Serious News

stiri medicale; cazuri clinice
CristianM
senior
senior
Posts: 278
Joined: Wed Aug 13, 2008 11:59 pm

Serious News

Postby CristianM » Sat Oct 29, 2011 5:05 pm


CristianM
senior
senior
Posts: 278
Joined: Wed Aug 13, 2008 11:59 pm

Re: Serious News

Postby CristianM » Wed Nov 02, 2011 8:33 am


med_cristi
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Feb 14, 2012 3:57 pm

Re: Serious News

Postby med_cristi » Tue Feb 14, 2012 4:02 pm

Salut, pentru cei interesati si pentru cei care activeaza in domeniul medical, daca vreti sa participati la completarea unui chestionar privind viziunea voastra si schimbarile pe care ati vrea sa le aduceti in acest domeniu puteti face asta aici http://raspunsultau.studiu-ocp.sgizmo.com/s3/

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Serious News

Postby pc7 » Tue Feb 14, 2012 11:16 pm

CristianM, celelate inf nu sunt serioase?
Life's not fair, get used to it

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Serious News

Postby 187.92a » Wed Feb 15, 2012 1:12 am

med_cristi wrote:Salut, pentru cei interesati si pentru cei care activeaza in domeniul medical, daca vreti sa participati la completarea unui chestionar privind viziunea voastra si schimbarile pe care ati vrea sa le aduceti in acest domeniu puteti face asta aici http://raspunsultau.studiu-ocp.sgizmo.com/s3/


de ce, la ce conteaza sa completeze lumea un chestionar
vorba aia, "inca un chestionar"
sau ASTA este chestionarul care va salva Romania, celelalte nu

med_cristi
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Feb 14, 2012 3:57 pm

Re: Serious News

Postby med_cristi » Wed Feb 15, 2012 12:47 pm

trident wrote:
med_cristi wrote:Salut, pentru cei interesati si pentru cei care activeaza in domeniul medical, daca vreti sa participati la completarea unui chestionar privind viziunea voastra si schimbarile pe care ati vrea sa le aduceti in acest domeniu puteti face asta aici http://raspunsultau.studiu-ocp.sgizmo.com/s3/


de ce, la ce conteaza sa completeze lumea un chestionar
vorba aia, "inca un chestionar"
sau ASTA este chestionarul care va salva Romania, celelalte nu


O atitudine pozitiva cred ca ne-ar ajutat pe toti referitor la aceasta perspectiva, parerea mea, nici un chestionar nu poate sa salveze Romania din situatia actuala, dar macar putem sa atragem atentia in mod constant asupra problemelor esentiale cu care ne confruntam frecvent!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Serious News

Postby 187.92a » Thu Feb 16, 2012 3:53 am

pe scurt, o companie de sondaje/research de piata, samd isi face o plaja de date pe seama fraierilor care pun botul si completeaza.
compania castiga bani, fraierul pierde timp

atitutine pozitiva care sa va ajute pe voi sa castigati bani? ce genreros din partea voastra.]
corect, hai sa ii ajutam pe cei de la eresearchblabla grup s faca niste banuti sa isi ia masini msito si femei. haisn a avem o atitudine pozitiva! hjaideti sa ne concetram fortele sa ajutam corporatistii sa se imbogateasca!

btw, ati scris la http://www.raspunsultau.ro/cum_functioneaza Rapsunsurile, ati gresit, iar ati angajat un analfabet in companie sau poate pe cineva care nu este atat de interesat de imaginea companiei incat sa-si dea silinta sa scrie corect

"Avantajele inscrierii in comunitatea RaspunsulTau.ro, initiata de eResearch corp , sunt foarte multe, insa de departe cel mai important lucru pe care ti-l oferim este oportunitatea de a-ti face vocea auzita"
:D :D
"Avantajele inscrierii in comunitatea RaspunsulTau.ro, initiata de eResearch corp , sunt foarte multe, insa de departe cel mai important lucru pe care ti-l oferim este oportunitatea de a-ti face vocea auzita iar noi ne vom lua masini si mai misto si femei din ce in ce mai bune"
ha-ha0ha.

med_cristi
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Feb 14, 2012 3:57 pm

Re: Serious News

Postby med_cristi » Thu Feb 16, 2012 12:10 pm

trident wrote:pe scurt, o companie de sondaje/research de piata, samd isi face o plaja de date pe seama fraierilor care pun botul si completeaza.
compania castiga bani, fraierul pierde timp

atitutine pozitiva care sa va ajute pe voi sa castigati bani? ce genreros din partea voastra.]
corect, hai sa ii ajutam pe cei de la eresearchblabla grup s faca niste banuti sa isi ia masini msito si femei. haisn a avem o atitudine pozitiva! hjaideti sa ne concetram fortele sa ajutam corporatistii sa se imbogateasca!

btw, ati scris la http://www.raspunsultau.ro/cum_functioneaza Rapsunsurile, ati gresit, iar ati angajat un analfabet in companie sau poate pe cineva care nu este atat de interesat de imaginea companiei incat sa-si dea silinta sa scrie corect

"Avantajele inscrierii in comunitatea RaspunsulTau.ro, initiata de eResearch corp , sunt foarte multe, insa de departe cel mai important lucru pe care ti-l oferim este oportunitatea de a-ti face vocea auzita"
:D :D
"Avantajele inscrierii in comunitatea RaspunsulTau.ro, initiata de eResearch corp , sunt foarte multe, insa de departe cel mai important lucru pe care ti-l oferim este oportunitatea de a-ti face vocea auzita iar noi ne vom lua masini si mai misto si femei din ce in ce mai bune"
ha-ha0ha.


Se pare ca esti frustrat rau man... take it easy... nu stiu ce probleme ai tu si ce nu ti-a mers bine dar faptul ca tu nu ai inteles conotatia cuvintelor nu inseamna ca cineva este analfabet... deci daca ai probleme personale cu mine contacteaza-ma pe privat si iti las acolo datele mele de contact!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Serious News

Postby Chingachgook » Thu Feb 16, 2012 1:06 pm

Conotatia cuvintelor se refera la virgula pusa aiurea?
Sau la ce?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

med_cristi
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Feb 14, 2012 3:57 pm

Re: Serious News

Postby med_cristi » Fri Feb 17, 2012 5:16 pm

[quote="kooksee"]Conotatia cuvintelor se refera la virgula pusa aiurea?
Sau la ce?[/quote

Pai ti-ai raspuns singur la intrebare "conotatia cuvintelor" nu face referire la "virgula" in general. Am incheiat discutia !

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Serious News

Postby 187.92a » Sun Feb 26, 2012 3:36 am

ma bucur ca ai incheiat discutia, dar este foarte urat sa te promovezi asa pe forumuri
pt cei care stiu sa se uite mai atent sondajul ala este o gluma proasta

CristianM
senior
senior
Posts: 278
Joined: Wed Aug 13, 2008 11:59 pm

Re: Serious News

Postby CristianM » Thu Mar 01, 2012 5:50 pm


User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Serious News

Postby 187.92a » Tue Mar 13, 2012 9:59 pm

asta DA< frate
Sex work among medical students is on the rise, claims a new editorial, published in the journal Student BMJ. The UK-based publication noted that students are likely seeking extreme measures to deal with their financial hardship.

One in 10 students knows of another who participated in prostitution to pay their medical student loans, according to the editorial.

sa ridice mana cine se simte!

dar, atentie:
"One in 10 students knows of another who participated in prostitution"
pr principiu "colega noastra de grupa est o femeie de moravuri usoare!" :)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Serious News

Postby Chingachgook » Tue Mar 13, 2012 10:03 pm

eu stiu 3.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Serious News

Postby 187.92a » Tue Mar 13, 2012 10:09 pm

pe cine

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Serious News

Postby Chingachgook » Tue Mar 13, 2012 10:11 pm

aia de s-a maritat cu sile pietroi
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Serious News

Postby 187.92a » Tue Mar 13, 2012 10:39 pm

1. e colega cu noi pe forum, vorbesc f serios. sau a fost la un mom dat. prbbl 2 conturi de-a lungul vremii
2. nu cred ca a facut ce ai spus tu
3. o cunosc si e o tipa foarte FOARTE ok, foarte de treaba, un om exceptional
4. e foarte urat sa nominalizezi persoane si sa sustii astfel de minciuni

ok, alte 2?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Serious News

Postby Chingachgook » Tue Mar 13, 2012 11:58 pm

e, daca zici tu ca e minciuna....:P. ca e un om f ok nu are absolut deloc legatura cu subiectul.


din alelalte 2 nu o cunosti decat pe una si e colega cu noi pe forum, a avut mai multe conturi, nu e frumos sa nominalizezi etc.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Serious News

Postby 187.92a » Wed Mar 14, 2012 12:24 am

e da. vbesti ca sa vbesti, gen "One in 10 students knows of another who participated in prostitution"

de unde stii tu frate, ai stat la ... ei sa vezi ce face? sau a aberat cineva la bere sau ce

hai ba ca asta e prea de tot.
sigur ca are de-a face, e prea ok tipa sa fi facut ce spui tu.

User avatar
suceveanustefan
Posts: 2
Joined: Tue Feb 28, 2012 2:20 pm
Contact:

Re: Serious News

Postby suceveanustefan » Thu Mar 15, 2012 7:58 am

AM INTRAT AICI SA VAD SI EU CE STIRI SUNT (in legatura cu medicina)
SI VAD DISCUTII DESPRE CHESTIONARE ....



Frumos

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Serious News

Postby Phat Skidz » Thu Mar 15, 2012 10:38 am

MULȚUMIM CĂ ȚI-AI FĂCUT CONT DOAR CA SĂ NE ZICI ASTA.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Serious News

Postby 187.92a » Thu Mar 15, 2012 11:27 pm

suceveanustefan wrote:AM INTRAT AICI SA VAD SI EU CE STIRI SUNT (in legatura cu medicina)
SI VAD DISCUTII DESPRE CHESTIONARE ....



Frumos



CE ZICI?

ok, a cui clona este? +banare
eu am sustinut de la inceput ca topicul cu chestioanre este gresit..

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Serious News

Postby pc7 » Sat Mar 17, 2012 2:04 am

raspunsurile sunt puse amestecat, TOPICUL NU ESTE GRESIT!!!
Life's not fair, get used to it

User avatar
suceveanustefan
Posts: 2
Joined: Tue Feb 28, 2012 2:20 pm
Contact:

Re: Serious News

Postby suceveanustefan » Tue Mar 20, 2012 3:01 am

vlad s. wrote:MULȚUMIM CĂ ȚI-AI FĂCUT CONT DOAR CA SĂ NE ZICI ASTA.

nu mi-am facut cont ca sa zic asta , pur si simplu am spus ceva ce nu mi s-a parut in regula daca deranjeaza comentariul meu il sterg, asta e poate am fost eu cam deplasat.

multumesc , o zi buna

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Serious News

Postby 187.92a » Tue Mar 20, 2012 10:41 pm

suceveanustefan wrote:nu mi-am facut cont ca sa zic asta , pur si simplu am spus ceva ce nu mi s-a parut in regula daca deranjeaza comentariul meu il sterg, asta e poate am fost eu cam deplasat.

multumesc , o zi buna


serios? te rog chiar

nu, ti-ai facut cont si ai pandit 2 sapt o replicaca sa te afirmi. daca vrei stiri medicale gasesti pe net, d exemplu colegul nostru mai mic http://www.doctortipster.com/

ce -mi palc astia care cred ca daca zic o zi buna sunt asa, mai classy, de parca ar zice altceva decat o abereala.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Serious News

Postby Chingachgook » Tue Mar 20, 2012 10:52 pm

suceveanustefan wrote:deranjeaza comentariul meu il sterg, asta e poate am fost eu cam deplasat.

multumesc , o zi buna



ia sterge-l

multumesc,
ozzy buna
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

CristianM
senior
senior
Posts: 278
Joined: Wed Aug 13, 2008 11:59 pm

Re: Serious News

Postby CristianM » Sun Sep 09, 2012 8:09 pm


CristianM
senior
senior
Posts: 278
Joined: Wed Aug 13, 2008 11:59 pm

Re: Serious News

Postby CristianM » Wed Jul 10, 2013 11:59 pm



Return to “Medical news”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests