foarte agitata, imediat cum "deviezi" putin de la subiect incepe sa te intrebe diverse balarii... plus ca are un fix cu "nu ai venit la cursuri" daca nu ii stii vreo chichita din cursul ei... Are o atitudine foarte dezarmanta la examen... " "dr. vasilica bausic - mi s a parut total dezinteresta, cu muuulte aere de superioritate si extrem de subiectiva la examen. iar felul in care noteaza studentii lasa mult de dorit" "Bausic VASILICA o nesuferita care nu isi da interesul si pune note MICI!!!" "Raicu Florina , Madam bubuianu , si cred ca cea mai idioata si mai abjecta fiinta din umf : Vasilica Bausic ! Am inteles ca fi-sa e anu 1 ! 2 cretine , 2 jeguri umane !"

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sun Nov 12, 2017 10:04 pm

Genial. Cine e mai potrivit sa citeze scandalizat din topicul "Asistenti de nota 4" decat un student de nota 4?
Last edited by Calico on Sun Nov 12, 2017 10:05 pm, edited 1 time in total.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 10:05 pm

https://www.copilul.ro/Doctori-u71/Dr-B ... s4007.html
"INCOMPETENTA!
De Ricardo pe 10 Iunie 2016
Este o spagara si o nesimtita ,evitati acest medic pe cat se poate!!"
"Complet incompetenta
De Cristina pe 19 Iulie 2014
Tocmai am fost la dansa zilele trecute la un prim consult care va fi si ultimul de altfel. Sa nu mai vorbim de faptul ca are o atitutine complet neprofesionala si nu are niciun fel de respect pentru pacient, mai este si incompetenta.
Am fost la mai multi medici inaintea dansei, totusi avand recomandari similare pentru problemele mele, dansa in schimb o parere total opusa, si ulterior dupa cum am aflat complet gresita. Chiar mai mult, dansa i-a numit indirect pe ceilalti medici, colegi cu dansa de altfel, incompetenti.
Nu o recomand nimanui! Mare grija la tratamentele si recomandarile pe care vi le face."
"Dr. Bausic Vasilica
De Dan pe 23 Martie 2012
Sotia mea a nascut cu ea. E de evitat. A insistat sa-i faca cezariana desi probabil nu era cazul, are buzunarul larg, la consultatii ne chema la clinica Anais desi putea sa ne cheme si la spitalul Pantelimon, dar deh. Atitudine nasoala, pusa pe facut bani si cam atat. Ulterior sotia mea a facut o hernie abdominala, iar medicul i-a spus ca din cauza ca nu a fost cusuta bine dupa cezariana. Pe scurt, fugiti!"

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 10:17 pm

MumaPadurii wrote:Genial. Cine e mai potrivit sa citeze scandalizat din topicul "Asistenti de nota 4" decat un student de nota 4?

Deci toti care afirma cam acelasi lucru despre cineva mint. Cand esti prost nu e greu doar pentru tine, ci si pentru ceilalti. Userul Mumapadurii chiar exista cu adevarat sau e vreun infiltrat din partea UMF-ului printre studenti? L-a cunoscut cineva in real life pe acest user si e pe bune? Bine ca am fost eu de 4 si si-au luat unii examenele cu casca, cu plata informala, cu posteriorul etc. Acei oameni sunt acum colegi de profesie cu tine, eu nu. Din fericire pentru mine, eu am terminat o facultate de stat pe bune, mai mult invatand la sesiune si lucrez in domeniu. Tu unde lucrezi si ca ce? Chiar sunt curios. Poti sa-mi dai mesaj privat, daca nu te coafeaza raspunsul. Daca recurgi la insulte, mai bine abtine-te macar prin faptul ca te pretinzi intelectual/a.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sun Nov 12, 2017 10:18 pm

index.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 10:22 pm

Nu stie nimeni nimic despre cei din UMF. I-am platit eu pe toti sa publice diverse neadevaruri despre ei. sa faca emisiune Badea si Gadea la Antene, dar sa aiba grija ca eu am obiceiul sa dau telefon in emisiune si sa-mi spun punctul de vedere.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 10:29 pm

Daca ma provoci sa reactionez prin invective, tin sa te informez ca la mine nu functioneaza tacticile astea. Am fost facut in toate modurile de-a lungul timpului de cei din invatamant. Cand ma jigneste cineva, chiar il intreb daca nu are vreo insulta mai originala, ca pe cele uzuale le-am auzit deja.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Nov 12, 2017 10:43 pm

http://www.eugeniavoda.ro/ro/emisiuni/m ... eofil-lung Ce zice Teofil Lung "Aceste cartoane, pe care scrie diploma, eliberate sub egida ministerului peste 70% dintre ele n-au acoperire".

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Mon Nov 13, 2017 11:19 am

jomil wrote:Paul, nu doatorezi explicatii nimanui pe aici. Problema nu e la tine.

Dar pragmatic vorbind, iti pierzi timpul aici, pe acest forum mort. Toti cei care s-au bagat in discutie cu tine (inclusive eu) sunt babalaci care au terminat facultatea de ceva timp, profeseaza in tari straine, au familii, pisici, parinti pisalogi, frustrari (MUUULTE) samd. In afara de Andy. Ai vazut ca el e cel mai ok. Dar el nu a terminat la Bucuresti. De aia e asa.

Altii nu sunt pe aici.

Studentii, cei din generatia ta, sunt altundeva. Cauta-i unde ii gasesti garantat. De ex. acasa la ei, la cursuri...

Bafta! Cu legea inainte!

sfanta ironie, jomil vorbind despre frustrari

eu nu am inteles daca paulica era la taxa, fiind deja inscris la chimie
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Mon Nov 13, 2017 11:53 am

paulstr10 wrote: unii sa migreze an de an in seriile care prind culoare mai usoare si unde se pot lua note mari mai usor si altii ca prostii sa invete, sa ia note pe bune si sa plateasca taxa de scolarizare.


iar altii sa nu prinda culoare deloc.
poate doar in obraji
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Mon Nov 13, 2017 3:58 pm

A zis ca era la taxa la chimie pt ca era taxa mai mica.
Mi-a placut partea cu pistolul. Pana atunci il luam in serios mai mult sau mai putin, acum nino nino :shock:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Mon Nov 13, 2017 4:02 pm

frate, ce lenti sunteti

de-abia dupa 4 pagini te-ai prins ca-i caz de nino, nino?

pana si jomil si-a dat seama mai devreme si s-a retras cu coada intre picioare dupa ce initial il mangaia intelegatoare pe cap ca nu-i la el problema, ci ca suntem noi frustrati

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 6:16 pm

Poate ca sunt eu un pic de nino nino, dar voi suferiti de sindromul Stockholm. E bine ca ati ajuns sa credeti ca coruptia, compromisul, minciuna etc. e ceva normal. Cum erau versurile acelea de Eminescu " Da, castigul fara munca, iata singura pornire, Virtutea e o nerozie, geniul o nefericire ". http://www.romedic.ro/sindromul-stockholm

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 6:20 pm

alimori wrote:A zis ca era la taxa la chimie pt ca era taxa mai mica.
Mi-a placut partea cu pistolul. Pana atunci il luam in serios mai mult sau mai putin, acum nino nino :shock:

Daca benevol nu pleaca, autoritatile nu-i salta, ce solutie mai ramane? Cea divina? Imi pare rau, dar de nemernici nu mi-e mila, ca nici lor nu le e mila de altii.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 6:29 pm

Chingachgook wrote:
jomil wrote:Paul, nu doatorezi explicatii nimanui pe aici. Problema nu e la tine.

Dar pragmatic vorbind, iti pierzi timpul aici, pe acest forum mort. Toti cei care s-au bagat in discutie cu tine (inclusive eu) sunt babalaci care au terminat facultatea de ceva timp, profeseaza in tari straine, au familii, pisici, parinti pisalogi, frustrari (MUUULTE) samd. In afara de Andy. Ai vazut ca el e cel mai ok. Dar el nu a terminat la Bucuresti. De aia e asa.

Altii nu sunt pe aici.

Studentii, cei din generatia ta, sunt altundeva. Cauta-i unde ii gasesti garantat. De ex. acasa la ei, la cursuri...

Bafta! Cu legea inainte!

sfanta ironie, jomil vorbind despre frustrari

eu nu am inteles daca paulica era la taxa, fiind deja inscris la chimie

Nici macar n-ai sange in instalatie sa-ti dai macar numele real pe acest forum. Si nu ma lua cu Paulica pulex ca n-ai mancat cu mine din aceiasi farfurie, n-ai trait ce am trait eu, asa ca n-ai dreptul sa ma iei pe mine in deradere, inteles? Asta e chestia importanta daca eram eu la buget sau taxa? Abuzul in serviciu, incalcarea Legii Educatiei Nationale, purtarea abuziva fata de mine etc. sunt chestiuni secundare. ba chiar total irelevante. Taceti din gura daca doar de gargara si haz sunteti in stare, mamaligilor. Sa intra in vorba cu mine doar ce au sange in instalatie, nu curajosi de tastatura.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Nov 13, 2017 6:30 pm

https://pressone.ro/intretinutii-am-fos ... e-fictive/ "Popa, PSD. Cămin studențesc
În apropiere trebuie să fie și biroul senatorului PSD Florian Popa, însă la adresa indicată e un cămin studențesc. "Aici este, de ani de zile, căminul studenților la Medicină", îmi spune o studentă, zâmbind. "Poate cabinet medical", glumește. Nici Popa nu a putut fi contactat pentru explicații."


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests