Clarificare ban ( in grup? )

pareri, reclamatii
User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby Phat Skidz » Fri Mar 11, 2011 12:58 pm

In acea situație ai fost singurul, Alin V.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby Melania » Fri Mar 11, 2011 1:16 pm

Se pare ca nu e nevoie de clarificari. Propun sa inchidem topicul asta.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby 187.92a » Fri Mar 11, 2011 6:00 pm

Topicul nici nu ar fi existat daca vlad si-ar fi facut datoria cu responsabilitate si atentie, vezi:
vlad s. wrote:Mi-e lene să scriu la activity log. Nu am făcut-o nici pentru ultimele 3 banuri: ina_doc, AlinV şi o clonă a lui dranaist, cea care deschisese un topic în care blestema dermatologia şi medicina de familie - neavând plângeri, m-am gândit că poate scap :) Acum că ştiţi, le puteţi trece voi la act. log.

de ce nu se dau clarificari in activity log? asa ar fi ok!

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby Melania » Fri Mar 11, 2011 8:20 pm

pai hai sa facem cheta sa-l si platim daca avem pretentii

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby b3 » Fri Mar 11, 2011 11:33 pm

in ultima vreme cand citesc pretentiile astea ale lui trident parca aud un mosulica d-ala suparat pe guvern, pe presedinte, pe parlament, pe adm de bloc... sa se respecte legile domne, sa se faca, sa se dreaga.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby ciresar1988 » Sat Mar 12, 2011 1:08 am

b3, daca il criticam din cand in cand pe Vlad, nu inseamna ca brusc esti la acelasi nivel cu el. Ramanem de parere (sau, ma rog, cel putin eu raman) ca tu esti un moderator execrabil ! Nu mai da din coada !
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby 187.92a » Sat Mar 12, 2011 2:05 am

prea finutz ciresar, a zis doar de coada, nimic de latrat :)

Melania wrote:pai hai sa facem cheta sa-l si platim daca avem pretentii


hai. cat zici ca merita? :)

bai pai ce, tu crezi ca vlad nu anunta cand da warn si ban pt ca ar avea nevoie de bani sa faca asta?? baiii, eu nu creeed... eu zic sa platim si taxa de procesare raportare, taxa de timbru pt pm pt cand se da warn, oricum daca era o chestie de genul asta trebuia sa zica asa, wide open, frate uite e nevoie de atat, ca suntem oameni si intelegem, nu sa scada nivelul serviciilor ca sa sugereze asta. zic eu.

:)

nu se poate modera ok si fara bani? pe maj forumurilor se poate.

ah: stai bai, tu poate ziceai la misto....

pe bune vbind nu mi se pare vreo greutate sa zici "warn lui X pt motivul ..". daca se pun pb de genul "frate da ce sunt eu, scalvu lor sa scriu explicatii pe moca" sau "pai sa ma plateasca daca vor nush ce" mi se pare ca e o pb :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby Calico » Sat Mar 12, 2011 5:10 pm

Iar sare b3 cand vede ca e vorba de o cearta user-moderator... :lol:
N-o implica pe ea cu nimic, dar poate, poate...

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby Phat Skidz » Sat Mar 12, 2011 9:41 pm

Nup, nu văd de ce warnul/banul unui user priveşte pe toată lumea.
Când eram în cls. 1, pe vremea comuniştilor, exista în şcoala noastră un obicei foarte umilitor. Când un elev făcea vreo boacănă mai naşpa, i se atârna de gât un panou pe care era scrisă vina (e.g., "chiulangiu"), şi era plimbat din clasă în clasă, arătat la toată lumea. Pe bune.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby Chingachgook » Sat Mar 12, 2011 9:47 pm

nu stiu altii cum sunt dar eu ma bucur de raul altuia
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby 187.92a » Sun Mar 13, 2011 7:12 pm

vlad s. wrote:Nup, nu văd de ce warnul/banul unui user priveşte pe toată lumea.
Când eram în cls. 1, pe vremea comuniştilor, exista în şcoala noastră un obicei foarte umilitor. Când un elev făcea vreo boacănă mai naşpa, i se atârna de gât un panou pe care era scrisă vina (e.g., "chiulangiu"), şi era plimbat din clasă în clasă, arătat la toată lumea. Pe bune.

:D nu-mi explica mie, explica-i lui v:
victor wrote:O sa incercam sa postam aici din partea administratorilor si a moderatorilor anunturi cu ce se face dpv. administare si moderare. In principiu, daca postati aici comentarii care incearca sa deschida o discutie - o sa fie sterse (daca e ceva de comentat, faceti un topic nou).

---

drwikiwiki - cont deactivat 2 saptamani, dupa warninguri repetate pt topicuri nesubstantiale
jeromekjerome - cont deactivat la cerere
dr_holliday - anonimizare/a cerut sa i se stearga poza


si in plus, ca sa vada lumea de ce ia warns i banca sa stie ce si cum, macar dupa asta sa se ghideze, daca dupa reguli nu.
plus ca sigur ca tbuie sa stii cand unu isi ia sau nu ban. nu e ceva privat. si nu e afisat in toate topicele, deci nu tine aia cu "plimbat din clasa in clasa".

trei: bai ce traume ai, imi pare sincer rau. naspa, rau de tot

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby b3 » Sun Mar 13, 2011 7:54 pm

am mai explicat ca Activity log a aparut ca sa explice disparitia unor useri de pe forum, nu si motivul pentru care au disparut, iar eu am inceput sa-l folosesc in perioada in care doar asa se putea nota in raboj ca x are warning. De cand merge chestia aia ca iti vine pe PM ca board warning issued (cunoscatorii cunoaste) nu mai e necesar sa scriem in Activity log. Asa ca vlad face cum crede.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby Chingachgook » Sun Mar 13, 2011 11:43 pm

eu. te-am parat ca nu ai fost cuviincios
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby ciresar1988 » Sun Mar 13, 2011 11:55 pm

Redundant...
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby Chingachgook » Sun Mar 13, 2011 11:59 pm

am primit un mesaj de la prietenul nostru comun gigi (pseudonim literar alinv)

pentru a nu incalca regulamentul forumului redau aici ideea.


"ma oripilezi cu fizicul tau infect. fa dreq un sport ceva ca arati ca unu care tocmai ce a scapat din vreun lagar de concentrare nazist. dupa ce ca esti pictic, ghindoc, indesat ca o maimutza, mai esti si prost, batut in cap"


subliniez ca nu e citat, am facut modificari am pastrat doar ideea. nu e motiv sa imi iau warn. de asemeni nu cred ca e cazul ca nici el sa primesca. daca tot e un moderator care sa intervina cer sa se mute aceasta pasionanta discutie la "diverse".
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby 187.92a » Mon Mar 14, 2011 12:03 am

b3 wrote:De cand merge chestia aia ca iti vine pe PM ca board warning issued (cunoscatorii cunoaste) nu mai e necesar sa scriem in Activity log. Asa ca vlad face cum crede.


NOT TRUE.

bwi wine pe PM dinainte sa faca victor topicul ala. nu are nicio legaturica
nu prea va pricepeti la imed, ha? :)

LOOOOOOOOOOOOOOL.

ok, hai poate alta explicatie. gen "in activity log se scria atata timp cat monica era maritata cu iri, acvum ca nu mai e cazul, vlad poate sa nu scrie".

eu nu inteleg rautatile astea. e ok sa scrii, de ce sa nu lamuresti userii, etc.
uatevar. faecti cumc redeti

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby pc7 » Mon Mar 14, 2011 5:49 pm

pe mine ma intereseaza motil banului pt ca uneori nu inteelg de ce o persoana ia ban, spr ex acu kooksee, cum adica "play nice" ? ce saracie de motiv mai e si asta?
Life's not fair, get used to it

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby 187.92a » Mon Mar 14, 2011 8:42 pm

moderatorii nu e servitorii tai sa iti deie ecxpliactii, eu asa am inteles din cele spuse de moderatori :)
cine esti tu sa ceri explicatii? un user? pai nu stii, dar nu ne intereseaza ce vor userii.
si daca ceri, cum sa ti se deie, e ca si cand am reinvia episoadele negrei copilarii de plimbat din clasa in clasa atunci cand respectivul copil avea pb cu contentia sau comportamentu social. esti cumva comunista? t joci cu amintirile vreunui moderator? gen.


da, normal ca este imp motivul, atata timp cat userii se pot ghida dupa warnuri, ca reguli IOC:)
nu e legi, sa fie jurispridenta!

dar again, cine esti tu, ca daca esti doar un amarat de user nu ne deranjam, cum ar zice vlad s. "ne este cam lene sa scriem pe activioty log" (la naiba, sa nu zica astia ca suntem scalvi sa ne executam si scriem pe activity log).

ce inseamna play nice?

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby Phat Skidz » Mon Mar 14, 2011 10:11 pm

Deja ai scris tu pentru câţiva useri în locul meu. Şi nici măcar nu te-am plătit. Ai îmbătrânit.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Clarificare ban ( in grup? )

Postby 187.92a » Tue Mar 15, 2011 12:04 am

eu nu am complexe ca se gndeste VS ca as fi sclavone. cand este despre principii (vezi cele doua interventii ale mele pe topicul ala, la amalia, ina_doc si b3), nimic nu e mai presus!


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests