UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

de ce ?
User avatar
Alexandra95
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Jul 24, 2013 5:24 pm
Location: Husi

UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Alexandra95 » Wed Aug 07, 2013 12:39 pm

Buna.Sunt intr-o dilema din care nu pot sa ies la suprafata :help:
M-am hotarat ca vreau sa dau la Medicina si nu stiu unde ,pana la urma sa dau: la Iasi sau la Bucuresti? :?: Eu sunt mai aproape de Iasi(90 km) fata de Bucuresti (330 km).Eu sunt la profil de Stiinte ale Naturii (cls a 12-a trec) si la noi se iau note mai mici la bac decat la Filologie (de ex),unde rezultatele se invart in jurul 9,50 .Eu nu am nicio sansa sa iau la mate nota mare,oricat m-as stradui.Si la Iasi(50 % nota bac +50 %examen bio) se duc astia de la filologie cu medii mari la bac ,cu acea culegere de teste(93 % din intrebari sunt in examen) invatata ca pe o lectie la istorie.Si asa ei iau locurile la buget si tu,care ai invatat atata biologie,chimie,fizica te alegi cu un posibil loc la cu taxa.La Bucuresti (100% examen bio+chimie) e naspa ca trebuie sa inveti la amandoua materiile.
In fine ...eu trebuie sa ma decid pana in septembrie unde dau ca se invata din manuale diferite la biologie.
Acum ,dati-mi si voi o idee.Unde credeti ca e mai bine: la umf iasi sau umf buc?....Pareri pro si contra.
Va multumesc anticipat din suflet pt sfaturi.

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby obstetrix » Wed Aug 07, 2013 1:27 pm

Bucuresti
E singura facultate de medicina din tara
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
Germanicu
senior
senior
Posts: 206
Joined: Mon Jun 17, 2013 10:21 pm
Location: Bad Wurtemberg

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Germanicu » Wed Aug 07, 2013 5:59 pm

Nu da la medicina.
Gaseste si tu altceva mai interesant si mai banos. Ca apoi o sa inveti toata viata si tot nu o sa fie indeajuns.
NU gandi numai pe termen scurt. :allright:
House wrote:„Dacă nu înţelegem un om, avem tendinţa să-l considerăm prost.“ Jung

Image

User avatar
Alexandra95
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Jul 24, 2013 5:24 pm
Location: Husi

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Alexandra95 » Wed Aug 07, 2013 8:03 pm

Germanicu wrote:Nu da la medicina.
Gaseste si tu altceva mai interesant si mai banos. Ca apoi o sa inveti toata viata si tot nu o sa fie indeajuns.
NU gandi numai pe termen scurt. :allright:


Da,stiu ca trebuie sa invat toata viata,dar asta imi place.Ce altceva sa aleg care sa fie fondata de biologie?Sa fac facultatea de biologie sau biochimie ,cred ca e o irosire de timp(ca biochimist iti gasesti greu un loc de munca,iar ca profesor,i don't think so) si plus de asta ,nu e satisfacator salariul deloc.Chiar nu sunt materialista,dar vreau sa duc o viata decenta si sa pot sa-mi intretin familia.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Calico » Wed Aug 07, 2013 9:01 pm

Si ai ales medicina? :shock:

E tare sa fii prof, salariu la fel ca ala de medic, dar ai in plus o gramada de timp liber, sa te duci la coafor, sa-ti faci unghiile si sa-ti gasesti un barbat care sa intretina familia.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby mihai_525 » Wed Aug 07, 2013 9:07 pm

fă ce-ţi place!!! o sa vină şi banii şi nici nu o să simţi că munceşti!

UMF CAROL DAVILA BUCUREŞTI.

e nava amiral a medicinii româneşti.
America first

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby obstetrix » Thu Aug 08, 2013 5:38 am

mihai_525 wrote:fă ce-ţi place!!! o sa vină şi banii şi nici nu o să simţi că munceşti!

UMF CAROL DAVILA BUCUREŞTI.

e nava amiral a medicinii româneşti.


superb!
tot mai mult imi place ce scoate chirurgul din el

adevarat. se poate sa gasesti o spec. pe care atat de mult sa o doresti, incat sa o faci si gratis, numai sa te lase sa muncesti :D
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Festina » Thu Aug 08, 2013 11:21 am

Alexandra95 wrote:Buna.Sunt intr-o dilema din care nu pot sa ies la suprafata :help:
M-am hotarat ca vreau sa dau la Medicina si nu stiu unde ,pana la urma sa dau: la Iasi sau la Bucuresti? :?: Eu sunt mai aproape de Iasi(90 km) fata de Bucuresti (330 km).Eu sunt la profil de Stiinte ale Naturii (cls a 12-a trec) si la noi se iau note mai mici la bac decat la Filologie (de ex),unde rezultatele se invart in jurul 9,50 .Eu nu am nicio sansa sa iau la mate nota mare,oricat m-as stradui.Si la Iasi(50 % nota bac +50 %examen bio) se duc astia de la filologie cu medii mari la bac ,cu acea culegere de teste(93 % din intrebari sunt in examen) invatata ca pe o lectie la istorie.Si asa ei iau locurile la buget si tu,care ai invatat atata biologie,chimie,fizica te alegi cu un posibil loc la cu taxa.La Bucuresti (100% examen bio+chimie) e naspa ca trebuie sa inveti la amandoua materiile.
In fine ...eu trebuie sa ma decid pana in septembrie unde dau ca se invata din manuale diferite la biologie.
Acum ,dati-mi si voi o idee.Unde credeti ca e mai bine: la umf iasi sau umf buc?....Pareri pro si contra.
Va multumesc anticipat din suflet pt sfaturi.

Eu mai stiu o vorba : cea mai buna facultate e aia mai aproape de casa . Mai bine alegi Iasi . Te vei adapta mai repede .
Cand o sa-ti fie dor de casa , fiind in Iasi vei ajunge in maxim 1 ora jumate . Dar din Bucuresti ...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Calico » Thu Aug 08, 2013 11:38 am

Da, mai bine alegi o facultate mai proasta, unde ai mai putine sanse de a intra.
Pentru ca e mai usor sa primesti borcanele de zacusca.

User avatar
Alexandra95
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Jul 24, 2013 5:24 pm
Location: Husi

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Alexandra95 » Thu Aug 08, 2013 8:22 pm

mariangeo1991 wrote:
Alexandra95 wrote:Buna.Sunt intr-o dilema din care nu pot sa ies la suprafata :help:
M-am hotarat ca vreau sa dau la Medicina si nu stiu unde ,pana la urma sa dau: la Iasi sau la Bucuresti? :?: Eu sunt mai aproape de Iasi(90 km) fata de Bucuresti (330 km).Eu sunt la profil de Stiinte ale Naturii (cls a 12-a trec) si la noi se iau note mai mici la bac decat la Filologie (de ex),unde rezultatele se invart in jurul 9,50 .Eu nu am nicio sansa sa iau la mate nota mare,oricat m-as stradui.Si la Iasi(50 % nota bac +50 %examen bio) se duc astia de la filologie cu medii mari la bac ,cu acea culegere de teste(93 % din intrebari sunt in examen) invatata ca pe o lectie la istorie.Si asa ei iau locurile la buget si tu,care ai invatat atata biologie,chimie,fizica te alegi cu un posibil loc la cu taxa.La Bucuresti (100% examen bio+chimie) e naspa ca trebuie sa inveti la amandoua materiile.
In fine ...eu trebuie sa ma decid pana in septembrie unde dau ca se invata din manuale diferite la biologie.
Acum ,dati-mi si voi o idee.Unde credeti ca e mai bine: la umf iasi sau umf buc?....Pareri pro si contra.
Va multumesc anticipat din suflet pt sfaturi.

Eu mai stiu o vorba : cea mai buna facultate e aia mai aproape de casa . Mai bine alegi Iasi . Te vei adapta mai repede .
Cand o sa-ti fie dor de casa , fiind in Iasi vei ajunge in maxim 1 ora jumate . Dar din Bucuresti ...


Distanta fata de casa nu ma deranjeaza in mod special.E si asta un plus sau un minus ,daca e cazul.Eu vroiam sa vad ce parere aveti de facultate.Unde credeti ca e mai bine din ce ati mai auzit si voi?

User avatar
Alexandra95
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Jul 24, 2013 5:24 pm
Location: Husi

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Alexandra95 » Thu Aug 08, 2013 8:26 pm

MumaPadurii wrote:Si ai ales medicina? :shock:

E tare sa fii prof, salariu la fel ca ala de medic, dar ai in plus o gramada de timp liber, sa te duci la coafor, sa-ti faci unghiile si sa-ti gasesti un barbat care sa intretina familia.


Ca profesor nu mi-ar conveni sa ma repartizeze prin vreun sat uitat de lume.Si sa prind vreun post la vreun liceu ..sau scoala generala ..ar dura ceva timp...
Cu alte cuvinte...nu! - meseriei de profesor

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby obstetrix » Thu Aug 08, 2013 8:27 pm

Bucuresti Bucuresti Bucurestiiiiii
uita-te si tu pe forum ce genii au iesit de acolo si compara cu provincia.

bafta!
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Chingachgook » Fri Aug 09, 2013 9:55 am

Alexandra95 wrote:
Ca profesor nu mi-ar conveni sa ma repartizeze prin vreun sat uitat de lume.Si sa prind vreun post la vreun liceu ..sau scoala generala ..ar dura ceva timp...
Cu alte cuvinte...nu! - meseriei de profesor


si prin satele alea uitate de lume trebuie medici. prin urmare sansele de a ajunge pe acolo sunt egale. daca inveti ramai la oras (fie ca esti medic fie ca esti profesor)
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Festina » Fri Aug 09, 2013 10:18 am

Daca vei veni in Bucuresti se va mari Romtelecomul !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Festina » Fri Aug 09, 2013 10:54 am

E plin bucurestiu ' de genii de prin Husi .
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Alexandra95
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Jul 24, 2013 5:24 pm
Location: Husi

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Alexandra95 » Sat Aug 10, 2013 4:30 pm

mariangeo1991 wrote:E plin bucurestiu ' de genii de prin Husi .

Hei ..nu te supara pe mine,dar mi se pare mie sau raspunsul tau nu are nicio legatura cu intrebarea mea?!
Daca vrei sa-mi dai un sfat referitor la ce problema am,te rog sa o faci.

User avatar
Alexandra95
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Jul 24, 2013 5:24 pm
Location: Husi

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Alexandra95 » Sat Aug 10, 2013 4:33 pm

kooksee wrote:
Alexandra95 wrote:
Ca profesor nu mi-ar conveni sa ma repartizeze prin vreun sat uitat de lume.Si sa prind vreun post la vreun liceu ..sau scoala generala ..ar dura ceva timp...
Cu alte cuvinte...nu! - meseriei de profesor


si prin satele alea uitate de lume trebuie medici. prin urmare sansele de a ajunge pe acolo sunt egale. daca inveti ramai la oras (fie ca esti medic fie ca esti profesor)

Ai dreptate.Si satele uitate au nevoie de medici.Mi-ar placea sa lucrez oriunde ca medic,dar nu ca profesor.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Festina » Mon Aug 12, 2013 1:29 pm

Alexandra95 wrote:
mariangeo1991 wrote:E plin bucurestiu ' de genii de prin Husi .

Hei ..nu te supara pe mine,dar mi se pare mie sau raspunsul tau nu are nicio legatura cu intrebarea mea?!
Daca vrei sa-mi dai un sfat referitor la ce problema am,te rog sa o faci.

Mai bine stai aproape de casa . Invata pentru bac si vei intra la buget la iasi ! Cat mai e taxa acolo ?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Alexandra95
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Jul 24, 2013 5:24 pm
Location: Husi

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Alexandra95 » Mon Aug 12, 2013 8:22 pm

mariangeo1991 wrote:
Alexandra95 wrote:
mariangeo1991 wrote:E plin bucurestiu ' de genii de prin Husi .

Hei ..nu te supara pe mine,dar mi se pare mie sau raspunsul tau nu are nicio legatura cu intrebarea mea?!
Daca vrei sa-mi dai un sfat referitor la ce problema am,te rog sa o faci.

Mai bine stai aproape de casa . Invata pentru bac si vei intra la buget la iasi ! Cat mai e taxa acolo ?

Taxa la Iasi e 6000 lei/an .Cred ca aici o sa si merg pana la urma. :)

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Festina » Tue Aug 13, 2013 11:38 am

mariangeo1991 wrote:
Alexandra95 wrote:
mariangeo1991 wrote:E plin bucurestiu ' de genii de prin Husi .

Hei ..nu te supara pe mine,dar mi se pare mie sau raspunsul tau nu are nicio legatura cu intrebarea mea?!
Daca vrei sa-mi dai un sfat referitor la ce problema am,te rog sa o faci.

Mai bine stai aproape de casa . Invata pentru bac si vei intra la buget la iasi ! Cat mai e taxa acolo ?

Taxa la Iasi e 6000 lei/an .Cred ca aici o sa si merg pana la urma. :)
Daca taxa e de 6000 lei/an , nu stiu cat de mult ti-ai dori sa dai la Bucuresti unde taxa e de 9000 lei/an . Gandeste-te la faptul ca putini oameni mai iau bacul in generatiile astea si ca la Bucuresti e o concurenta acerba . De cand generatia ta sau cele mai mici decat tine se uita la dr house/anatomia lui gray etc , toti sunt disperati sa faca medicina . Plus ca in Bucuresti daca ai intrat la cu taxa , caminul e pa si chiriile nu-s ieftine in Bucuresti !
Inca un lucru : Incearca sa-ti convingi colegii/colegele sa dea la facultate in Iasi ! E mai bine pentru parinti si pentru voi !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Cron0s
junior
junior
Posts: 59
Joined: Wed Apr 30, 2008 9:48 pm

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Cron0s » Wed Aug 14, 2013 10:58 pm

Da la Bucuresti, e nava amiral si singura facultate de medicina in randurile prostimii. E suficient sa te uiti la geniile care sustin cu astfel de afirmatii sa iti dai seama cata "carte" au facut ei in capitala. Desigur, cand iesi mfist dupa rezidentiat si te duci la cersit prin afara si te ia lumea de o pomana, ajungi sa o duci mai bine si apoi bati campii pe forum cum facultatea ta era cea mai buna, si ce genii ies de acolo. Intreaba-l pe kooksee, el e mai tigan si stie cum sta cu vorbele astea cand vine vorba de bucale, numai ca el alege orasul in functie de numarul de malluri :) Dar fi avertizata ca el la origini e tot mfist si nu stie prea multa medicina, cand nu stie sa sustina un punct de vedere o da pe faptul ca ai greseli de gramatica si exprimare si apoi te reduce la o discutie interminabila ca si timpul lui liber :)

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby andy gavrilescu » Wed Aug 14, 2013 11:04 pm

nu ai dreptate, cronos.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Chingachgook » Thu Aug 15, 2013 11:13 am

cronos are sa imi plateasca niste polite si scrie si ea saraca pe unde poate. o sa te raportez ca m-ai dat de gol ca sunt la baza mefist.

toate facultatile de medicina din ro sunt proaste.
dintre ele, cea mai putin proasta e aia de la bucuresti.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Iepurita » Sat Aug 17, 2013 9:28 pm

In Ro sunt cateva fac de medicina cu ... 'istorie'.
Timisoara, Buc, Cluj, Iasi, poate si Cta si apoi celelalte.
In principiu poti merge si la fac din Oradea, atata timp cat tu inveti si esti dispusa sa iti petreci din timpul liber prin spitale ca sa capeti experienta, nu conteaza altceva.
Dif. dintre Iasi si Buc e mica. In plus stai linistita ca peste tot sunt studenti care invata si care nu invata, peste tot se pot cumpara examene si peste tot poti invata si poti ajunge un medic bun.
Dar sa te pregatesti ca dupa terminarea rezidentiatului sa ajungi cel mai probabil somer, voluntar pana vei reusi sa iti gasesti ceva.

P.S: si cei de la filologie au voie sa faca medicina :))))
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Rasurbo » Mon Sep 16, 2013 12:13 pm

obstetrix wrote:Bucuresti
E singura facultate de medicina din tara


hai sictir

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Festina » Mon Sep 16, 2013 12:18 pm

Rasurbo wrote:
obstetrix wrote:Bucuresti
E singura facultate de medicina din tara


hai sictir

Exaaaact ! Eu consider ca cea mai buna facultate din tara e cea aproape de casa !
Dragi moldoveni , aveti 3 facultati de medicina :1 Iasi 2 Galati 3 Constanta !
Stati acolo ! In Bucuresti e naspa !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
gheorghe
elder
elder
Posts: 569
Joined: Tue Sep 03, 2013 8:16 pm

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby gheorghe » Mon Sep 16, 2013 12:19 pm

rasurbos pls
verifica-ti privilegiul

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Rasurbo » Mon Sep 16, 2013 12:28 pm

gheorghe taci ! doar pentru simplul fapt ca n-ai avut inspiratie sa alegi un nume de user mai decent, asta te cam descalifica .

Festina wtf ? De unde ai scos faza cu moldovenii ? Parca din cate stiam, recent cea mai "tare" se pare ca ar fi Clujul ! Bucurestiul vostru s-a cam rahatzit pe el de mult...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Festina » Mon Sep 16, 2013 12:30 pm

Rasurbo wrote:gheorghe taci ! doar pentru simplul fapt ca n-ai avut inspiratie sa alegi un nume de user mai decent, asta te cam descalifica .

Festina wtf ? De unde ai scos faza cu moldovenii ? Parca din cate stiam, recent cea mai "tare" se pare ca ar fi Clujul ! Bucurestiul vostru s-a cam rahatzit pe el de mult...

Da , si a difuzat pana in Cluj se pare !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Rasurbo » Mon Sep 16, 2013 12:32 pm

:)) o fi, nu-s din Cluj deci nu m-am simtit.

User avatar
gheorghe
elder
elder
Posts: 569
Joined: Tue Sep 03, 2013 8:16 pm

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby gheorghe » Mon Sep 16, 2013 12:34 pm

Rasurbo wrote:gheorghe taci ! doar pentru simplul fapt ca n-ai avut inspiratie sa alegi un nume de user mai decent, asta te cam descalifica .



bai, testicule, hai sa ne intalnim sa ne batem. o sa mi-o scald in sangele tau.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Rasurbo » Mon Sep 16, 2013 12:37 pm

da scalda-ti-o in doamna mata !
Cine ti-a facut tie cont aici ma babuinule ?
La cat de prost esti, sigur ai platit pe cineva, ca nu te ducea mintea sa-l faci singur . Si acel cineva, ti-a facut contul "gheorghe", ca la prosti si retarzi !
Fuarte tareeeee

User avatar
gheorghe
elder
elder
Posts: 569
Joined: Tue Sep 03, 2013 8:16 pm

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby gheorghe » Mon Sep 16, 2013 12:40 pm

Rasurbo wrote:da scalda-ti-o in doamna mata !
Cine ti-a facut tie cont aici ma babuinule ?
La cat de prost esti, sigur ai platit pe cineva, ca nu te ducea mintea sa-l faci singur . Si acel cineva, ti-a facut contul "gheorghe", ca la prosti si retarzi !
Fuarte tareeeee
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Rasurbo » Mon Sep 16, 2013 12:42 pm

nice :)

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Festina » Mon Sep 16, 2013 12:43 pm

Rasurbo wrote::)) o fi, nu-s din Cluj deci nu m-am simtit.

Credeam ca suferi de un patriotism umf-istic .
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Festina » Mon Sep 16, 2013 12:44 pm

gheorghe wrote:
Rasurbo wrote:gheorghe taci ! doar pentru simplul fapt ca n-ai avut inspiratie sa alegi un nume de user mai decent, asta te cam descalifica .



bai, testicule, hai sa ne intalnim sa ne batem. o sa mi-o scald in sangele tau.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby andy gavrilescu » Mon Sep 16, 2013 12:44 pm

Alooo, moderarea!!!
Gheorghe e incepatorul?
Last edited by andy gavrilescu on Mon Sep 16, 2013 12:45 pm, edited 1 time in total.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Chingachgook » Mon Sep 16, 2013 12:45 pm

daca il baneaza careva pe rasurbo ma duc personal sa ii cer socoteala

asa ceva trebuie impaiat si pastrat pe forum
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Rasurbo » Mon Sep 16, 2013 12:47 pm

se putea, sa nu comenteze si mumia imed-ului ?

tu ai mai multe vieti ca o pisica. Daca te ingroapa astia sub 4 tone de ciment, si tot gasesti tu o portitza ceva, sa iesi la suprafatza, si sa postezi un mesaj pe imed! N-ai putea trai fara asta :)

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: UMF Iasi sau UMF Bucuresti ?

Postby Festina » Mon Sep 16, 2013 12:49 pm

andy gavrilescu wrote:Alooo, moderarea!!!
Gheorghe e incepatorul?

Nu stiu ! Dar e prea tare omu '!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !


Return to “Rezidentiat”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests