Lucrarea de licenta - se mai da sau nu se mai da ?

care ne mananca zilele
Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Lucrarea de licenta - se mai da sau nu se mai da ?

Postby Krisler12 » Mon Oct 12, 2009 9:11 pm

Salut !

Am o nelamurire: de cand cu schimbarile in rezidentiatul din 2010 , unii spun ca sunt modificari ce privesc si examenul de licenta si anume: cica nu se va mai pierde timpul cu crearea acelei lucrari de licenta si totul va consta doar intr-un examen scris. Este adevarat ? Imi puteti da si mie un link sa vad o sursa ce zice acest lucru ca eu am cautat peste tot pe internet si nu am gasit nimic ?

Multumesc !

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Lucrarea de licenta - se mai da sau nu se mai da ?

Postby Riley » Wed Oct 14, 2009 6:23 pm

De unde si pana unde? Pai noi, cei de anul 6 ne-am luat indrumatori (si majoritatea inca de la sfasitul anului 5) , titlu si deja lucram la lucrare.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Lucrarea de licenta - se mai da sau nu se mai da ?

Postby b3 » Wed Oct 14, 2009 6:40 pm

A mai fost zvonul asta si anul trecut si acum 2 ani parca. Ba ca nu se mai face lucrarea, ba ca nu se mai da licenta deloc, ba ca se da in iulie ca sa fie timp de invatat. Sunt doar zvonuri. Cereti sa dea decanatul toate deciziile in scris si sa le afiseze pe siteul facultatii. Sau reprezentantii in consiliu sa puna ce se discuta in consiliu la avizierul de pe siteul ssmb. Dar mai bine prima varianta ca e oficiala.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: Lucrarea de licenta - se mai da sau nu se mai da ?

Postby Krisler12 » Wed Oct 14, 2009 9:08 pm

si daca tot se da, as vrea si eu un sfat :

Despre ce anume/pe ce tema/domeniu din medicina sa imi fac lucrarea de licenta ca sa nu pierd prea mult timp si sa nu am prea multa bataie de cap ?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Lucrarea de licenta - se mai da sau nu se mai da ?

Postby b3 » Wed Oct 14, 2009 9:23 pm

Uita-te pe topicul Lucrari de diploma si vei afla.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests