Documente care trebuie prezentate la repartitie

next generation
User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Wed Dec 14, 2011 5:59 pm

Prezentarea la repartitia pe clinici si prim stagiu pentru Centrul Universitar Bucuresti, se face obligatoriu cu:
•act de identitate (BI/CI) pentru legitimare
•pentru rezidentii pe LOC: adeverinta eliberata de unitatea angajatoare


Intrebare : ADEVERINTA eliberata de unitatea angajatoare e foaia aia ce-am primit-o noi la repartitie??? ca azi am fost si m-am angajat la spital, da nu mi-au dat nici o hartie. :roll: :roll:

Ma lamureste si pe mine cineva, pls ?! :?
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

procust
senior
senior
Posts: 193
Joined: Sat Feb 21, 2009 2:01 am
Location: Timisoara

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby procust » Wed Dec 14, 2011 6:27 pm

e alta adeverinta, si eu am fost, m-am angajat marti si doamna de acolo mi-a zis sa vin joi sa-mi dea o adeverinta cu care sa ma prezint la dsp luni pt repartitia aia

luhian1
junior
junior
Posts: 39
Joined: Fri Nov 25, 2011 2:34 pm

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby luhian1 » Wed Dec 14, 2011 8:18 pm

Dixie wrote:Prezentarea la repartitia pe clinici si prim stagiu pentru Centrul Universitar Bucuresti, se face obligatoriu cu:
•act de identitate (BI/CI) pentru legitimare
•pentru rezidentii pe LOC: adeverinta eliberata de unitatea angajatoare


Intrebare : ADEVERINTA eliberata de unitatea angajatoare e foaia aia ce-am primit-o noi la repartitie??? ca azi am fost si m-am angajat la spital, da nu mi-au dat nici o hartie. :roll: :roll:

Ma lamureste si pe mine cineva, pls ?! :?

Si eu am fost la Sf.Ioan pt angajare si mi-a dat inapoi doar adeverinta pe care am primit-o la repartitia pe loc ,dar era "copie conform cu originalul" si semnatura doamnei careia i-am dat dosarul. Maine dimineata merg din nou acolo sa ma lamureasca... Oare copie dupa contractul de munca, knd ne poate da?

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Wed Dec 14, 2011 9:22 pm

va rog ceva.... imi spuneti si mie cum sta treaba? daca va da vreo foaie de la sf ioan, sau chiar o copie dupa contract... ca sa stiu si eu ce sa fac, pt ca luni sunt repartizata sa-mi aleg ce e de ales , si... pfff, tre sa stiu daca am nevoie de vreo foaie de la sf ioan, ca sa vin de duminica in buc si luni sa ma duc de dimineata la sf ioan rapid si sa iau de-acolo foaia cu pricina ! merci mult , colegi... :peace: :allright:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

luhian1
junior
junior
Posts: 39
Joined: Fri Nov 25, 2011 2:34 pm

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby luhian1 » Wed Dec 14, 2011 9:27 pm

Dixie wrote:va rog ceva.... imi spuneti si mie cum sta treaba? daca va da vreo foaie de la sf ioan, sau chiar o copie dupa contract... ca sa stiu si eu ce sa fac, pt ca luni sunt repartizata sa-mi aleg ce e de ales , si... pfff, tre sa stiu daca am nevoie de vreo foaie de la sf ioan, ca sa vin de duminica in buc si luni sa ma duc de dimineata la sf ioan rapid si sa iau de-acolo foaia cu pricina ! merci mult , colegi... :peace: :allright:


ok, voi posta aici daca aflu ceva maine.

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Wed Dec 14, 2011 9:34 pm

luhian1, merci mult inca o data...

mie d-na de acolo, mi-a dat foaia aia de la repartitie ( copia xerox ) cu o stampila cu numele ei pe ei ( referent ), plus inca o stampila "copie conform cu originalul"...
si mi-a mai zis ca la repartitie o sa primim 3 foi, si daca retin bine, una din ele tre s-o aducem la ea. una ne ramane noua si cu una ne ducem acolo la spitalul unde ne facem primul stagiu...
si tie la fel ti-a zis?
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Wed Dec 14, 2011 9:38 pm

procust wrote:e alta adeverinta, si eu am fost, m-am angajat marti si doamna de acolo mi-a zis sa vin joi sa-mi dea o adeverinta cu care sa ma prezint la dsp luni pt repartitia aia


pai ce? noi la dsp tre sa mergem luni/marti/miercuri?
nu in amfiteatru mic de la SUUB se face repartitia asta cu spitalele? ... :? :roll: :?:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

procust
senior
senior
Posts: 193
Joined: Sat Feb 21, 2009 2:01 am
Location: Timisoara

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby procust » Wed Dec 14, 2011 10:13 pm

ooo, sorry acum am vazut ca e vorba de bucuresti eu ma refeream la timisoara :)

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Wed Dec 14, 2011 10:15 pm

procust wrote:ooo, sorry acum am vazut ca e vorba de bucuresti eu ma refeream la timisoara :)


e ok colegu 8)
credeam ca eu nu citisem bine pe rezidentiat.info unde au publicat pt bucuresti... :mrgreen: :green:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

gokoku
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Fri Dec 02, 2011 12:02 pm

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby gokoku » Thu Dec 15, 2011 3:55 pm

In anii trecuti, ne trebuia o chitanta (plata a 75 lei pentru carnet de rezident curricula si log book ) . Acum de ce nu ne mai cer chitanta ? Cand le luam ? Ni le fac cadou ??? sau e o omisiune pe rezidentiat 2011 info ?

gokoku
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Fri Dec 02, 2011 12:02 pm

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby gokoku » Thu Dec 15, 2011 3:59 pm

De la spitalul platitor iti trebuie numai o parafa , pe copia xerox a ADEVERINTEI primite la prima repartitie ( cand ai ales loc in specialitate ) .Cu copia xerox te duci la repartitia pe clinici si coordonatori . Asa e la Sf. Pantelimon Bucuresti.

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Thu Dec 15, 2011 4:18 pm

pai pe copia xerox a adeverintei de la repartitie, am o parafa cu numele secretarei sau ce era d-na de acolo, si inca una pe care scrie " copie conform cu originalul" ... deci zici ca cu asta mergem la repartitie luni/marti/miercuri ?!
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

gokoku
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Fri Dec 02, 2011 12:02 pm

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby gokoku » Thu Dec 15, 2011 4:49 pm

Mie asa mi-a zis de la Sf. Pantelimon .

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Thu Dec 15, 2011 5:31 pm

aha, probabil ca asa o fi...
astept sa vad ce zice colegu luhian1, daca a fost azi pe la sf ioan... ;)
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

luhian1
junior
junior
Posts: 39
Joined: Fri Nov 25, 2011 2:34 pm

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby luhian1 » Thu Dec 15, 2011 6:43 pm

Dixie wrote:aha, probabil ca asa o fi...
astept sa vad ce zice colegu luhian1, daca a fost azi pe la sf ioan... ;)

Salut! sorry, nu am putut ajunge la spital azi k a intervenit ceva neprevazut. dar asa mi-a zis si mie luni doamna de acolo k la repartitie voi merge cu adeverinta aia pe care scria"conform cu originalul"

dr_miky
senior
senior
Posts: 132
Joined: Sat Aug 15, 2009 4:39 pm
Location: iasi

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby dr_miky » Thu Dec 15, 2011 7:48 pm

care este rezident in Iasi stie cumva care e programul ptr ziua de 19 decembrie ptr repartitie???

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Thu Dec 15, 2011 8:52 pm

...
Last edited by Dixie on Thu Dec 15, 2011 8:55 pm, edited 1 time in total.
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Thu Dec 15, 2011 8:53 pm

Salut! sorry, nu am putut ajunge la spital azi k a intervenit ceva neprevazut. dar asa mi-a zis si mie luni doamna de acolo k la repartitie voi merge cu adeverinta aia pe care scria"conform cu originalul"


apoi colegu', eu luni asa ma duc, cu foaia pe care scrie "conform cu originalul"... si daca nu o fi buna, voi vedea atunci ce-o sa se intample... :lol: :lol: :lol:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

hmm
junior
junior
Posts: 48
Joined: Sat Sep 11, 2010 2:58 pm

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby hmm » Thu Dec 15, 2011 10:31 pm

pe site-ul rezidentiatului scrie ca ne trebuie o adeverinta de la spitalul platitor care sa ateste ca am incheiat un contract de munca pe o durata determinata (pt rezi pe loc) sau nedeterminata (pt rezi pe post). si eu tot la Sf Ioan am incercat sa conving de treaba asta fara rezultat;
Ca sa ajungi cineva trebuie sa incepi prin a fi nimic.

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Thu Dec 15, 2011 10:32 pm

hmm wrote:pe site-ul rezidentiatului scrie ca ne trebuie o adeverinta de la spitalul platitor care sa ateste ca am incheiat un contract de munca pe o durata determinata (pt rezi pe loc) sau nedeterminata (pt rezi pe post). si eu tot la Sf Ioan am incercat sa conving de treaba asta fara rezultat;


aha, si ce ti-au spus? ca adeverinta asta copie xerox cu stampila "conform cu originalul" e suficienta ? :roll:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

hmm
junior
junior
Posts: 48
Joined: Sat Sep 11, 2010 2:58 pm

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby hmm » Thu Dec 15, 2011 10:43 pm

da, asa au zis ei, dar eu nu prea ii cred. eu am fost ieri la spital, aseara am vazut pe site, azi nu am reusit sa ajung, dar intentionez sa merg maine dimineata si sa le cer aceasta adeverinta, nu mi se mare lucru sa-mi faca o amarata de adeverinta si nu vreau sa ma pomenesc luni ca nu am actele necesare.
Ca sa ajungi cineva trebuie sa incepi prin a fi nimic.

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Thu Dec 15, 2011 10:52 pm

hmm wrote:da, asa au zis ei, dar eu nu prea ii cred. eu am fost ieri la spital, aseara am vazut pe site, azi nu am reusit sa ajung, dar intentionez sa merg maine dimineata si sa le cer aceasta adeverinta, nu mi se mare lucru sa-mi faca o amarata de adeverinta si nu vreau sa ma pomenesc luni ca nu am actele necesare.


te rog ceva, maine daca mergi si daca iti da cumva o alta adeverinta de angajare sau mai stiu eu ce, posteaza aici cum ca ti-au dat alta, ca sa merg si eu luni. nu sunt acum in buc, si deci nu am cum sa merg maine ... :(
merci mult !!! :allright: :allright:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

hmm
junior
junior
Posts: 48
Joined: Sat Sep 11, 2010 2:58 pm

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby hmm » Thu Dec 15, 2011 10:55 pm

ok, maine dupa ce vin de la spital, iti spun ce am rezolvat.
Ca sa ajungi cineva trebuie sa incepi prin a fi nimic.

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Thu Dec 15, 2011 11:14 pm

hmm wrote:ok, maine dupa ce vin de la spital, iti spun ce am rezolvat.


perfect colega/colegu... merci inca o data ! astept vesti de la tine... :allright:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby AllBlue » Fri Dec 16, 2011 1:43 am

TOATA lumea a primit la fel, o copie "legalizata" (stampilata, conform cu originalul) dupa foaia aia de la repartitia pe specialitati.
ce va mai place sa bateti drumurile degeaba...
Carpe Diem, Baby!

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Fri Dec 16, 2011 12:57 pm

AllBlue wrote:TOATA lumea a primit la fel, o copie "legalizata" (stampilata, conform cu originalul) dupa foaia aia de la repartitia pe specialitati.
ce va mai place sa bateti drumurile degeaba...


bun.... toata lumea a primit foaia aia, insa... daca luni ne trezim ca nu-i suficienta? ... ce facem? :roll: :roll:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby AllBlue » Fri Dec 16, 2011 1:06 pm

da scrie acolo clar: "pentru rezidentii pe LOC: adeverinta eliberata de unitatea angajatoare"
daca te uiti cu atentie pe foaia aia pe care am primit-o la repartitie scrie mare ADEVERINTA. si mai jos "avand spital platitor ........ (dupa caz: pante, sf ioan, floreasca sau suub)".
eu prin asta inteleg ca foaia pe care am primit-o este o adeverinta de la unitatea angajatoare. tu intelegi altceva?
Carpe Diem, Baby!

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby AllBlue » Fri Dec 16, 2011 1:15 pm

hmm wrote:pe site-ul rezidentiatului scrie ca ne trebuie o adeverinta de la spitalul platitor care sa ateste ca am incheiat un contract de munca pe o durata determinata (pt rezi pe loc) sau nedeterminata (pt rezi pe post). si eu tot la Sf Ioan am incercat sa conving de treaba asta fara rezultat;


pe siteul rezidentiatului nu scrie asa ceva despre rezi pe loc; doar la rezi pe post se cere contract:

Prezentarea la repartitia pe clinici si prim stagiu pentru Centrul Universitar Bucuresti, se face obligatoriu cu:

act de identitate (BI/CI) pentru legitimare
pentru rezidentii pe LOC: adeverinta eliberata de unitatea angajatoare
pentru rezidentii pe POST: adeverinta eliberata de unitatea angajatoare din care sa reiasa ca acestia au incheiat contract individual de munca pe durata nedeterminata
pentru rezidentii in specialitatea MEDICINA DE FAMILIE: acceptul de primire de la medicul primar, specialitatea MEDICINA DE FAMILIE, sub indrumarea caruia doreste sa efectueze pregatirea.
Carpe Diem, Baby!

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Fri Dec 16, 2011 1:19 pm

ok ok, sa fie cum zici tu. ca eu nu ma supar, ca nu am chef de umblat pe drumuri... ! :peace:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

hmm
junior
junior
Posts: 48
Joined: Sat Sep 11, 2010 2:58 pm

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby hmm » Fri Dec 16, 2011 2:09 pm

cica asa e: copia hartiei pe care am primit-o la repartitie si stampilata de spital "conform cu originalul" se considera a fi adeverinta care atesta ca spitalul platitor respectiv ne-a incadrat.
Ca sa ajungi cineva trebuie sa incepi prin a fi nimic.

hmm
junior
junior
Posts: 48
Joined: Sat Sep 11, 2010 2:58 pm

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby hmm » Fri Dec 16, 2011 2:12 pm

oricum, puteau sa fie mai clari, adeverinta de la repartitie nu este eliberata de spitalul platitor iar pe copie nu apare nici o stampila a spitalului platitor in afara de "conform cu originalul" si parafa referentului - care de asemenea nu specifica nimic cu privire la spitalul platitor.
Ca sa ajungi cineva trebuie sa incepi prin a fi nimic.

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Documente care trebuie prezentate la repartitie

Postby Dixie » Fri Dec 16, 2011 2:23 pm

hmm wrote:oricum, puteau sa fie mai clari, adeverinta de la repartitie nu este eliberata de spitalul platitor iar pe copie nu apare nici o stampila a spitalului platitor in afara de "conform cu originalul" si parafa referentului - care de asemenea nu specifica nimic cu privire la spitalul platitor.



merci de info.... si e bine ca adeverinta asta e suficienta ! si nu avem nevoie de alte acte... !!! :allright: :allright: :allright:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House


Return to “Rezidentiat 2011”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests