Alegere spitale Bucuresti

schimbarea schimbarii...
User avatar
hylldegar
junior
junior
Posts: 96
Joined: Sat Nov 22, 2008 9:21 am

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby hylldegar » Wed Dec 03, 2008 7:46 pm

raluca_doc wrote:
oya wrote:Am sunat la CNPDS si mi s-a spus ca se va anunta oficial pe http://www.rezidentiat.info si pe site-ul perfmed cand va fi alegerea spitalului platitor in Bucuresti si sa urmaresc site-ul. Nu mi-a zis nimic de 11 decembrie.

vezi pe http://www.aspb.ro anuntul postat pe 24 noiembrie. eu cred ca e destul de clar. cei de la centrul de perfectionare nu au treaba cu noi pana pe 15,16 si 17 decembrie cand ne alegem stagiile.


ANUNT-REZIDENTIAT 2008
Alegerea unitatilor de incadrare din
Centrul Universiatr Bucuresti, pentru
incheierea contractelor individuale de
munca pe durata
determinata/nedeterminata, va avea loc
in data de 11.12.2008 in Amfiteatru
Mare al Spitalului Universitar de
Urgenta Bucuresti (Spl. Independentei
nr. 169, sect. 5) incepand cu ora 9.00
are dreptate omu'..si eu am gasit anuntul

User avatar
BellaDonna
senior
senior
Posts: 189
Joined: Tue Jun 03, 2008 3:52 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby BellaDonna » Thu Dec 04, 2008 1:26 am

ufff...mare ameteala pe-aici.
la data si locul anuntat pt alegerea spitalului platitor, o sa fiti anuntati care sunt spitalele platitoare dintre care puteti alege. apoi veti fi strigati in ordinea pctajelor sa veniti in fata cu buletinul si adeverinta aia ca ati luat rezi de la repartitia din noiembrie, si sa alegeti unul din spitale. nu exista limita de locuri. se striga in ordinea pctajelor doat pt a evita harababura aferenta.
apoi sunati sau mergeti la personal la spitalul ales si aflati care sunt actele necesare. cu actele si cu hartiuta data la alegerea spitalului va prezentati la serviciul personal si va faceti dosarul de incadrare. spitalul platitor nu are legatura cu specialitatea voastra. e cel la care duceti pontajul, care va da salariul(acelasi) si bonurile de masa.

apoi, pt bucuresti, vor fi 2-3 zile anuntate in dec, cand mergeti la cnpds sa alegeti spitalul indrumator. in cele 3 zile, va exista o programare pe ore pt fiecare specialitate. la data si ora respectiva, sunt chemati intr-o sala toti rezi pe specialitatea x, pe un ecran sunt spitalele indrumatoare si nr de locuri pt fiecare, si va alegeti in ordinea mediilor. aici conteaza, pt ca e spitalul si clinica unde veti merge in stagiul de baza tot rezi.

legat de faptul ca va agaseaza prezentarile la spitale si cnpds si ca abia asteptati un respiro, e foarte de inteles. dar ganditi-va ca ati muncit un an intreg pt asta, asa ca o mica amanare chiar nu mai conteaza.

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby raluca_doc » Thu Dec 04, 2008 7:26 am

iti multumim pentru lamuriri, BellaDonna!

User avatar
nicoletaghe
senior
senior
Posts: 493
Joined: Fri Feb 17, 2006 7:02 pm
Location: Bucuresti

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby nicoletaghe » Thu Dec 04, 2008 9:13 pm

multumimmmm!!!!!!!! :allright:
o nelamurire! MF-ul ce spital indrumator are? k am inteles k stagiul de mf se face in cabinetele de mf! :?:
si la sfarsit, mamotaaa....

User avatar
hylldegar
junior
junior
Posts: 96
Joined: Sat Nov 22, 2008 9:21 am

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby hylldegar » Thu Dec 04, 2008 9:19 pm

da..ne-ai luminat de tot..cine stie cunoaste..multumim

User avatar
ioaname
senior
senior
Posts: 138
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:26 am
Location: pe mijlocul tarii

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby ioaname » Fri Dec 05, 2008 5:34 pm

stie cineva ceva despre endocrinologie la bucuresti, unde se face unde nu?unde sunt mai putini rezidenti?
"Fiinta fara constiinta nu e decat ruina sufletului"

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby raluca_doc » Sat Dec 06, 2008 10:16 am

ioaname wrote:stie cineva ceva despre endocrinologie la bucuresti, unde se face unde nu?unde sunt mai putini rezidenti?

incearca si tu pe "viata in spital". acolo gasesti rezidenti de ani mai mari care te pot lamuri mai bine decat oricine de aici!

User avatar
ioaname
senior
senior
Posts: 138
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:26 am
Location: pe mijlocul tarii

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby ioaname » Sat Dec 06, 2008 4:56 pm

Tocmai ca n-am gasit
"Fiinta fara constiinta nu e decat ruina sufletului"

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby raluca_doc » Sun Dec 07, 2008 2:04 pm

am auzit ca SUUB face probleme cu pontajele, care trebuie duse PERSONAL si la data fixa. voi ce stiti???

dsontu
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Fri Mar 28, 2008 12:47 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby dsontu » Sun Dec 07, 2008 10:27 pm

de Sf. Pantelimon ce ati auzit? ..si in privintza pontajelor?
Ca mi-ar fi mai aproape, dar nimeni nu-l aminteste, e ceva cu el?
merci

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby jeromeKjerome » Sun Dec 07, 2008 10:38 pm

raluca_doc wrote:am auzit ca SUUB face probleme cu pontajele, care trebuie duse PERSONAL si la data fixa. voi ce stiti???


Eu sunt angajata la SUUB si pot sa-ti spun ca nu e adevarat ce ai auzit. Eu duc pontajele fix cand am timp, mi s-a intamplat sa le duc si dupa sfarsitul lunii si nu a fost nici o problema. Iar de cateva ori am trimis pe altcineva sa-mi duca pontajul, asa ca nu e chiar asa de strict. Important e sa ajunga la ei.
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby raluca_doc » Mon Dec 08, 2008 1:17 am

jeromeKjerome wrote:
raluca_doc wrote:am auzit ca SUUB face probleme cu pontajele, care trebuie duse PERSONAL si la data fixa. voi ce stiti???


Eu sunt angajata la SUUB si pot sa-ti spun ca nu e adevarat ce ai auzit. Eu duc pontajele fix cand am timp, mi s-a intamplat sa le duc si dupa sfarsitul lunii si nu a fost nici o problema. Iar de cateva ori am trimis pe altcineva sa-mi duca pontajul, asa ca nu e chiar asa de strict. Important e sa ajunga la ei.

e o veste tare buna daca nu e asa cum am auzit eu deoarece tare mi-as alege SUUB ca spital platitor, nu de alta dar e foate aproape de mine. multam fain de infomatii! :allright:

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby jeromeKjerome » Mon Dec 08, 2008 12:01 pm

raluca_doc wrote:
jeromeKjerome wrote:
raluca_doc wrote:am auzit ca SUUB face probleme cu pontajele, care trebuie duse PERSONAL si la data fixa. voi ce stiti???


Eu sunt angajata la SUUB si pot sa-ti spun ca nu e adevarat ce ai auzit. Eu duc pontajele fix cand am timp, mi s-a intamplat sa le duc si dupa sfarsitul lunii si nu a fost nici o problema. Iar de cateva ori am trimis pe altcineva sa-mi duca pontajul, asa ca nu e chiar asa de strict. Important e sa ajunga la ei.

e o veste tare buna daca nu e asa cum am auzit eu deoarece tare mi-as alege SUUB ca spital platitor, nu de alta dar e foate aproape de mine. multam fain de infomatii! :allright:


Cu placere!
Si eu l-am ales din acelasi motiv.
Am citit si eu pe forum diverse pareri despre SUUB, insa eu chiar n-am avut probleme cu el, mi-a intrat salariul la timp, bonurile de masa la fel (doamna care iti da bonurile chiar e foarte de treaba, eu le luam chiar si dupa terminarea perioadei, ca atunci aveam timp si mi le dadea fara probleme.)
Succes!
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
kyralina
junior
junior
Posts: 98
Joined: Thu Aug 17, 2006 9:46 am
Location: de pe-aici

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby kyralina » Mon Dec 08, 2008 5:44 pm

La Pantelimon doamnele de la RUNOS sunt f dragutze, te servesc ori de cate ori ai nevoie; cu pontajele nu e problema, eu il duc mareu tarziu, nu a fost nevoie sa trec de 1 dar cred ca se aranjeaza daca nu poti, niciodata nu e o problema daca il aduce altcineva; bonurile intra pe 10-13 ale lunii, chiar inaintea banilor, banii cam 17 dar au intarziat si mai mult ce-i drept nu mereu; cu prima a fost o problema pt ca ne-au dat-o in august desi era trecuta pe fluturas in iulie, iar dupa un scandal f mare au retras fluturasele celor care nu au apucat sa si le ia in primele 2-3 zile. sa sepram ca la urmatoarea prima va fi mai bine.

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby raluca_doc » Wed Dec 10, 2008 2:49 am

stiu ca e un pic offtopic, dar are cineva idee despre profii indrumatori din bucuresti? ca lista de pe perfmed e pentru a doua specialitate....pentru noi or fi aceiasi? multumesc anticipat!

dr.mirabela
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Oct 23, 2008 12:55 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby dr.mirabela » Wed Dec 10, 2008 11:10 am

are cineva din bucuresti o adeverinta ca a promovat ex de licenta scanata? as fi foarte recunnoscatoare :) :) pls,a pm
If you are first you are first. If you are second you are nothing.

diabolique
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Fri Oct 17, 2008 6:26 am

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby diabolique » Thu Dec 11, 2008 4:12 pm

am facut o mare greseala ...nu am intrat pe forum si nu am vazut ce ati postat voi aici si azi cd am ajuns in buc ....am pierdut alegerea spitalului platitor....avetiidee daca mai pot face ceva ? am sunat la dsp dar nu am datdecat de o tanti care mi-a zis sa revinmaine..presupun ca nu raman fara loc ...spuneti-mi ca nu plspls....ca sunt disperata :help: :((

honeybaby
junior
junior
Posts: 26
Joined: Mon Oct 15, 2007 5:04 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby honeybaby » Thu Dec 11, 2008 4:55 pm

diabolique wrote:am facut o mare greseala ...nu am intrat pe forum si nu am vazut ce ati postat voi aici si azi cd am ajuns in buc ....am pierdut alegerea spitalului platitor....avetiidee daca mai pot face ceva ? am sunat la dsp dar nu am datdecat de o tanti care mi-a zis sa revinmaine..presupun ca nu raman fara loc ...spuneti-mi ca nu plspls....ca sunt disperata :help: :((


azi la alegere s-a zis clar..cine nu a fost azi la alegere sa se prezinte maine intre 10-14 la ASP din strada Avrig(mai precis acolo unde ne-am depus dosarul pt rezi) si se rezolva :peace:

mariac81
junior
junior
Posts: 81
Joined: Fri Nov 21, 2008 3:49 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby mariac81 » Thu Dec 11, 2008 7:39 pm

stie cineva ce acte sunt necesare pentru contract la SUUB?

dr.d
Posts: 4
Joined: Sat Nov 22, 2008 3:46 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby dr.d » Thu Dec 11, 2008 7:49 pm

din cate stiu eu, pt SUUB sunt necesare: dosar plic, repartitia specialitate (original + copie), repartitie stagiu CNPDS, diploma/adeverinta licenta, 2 copii certif nastere, 2 copii BI/CI + originalul. Tb card la BCR sau Banca Transilvania.

mariac81
junior
junior
Posts: 81
Joined: Fri Nov 21, 2008 3:49 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby mariac81 » Thu Dec 11, 2008 7:56 pm

dr.d wrote:din cate stiu eu, pt SUUB sunt necesare: dosar plic, repartitia specialitate (original + copie), repartitie stagiu CNPDS, diploma/adeverinta licenta, 2 copii certif nastere, 2 copii BI/CI + originalul. Tb card la BCR sau Banca Transilvania.



merci

mc00000
junior
junior
Posts: 74
Joined: Fri Sep 12, 2008 3:05 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby mc00000 » Thu Dec 11, 2008 8:02 pm

a reusit sa se angajeze cineva azi la suub? ca la celelate spit ( de ex. pantelimon s-au semnat deja contracte de angajare azi) iar la suub mie mi-au zis ca fara adev de la repartitia de sapt viitoare nu angajeaza

diabolique
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Fri Oct 17, 2008 6:26 am

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby diabolique » Thu Dec 11, 2008 8:12 pm

honeybaby wrote:
diabolique wrote:am facut o mare greseala ...nu am intrat pe forum si nu am vazut ce ati postat voi aici si azi cd am ajuns in buc ....am pierdut alegerea spitalului platitor....avetiidee daca mai pot face ceva ? am sunat la dsp dar nu am datdecat de o tanti care mi-a zis sa revinmaine..presupun ca nu raman fara loc ...spuneti-mi ca nu plspls....ca sunt disperata :help: :((


azi la alegere s-a zis clar..cine nu a fost azi la alegere sa se prezinte maine intre 10-14 la ASP din strada Avrig(mai precis acolo unde ne-am depus dosarul pt rezi) si se rezolva :peace:


Misic mult, m-ai linistit si pot sa dorm :)

User avatar
Scanteioara
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 26, 2005 10:11 pm
Contact:

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby Scanteioara » Thu Dec 11, 2008 8:16 pm

mc00000 wrote:a reusit sa se angajeze cineva azi la suub? ca la celelate spit ( de ex. pantelimon s-au semnat deja contracte de angajare azi) iar la suub mie mi-au zis ca fara adev de la repartitia de sapt viitoare nu angajeaza


Angajari la SUUB de saptamana viitoare, de luni pana joi, intre 9 si 14, in zilele de:
15-18 dec
22-24 dec
29, 30 dec

Vinerea nu'i program cu publicul. :shock:

PS: DA, iti trebuie fiţuica de-o primesti de la CNPDS pt dosar. Plus ce acte au mai fost enumerate mai sus. :D
Oboseala si lenea au aceleasi simptome.

mc00000
junior
junior
Posts: 74
Joined: Fri Sep 12, 2008 3:05 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby mc00000 » Thu Dec 11, 2008 8:18 pm

off mai treb sa pierd o zi prin bucuresti
asta e dc nu am ales alt spit platitor............... :peace:

mariac81
junior
junior
Posts: 81
Joined: Fri Nov 21, 2008 3:49 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby mariac81 » Thu Dec 11, 2008 8:56 pm

cardul la bcr sau transilvania trebuie tot acum pentru incheiere contract? sau poate fi dus si dupa 1 ianuarie?

User avatar
claudya
senior
senior
Posts: 238
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:21 pm
Location: somewhere

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby claudya » Thu Dec 11, 2008 9:39 pm

poti sa-l duci si in ianuarie. salar iei oricum dupa 15 februarie
ideologiile ne despart, visele si suferinta ne apropie :)

ads
Posts: 2
Joined: Tue Nov 25, 2008 6:58 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby ads » Thu Dec 11, 2008 10:04 pm

Scanteioara wrote:
mc00000 wrote:a reusit sa se angajeze cineva azi la suub? ca la celelate spit ( de ex. pantelimon s-au semnat deja contracte de angajare azi) iar la suub mie mi-au zis ca fara adev de la repartitia de sapt viitoare nu angajeaza


Angajari la SUUB de saptamana viitoare, de luni pana joi, intre 9 si 14, in zilele de:
15-18 dec
22-24 dec
29, 30 dec

Vinerea nu'i program cu publicul. :shock:

PS: DA, iti trebuie fiţuica de-o primesti de la CNPDS pt dosar. Plus ce acte au mai fost enumerate mai sus. :D


CNPDS cere dovada ca ai incheiat contract de munca pt a te primi la repartitia spitalului mama, SUUB cere repartitia primita de la CNPDS pt a incheia contract. Care e mai intii: oul sau gaina?

User avatar
Scanteioara
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 26, 2005 10:11 pm
Contact:

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby Scanteioara » Thu Dec 11, 2008 10:21 pm

ads wrote:CNPDS cere dovada ca ai incheiat contract de munca pt a te primi la repartitia spitalului mama, SUUB cere repartitia primita de la CNPDS pt a incheia contract. Care e mai intii: oul sau gaina?



La CNPDS mergem cu o copie dupa fiţuica de ne-au dat-o azi la alegerea spitalului platitor. Tanti cu microfonul a repetat de 2 ori, asa ca stiu ca informatia e buna!

Daca vrei sa te plimbi putin, poti incerca luni [maine NU au program cu publicul :shock: ] sa inchei contractul fara repartitia de la CNPDS, dar e fff posibil sa faci un drum degeaba.

Deci.. gaina? :D
Oboseala si lenea au aceleasi simptome.

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby raluca_doc » Thu Dec 11, 2008 11:06 pm

Scanteioara wrote:
ads wrote:CNPDS cere dovada ca ai incheiat contract de munca pt a te primi la repartitia spitalului mama, SUUB cere repartitia primita de la CNPDS pt a incheia contract. Care e mai intii: oul sau gaina?

azi la CNPDS am prezentat situatia de la SUUB, unde contractele se vor semna DUPA alegerea stagiilor si doamna de la RUNOS refuza sa elibereze adeverinte de angajare. raspunsul a fost ca PENTRU CEI CARE AU SUUB SPITAL PLATITOR, SE ACCEPTA IN ZILELE DE LUNI SI MARTI DOAR HARTIA CU ALEGEREA SPITALULUI PLATITOR, NEMAIFIIND NECESARA ADEVERINTA ELIBERATA DE SPITAL!!!!!!!! DIN CATE AM INTELES, ACEST LUCRU NU E VALABIL PENTRU CEI CARE ALEG MIERCURI
deci, bafta multa tuturor si rabdare sa ne mai tina nervii inca un pic! :allright:

ads
Posts: 2
Joined: Tue Nov 25, 2008 6:58 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby ads » Fri Dec 12, 2008 12:11 am

Scanteioara wrote:
ads wrote:CNPDS cere dovada ca ai incheiat contract de munca pt a te primi la repartitia spitalului mama, SUUB cere repartitia primita de la CNPDS pt a incheia contract. Care e mai intii: oul sau gaina?



La CNPDS mergem cu o copie dupa fiţuica de ne-au dat-o azi la alegerea spitalului platitor. Tanti cu microfonul a repetat de 2 ori, asa ca stiu ca informatia e buna!

Daca vrei sa te plimbi putin, poti incerca luni [maine NU au program cu publicul :shock: ] sa inchei contractul fara repartitia de la CNPDS, dar e fff posibil sa faci un drum degeaba.

Deci.. gaina? :D


Multumesc mult. Vedem ce o sa fie saptamina viitoare.

User avatar
hylldegar
junior
junior
Posts: 96
Joined: Sat Nov 22, 2008 9:21 am

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby hylldegar » Fri Dec 12, 2008 12:51 am

sa vedeti ce am patit azi la SUUB..dupa alegerea spitalului(SUUB) ma duc si eu la un ghiseu sa intreb unde este un serviciu care se ocupa de rezidenti(cred ca in ambulatoriu am intrebat), si tipa scurt pe doi imi cere buletinul...eu tot incercatnd sa-i explic ca am nevoie de niste informatii pt angajare ca proaspat rezident si unde as putea sa ma adresez,ma paseaza la caserie,adica putin mai incolo..incep din nou povestea , si astalata imi cere 20 lei,imi scrie repede chitanta si mi-o intinde...am intrebat pt ce platesc..a spus ca pt angajare..am dat banii,m-am uitat pe chitanta nu am inteles ce scria pe ea,cand sa o abordez din nou pt a ma elucida totusi pt ce e, a strigat "urmatorul!"...nici macar nu m-au ascultat,am platit si degeaba..cred ca daca le intrebi cat ar fi un ceas iti taie chitanta..nu stiu care e mai fucknut,eu sau ele.....asa ca bagati de seama cui va adresati, asigurati-va ca ati fost intelesi si mai ales nu dati aiurea banii

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby dr_arm » Fri Dec 12, 2008 10:58 am

hylldegar wrote:incep din nou povestea , si astalata imi cere 20 lei,imi scrie repede chitanta si mi-o intinde...am intrebat pt ce platesc..a spus ca pt angajare..am dat banii,m-am uitat pe chitanta nu am inteles ce scria pe ea,cand sa o abordez din nou pt a ma elucida totusi pt ce e, a strigat "urmatorul!"...nici macar nu m-au ascultat,am platit si degeaba..cred ca daca le intrebi cat ar fi un ceas iti taie chitanta..nu stiu care e mai fucknut,eu sau ele.....asa ca bagati de seama cui va adresati, asigurati-va ca ati fost intelesi si mai ales nu dati aiurea banii


nu te-ai obisnuit sa dai aiurea bani? noi pentru ce am dat 375 RON? pentru o carioca, un caiet de grile, o curricula, un carnet de rezident... aaa! am uitat sa adaug comisia de supraveghere!

monn
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Oct 17, 2008 7:56 am

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby monn » Fri Dec 12, 2008 12:23 pm

hylldegar wrote:sa vedeti ce am patit azi la SUUB..dupa alegerea spitalului(SUUB) ma duc si eu la un ghiseu sa intreb unde este un serviciu care se ocupa de rezidenti(cred ca in ambulatoriu am intrebat), si tipa scurt pe doi imi cere buletinul...eu tot incercatnd sa-i explic ca am nevoie de niste informatii pt angajare ca proaspat rezident si unde as putea sa ma adresez,ma paseaza la caserie,adica putin mai incolo..incep din nou povestea , si astalata imi cere 20 lei,imi scrie repede chitanta si mi-o intinde...am intrebat pt ce platesc..a spus ca pt angajare..am dat banii,m-am uitat pe chitanta nu am inteles ce scria pe ea,cand sa o abordez din nou pt a ma elucida totusi pt ce e, a strigat "urmatorul!"...nici macar nu m-au ascultat,am platit si degeaba..cred ca daca le intrebi cat ar fi un ceas iti taie chitanta..nu stiu care e mai fucknut,eu sau ele.....asa ca bagati de seama cui va adresati, asigurati-va ca ati fost intelesi si mai ales nu dati aiurea banii


:lol: foarte tare!

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby raluca_doc » Sat Dec 13, 2008 12:15 am

stiam ca 20 ron e pretul unei consultatii in ambulator....te-a consultat cumva tanti de la runos? sper ca nu a fost nimic grav! :lol: :lol: :lol:

User avatar
hylldegar
junior
junior
Posts: 96
Joined: Sat Nov 22, 2008 9:21 am

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby hylldegar » Sat Dec 13, 2008 12:52 am

raluca_doc wrote:stiam ca 20 ron e pretul unei consultatii in ambulator....te-a consultat cumva tanti de la runos? sper ca nu a fost nimic grav! :lol: :lol: :lol:


nu m-a vazut nimeni,dar dupa o faza din asta cred ca ar trebui sa valorific chitanta si sa intru totusi intr-un cabinet..poate incep cu psihiatria..sunt curioasa sa stiu cat costa halatul tipelor care mi-au facut-o.. bduh.gif

User avatar
cristianlica
senior
senior
Posts: 175
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:21 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby cristianlica » Sat Dec 13, 2008 12:05 pm

Medicii rezidenti din toate centrele universitare care au promovat concursul de rezidentiat pe loc sau pe post vor prezenta la repartitie xerocopie dupa cartea de identitate si vor trebui sa faca dovada angajarii vor prezenta adeverinta eliberata de unitatea angajatoare din care sa reiasa ca acestia au incheiat contract individual de munca pe durata determinata sau nedeterminata.



Eu nu am reusit sa ajung vineri la Sf. Ioan si luni dimineata trebuie sa fiu la CNPDS ca sa aleg spitalul indrumator pentru ca sunt pe ATI. Astia vad ca vor sa vada adeverinta eliberata de unitatea angajatoare. Cand sa mai iau si adeverinta asta ca nu mai e timp?! :help:
Decat mult si fara rost, mai bine putin si prost

User avatar
Karina1
junior
junior
Posts: 53
Joined: Mon Dec 01, 2008 12:04 pm

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby Karina1 » Sat Dec 13, 2008 12:24 pm

cristianlica wrote:

Eu nu am reusit sa ajung vineri la Sf. Ioan si luni dimineata trebuie sa fiu la CNPDS ca sa aleg spitalul indrumator pentru ca sunt pe ATI. Astia vad ca vor sa vada adeverinta eliberata de unitatea angajatoare. Cand sa mai iau si adeverinta asta ca nu mai e timp?! :help:


poti sa te prezinti si fara, citeste un pic mai sus si te lamuresti. Nici eu nu am foaia de angajare si mi s-a spus ca nu e nici o problema :peace: Nu-ti face griji :D

User avatar
nejla_dr
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sun Dec 02, 2007 1:45 am

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby nejla_dr » Sat Dec 13, 2008 8:18 pm

buna!am o prietena care a luat ATI Bucuresti si doreste sa stie ce spital sa aleaga ca sa primeasca usor transferul ...multumesc anticipat!

reimus
senior
senior
Posts: 116
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:21 am
Location: Bucuresti

Re: Alegere spitale Bucuresti

Postby reimus » Sun Dec 14, 2008 12:44 am

Posteaza intrebarea si pe "viata in spital/rezidentiat ATI", acolo sunt mai mari sansele sa-ti raspunda cineva...


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests