ADMITERE 2012

Voi ce intrati lasati orice speranta
pasqualle
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Jul 27, 2012 11:34 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby pasqualle » Wed Aug 08, 2012 1:28 pm

deci ar trebui facuta o cerere pentru suplimentare de locuri? exista un formular anume si daca exista de unde se ia, si pana cind se depune?

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby holliday » Wed Aug 08, 2012 1:33 pm

Cactus wrote:
laurapopescy wrote:astazi s-a strans un grup de vreo 50 de persoane la facultate. s-au depus cereri pentru suplimentare la decanat, la rectorat, la ministerul educatiei ... oriunde se putea. cativa parinti au intrat in audienta la decan si la rector. concluzia este ca nu se stie nimic de suplimentarea locurilor.

la decanat li s-a spus ca facultatea nu vrea suplimentarea locurilor din cauza legii educatiei din 2011 conform careia a trebuit sa se reduca numarul cadrelor didactice cu 15% si se pare ca nu au suficienti profesori pentru a scolariza acelasi numar de studenti ca in anii trecuti.

la rectorat li s-a spus ca pana in septembrie se pot schimba multe ..in functie de cei care se retrag si de cate locuri vor fi ocupate de straini (se pare ca mai intai ii primesc pe ei si apoi se gandesc si la romanii nostri) ...

ape tulburi ...

ar fi prima data in istorie cand umf-ul refuza bani de la studenti.



nu stiu de ce am impresia ca strainii platesc putin mai mult ca romanasii nostri.
dar sa intri asa la medicina cu o cerere, mi se pare aberant.
la ce mai vorbesc de concurenta de 4-5 pe loc daca intra toti cei care 'pica'(la buget) intra la cu taxa?

ps: brusc si'au adus aminte ca nu mai vor sa aduca 'chinezi' ca medici?
in curand termenul de made in Romania, o sa echivaleze cu made in China, pt.doctori.

laurapopescy
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:54 am

Re: ADMITERE 2012

Postby laurapopescy » Wed Aug 08, 2012 4:38 pm

pentru cei care sunt direct interesati, as vrea sa va comunic ce s-a mai intamplat zilele acestea.
astazi dimineata cativa parinti au intrat in audienta la minister si au discutat cu Ecaterina Andronescu si unul dintre directorii de la minister care a primit ieri cererile candidatilor cu punctaj de peste 50. in cadrul discutiei, cei de la minister au declarat ca intr-adevar ceea ce s-a intamplat la admiterea din 2012 a fost o greseala pe care facultatea trebuie sa si-o asume.

se pare ca senatul facultatii se va intalni zilele acestea pentru a discuta referitor la aceasta situatie, urmand sa comunice decizia.

pe 10 august cei care au punctaj intre 50 si 62 se vor intalni din nou la facultate ...

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Wed Aug 08, 2012 5:00 pm

laurapopescy wrote:pentru cei care sunt direct interesati, as vrea sa va comunic ce s-a mai intamplat zilele acestea.
astazi dimineata cativa parinti au intrat in audienta la minister si au discutat cu Ecaterina Andronescu si unul dintre directorii de la minister care a primit ieri cererile candidatilor cu punctaj de peste 50. in cadrul discutiei, cei de la minister au declarat ca intr-adevar ceea ce s-a intamplat la admiterea din 2012 a fost o greseala pe care facultatea trebuie sa si-o asume.

se pare ca senatul facultatii se va intalni zilele acestea pentru a discuta referitor la aceasta situatie, urmand sa comunice decizia.

pe 10 august cei care au punctaj intre 50 si 62 se vor intalni din nou la facultate ...

Multumim ff mult de informatii!! :allright: La ce ora se intalnesc si unde mai exact?

laurapopescy
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:54 am

Re: ADMITERE 2012

Postby laurapopescy » Wed Aug 08, 2012 5:05 pm

probabil ca in holul din fata secretariatului. acolo s-au adunat de fiecare data

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Wed Aug 08, 2012 5:06 pm

laurapopescy wrote:probabil ca in holul din fata secretariatului. acolo s-au adunat de fiecare data

si la ce ora?

pasqualle
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Jul 27, 2012 11:34 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby pasqualle » Wed Aug 08, 2012 5:08 pm

deci care este opinia voastra se mai face o suplimentare?

copyright
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 25, 2012 6:17 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby copyright » Wed Aug 08, 2012 5:33 pm

laurapopescy wrote:cei de la minister au declarat ca intr-adevar ceea ce s-a intamplat la admiterea din 2012 a fost o greseala pe care facultatea trebuie sa si-o asume.


Care e greseala? :-??

laurapopescy
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:54 am

Re: ADMITERE 2012

Postby laurapopescy » Wed Aug 08, 2012 5:51 pm

Nu au anuntat clar cate locuri ofera si au lasat loc de interpretari prin formularea neclara din metodologie. Acest lucru a indus in eroare candidatii

Dana17
Posts: 2
Joined: Wed Aug 08, 2012 5:49 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Dana17 » Wed Aug 08, 2012 5:52 pm

Am inteles ca cei care au fost au facut cereri. Cei care nu sunt din Bucuresti, dar au un punctaj intre 50 - 62, daca nu au facut cererea, pot intra? (in cazul in care se aproba)
Multumesc,
D.

copyright
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 25, 2012 6:17 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby copyright » Wed Aug 08, 2012 6:52 pm

laurapopescy wrote:Nu au anuntat clar cate locuri ofera si au lasat loc de interpretari prin formularea neclara din metodologie. Acest lucru a indus in eroare candidatii


Dar tot nu mi se pare ca se poate numi o "greseala". Pana la urma, in calitate de candidat, tu tragi sa iei nota mare, nu sa apuci un numar X de locuri.

Ryan
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Aug 08, 2012 7:05 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Ryan » Wed Aug 08, 2012 7:08 pm

Pentru locurile suplimentate,daca se aproba?trebuie facuta alta cerere sau e valabila aceea facuta dupa admitere,unde am primit o foita cu un numar?

gene_seng
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Dec 05, 2011 5:42 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby gene_seng » Wed Aug 08, 2012 7:18 pm

copyright wrote:
laurapopescy wrote:Nu au anuntat clar cate locuri ofera si au lasat loc de interpretari prin formularea neclara din metodologie. Acest lucru a indus in eroare candidatii


Dar tot nu mi se pare ca se poate numi o "greseala". Pana la urma, in calitate de candidat, tu tragi sa iei nota mare, nu sa apuci un numar X de locuri.

Ba chiar ala e interesul,sa prinzi numarul de locuri astfel incat sa nu ramai pe-afara.

RED.RED
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Thu Jul 26, 2012 10:12 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby RED.RED » Wed Aug 08, 2012 9:06 pm

La ce ora va avea loc intalnirea de pe 10 aug? Banuiesc ca de dimineata dar totusi o ora mai exacta e binevenita.

User avatar
tudyy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sat Nov 12, 2011 4:37 pm
Location: Pitesti

Re: ADMITERE 2012

Postby tudyy » Wed Aug 08, 2012 9:42 pm

Ultima medie la taxa la MD a fost 60 (decat trei persoane cu aceasta nota erau pe lista). Total admisi la taxa: 131. +14 persoane care platesc taxa de 5000 euro/an

User avatar
tudyy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sat Nov 12, 2011 4:37 pm
Location: Pitesti

Re: ADMITERE 2012

Postby tudyy » Wed Aug 08, 2012 9:45 pm

gene_seng wrote:Ba chiar ala e interesul,sa prinzi numarul de locuri astfel incat sa nu ramai pe-afara.



Pai cine a luat intre 5 si 6 trebuia sa se astepte ca ramane p-afara

zanfir andreea
Posts: 1
Joined: Wed Aug 08, 2012 10:07 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby zanfir andreea » Wed Aug 08, 2012 10:12 pm

da....va rugam spuneti ora la care trebuie sa ne intalnim pe 10 august la facultate....va multumesc!

Ryan
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Aug 08, 2012 7:05 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Ryan » Wed Aug 08, 2012 10:20 pm

si daca are rost sa mergi la facultate,eu nu sunt din oras si m-ar ajuta sa stiu ceva concret,sa nu dau atati bani pe transport pentru nimic.

alvin_med
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Tue Aug 07, 2012 2:59 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby alvin_med » Thu Aug 09, 2012 8:20 am

Buna dimineata.
Am vb si eu la facultate zilele acestea si au zis ca nu pot scolariza 1500 din lipsa de cadre didactice si ca mai mult ca sigur ca nu vor suplimenta locurile. Oricum data de 10 septembrie dupa parerea mea este foarte tarziu. Ar trebui facultatea sa dea un raspuns la inceput de septembrie.
Pentru rautaciosiii din zona nimeni nu solicita suplimentare daca facultatea afisa numarul de locuri la taxa asa cum a facut in fiecare an. Nu cerem mila nimanui acum cerem doar sa respecte ce scrie in regulamentul de admitere si ce scrie in HG 707/30.07.2012 unde Ministerul le-a aprobat 1500 de studenti pentru anul I in anul universitar 2012-2013

RED.RED
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Thu Jul 26, 2012 10:12 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby RED.RED » Thu Aug 09, 2012 8:52 am

Buna dimineata!
Cum ramane cu intalnirea de maine? Mai exact ora la care aceasta va avea loc?
Va doresc tuturor o zi frumoasa!

copyright
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 25, 2012 6:17 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby copyright » Thu Aug 09, 2012 9:00 am

@alvin


Stai linistit, nu e nimeni rautacios. Stim bine ca nu va e prea usor in situatia actuala.
Eu incercam sa spun mai sus ca nu mi se pare o "greseala" din partea UMF. Nu sunt eu pus aici sa ii apar, ci doar sa imi spun parerea.

In Monitorul Oficial, hotararea pe care ai citat-o, scrie:
"STRUCTURA
instituţiilor de învăţământ superior de stat, domeniile de studii universitare de licenţă şi specializările/programele de studii
acreditate sau autorizate să funcţioneze provizoriu, locaţiile geografice de desfăşurare, numărul de credite de studii
transferabile pentru fiecare program de studii universitare, formă de învăţământ şi limbă de predare, precum şi numărul
maxim de studenţi care pot fi şcolarizaţi în anul universitar 2012-2013
"

Uite aici hotararea:
http://www.posdru.ugal.ro/documente/leg ... 7_2012.pdf

Iar Facultatea de Medicina este la pagina 27.

De aici eu nu trag concluzia ca este obligatia lor sa scolarizeze 1500 de locuri, ci acela este numarul MAXIM aprobat de minister.

Iar in regulemntul de admitere eu nu tin minte sa scrie ca toti cei cu note peste 5 sunt studenti...


Oricum, eu va urez succes si, evident, imi doresc sa iasa bine pentru toti.

Ryan
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Aug 08, 2012 7:05 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Ryan » Thu Aug 09, 2012 9:16 am

oricum,doar nu sunt atatia la taxa sa se ajunga la 1500.mai sunt vreo 300 de toti,din care vreo 150 poate mai vor.Nici la 1000 de locuri nu se ajunge,in fine,facultatea lor,regulile lor.

pasqualle
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Jul 27, 2012 11:34 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby pasqualle » Thu Aug 09, 2012 9:48 am

Asta am inteles, dar stii ceva despre <<intilniea>> de maine a celor care soloicita suplimentarea, o ora anume ca la secretariat nu raspunde nimeni.
mie luni cand am vrut sa imi retrag dosarul o doamna de la decant (MG) mi-a spus sa mai am rabdare ca nu toti cei care au peste 63 pct. platesc ;i sa vin vineri sa vad care este situatia.
nu sunt din Bucuresti si as vrea sa stiu o ora ceva orientativ daca tot este sa vin.

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Thu Aug 09, 2012 10:04 am

Treaba cu "nu pot scolariza un numar X de studenti" este extrem de vaga. La modul general nivelul de preocupare pt studenti este slab la multe dintre materii. Si ma refer aici in principiu la anii preclinici. Sunt putini care se preocupa serios de grupa lor. Asa ca nu este un motiv plauzibil. Iar in regulament scrie ca pot fi admisi candidatii care au luat minimum 50 de puncte. Nu cred ca ii doare pixul sa suplimenteze.

laurapopescy
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:54 am

Re: ADMITERE 2012

Postby laurapopescy » Thu Aug 09, 2012 10:23 am

Acum am primit un telefon de la unul dintre parinti.
In urma intalnirii de ieri de laminister, cei care au intrat in audienta la dna andronescu au fost sunati ulterior si anuntati ca ministerul a trimis o adresa catre umf.de asemenea li s-a spus ca exista sanse de 80% sa se rezolve ceva. (sa speram)

In leg cu intalnirea de vineri.cei care sunt din bucuresti se vor duce la facultate la ora 11.
Avand in vedere ca vineri este si ultima zi in care se poate plati taxa de catre cei care au fost acceptati pe locurile cu taxa,probabil ca se va sta pe la facultate si dupa ora 16 in speranta ca dupa inchiderea programului de plata taxe se va face vreun anunt.

Avraam
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:17 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Avraam » Thu Aug 09, 2012 12:19 pm

Cactus wrote: La modul general nivelul de preocupare pt studenti este slab la multe dintre materii. Si ma refer aici in principiu la anii preclinici. Sunt putini care se preocupa serios de grupa lor. Asa ca nu este un motiv plauzibil.


In ce an esti?

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Thu Aug 09, 2012 12:21 pm

Avraam wrote:
Cactus wrote: La modul general nivelul de preocupare pt studenti este slab la multe dintre materii. Si ma refer aici in principiu la anii preclinici. Sunt putini care se preocupa serios de grupa lor. Asa ca nu este un motiv plauzibil.


In ce an esti?

anul asta am terminat.

Avraam
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:17 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Avraam » Thu Aug 09, 2012 12:21 pm

laurapopescy wrote:Acum am primit un telefon de la unul dintre parinti.
In urma intalnirii de ieri de laminister, cei care au intrat in audienta la dna andronescu au fost sunati ulterior si anuntati ca ministerul a trimis o adresa catre umf.de asemenea li s-a spus ca exista sanse de 80% sa se rezolve ceva. (sa speram)

In leg cu intalnirea de vineri.cei care sunt din bucuresti se vor duce la facultate la ora 11.
Avand in vedere ca vineri este si ultima zi in care se poate plati taxa de catre cei care au fost acceptati pe locurile cu taxa,probabil ca se va sta pe la facultate si dupa ora 16 in speranta ca dupa inchiderea programului de plata taxe se va face vreun anunt.



80%? Ma-ntreb cum au calculat.

Avraam
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:17 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Avraam » Thu Aug 09, 2012 12:23 pm

Cactus wrote:
Avraam wrote:
Cactus wrote: La modul general nivelul de preocupare pt studenti este slab la multe dintre materii. Si ma refer aici in principiu la anii preclinici. Sunt putini care se preocupa serios de grupa lor. Asa ca nu este un motiv plauzibil.


In ce an esti?

anul asta am terminat.


Lol. Nu vorbeam de liceu.

bianca03
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Jun 29, 2011 10:29 am

Re: ADMITERE 2012

Postby bianca03 » Thu Aug 09, 2012 1:22 pm

Stiu ca nu eeste legat de ultimele discutii de aici si imi cer scuze pt lucrul acesta. Dar as dori si eu un raspuns. Am citit intr-un alt topic ca grupele se fac aleator si ca, daca se doreste neaparat, te poti duce la secretariat si in urma unei "atentii", iti poti exprima dorinta de a fi pus in grupa cu X. Stiti ceva de lucrul asta?

User avatar
tudyy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sat Nov 12, 2011 4:37 pm
Location: Pitesti

Re: ADMITERE 2012

Postby tudyy » Thu Aug 09, 2012 2:08 pm

Pai de ce vrei sa schimbi grupa?

alvin_med
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Tue Aug 07, 2012 2:59 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby alvin_med » Thu Aug 09, 2012 2:51 pm

Deci maine ne intalnim la Facultate pe Eroii sanitari nr. 8 sau pe Dionisie Lupu nr.37?

gene_seng
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Dec 05, 2011 5:42 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby gene_seng » Thu Aug 09, 2012 2:56 pm

pe dionisie lupu e rectoratu.Ce sa facem la rectorat ?

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Thu Aug 09, 2012 3:16 pm

Pt avraam: Lol. am terminat anul asta anul 6.
Last edited by Cactus on Thu Aug 09, 2012 3:24 pm, edited 1 time in total.

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Thu Aug 09, 2012 3:17 pm

bianca03 wrote:Stiu ca nu eeste legat de ultimele discutii de aici si imi cer scuze pt lucrul acesta. Dar as dori si eu un raspuns. Am citit intr-un alt topic ca grupele se fac aleator si ca, daca se doreste neaparat, te poti duce la secretariat si in urma unei "atentii", iti poti exprima dorinta de a fi pus in grupa cu X. Stiti ceva de lucrul asta?

da se poate.

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Thu Aug 09, 2012 3:25 pm

tudyy wrote:Pai de ce vrei sa schimbi grupa?

Poate vrea sa fie cu o anumita persoana in grupa. nu vad care e problema.

gene_seng
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Dec 05, 2011 5:42 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby gene_seng » Thu Aug 09, 2012 4:30 pm

tudyy wrote:
gene_seng wrote:Ba chiar ala e interesul,sa prinzi numarul de locuri astfel incat sa nu ramai pe-afara.



Pai cine a luat intre 5 si 6 trebuia sa se astepte ca ramane p-afara

True.Pe site este mentionat faptul ca esti admis cu minim 50 de puncte.
Trebuia sa scrie clar faptul ca "esti admis cu minim 50 de puncte IN LIMITA LOCURILOR DISPONIBILE".
Nu s-au afisat numarul de locuri de la taxa...asta iarasi e o problema ...
Pana la urma ...sa stiu pentru ce ma lupt ...

User avatar
tudyy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sat Nov 12, 2011 4:37 pm
Location: Pitesti

Re: ADMITERE 2012

Postby tudyy » Thu Aug 09, 2012 5:05 pm

gene_seng wrote:True.Pe site este mentionat faptul ca esti admis cu minim 50 de puncte.
Trebuia sa scrie clar faptul ca "esti admis cu minim 50 de puncte IN LIMITA LOCURILOR DISPONIBILE".
Nu s-au afisat numarul de locuri de la taxa...asta iarasi e o problema ...
Pana la urma ...sa stiu pentru ce ma lupt ...



Eu nu stiu cum de n-ati stiut ca numarul de locuri la taxa sunt limitate (ca nu toti cei care iau peste 50 intra), avand in vedere ca abia in iunie (parca) s-au afisat informatiile despre admiterea 2012, pana atunci fiind pe site informatiile despre admiterea 2011, unde se specifica: Universitatea de Medicina si Farmacie “Carol Davila” Bucuresti organizeaza si admitere in regim de studiu cu taxa, pentru toate cele 4 Facultati, locurile alocate reprezentând până la 48% din numărul total de locuri bugetate; conditia obligatorie a admiterii pe locurile cu taxa este obtinerea unui punctaj corespunzator cel putin mediei 5 la concursul de admitere.

Chiar daca pentru anul asta nu s-a mai specificat acest lucru, trebuia sa va ganditi nu stiu... daca anul trecut au fost locuri limitate, anul asta de ce nu ar fi.

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Thu Aug 09, 2012 5:10 pm

tudyy wrote:
gene_seng wrote:True.Pe site este mentionat faptul ca esti admis cu minim 50 de puncte.
Trebuia sa scrie clar faptul ca "esti admis cu minim 50 de puncte IN LIMITA LOCURILOR DISPONIBILE".
Nu s-au afisat numarul de locuri de la taxa...asta iarasi e o problema ...
Pana la urma ...sa stiu pentru ce ma lupt ...



Eu nu stiu cum de n-ati stiut ca numarul de locuri la taxa sunt limitate (ca nu toti cei care iau peste 50 intra), avand in vedere ca abia in iunie (parca) s-au afisat informatiile despre admiterea 2012, pana atunci fiind pe site informatiile despre admiterea 2011, unde se specifica: Universitatea de Medicina si Farmacie “Carol Davila” Bucuresti organizeaza si admitere in regim de studiu cu taxa, pentru toate cele 4 Facultati, locurile alocate reprezentând până la 48% din numărul total de locuri bugetate; conditia obligatorie a admiterii pe locurile cu taxa este obtinerea unui punctaj corespunzator cel putin mediei 5 la concursul de admitere.

Tudyy eu nu stiu care este problema ta. Din cate inteleg tu esti admis la MD. Asta este o discutie despre facultatea de medicina generala. Nu ai vacanta? Daca si ministerul educatiei a zis ca este o greseala? In plus, trebuie specificat clar ca la toate facultatile si universitatile normale din tara asta (ASE, univ bucuresti ca sa numesc numai 2) cate locuri cu taxa sunt. Metodologia admiterii nu este aceeasi in fiecare an. Asta ar fi trebuit sa fie clar. Ei trebuie doar sa ceara suplimentare ca au de unde.

User avatar
tudyy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sat Nov 12, 2011 4:37 pm
Location: Pitesti

Re: ADMITERE 2012

Postby tudyy » Thu Aug 09, 2012 5:42 pm

Pai nu am nicio problema. Din cate inteleg tu ai terminat anul asta (deci amandoi ne bagam degeaba in discutia lor). Nici la MD nu s-au afisat numarul de locuri bugetate deci nu conteaza despre ce facultate se vorbeste.

Am vrut sa zic ca daca umf nu a dat destule informatii sau daca a dat, nu au fost intelese, era de datoria noastra sa ne informam mai bine (pe site scrie ca anul acesta se pot scolariza studenti care au luat peste 50. Pai daca in anii trecuti a fost un numar limitat de locuri la taxa, eu mi-as fi pus intrebari si as fi sunat la facultate sa ma lamuresc... in fond eu dau admiterea)


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests