Admitere 2010

Voi ce intrati lasati orice speranta
constantinescu
Posts: 4
Joined: Sun Jul 26, 2009 8:53 pm
Location: Bucuresti

Admitere 2010

Postby constantinescu » Mon Jul 27, 2009 10:42 pm

Salutare.
Sunt a12a si vreau sa dau la medicina cam de la vreo 7-8 ani..:D
Am citit Admitere 08 in intregime si adm 09 partsial...

Intrebare:Cand se cumpara acele carti de CHIMIE/BIOLOGIE/fizica cu pb rezolvate?In ianuarie/decembrie?De la portar?
Altcandva(de ex acum) nu se pot cumpara?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Carti admitere

Postby Doddy » Tue Jul 28, 2009 8:34 pm

Noroc!

Ma bucur pentru tine, ca esti hotarat sa dai la medicina de mult timp! Bafta multa de pe'acuma la admitere (si la bac, pentru ca ala e "tata lor" de examen :lol: )
Culegerile de obicei apar prin iarna, si atunci sunt puse la vanzare, in fata facultatii, "la portar". Pana prin ianuarie / februarie nu prea poti sa faci rost de ele pentru ca inca nu sunt facute. Pentru chimie nu prea are rost sa te agiti, stiu ca se tot re-editeaza aceeasi culegere de cativa ani buni, jumate din ea fiind cu materie care nu se da... Pe cea de bio va fi bine sa o iei pe cea actuala (care va aparea).

Asa ca, cel mai bine ar fi sa faci o vizita pe la facultate / sa intrebi p'aci, cam dupa sarbatorile de iarna (sau in preajma lor), daca au aparut sau nu culegerile. Acuma poti cumpara culegerile din 2009 / 2008 de la studenti, la poarta nu cred ca mai sunt. Eu nu mai am, dar daca vrei neaparat, intreaba aici, poate e cineva care le mai are si vrea sa scape de ele.

Spor!
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Carti admitere

Postby cosmina-gabriela » Tue Jul 28, 2009 8:42 pm

stiu ca de la portar puteai sa ceri si grilele date dupa examen,asta doar pt mg
acum nu stiu daca se mai practica.

constantinescu
Posts: 4
Joined: Sun Jul 26, 2009 8:53 pm
Location: Bucuresti

Re: Carti admitere

Postby constantinescu » Tue Jul 28, 2009 8:50 pm

Da,daca e careva doritor.. dau chiar DUBLU pe una de bio :D
si daca sta in bucuresti..

Vielen Dank!

@cosmina: pai da,la medicina generala vreau..
daca ma duc la portar e posibil sa gasesc ceva material?ca pe net am mai cautat si n-am gasit nimic!...nici un test mititel..

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Carti admitere

Postby cosmina-gabriela » Tue Jul 28, 2009 9:19 pm

constantinescu wrote:@cosmina: pai da,la medicina generala vreau..
daca ma duc la portar e posibil sa gasesc ceva material?ca pe net am mai cautat si n-am gasit nimic!...nici un test mititel..


pe net nu cred sa fie

incearca pe la cei din ani mai mari,poate mai au ceva
si daca stai in buc nu strica sa faci un drum pana la facultate sa intrebi si pe acolo

User avatar
Maks
senior
senior
Posts: 219
Joined: Wed May 06, 2009 2:19 pm

Re: Carti admitere

Postby Maks » Tue Jul 28, 2009 9:30 pm

constatinescu este foarte bine ca ai venit la noi.
te sfatuim sa intrebi la acea casuta de la poarta facultatii de medicina din bucuresti.
deasemenea prin intermediul forumului poti intra in legatura studenti la medicina. probabil mai exista studenti din anii mici care inca mai au pe acasa aceste carti.
mult succes si daca mai ai ceva de intrebat, te mai asteptam pe la noi.

pursebuzz
junior
junior
Posts: 33
Joined: Wed Sep 10, 2008 6:42 pm

Re: Carti admitere

Postby pursebuzz » Tue Jul 28, 2009 10:10 pm

constantinescu wrote:Salutare.
Sunt a12a si vreau sa dau la medicina cam de la vreo 7-8 ani..:D
Am citit Admitere 08 in intregime si adm 09 partsial...

Intrebare:Cand se cumpara acele carti de CHIMIE/BIOLOGIE/fizica cu pb rezolvate?In ianuarie/decembrie?De la portar?
Altcandva(de ex acum) nu se pot cumpara?


ai mesaj privat :peace:

User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Re: Carti admitere

Postby DentStudent » Tue Jul 28, 2009 11:01 pm

constantinescu wrote:Salutare.
Sunt a12a si vreau sa dau la medicina cam de la vreo 7-8 ani..:D
Am citit Admitere 08 in intregime si adm 09 partsial...

Intrebare:Cand se cumpara acele carti de CHIMIE/BIOLOGIE/fizica cu pb rezolvate?In ianuarie/decembrie?De la portar?
Altcandva(de ex acum) nu se pot cumpara?



dar nu sunt prob rezolvate ci sunt..DE REZOLVAT:-S

lidia_borzea
Posts: 2
Joined: Thu Aug 06, 2009 10:56 am

Admitere 2010

Postby lidia_borzea » Mon Aug 10, 2009 9:59 am

vreau sa fiu medic pt ca asta imi doresc asta, eu am invatat singura fara meditatori si fara ca nimeni sa imi zica ce si cum, asta dupa 3 ani de la terminarea liceului.Daca nu voi intra anu asta voi intra la anu pt ca nu ma opresc aici, intr-o zi tot voi ajunge un medic bun.Din pacate pt mine e ca nu am avut cum sa ma pregatesc mai bine,iar plata acestei taxe e un efort destul de mare pt mine si familia mea deaceea va trbui sa si muncesc pentru a-mi plati taxa.
Asa ca nu judecati pe nimeni fara sa stiti care e situatia....



moderator: Informatii OFICIALE despre admiterea 2009 gasiti pe siteul UMF http://www.univermed-cdgm.ro (atunci cand vor fi disponibile).

In rest puteti discuta aici despre admitere, pune intrebari, cum a fost in anii trecuti etc.

Despre admiterea din 2009 gasiti info aici
si aici http://www.univermed-cdgm.ro/?pid=1617
. CITITI topicul de anul trecut, va raspunde la multe intrebari.

User avatar
ex_nunc
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Jan 29, 2009 7:48 pm

Re: Admitere 2009

Postby ex_nunc » Mon Aug 10, 2009 11:00 am

ar putea sa ma lamureasca si pe mine cineva cum se obtine media finala dupa admitere la mg.cate intrebari sunt la biologie si cate la chimie/fizica,cam ce punctaj este pe fiecare intrebare/ :help: ,daca la chimie intrebarile au punctaje mai mari decat la biologie
citisem undeva despre asta,dar nu mai gasesc ,deci sper sa nu fie tot pe forumul asta intrebarea si raspunsul ,sa nu repet :D
multumesc anticipat

Sonnia
junior
junior
Posts: 36
Joined: Tue Mar 24, 2009 7:16 pm
Location: Slobozia
Contact:

Re: Admitere 2009

Postby Sonnia » Mon Aug 10, 2009 11:34 am

60 de bio,40 de chimie...fiecare intrebare are un 1 pct
Ai invins ? Continua! Ai pierdut ? Continua!

peyton
senior
senior
Posts: 351
Joined: Tue Mar 10, 2009 10:24 pm
Location: where the grass is always greener
Contact:

Re: Admitere 2009

Postby peyton » Mon Aug 10, 2009 11:38 am

cred ca intram in Admitere 2010, schimbam topicul. :D

User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Re: Admitere 2009

Postby DentStudent » Mon Aug 10, 2009 12:22 pm

ex_nunc wrote:ar putea sa ma lamureasca si pe mine cineva cum se obtine media finala dupa admitere la mg.cate intrebari sunt la biologie si cate la chimie/fizica,cam ce punctaj este pe fiecare intrebare/ :help: ,daca la chimie intrebarile au punctaje mai mari decat la biologie
citisem undeva despre asta,dar nu mai gasesc ,deci sper sa nu fie tot pe forumul asta intrebarea si raspunsul ,sa nu repet :D
multumesc anticipat



voi chiar nu cititi nimic inainte de a pune vreo intrebare? :?:

peyton
senior
senior
Posts: 351
Joined: Tue Mar 10, 2009 10:24 pm
Location: where the grass is always greener
Contact:

Re: Admitere 2009

Postby peyton » Mon Aug 10, 2009 12:27 pm

DentStudent wrote:voi chiar nu cititi nimic inainte de a pune vreo intrebare? :?:


ai observat si tu?
nu am zis nimic sa nu fiu rau dar...

yutthyra
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jul 27, 2009 1:01 am

Re: Admitere 2009

Postby yutthyra » Mon Aug 10, 2009 2:10 pm

lidia_borzea
eu nu inteleg de ce toata lumea mizeaza atata pe meditatii!pot sa inteleg ca pe unii ii ajuta sa inteleaga mai bine anumite notiuni dar nu cred ca asta e o scuza "n am intrat pentru ca n am facut meditatii"
hai sa fim seriosi la chimie ajuta probabil aceste meditatii dar oricum totul se bazeaza pe teorie!nu stiu daca anul asta am avut mai mult de 2 probleme de calcul efectiv care sa ti puna cumva ceva probleme!
iar meditatiile la bio mi se par complet inutile!ce ar putea sa faca un profesor?sa ti predea lectiile pe care oricum le gasesti in manual si sa te verifice la grile pe care oricum poti sa le verifici si singur!deci nu vad rostul!
ma streseaza treaba asta mai ales ca am o gramada de colegi care au mers pe acelasi principiu si in final am auzit aceeasi scuza! :hate:
ideea e urmatoarea:apar emotiile,nu poti sa le concentrezi in momentul examenului,nu te ai pregatit indeajuns etc astea sunt de inteles dar trebuie sa admiti ca undeva e probabil sa fie si vina ta si sa te ambitionezi pentru mai departe!
mult succes!

User avatar
efpeer.
Posts: 1
Joined: Tue Aug 11, 2009 8:19 pm
Location: Oradea

Re: Admitere 2009

Postby efpeer. » Tue Aug 11, 2009 8:38 pm

Dati careva de pe aici admitere la Cluj la anul? :green:

madaaa
senior
senior
Posts: 102
Joined: Fri Jul 24, 2009 1:32 pm

Re: Admitere 2010

Postby madaaa » Fri Aug 14, 2009 6:30 pm

lidia, imi pare rau sa-ti spun asta, dar cum crezi ca vei ajunge un medic bun daca nu ai putut invata ce am avut pt admitere? realizezi cat de mult este de invatat dupa? scuza-ma, dar consider ca e nevoie de mai mult decat dorinta. bafta!

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Admitere 2010

Postby md_gr » Fri Aug 14, 2009 6:32 pm

Vei ajunge un medic bun, mai ales ca inteligenta nu e punctul forte al medicinistilor.

User avatar
Miss McPanicked
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Jul 29, 2009 2:58 pm

Re: Admitere 2009

Postby Miss McPanicked » Fri Aug 14, 2009 7:20 pm

efpeer. wrote:Dati careva de pe aici admitere la Cluj la anul? :green:


nu
If I got smart with you how would you know?

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Admitere 2010

Postby marmotul » Fri Aug 14, 2009 7:23 pm

md_gr wrote:Vei ajunge un medic bun, mai ales ca inteligenta nu e punctul forte al medicinistilor.

sa iti zic,sa nu iti zic....poate cind vei creste mai mare..
qpepsi.gif

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Admitere 2010

Postby md_gr » Fri Aug 14, 2009 7:55 pm

marmotul wrote:
md_gr wrote:Vei ajunge un medic bun, mai ales ca inteligenta nu e punctul forte al medicinistilor.

sa iti zic,sa nu iti zic....poate cind vei creste mai mare..


Depinde ce doresti sa imi zici.
Eu mi-am zis parerea, nu trebuie sa fii inteligent sa te descurci in aceasta facultate sau sa fii si premiant. Medicina inseamna multa munca.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Admitere 2009

Postby swiss » Sat Aug 15, 2009 2:32 am

efpeer. wrote:Dati careva de pe aici admitere la Cluj la anul? :green:

De ce, ce vrei sa stii in legatura cu Clujul?

constantinescu
Posts: 4
Joined: Sun Jul 26, 2009 8:53 pm
Location: Bucuresti

Re: Admitere 2010

Postby constantinescu » Sun Aug 16, 2009 3:49 pm

md_gr wrote:Vei ajunge un medic bun, mai ales ca inteligenta nu e punctul forte al medicinistilor.


Lol?
medicii sunt cei mai destepti din tsara asta.. cea mai multa cultura..
mult mai multa ca inginerii.. avocatii... medicii sunt destepti..
majoritatea medicilor pe care ii stiu(zeci) ar mai stii sa predea o materie.. la o scoala mult mai bine ca profii de acolo..
materii gen:istorie,filosofie,MATEMATICA...chiar si muzica:)

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Admitere 2010

Postby md_gr » Sun Aug 16, 2009 3:56 pm

Cei mai inteligenti oameni sunt la politehnica. Sunt de acord, la medicina sunt cei mai plini de ei.

User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Re: Admitere 2010

Postby DentStudent » Sun Aug 16, 2009 4:36 pm

depinde unde la politehnica....

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Admitere 2010

Postby b3 » Sun Aug 16, 2009 6:52 pm

sunteti off-topic..
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Admitere 2010

Postby d'Arc » Mon Aug 17, 2009 4:09 am

off forum :devil:

bebecita
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Fri Jul 24, 2009 8:05 pm

Re: Admitere 2010

Postby bebecita » Thu Aug 20, 2009 9:27 pm

vinde cineva culegerea de chimie din 2007,2008 sau din 2009? nu e pentru mine,dar incerc sa ajut pe cineva...daca da,cu cat? :)
Studenta UMF Bucuresti :)

pursebuzz
junior
junior
Posts: 33
Joined: Wed Sep 10, 2008 6:42 pm

Re: Admitere 2010

Postby pursebuzz » Fri Aug 21, 2009 10:36 pm

bebecita wrote:vinde cineva culegerea de chimie din 2007,2008 sau din 2009? nu e pentru mine,dar incerc sa ajut pe cineva...daca da,cu cat? :)


ai pm :allright:

Arthur M
Posts: 1
Joined: Fri Jul 10, 2009 11:59 pm

Re: Admitere 2010

Postby Arthur M » Sat Aug 22, 2009 10:16 pm

Please, as dori sa stiu daca cineva are un subiect de admitere din anii trecuti la UMF Targu Mures, macar sa am ca model, chiar daca va fi diferit anul viitor. :help:


Multumesc frumos :)

Faranume
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Aug 25, 2009 6:13 pm
Location: Romania

Re: Admitere 2010

Postby Faranume » Wed Aug 26, 2009 11:34 am

Meditatiile nu-si au rostul...este pur si simplu fashion sa faci meditatii. Gandeste-te la medicii care au dat admitere la 3 materii in 3 zile si fara sa cunoasca conceptul de "pregatiri cu un profesor individual", ca meditatia este cu totul altceva.
Eu m-am pregatit doar 2 zile..o zi la chimie si una la bio si am luat anul acesta cu 60 de pct...fara meditatii. Din pacate m-am hotarat cu 3 zile inainte de examen sa dau la Medicina si din cauza aceasta am facut un punctaj asa mic. Dar pt mine este un vis pe care mi-l doresc de mult timp..si oricum este a doua facultate.

Deci se poate..numai ambitie sa ai.
Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare-Sigmund Freud.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Admitere 2010

Postby Calico » Wed Aug 26, 2009 2:21 pm

Faranume wrote:Din pacate m-am hotarat cu 3 zile inainte de examen sa dau la Medicina si din cauza aceasta am facut un punctaj asa mic. Dar pt mine este un vis pe care mi-l doresc de mult timp..si oricum este a doua facultate.
Deci se poate..numai ambitie sa ai.

Ti-l doresti de mult timp, dar te-ai hotarat in 3 zile?
Asta nu mi se pare ambitie, mi se pare o mica nebunie de moment.
Ca si cum eu m-as hotari sa plec weekendul asta in Japonia pentru ca imi doream de mult timp. Ambitie e cand strang bani timp de un an si fac sacrificii ca sa pot sa merg in excursia asta.

Faranume
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Aug 25, 2009 6:13 pm
Location: Romania

Re: Admitere 2010

Postby Faranume » Wed Aug 26, 2009 7:01 pm

MumaPadurii wrote:
Faranume wrote:Din pacate m-am hotarat cu 3 zile inainte de examen sa dau la Medicina si din cauza aceasta am facut un punctaj asa mic. Dar pt mine este un vis pe care mi-l doresc de mult timp..si oricum este a doua facultate.
Deci se poate..numai ambitie sa ai.

Ti-l doresti de mult timp, dar te-ai hotarat in 3 zile?
Asta nu mi se pare ambitie, mi se pare o mica nebunie de moment.
Ca si cum eu m-as hotari sa plec weekendul asta in Japonia pentru ca imi doream de mult timp. Ambitie e cand strang bani timp de un an si fac sacrificii ca sa pot sa merg in excursia asta.


Dap..treaba mea cum imi organizez viata....atata timp cat pot si vreau, de ce nu?? Ai auzit de spontaneitate?? Ar tb sa o gusti si tu din cand in cand, ca de monotonie te cam saturi...
Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare-Sigmund Freud.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Admitere 2010

Postby Calico » Wed Aug 26, 2009 7:36 pm

Faranume wrote:Dap..treaba mea cum imi organizez viata....atata timp cat pot si vreau, de ce nu?? Ai auzit de spontaneitate??


Am auzit si nu vad ce legatura are cu ambitia. Mi se pare ca se si exclud oarecum una pe alta. Tu mi-ai citit postul?

Faranume
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Aug 25, 2009 6:13 pm
Location: Romania

Re: Admitere 2010

Postby Faranume » Wed Aug 26, 2009 7:45 pm

Ma bucur pt sotul tau, dar ar tb sa stati mai mult de vb.
Last edited by Faranume on Wed Aug 26, 2009 7:48 pm, edited 1 time in total.
Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare-Sigmund Freud.

Faranume
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Aug 25, 2009 6:13 pm
Location: Romania

Re: Admitere 2010

Postby Faranume » Wed Aug 26, 2009 7:47 pm

MumaPadurii wrote:Am auzit si nu vad ce legatura are cu ambitia. Mi se pare ca se si exclud oarecum una pe alta. Tu mi-ai citit postul?




Am citit tot, nu sunt bagator/are de seama...dar am ambitie, am avut dintotdeauna...doar ca daca m-am decis cu 3 zile inainte nu inseamna ca am avut un moment de nebunie...este problema mea de ce am luat o decizie asa de spontana "sa-mi complic" viata.

Ramanand la topic...se poate daca vrei!! Si cel mai important lucru este sa nu pleci urechea in stanga si in dreapta, pt ca fiecare are propria lui modalitate de a percepe informatia si nu are sens sa faci ce zic ceilalti, pentru ca poti sa reusesti acolo unde altii nu pot.
Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare-Sigmund Freud.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Admitere 2010

Postby swiss » Wed Aug 26, 2009 7:53 pm

Faranume wrote:Am citit tot, nu sunt bagator/are de seama...dar am ambitie, am avut dintotdeauna...doar ca daca m-am decis cu 3 zile inainte nu inseamna ca am avut un moment de nebunie...este problema mea de ce am luat o decizie asa de spontana "sa-mi complic" viata.

Ramanand la topic...se poate daca vrei!! Si cel mai important lucru este sa nu pleci urechea in stanga si in dreapta, pt ca fiecare are propria lui modalitate de a percepe informatia si nu are sens sa faci ce zic ceilalti, pentru ca poti sa reusesti acolo unde altii nu pot.

Ba frate, ia lasa-ne ma cu aburelile alea ca tu inveti in 3 zile cati invata altii intr-un an ca nu esti nici Fat Frumos si nici Mumapadurii!
Spirituali si off topic putem abera cat vrei tu...dar te rog eu frumos, lasa-ne cu aburelile... Intra la medicina multi cretini, dar nu inseamna ca o si termina, sau ca apoi profeseaza.
Bineinteles nu generalizez, insa nici ambitia ta nu e atat de mare insa sa perceapa informatia dintre randurile astea.

PS: Eu zic ca daca vrei sa faci ceva, fa-i, nu te lauda ca poti sa faci ca nu are nicio relevanta. Numai iti dai cu firma-n cap...sau ma rog, cu caramida-n pept...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Admitere 2010

Postby Calico » Wed Aug 26, 2009 7:56 pm

Faranume wrote:Ma bucur pt sotul tau, dar ar tb sa stati mai mult de vb.

Vezi ca ai gresit topicul.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Admitere 2010

Postby Calico » Wed Aug 26, 2009 7:58 pm

holliday wrote:Ba frate, ia lasa-ne ma cu aburelile alea ca tu inveti in 3 zile cati invata altii intr-un an ca nu esti nici Fat Frumos si nici Mumapadurii!

Cine e pe aici de mult timp recunoaste adevaratele valori. Multumesc.

Faranume
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Aug 25, 2009 6:13 pm
Location: Romania

Re: Admitere 2010

Postby Faranume » Wed Aug 26, 2009 8:02 pm

holliday wrote: Intra la medicina multi cretini, dar nu inseamna ca o si termina, sau ca apoi profeseaza.
.


Vrei sa zici multi scizofrenici...oho cu duiumul. Si ai dreptate, nu multi profezeaza..din pacate destui termina.

holliday wrote:Eu zic ca daca vrei sa faci ceva, fa-i, nu te lauda ca poti sa faci ca nu are nicio relevanta.
.


Cine se lauda??? Pur si simplu am dat ex ca se poate si in timp mai scurt sa faci progrese.. si apoi nu sunt multumit/a de punctaj....deci nu-mi arunc caramizi, ca nu se mai gasesc..ca deh e criza
Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare-Sigmund Freud.


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests