Pauza la "mansarda"

...noi crestem odata cu tara...
User avatar
Darla
senior
senior
Posts: 134
Joined: Thu Aug 18, 2005 3:13 pm

Pauza la "mansarda"

Postby Darla » Sun Oct 09, 2005 9:44 am

cand te apuca lehamitea....nu se mai conecteaza neuron cu neuron....citesti un paragraf juma de ora si ti-ai numara mai degraba perii din nas decat sa mai ai de a face cu vreun HLA- B 27, transcriptii, mutatii etc....ce faci? te asezi intr-un colt si astepti sa treaca sau :betie, sex,parashutism,somnnnnnnnnn....?
eu tot aleg intre astea si alte cateva de vreo 3 zile....
alte idei?...pe bune daca se poate.....

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Sun Oct 09, 2005 10:15 am

ce n-as da sa am timp de un pic de beletristica. Sau ce spuneti de o plimbare in gradina botanica: cer senin, aer curat..... expozitie de crizanteme :( Dar in anu' asta nenorocit n-am avut timp de o vacanta cat de mica... :evil: :evil: Bine ca s-a terminat cu licenta... Asa am acum cosmaruri legate doar de rezidentiat....
Dar visez cu disperare o vacanta la munte la iarna ............ cu bulgari, schi, .........si promit ca arunc pe geam calendarele si ceasurile. :roll:
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
MORENA
senior
senior
Posts: 376
Joined: Sun Aug 22, 2004 6:10 pm
Location: Pe muchie de cutit

Postby MORENA » Sun Oct 09, 2005 10:18 am

..de ex..netul, forum, jucat cu motanushul meu dulcic, o barfa cu mama, o tura de alergat pe faleza, o telenovela :twisted: :twisted: , un roman politist citit pe diagonala, o tura prin magazine si terapia prin cumparaturi, o discutie cu tata despre extraterestri si civilizatii vechi la o cafea f f tare, relaxare prin gatit ceva bun si f dulce...e suficient.....a aaa si sa nu uit, vesnica ora de lamentare ca nu stiu materia, ca am capitole netrecute niciodata, ca voi pica rezi anul asta etc..

User avatar
MORENA
senior
senior
Posts: 376
Joined: Sun Aug 22, 2004 6:10 pm
Location: Pe muchie de cutit

Postby MORENA » Sun Oct 09, 2005 10:20 am

Tutza wrote:ce n-as da sa am timp de un pic de beletristica. Sau ce spuneti de o plimbare in gradina botanica: cer senin, aer curat..... expozitie de crizanteme :( Dar in anu' asta nenorocit n-am avut timp de o vacanta cat de mica... :evil: :evil: Bine ca s-a terminat cu licenta... Asa am acum cosmaruri legate doar de rezidentiat....
Dar visez cu disperare o vacanta la munte la iarna ............ cu bulgari, schi, .........si promit ca arunc pe geam calendarele si ceasurile. :roll:




ski ski ski...pls cat mai mult. abia astept sa vina iarna si cred ca stau o luna la munte.:)))

cat despre cosmaruri, vrei sa ti le pov si pe ale mele?? pe bune, uite facem topic si concurs, cel mai interesant cosmar legat de rezi...si premiem la sfarsit.

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Sun Oct 09, 2005 10:27 am

De acord in ceea ce priveste topicul de cosmaruri. Dar crede-ma ca viata asta la inchisoare e cel mai tare cosmar. :x
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
co_dr
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Sat Oct 08, 2005 10:29 pm

Postby co_dr » Sun Oct 09, 2005 11:57 am

numai de 3 zile? ferice de tine! altii au inceput mai demult, eu de ex., si nu dau semne de revenire "in forta". :shock: dar eu am un "avantaj"-un viciu:fumez si asta imi ocupa mai nou tot timpul. intre doua pauze interminabile de tigara mai citesc cate o pagina. asta este, speram sa vina zile mai bune. eu sunt exemplul ala "asa nu". s-aveti sporuri! 8) 8) 8)

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Postby hapciu » Sun Oct 09, 2005 12:10 pm

bun topicu' asta, ne mai destindem si noi...
mi-e foarte dor sa citesc o carte, e unul dintre lucrurile care-mi lipseste cel mai mult si deja mi-am facut lista prioritatilor beletristice dupa 20 noiembrie.
acum timpul "liber" mi-l petrec facand grile (au ajuns sa fie o relaxare, chiar daca nu le nimeresc pe toate), comutand din cand in cand pe forum.
cu iesitul din casa nu pot sa ma laud :( ...mai rarut ca-i mai dragut :x
si eu abia astept sa se termine cosmarul, sa dea D-zeu sa se termine cu bine, sa ma duc la schi, dar pana la schi sa dorm cat de mult pot si sa stau degeaba.
vise de cosmar n-am avut pana acum...ba chiar in noaptea dinainte sa se publice VM am visat ca a doua zi au scris ca se scot genomul si celulele stem! :) ...m-am trezit cu un zambet pe buze
mi-as mai dori sa fie mai urat afara, parca niciodata n-a fost asa frumos in octombrie....
Daca prostia ar durea am avea toti un loc de munca

User avatar
Darla
senior
senior
Posts: 134
Joined: Thu Aug 18, 2005 3:13 pm

Postby Darla » Sun Oct 09, 2005 2:48 pm

uraaaa! a prins topicu' ....ma bucur....si eu m-am gandit la faza cu cosmarurile...pe langa astea ar fi fain sa amintim toate ticurile, superstitiile si micile manii care ne bantuie cred pe multi....
asadar:
ticuri: imi rod jejetele
manii: ii terorizez pe mama, tata si rabdatoru' de preten al meu cu obsesivul refren: n-am inv. destul...
superstitii: hmmm...n-am....da' am am avut la admitere :wink:
si la mine tata face multe parale...imi mai aduna mintea de prin colturi si o da la reutilizare....
aia care sunteti terminati....da' TERMINATI....cum am fost io de vreo cateva zile....puteti lua VITAMAX....5 pirule si esti din nou in priza...ca mine acum...ei, nu chiar la 220w, da pe-acolo.....numa' de nu s-ar lua corentu...
va serus pe tatzi si spor!

User avatar
hapciu
senior
senior
Posts: 317
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:39 pm
Location: from Jamaica to the world

Postby hapciu » Sun Oct 09, 2005 3:12 pm

:D eu iau vitamax de vreo cateva luni bune, dar nu-mi sunt de mare ajutor....tot ca o leguma ma simt
people, voi ce mai inghititi?
Daca prostia ar durea am avea toti un loc de munca

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Postby alimori » Sun Oct 09, 2005 3:30 pm

Anxiolitice careva?

User avatar
Elena
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Sep 21, 2004 7:29 pm
Location: acasa

Postby Elena » Sun Oct 09, 2005 4:23 pm

eu iau memo plus de cateva luni dar doar una /zi.
nu se simte nici o diferenta....

User avatar
Elena
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Sep 21, 2004 7:29 pm
Location: acasa

Postby Elena » Sun Oct 09, 2005 4:24 pm

iar ca ticuri : imi fac bubite pe maini :(

User avatar
Darla
senior
senior
Posts: 134
Joined: Thu Aug 18, 2005 3:13 pm

Postby Darla » Sun Oct 09, 2005 5:37 pm

...hm...sper sa nu intre la rubrica manii :) ....io mai scriu...va trimit si voua o hulita de la cluj...hulesc toamna!( tot fu vorba de ea)....ca prea-mi face viata grea in celula asta...provizorie....sper....


Lovesti in poarta
cu nuci si pasari ametite de venirea ta…

De ce trebuie sa-nceapa Toamna
mereu pe strada mea?

Nu am mai scris demult
despre tine desirato, inca nedesfrunzito!
Sunt destul de stangace….
cu toate ca mi-e cel mai la-ndemana
pe tine sa te urasc , sa te iubesc.

Cred ca azi
Soarele a cazut cu o clipa mai repede
in Mare
ca ieri…

Pestii varateci si ninsi de temeri
au primit-o, pe o ploaie marunta…
cu crengi rupte ce adunau, in liniste, scoicile parasite…
….a trecut printre ei cu o nepasare amurgita
ridicandu-le nisipurile.

Ma tem sa o alung…
E ca dragostea…ar sta mai mult…

Ii dau ocol, asa, ca lupul stanei.
astept …
sa-si fluture bratele de fluturi morti
peste sarutul sanului neumbrit de apus.
S-au facut sezatori de nori natangi,
adunati in graba, de aiurea…

Pun lacate-n pomi, sa tin frunzele
Poate ‘or face si flori, ca acum o suta de ani,
Cand cresteau apele…

User avatar
nikkolle
junior
junior
Posts: 58
Joined: Thu Mar 31, 2005 5:27 pm
Location: constanta
Contact:

Postby nikkolle » Sun Oct 09, 2005 6:19 pm

foarte dragutz...
si uite cum pic in melancolie.....imi amintesc ce bine era cand citeam o carte chiar daca era inceputul anului VI,imi spuneam:"mai am timp" si ma pierdeam printre randurile cartilor"Sa vii ca o parere"a lui Corut sau "Veronica se hotaraste sa moara"a lui Coelho,ca tot e,sau a fost in Rom.
ticuri:sa-mi trec mana prin par si sa observ cat de multe fire imi raman in mana...
eu am luat Gerovital memorie timp de o luna si are efect,dar trebuie luat din timp;eu l-am luat prin august,iar ca prim efect:am plutit la licentza si am patit-o:7,48 la scris(la noi a fost o mizerie de licentza..),dar acum mi-am revenit si invat...normal se poate si mai mult...

User avatar
pickymed
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sun Oct 02, 2005 11:44 pm

Postby pickymed » Sun Oct 09, 2005 6:30 pm

Eu nu pot sa zic ca am ticuri,am un viciu in schimb(fumez) si cam mult.Dar stresata sunt si am inceput sa nu mai adorm noaptea decat pe la 2-3 din cauza sutelor de mii de ganduri......in rest mai am niste parinti un pic teroristi care ma tot intreaba in ce stadiu ma aflu:))))

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Sun Oct 09, 2005 9:23 pm

zinc si mentat no effect , mai de 2 zile avusei si o mica depresie, noroc cu pretenii
Life's not fair, get used to it

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Sun Oct 09, 2005 11:00 pm

De vreo 2 saptamani iau Memoplus dar nu mi-a crescut nici un alt creieras, cat de mic. Tot cafeaua este sfanta impreuna cu cateva mp3-uri de Michael Flatley, care sa-mi puna sangele in miscare. :wink:
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
nerevarine
junior
junior
Posts: 63
Joined: Mon Aug 15, 2005 8:58 pm
Location: cluj-napoca

Postby nerevarine » Tue Oct 11, 2005 9:10 am

terapia forum imed nu ajuta pe nimeni?
ca eu cand vad ca toti cei care dau ture pe-aici, mai scriu un mesaj...doua...trec prin aceeasi deprimare-autoincurajare ca si mine, nu stiu da' parca mi se ridica moralul :D
de pilulele cu cofeina ce ziceti? ajuta? ca am dezvoltat toleranta la cafea... :?

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Postby alimori » Tue Oct 11, 2005 9:23 am

Am inceput s-o raresc cu cofeina; ajunsesem la prea multa si imi pleznea capul daca faceam o pauza mai lunga. Acum sunt la dezintoxicare ca sa nu-mi bubuie capul la examen sau sa pierd timpul pe la buda de la prea multa cafea.
Pastile cu cofeina n-am incercat.

User avatar
MORENA
senior
senior
Posts: 376
Joined: Sun Aug 22, 2004 6:10 pm
Location: Pe muchie de cutit

Postby MORENA » Tue Oct 11, 2005 9:31 am

Tutza wrote:De vreo 2 saptamani iau Memoplus dar nu mi-a crescut nici un alt creieras, cat de mic. Tot cafeaua este sfanta impreuna cu cateva mp3-uri de Michael Flatley, care sa-mi puna sangele in miscare. :wink:


:)) perfect de acord cu tine in legatura cu cafeaua! eu luam de la Gerovital niste pastile pt memorie. ma rog, nu are efect, nici placebo macar!
tot cafeaua, dar nu orice, un nes ff tare dimineata (3 linguri cu varf la o cana mare) si un nes mai mic pe la ora 6 ( 2 linguri rase)..altfel dorm si pe bine.:))) oricum la 12 ma culc orice as bea.:)))

aa, ficatul este sub rebord, in caz ca intereseaza pe cineva.:)))

si dimineata intre 3-4, am acelasi vis, ca pic rezi, ca sunt undeva pe la pozitia 900 si imi zic " bai moreno, da fraiera esti, ai 900 de oameni inaintea ta...si mai sperai sa si iei anul asta. hehe, ce sperante, la 350 de locuri , tu esti poz 900?! :shock: "


alte vise de genul asta?

User avatar
MORENA
senior
senior
Posts: 376
Joined: Sun Aug 22, 2004 6:10 pm
Location: Pe muchie de cutit

Postby MORENA » Tue Oct 11, 2005 9:31 am

erata.."nu au efect"

User avatar
pickymed
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sun Oct 02, 2005 11:44 pm

Postby pickymed » Tue Oct 11, 2005 9:55 am

vise cu rezid am avut si eu intr-o perioada...ba ca luam ,ba ca picam...dar mi-a trecut intre timp ..si oricum la mine visele sunt invers mereu!

gargarita
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed Sep 28, 2005 5:27 pm

Postby gargarita » Tue Oct 11, 2005 10:53 am

Elena,legat de ce ai zis tu despre ticul tau,sa stii ca te inteleg.Ma bucur ca am gasit o persoana care sa faca acelasi lucru ca si mine ca ... ma simteam o ciudata pana acum.Dar daca vad ca si altii au aceeasi problema m-am linistit.
Poate ne mai trece dupa ce se termina calvarul...de rezidentiat. :wink: :wink: :wink:

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Tue Oct 11, 2005 1:14 pm

mah fratzilor....ce sa va zic....citesc si ma minunez :!: :!: :!:
eu una sunt intr-o stare de nesimtzire totala :twisted: :twisted: :twisted:
de la licentza incoace,singurele mele "ticuri" sunt sa dorm si sa mananc toata ziua! :shock: :shock: :shock: plus pachetele de tigari aferente,evident(cam 1-1/2) :evil: :evil: :evil:
am "progresat" cu invatatul la 2 pagini pe zi :evil: :evil: :evil:
dar persevez......si imi zic ca totusi o sa am parte de o minune si voi lua :D :D :D

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Wed Oct 12, 2005 5:00 am

si mie imi prieste din cand in cand cate o cura de imed. mai intru, vad ce face lumea, nu ma simt singura.
deeeeh, prieteni mei sunt toti ocupati cu ale lor, adica nimeni pretendent la rezi...asa ca nu prea am cui sa ma plang cu folos. adica, of course, ma asculta, incearca sa ma linisteasca, dar nu vad nici unul din ei ideea de baza:ca daca pic din nou...sunt ca si uitata de cieva pe luna.
parintii incearca si ei sa ma incurajeze. :? :?
noroc cu sotirul meu dulce, el imi "da cate una peste ceafa" cand cad in depresie si ma face sa ma trezesc. :lol:
cosmaruri nu mai am. am avut multe anul trecut inainte de rez.
si acum ca mi-am luat pastila din zori de imed, va urez spor la toti. keep on going. :)
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Wed Oct 12, 2005 3:45 pm

Fiti multumiti ca sunteti sanatosi si puteti sa invatati. Eu ma lupt cu o raceala de 3 zile si nu stiu nici cum ma cheama. Recomand profilaxia cu Imunostim si muuulta lamaie cu miere. :(
Spor la tocit. :cry:
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
selena
senior
senior
Posts: 160
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:58 pm
Location: Timisoara
Contact:

Postby selena » Wed Oct 12, 2005 6:57 pm

Tutza, pune-mi si mie un link pt Michael Flatley sa ma destind si eu un pic... tongue8.gif
Great minds think alike

User avatar
pickymed
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sun Oct 02, 2005 11:44 pm

Postby pickymed » Wed Oct 12, 2005 11:04 pm

:( din pacate ma confrunt cu aceasi problema...GRIPA!...de 2 zile am frisoane si parca nu sunt in stare de nimic:(
Spor la invatat cui poate!

Alfio
junior
junior
Posts: 54
Joined: Thu Jul 21, 2005 8:11 pm
Location: R/M

gripa

Postby Alfio » Thu Oct 13, 2005 10:51 am

eu am gripa de aproape o saptamana . oare sa fie aviara ? 8)
capisci?!

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Thu Oct 13, 2005 11:04 am

selena wrote:Tutza, pune-mi si mie un link pt Michael Flatley sa ma destind si eu un pic... tongue8.gif


Imi pare rau dar nu am nici un link. Te superi daca ti le trimit in mail?
:)
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
bogdanescu
senior
senior
Posts: 272
Joined: Fri May 20, 2005 8:29 pm

Re: gripa

Postby bogdanescu » Thu Oct 13, 2005 1:16 pm

Alfio wrote:eu am gripa de aproape o saptamana . oare sa fie aviara ? 8)

cred ca mai bine s-ar numi gripa "gainara"! :)

User avatar
Darla
senior
senior
Posts: 134
Joined: Thu Aug 18, 2005 3:13 pm

Re: gripa

Postby Darla » Thu Oct 13, 2005 5:55 pm

....hm....cosmarurile astea...una-ntr-una.....fraze din carte.....cred ca din Harry....sper cel putin....grile nu fac in somn....dar citesc inr-una....macar noaptea de m-ar slabi....

multzam Morena....nu stiam cum sa mai stau treaza....mi-ai amintit de ness :wink: ...de 2 zile e ok....astept tahicardiile si diaforeza care il insotesc mereu...pana atunci mai inghit 2,3 subiecte, apoi dorm pe mine iara....
cururi late si statatoare pe scaun va doresc !

al meu s-a latzit deja iremediabil ....asa ca nu pot decat sa v-o doresc si voua :evil: ....mai ales ca scopu-i nobil....oare?.....

User avatar
selena
senior
senior
Posts: 160
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:58 pm
Location: Timisoara
Contact:

Postby selena » Sat Oct 15, 2005 3:07 pm

Oana wrote
eu una sunt intr-o stare de nesimtzire totala
de la licentza incoace,singurele mele "ticuri" sunt sa dorm si sa mananc toata ziua

Ce bine ca nu sunt singura...toata saptamana am luat pauza la "mansarda" si as vrea sa ma reapuc de invatat...asa ca bagati ceva de stres ...something big, sa ma tina stresul cel putin 5 sapt.... :help: 5squeeze.gif......Tridi...esti prin zona?
Great minds think alike

User avatar
Darla
senior
senior
Posts: 134
Joined: Thu Aug 18, 2005 3:13 pm

Postby Darla » Sat Oct 15, 2005 4:57 pm

Ce bine ca nu sunt singura...toata saptamana am luat pauza la "mansarda" si as vrea sa ma reapuc de invatat...asa ca bagati ceva de stres ...something big, sa ma tina stresul cel putin 5 sapt.... :help: 5squeeze.gif......Tridi...esti prin zona?[/quote]

tine-aici stres....
anu trecut eram cam instarea ta...lipsa de chef ,de motivatie....iminenta unei bine meritate pauze....am zis....lasa...e doar primul an...ma apuc din februarie cu alte forte....le fac toate cu treaba buna....asa a fost....doar ca treaba buna s-a transformat intr-o inchisoare...intr-un calvar....intr-un lung sir de depresii...culminat in ultimele 2 luni....mi-e ciuda cum nu-ti poti imagina ca nu am mai depus un cat de mic efort si m-am pacalit singura- ca si asa nu prind ce vreau, asa ca de ce sa ma mai stresez....afla ca ai de ce sa te stresezi....anul stat acasa si invatat asa cum trebuie e cumplit si inuman...plin de renuntari...plin de frustrari...cand tu ramai acasa si prietenii tai ies, se bucura, TRAIESC....
ce zici se prinde ceva? :wink: hai, la shtudiu! si cu mine!
va serus!

User avatar
iolanda
senior
senior
Posts: 120
Joined: Tue Jan 18, 2005 7:43 pm
Location: Bucuresti

Postby iolanda » Sat Oct 15, 2005 5:08 pm

Ma alatur posesorilor de gripa de pe forum...Tocmai cand imi facusem si eu planu' ce si cum sa fac pana pe 20 nov...hop si gripa!!! S-a dus naibii tot maratonu' propus! Zac in pat sub 10 paturi si ma gandesc cum o sa fie pe 20...
As vrea si eu sa pot ca unii sa ma mai relaxez din cand in cand.; dar imi este imposibil!!! imi fac mii de ganduri negre asa ca mai bine citesc ceva asa gripata cum sunt!

User avatar
selena
senior
senior
Posts: 160
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:58 pm
Location: Timisoara
Contact:

Postby selena » Sat Oct 15, 2005 8:17 pm

Darla wrote
ce zici se prinde ceva?

Parca, parca mai convins, da, o sa citesc un pic, nu prea mult, sa nu obosesc..

Pentru Iolanda si toti cei cu gripa ...aviara...gainara...sau oridecare...: :idea:
Radeti un hrean/
Pune-ti in borcan/
umpleti-l cu miere/
va fi..o placere. :D :D :D
Daca in 2 zile nu sunteti pe picioare, inseamna ca nu-l luati destul de des.(nu exista limita de toxicitate...aaaa...cred)
Daca nu, intr-o saptamana sigur va trece. :twisted:
Great minds think alike

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sun Oct 16, 2005 12:16 am

celor care are gripa le urez sanatate publicã

celorlalti care este cu mansarde iata aci de imbarbatare:
(eti versuri)


Usor usor incep sa-nnebunesc
Privirea mea se-ndreapta-n puncte fixe
Parc-au trecut opt ani si nu opt luni
De cind strigam ca am optispe ani
N-am mai visat de mult ca pot sa zbor
Si nu mai stiu exact unde e marea si ce culoare are
Si sint atit de multe cuvinte pe care nu le stiu:
Ce-I aia trandafir sau muzica sau plaja…


Mai e o clipa pina cind glontul imi va mingia timpla dreapta…
Tacut si trist singurul meu prieten sta pe teava si-asteapta.
Am auzit ca-n astfel de momente poti sa-ti vezi viata toata,
Am sa-nchid ochii ca sa vad filmul asta prost macar o data:

Mai e o clipa pina cind glontul imi va mingia timpla dreapta…

Am sa ma nasc si-am sa tip si-am sa strig, mama zimbeste si-asteapta…

Cuvintele astea imi musca din piept
Stomacul se stringe nu pot sa stau drept
Inima-mi urla sa nu mai citesc
E mult prea tirziu nu pot sa ma opresc
Pamintul se-nvirte ochii mei ametesc(amortesc)

Trenul pleca, iar maica-sa plangea.
"Nu plange mama, am sa ma-ntorc barbat!"
Asa-i spunea.
"Sa nu fi prost, sa nu te certi cu ei,
Vreau sa te-ntorci intreg acasa."
El n-auzea. "Unde-o fi ea?
E-n sesiune acum, probabil de-aia n-a venit.
Mi-e dor de ea!" Dar ea statea la o cafea
Si alt baiat de mana o tinea.

In ziua aceea, colegii ii spuneau:
"Ce e cu tine? Esti cam palid azi!"
"Ma simt chiar bine."
Dar ochii ii sticleau
La gandul ca va fi de garda.
A doua zi, cand l-au vazut,
Spuneau ca nimeni nu ar fi crezut.
Iar plutonierul il cerceta spunand:
"Sa sune cineva pe maica-sa!"


n-am zis-o eu..
sa zicacareva ca nu e bine aleasa..

User avatar
selena
senior
senior
Posts: 160
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:58 pm
Location: Timisoara
Contact:

Postby selena » Sun Oct 16, 2005 12:56 am

okeeeeeeeeeyyyyy.....Houston, we have a problem!!!! :shock: :shock:
Great minds think alike

dragos297
senior
senior
Posts: 419
Joined: Thu Jan 29, 2004 11:11 pm

Postby dragos297 » Sun Oct 16, 2005 10:07 am

zi-o si pe aia cu hotel Cismigiu.

User avatar
nikkolle
junior
junior
Posts: 58
Joined: Thu Mar 31, 2005 5:27 pm
Location: constanta
Contact:

Postby nikkolle » Sun Oct 16, 2005 3:56 pm

e pustiu,e-ntuneric
si mi-e frica de mor
locuiesc intr-o hruba
la cap de coridor,
sunt racit si mi-e foame
si nu am chior de ban
fericirea-i la bursa
da' nici p-aia n-o am...(ca sa fiu rea,eu am avut-o,da asta nu-mi garanteaza un loc la rezi...)

da mai bine:nu am chef azi....nu am chef azi...n-am chef de nimic...
sau facem un topic:vama veche?


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests