Viaţa la medicină - întrebări şi răspunsuri

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sat Jan 21, 2012 7:31 pm

MumaPadurii wrote:Sigur ca da, mai bine sa dai undeva unde sa freci menta 4 ani, decat undeva unde sa-ti antrenezi neuronii, sa-ti pui rotitele cerebrale in miscare. Daca s-ar putea, cel mai bine ar fi sa nu mai facem liceul de loc, sa stam acasa 4 ani ca sa avem destul timp liber sa invatam pentru medicina.

Si argumentul "colegi" nu-l inteleg. Daca nu te sufera colegii la real, n-o sa te sufere nici la uman. Si cel mai probabil e o problema cu tine, nu cu ei.



Prea ai dat-o in diverse. Am zis ca daca te hotarasti sa dai la medicina, merita sa te transferi in ultimul an sau in ultimii doi ca sa ai un program mai lejer, nu sa te chinui pentru bac si cu matematica M1 sau info intensiv.
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Calico » Sat Jan 21, 2012 7:44 pm

Mie nu mi s-a parut o chinuiala matematica la nivelul cerut pentru BAC (si acum am auzit ca e si mai usor). Asta in conditiile in care am fost un elev mediocru la matematica. Ce e atat chinuiala, sunt niste tipuri de exercitii care se fac la clasa, niste algoritmi pe care ii aplici, nu e ca si cum ar trebui sa te duci la olimpiada sau ca si cum ar conta nota pe care o iei la admitere. E adevarat, n-am facut info intensiv, insa mi se pare normal si util pentru un viitor medic sa-si antreneze putin neuronii.

Asta cu "sa ne transferam la uman in ultimii doi ani, unde nu se face nimic, ca sa invatam pentru medicina", mi se pare de toata jena. Sau ce zicea altcineva pe aici "sa fi dat de la inceput la uman unde nu se face nimic". Sau ce ziceam eu "sa fi putut sa stam acasa si sa nu facem liceul de loc. Ca na, admiterea e grea, concurenta e de 10 pe loc si timp de 2-4 ani nu ne putem sa invatam un pic de matematica sau fizica cat sa trecem un BAC.

@ametist: cum ziceam, vina ta
totusi nu vad ce legatura are faptul ca ai fost fraiera sau ca ai avut niste colegi de *****, cu discutia despre profil liceu vs facultate
asa hai sa ne plangem ca am fost la profil real si ca am avut un prieten care si-a batut joc de noi sau o diriginta care nu ne motiva absentele sau ca banca era proasta si ne durea spatele de la pozitie

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sat Jan 21, 2012 8:01 pm

Uite, eu sunt dintr-un oras uitat de lume, unde nivelul invatamantului e sub nivelul marii la fel ca si profesorii. Si poate nu ma multumesc cu o nota mediocra la Bac. Cat despre antrenat neuronii, aici iti dau dreptate, dar daca vrei, poti s-o faci si prin munca individuala, nu neaparat daca esti la profil de mate-info.
Iar cu transferul la bio-chimie ma refeream pur si simplul la faptul ca ai timp sa te axezi pe biologie si chimie, adica materiile pentru admitere, iar M2 e mult mai lejer si nu necesita atat efort, mai ales daca ai neuronii..."antrenati". ;)
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: profil liceu vs. facultate

Postby ametist713 » Sat Jan 21, 2012 8:06 pm

Nu prea are legatura discutia despre colegi si alte minuni cu tema topicului. Eu doar facusem o simpla afirmatie, ca nu ma deranjau materiile, ci colegii, o chestie care putea fi trecuta cu vederea. Dar cainele de paza al forumului trebuia sa comenteze, nu? si sa ajunga la concluzia ca de aia nu te placeau colegii, ca aveai tu o problema. Stii, am auzit placa asta de atatea ori...Si atunci tot nu inteleg transformarea miraculoasa de la facultate, in conditiile in care nu mi-am schimbat comportamentul mai deloc (a se citi ca tot asa de fraiera sunt). And this is the end of it.
On topic: sa faca fiecare ce vrea, sa stea la real ca bacu' nu e o tragedie sau sa se mute, daca asa cred ca e mai bine si mai usor.
things can only get better

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Calico » Sat Jan 21, 2012 8:14 pm

Anca1203 wrote:Uite, eu sunt dintr-un oras uitat de lume, unde nivelul invatamantului e sub nivelul marii la fel ca si profesorii.
[...]
Cat despre antrenat neuronii [...] daca vrei, poti s-o faci si prin munca individuala

Cum, intai dai vina pe nivelul profesorilor din orasul tau ca sa-ti motivezi frica de matematica de la real, apoi imi zici asta cu antrenatul neuronilor prin munca individuala? :)
:) :)

Anca1203 wrote:Si poate nu ma multumesc cu o nota mediocra la Bac.

Dar cine-a zis ca o sa iei o nota mediocra? Eu de exemplu, desi nu am fost niciodata un elev talentat, am luat o nota mare.

Si ce inseamna ca "nu te multumesti"?
Daca esti o persoana perfectionista si nu ai mai putea dormi noaptea stiind ca nu ai luat peste 9 la mate la BAC, cum ai mai putea dormi stiind ca nota ta mare de la uman e echivalenta cu un sapte obtinut la real? Ca pe altii iti dai seama ca-i doare fix in dos de ce nota ai luat tu la BAC la matematica. Poate doar ca sa te mai lauzi dupa vreo 20 de ani pe cine stie ce forum cu asta.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Calico » Sat Jan 21, 2012 8:21 pm

ametist wrote:Dar cainele de paza al forumului trebuia sa comenteze, nu? si sa ajunga la concluzia ca de aia nu te placeau colegii, ca aveai tu o problema

In primul rand, nu apreciez jignirea, eu nu am zis ca esti catea.

In al doilea rand, mi se parea ca suntem de acord din ce ai zis intr-un post anterior, ca si tu ai recunoscut ca problema era a ta, ca erai fraiera. N-am zis-o eu prima. Sa-ti reamintesc:

ametist wrote:Sigur ca la mine era problema: eram atat de toanta sa ii ajut neconditionat pe toti ipocritii, ca sa ma trezesc in final in situatii destul de neplacute

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: profil liceu vs. facultate

Postby ametist713 » Sat Jan 21, 2012 8:25 pm

Te rog sa ignori comentariul meu de mai devreme. In hipomanie, care este labila, se poate trece foarte usor la faza de furie si agresivitate. :)
Faza cu eram fraiera, etc era spusa ironic, dar oricum nu mai conteaza.
P.S. Chiar nu conteaza notele alea nenorocite, pacat ca m-am prins tarziu de asta :P
things can only get better

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sat Jan 21, 2012 8:39 pm

Nu cred ca ai inteles prea bine ce am vrut sa zic, asa ca iti mai explic o data, detaliat.

Am afirmat ca nivelul profesorilor respectiv al scolii este sub nivelul marii DAR ca totusi iti poti antrena neuronii si individual, fara sa te multumesti cu o nota mediocra, a.k.a doar efortul depus in clasa in vederea intelegerii cat de cat a unei lectii.

Cat despre tine, ma bucur ca mi-ai dat de inteles ca esti atat de destept incat sa fi luat nota mare fara prea mult chin, ca noi, muritorii..
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: profil liceu vs. facultate

Postby ametist713 » Sat Jan 21, 2012 8:41 pm

Iti garantez eu ca dupa bac o sa iti para rau ca te-ai stresat atat (eu nu m-am agitat mai deloc, dar si putinul ala de agitatie puteam sa-l evit).
things can only get better

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sat Jan 21, 2012 8:45 pm

Ah, si probabil matalica ai terminat liceul prin perioada in care se dadea BAC din cele 100 de variante.
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: profil liceu vs. facultate

Postby ametist713 » Sat Jan 21, 2012 9:08 pm

Am dat bacul in 2006, chiar anul ala in care o jurnalista aflase subiectele la scris la romana. Asta nu inseamna ca eu am profitat de situatia respectiva. Am invatat atat cat am putut si am si luat (in mare parte) notele pe care le meritam. Iar tu daca te pregatesti in mod corespunzator o sa fie bine (sper ca nu ai intentii necinstite :P). Ah, am dat in anul ala si atestat de info, deci am pierdut timpul si cu ala, vai, vai, oare la ce mi-o fi folosit la medicina??
things can only get better

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sat Jan 21, 2012 9:13 pm

Nu la tine faceam referire, a fost un reply catre MumaPadurii
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby începătorul » Sat Jan 21, 2012 9:32 pm

ametist713 wrote:Cat despre partea a doua: faza cu colegii eu am amintit-o. Sigur ca la mine era problema: eram atat de toanta sa ii ajut neconditionat pe toti ipocritii, ca sa ma trezesc in final in situatii destul de neplacute. Curios cum am scapat de problema asta si la facultate e f bine si nu m-am mai intalnit niciodata cu situatii de genul asta :P


Este vorba de tranziţia de la Oltenia/Muntenia la Ardeal.

Matematica îți stimulează gândirea. Orice medic bun, cu mici excepții, este și un bun matematician. Nu există timp pierdut când e vorba să înveți științe care-ți dezvoltă logica și imaginația.

Ca fapt divers, de vis-a-vis inepțiile lui Marian, Anca și ametist, mi-am adus aminte de o colegă de anul trecut. Colegă ce a repatat anul cu brio în postura de absolventă a unui liceu cu profil biochimie de prin Pitești. Culmea, și cu doi ani de meditații în spate. :lol:

De exemplu, în majoritatea țărilor străine admiterea constă în 7-8 probe (matematică, fizică, istorie, romînă etc). Probabil așa se creeză un filtru riguros și nu intră 500 de nulități la taxă și apoi fac scandal ulterior că nu au locuri la rezi.
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sat Jan 21, 2012 9:37 pm

Bine, este doar punctul meu de vedere. Pentru mine e un pic mai greu sa ma descurc singura, fara meditatii, mai ales ca nu beneficiez de cine stie ce ajutor considerabil din partea profesorilor.
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby începătorul » Sat Jan 21, 2012 9:52 pm

Și ai impresia că la medicină o să stea cineva după tine să-ți explice? O să dai de asistenți sictiriți și puși pe bancuri sau de profi care vin și îți dictează de pe slide-uri.

Problema la tine e că ești naivă și vrei să depinzi de alții, în loc să-ți croiești singură soarta. Desigur, poți să încerci și la medicină și s-o termini după câțiva ani de supraspecializare, iar apoi eventual s-o arzi în străinătate pe bani grei. Dar acumulezi multe frustrari și-ți cronicizezi cu timpul lipsurile și slăbiciunile. Mai pe șleau, te strici ireversibil ca persoană. Eu în locul tău m-aș reorienta spre facultatea de drept.
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sat Jan 21, 2012 9:54 pm

Nu cred ca ma cunosti indeajuns de bine incat sa-mi recomanzi o schimbare de drum ;)
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: profil liceu vs. facultate

Postby ametist713 » Sat Jan 21, 2012 9:55 pm

Ce ineptii am spus eu ? :)
things can only get better

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sat Jan 21, 2012 10:01 pm

Si tocmai, am vrut sa subliniez faptul ca incerc sa ma descurc pe cont propriu fara sa depind de cineva. ;)
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby începătorul » Sat Jan 21, 2012 10:03 pm

ametist, nu vreau să par insolent și să ții le punctez în public. Dacă vrei ți le zic in privat. pupi mic >:D<
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Festina » Sat Jan 21, 2012 10:12 pm

Nu inteleg de ce va certati...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sat Jan 21, 2012 10:14 pm

Eu nu ma cert.. incerc sa port o discutie civilizata. :)
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Calico » Sat Jan 21, 2012 11:57 pm

Anca1203 wrote:Nu cred ca ai inteles prea bine ce am vrut sa zic, asa ca iti mai explic o data, detaliat.

Am afirmat ca nivelul profesorilor respectiv al scolii este sub nivelul marii DAR ca totusi iti poti antrena neuronii si individual, fara sa te multumesti cu o nota mediocra, a.k.a doar efortul depus in clasa in vederea intelegerii cat de cat a unei lectii.
[...]
Pentru mine e un pic mai greu sa ma descurc singura, fara meditatii, mai ales ca nu beneficiez de cine stie ce ajutor considerabil din partea profesorilor.
Dar mie mi se pare ca inteleg perfect. Tu te tot plangi ca nu te descurci in principal din cauza profilor care sunt varza si pe de alta parte ii dai ca poti invata si individual. Asta e o contradictie.

Nu inteleg insa exprimarea ta din al doilea paragraf si ce sens are prescurtarea a.k.a (also known as) in fraza respectiva. Si profii de engleza sunt sub nivelul marii?

Anca1203 wrote:Cat despre tine, ma bucur ca mi-ai dat de inteles ca esti atat de destept incat sa fi luat nota mare fara prea mult chin, ca noi, muritorii..
Tocmai, ca nu sunt. Ideea nu e ca eu as fi atat de desteapta incat, ci ca...
BACul nu presupune chin, ca doar nu e olimpiada sau examen de admitere la politehnica. Si nici nu conteaza nota pentru facultate. Asta cu "eu nu ma multumesc cu o nota mica" e alta contradictie. Daca ai avea standarde asa de ridicate cu tine insati, nu ai fugi la o clasa de uman de frica matematicii de la BAC.

Bai frate, medicina nu se invata in liceu, se invata la facultate. Daca voi credeti ca v-ar prinde mai bine in viitor sa studiati limbi straine, latina, filozofie si ce s-o mai face la uman, decat sa invatati matematica, fizica, chimie etc... dati acolo atunci. Dar asta cu "nu am timp sa invat pentru admitera la medicina pentru ca ma chinuie matematica pentru BAC"... e o scuza un pic penibila.

Poate nu toata lumea poate sa fie medic, mai trebuie sa-ti cunosti si limitele.

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sun Jan 22, 2012 11:38 am

Pentru informatia ta, voi termina mate-info intensiv. 1. si 2, profesorii mei de engleza au fost foarte buni, nu stiam ca nu am voie sa folosesc prescurtari...
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Calico » Sun Jan 22, 2012 1:30 pm

ai voie sa folosesti, dar ar fi preferabil sa aiba si sens atunci cand o faci

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sun Jan 22, 2012 4:40 pm

Voi incerca sa fiu mai explicita data viitoare.
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Calico » Sun Jan 22, 2012 5:13 pm

n-ai ce sa explici la o fraza fara sens, poate doar sa te scuzi ca nu stiai de la ce vine prescurtarea
in fine, chiar nu ai de ce sa te zbarlesti, eu zic sa profiti de atentionare prin a nu mai gresi data viitoare

Cat despre profil, pana la urma sigur ca face fiecare cum vrea si ca toata lumea cauta calea cea mai usoara, dar eu zic ca daca promovatului examenului de mate la BAC va face probleme, ar trebui sa incepeti sa va puneti niste intrebari cu privire la orientarea profesionala.

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sun Jan 22, 2012 6:24 pm

Asa este, nu stiam de la ce vine prescuratarea, n-am studiat in viata mea o limba straina, doar vroiam sa ma dau mare cu o prescurtare in speranta ca cineva va crede ca stiu limba engleza.

Iar cat despre BAC, te aprob intru totul, suntem mult prea batuti in cap pentru a da examen de admitere la medicina, sau pur si simplu sa aspiram la o asemenea meserie nobila cand noi ne facem grija din cauza celui mai simplu examen.

La naiba...
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: profil liceu vs. facultate

Postby ametist713 » Sun Jan 22, 2012 6:29 pm

Pai tocmai asta e ideea...sa nu va mai faceti atatea griji, ca doar au mai dat si luat bacu' enshpe mii de absolventi inaintea voastra :)
things can only get better

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Calico » Sun Jan 22, 2012 6:30 pm

Ma bucur ca in urma acestor discutii eu si Anca am ajus la aceleasi concluzii.
:)

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: profil liceu vs. facultate

Postby ametist713 » Sun Jan 22, 2012 6:40 pm

Daca voiai sa fii dragutza pana la capat ar fi trebuit sa zici "Anca si cu mine" :)
things can only get better

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sun Jan 22, 2012 7:41 pm

O tu, deschizatoare de drumuri ma inchin in fata ta.. m-ai luminat cu vorbele tale intelepte :D
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby începătorul » Sun Jan 22, 2012 8:54 pm

Anca, până la urma tu ce vrei de la forumul ăsta? În loc să convertești sfaturile noastre în ceva util pentru viitorul tău, te poticnești ca oamenii mici în detalii, că deh! avem personalitate sau ceva de genul...

Bagă bine la mansardă, de unde vii tu noi deja suntem obosiți. Lasă ideile preconcepute și fandoselile pentru postările de pe blog sau pentru colegii de clasă. Aici ești la alt nivel.
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sun Jan 22, 2012 9:05 pm

La un nivel la care bunul simti lipseste cu desavarsire ? Sau la orice argument adus sau opinie expusa esti luat peste picior de catre "maturii" forumului ?
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Calico » Sun Jan 22, 2012 9:14 pm

Sigur ca da, daca nu suntem de acord cu tine ne lipseste bunul simt. :)
Ce lume rea si neprietenoasa...

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: profil liceu vs. facultate

Postby ametist713 » Sun Jan 22, 2012 9:15 pm

Nu-l baga in seama pe incepator, care de altfel si-a ales un id cat se poate de sugestiv...el e "matur" cam in acelasi grad in care e leopardul vargat
things can only get better

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sun Jan 22, 2012 9:16 pm

MumaPadurii wrote:Sigur ca da, daca nu suntem de acord cu tine ne lipseste bunul simt. :)
Ce lume rea si neprietenoasa...



Ai un filtru al informatiilor tare defect..
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sun Jan 22, 2012 9:17 pm

Nu i-am pus nimanui sabia-n gat, dar poti sa explici de ce nu esti de acord si aratand respect si neluandu-ma peste picior de fiecare data.. dar deh, sunt fandosita, poate pe la Bucuresti sta altfel treaba
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby începătorul » Sun Jan 22, 2012 9:21 pm

Anca, lol, deja o dăm în diverse și stricăm topicul. Tu ai impresia c-o să trăiești toată viața într-un balon de săpun în care levitează bunul-simț? Folosește-ți mania persecuției și spiritul combativ pe la alte facultăți.

Și te mai întreb o dată: ce cauți pe forumul ăsta? Eşti aici pentru argumente și opinii sau pentru sfaturi și informații despre cum e la medicină în București?
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Anca1203 » Sun Jan 22, 2012 9:21 pm

Credeam ca sunt pe acest forum ca sa aflu mai multe informatii despre Bucuresti, dar vad ca mi se face si un pre-training despre cum sa ma descurc cu nesimtirea :D
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Calico » Sun Jan 22, 2012 9:30 pm

Deocamdata de descurci bine cu ea.


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests