ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

pareri, reclamatii
User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Sat Nov 22, 2008 6:08 pm

viewtopic.php?f=4&t=7617

inteleg ca asta este tot ce poate un moderator, totusi poate ii dati o pastila de frustrare si-i amintiti ca nu se poate vorbi in halul asta?

sau incepem toti: ba tu scrii niste labe, ba nu tu, etc?

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby tapirul » Sun Nov 23, 2008 3:08 am

o, da, te-ai jiCnit. Asta dupa 10000000 de posturi de jiCnit pe altii.
hai mucles

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby Chingachgook » Sun Nov 23, 2008 3:12 am

tapirule te cam intinzi
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Sun Nov 23, 2008 3:20 am

mai acuma indiferent ce concepte morale impartasesti, tot gasesc ca este deplasat sa categorisesti posturile cuiva drept labe.

oricum ai lua-o, niciodata nu am utilizat limbajul de ultima speta pe care l-ai adoptat tu.

te inteleg ca esti moderator si iti este permis orice, dar fac totusi un apel: mai hai sa nu transformam imed-ul intr-o l.ba de forum, in care sa ne l.barim aiurea si sa facem topice de l.be, doar ca ai matale un dinte impotriva mea sau ce pb ai mai fi avand tu in viata ta.

este a n-a oara cand nu iti controlezi limbajul, si a m-a oara cand faci un abuz.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby tapirul » Sun Nov 23, 2008 6:57 am

kooksee, tu chiar nu vezi ironia situatiei? ii servesc lui trident inapoi fix stilul lui, si el face (previzibil de fapt) pe righteous-ul atacat. Auzi, el face apel sa nu se transforme imedul in laba. Dupa ce a fost banat ca a transformat imedul intr-o laba, si a cersit ca milogul sa fie lasat inapoi.
Haidea de.
Deci, trident, in continuare, mucles. daca altii nu iti vad falsitatea, eu ti-o vad.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Sun Nov 23, 2008 7:16 am

nu este stilul meu sa numesc posturile altcuiva labe. nu pozez in fecioara maria, nu este vorba de falsitate.


tu esti cel care injura userii, cat despre mine -fara nicio gluma- nu am utilizat un astfel de limbaj pe imed.
limbajul tau este injurios fara dar si poate.


putin imi pasa ce ti se pare tie ca imi vezi, gasesc reprobabil limbajul tau la adresa mea si a altor useri, consider ca ai mers prea departe si ca un astfel de limbaj nu isi are locul pe forum.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Sun Nov 23, 2008 9:07 am

daca posturile mele nu conveneau era lejer sa le stergi, as simple as that. la cat offtopic e pe imed, trebuie sa zboare multe capete pana sa se ajunga la al meu, nu crezi?
indiferent daca este OT sau nu, indiferent ce cuie ai tu, sa categorisesti un post al cuiva drept laba intrece limita oricarei moderari de bun simt.

nu am remarcat pana acum niciun fel de moderare de-a ta decat hartuieli stupide, injuraturi si mai nou etichete pe posturi gen : laba/non-laba.

problema ta cu self-stimulation este such a lame excuse de a justifica un limbaj absolut scandalos si o hiperreactivitate care aduce a orice altceva, numai a moderare indiferenta nu.
sper ca intelegi ce zic si ca vei avea bunul simt sa iti recunosti greseala si sa modifici titlul ala, doar n-o sa zburdam de acum incolo pe forum atribuind in dreapta si in stanga stampile cu laba.

esti de alta parere? consideri ca e normal sa legitimam laba ca eticheta a posturilor? cum sa fie: A zice: doar mie imi place zmeura cu pate de ficat. altul zice: ba ce zici tu mi se pare o laba.

nu mi s epare deloc normal cum spui tu; daca maine o sa ti se para vreunu similar sau linked in any way cu ideea ta de sex platit sau homsexualitate, o sa zburzi pe aici numind pe unul si pe altul femeie de moravuri usoare sau poponar?


nu cred ca discutia are vreun sens, este de la sine inteles ca injuraturile si limbajul injurios nu au ce cauta pe forum. consider ca discutia de aici a avut evolutia asta doar pentru ca nu a fost vreun alt moderator care sa ia totusi act de treaba tapirului cu labele.
nu cred ca lucrurile ar trebui sa ia directia asta, indiferent din ce zona geografica provenim sau ce educatie avem, tapirul.

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby ssss » Sun Nov 23, 2008 2:57 pm

Eu cam sunt de acord cu amandoi. Si cu kooks. Adica, da, tapiru, cam sari peste kal si da, trident, poti jigni mult mai tare fara sa scrii cuvantul "laba".

Trident are multe posturi discutabile, dar nu sunt toate" labe" si, cum 'ce si el, da cu delete daca vrei. Nu am inteles reactia lui la postul de stilouri decat prin prisma faptului ca se pare ca nu-i place otup. Ai primit complaint, OK, sterge si move on.

Eu cred ca Trident poate fi conditionat, dar nu prin antagonizare.
Reality is an illusion due to lack of wine

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby tapirul » Sun Nov 23, 2008 8:59 pm

iar eu sunt de acord cu ssss. Am sarit calul dar in mod intentionat. Pentru ca da, poti jigni mult mai mult decat prin a folosi cuvantul "laba", dar trident ori nu intelege ori nu vrea sa inteleaga cat de jignitoare sunt intrarile lui. Am vrut sa ii dau o mostra de jignire pe care am banuit (si trident mi-a adeverit) ca o sa o inteleaga.

trident face in continuare pe victima inocenta, si se bate cu pumnul in piept pe sase topice, ce nedreptate i-a facut tapirul, moderatorul asta care nu face altceva decat sa jigneasca (am mai facut si altele vis-a-vis moderare, da' alea nu te intereseaza pe tine, trident, tu alegi sa vezi si sa point out numa' chestiile care iti convin tie), si reuseste sa ii convinga si pe altii, kooksee si ssss. Este genul de personaj cu genul de comportament care ma scarbesc cel mai mult, lingusitori cand e cazul, backstabbing cand e safe, miorlăiţi cand isi apara interesele, cu apeluri fals-righteous si agatandu-se cu dintii de minuscule interpretari ale "regulamentului" (pe care in rest nu da doi bani), gura mare (tactica de acoperire si diversiune), etc. Nu are nimic de a face cu inteligenta, trident este inteligent cat cuprinde, dar nu despre asta e vorba.

Eu am adoptat o tactica voit-agresiva, pentru ca vreau sa contracarez chestiile de le-am descris. Si nu vreau sa il conditionez sau sa il educ pe trident (alta treaba n-am...), ci doar sa contracarez comportamentul sau.

Iar stricto-sensu, regulamentul pe care cu alte ocazii trident il ia in brate ca pe sfanta treime, spune ca chestiile de genul ala nu se sterg neaparat, ci se pot muta intr-o sectiune aparte.

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby cosmina-gabriela » Sun Nov 23, 2008 9:14 pm

io nu-i vad sensul tacticii asteia, sincer..
de contracarat comportamentul lui ,clar, nu poate fi vorba

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby tapirul » Sun Nov 23, 2008 9:15 pm

ok, nu de contracarat ci de scos in evidenta.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Sun Nov 23, 2008 11:30 pm

tapirul eu nu te-am facut labagiu si pe cale de consecinta te rog sa reconsideri titlul topicului, tine-ti labele pentru tine.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Mon Nov 24, 2008 12:49 am

deci bon: legitimam utilizarea etichetei de LABA pentru posturile care ne deranjeaza , nu ne plac etc?

alti moderatori, alte pareri?
o fi fost ok dintotdeauna sa ne adresam astfel de apelative si n-am stiut. recuperam timpul pierdut?

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby Phat Skidz » Mon Nov 24, 2008 1:33 am

Image
Last edited by Phat Skidz on Mon Nov 24, 2008 1:36 am, edited 1 time in total.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby cosmina-gabriela » Mon Nov 24, 2008 1:35 am

ce fatza de ortac are trident :D

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Mon Nov 24, 2008 1:46 am

ce burdihan are piticu gras care sare calul

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby cosmina-gabriela » Mon Nov 24, 2008 1:52 am

mda, se pricepe dalv

orice asemanare cu personajele este pur intamplatoare

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby Phat Skidz » Mon Nov 24, 2008 1:54 am

Alo, terminaţi-vă că vă termin io.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby ssss » Mon Nov 24, 2008 2:18 am

Super grafica, desi tridentul trebuia sa fie pe coada. Tapirul nu arata burtos, asa e el.
Reality is an illusion due to lack of wine

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby pc7 » Mon Nov 24, 2008 2:24 am

vlad ti-ai ratat cariera, e super desenu!
Life's not fair, get used to it

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Mon Nov 24, 2008 4:02 am

trebuie sa recunosc ca m-a bufnit rasul la desenul ala.
salut stergerea topicului cu pricina.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby tapirul » Mon Nov 24, 2008 6:29 am

adevarul e ca tapirul sare cu avant si trident fuge ingrozit. Mission accomplished.
Burta e autentica, da.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby b3 » Tue Nov 25, 2008 1:41 am

trident wrote:trackback. Nu stiu de tapiru, dar pe mine ma depaseste clar.
Si ma va depasi cat timp blogurile vor fi de advertiseri, copycats, poeti ratati.
consider ca blogonosfera este o adunatura de verze jenante, jenante, foarte jenante.
de obicei cand ajug pe un blog ma ia cu una din urmatoarele 2: jena de jena aluia de scrie sau scarba.
uneori mai bagam din alea: ba, esti mare poet dar nu te publica astia, o sa ajungi un mare succes in gonosfera, da m-am lasat, ca e valul prea mare de prosti.
hai ca vin cu un fragment misto, sa-l gasesc numai.


viewtopic.php?p=170582#p170582

mult mai nasol ce-a zis tapiru de posturile tale, asa e... :roll: pot. kettle. black.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Tue Nov 25, 2008 2:40 am

pai ce legatura are parerea mea despre blogosfera in chestia asta?
pot sa am orice parere despre case, catei, pasari, bloguri, carti etc, cat timp nu aduc un afront unui user si nu este atac la persoana. parerea ta care era, ca n-ar trebui sa ma scarbeasca blogurile sau ca n-ar trebui sa expun asta?

s mor io, chiar n-am intles faza asta: de ce sa compar ce a zis tapirul de mine cu ce parere am eu despre bloguri? si ma rog ce treaba au atacul la persoana si limbaju opxcen cu ce parere am eu despre caiverzipepereti? zau
ma rog, oricat intorc ce-ai zis nu vad legatura.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby Phat Skidz » Tue Nov 25, 2008 9:33 am

Am sărit toţi la gâtu lu Pleşu pentru mult mai puţin :)
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby b3 » Tue Nov 25, 2008 3:19 pm

M-am uitat in ultimele tale posturi si e primul care mi-a sarit in ochi in care folosesti tot un limbaj ce poate fi considerat neadecvat. Si blogurile si forumul tot pe internet sunt, tot nu cunosti persoana, mi se pare putin important ca aici a zis tapiru ca posturile tale sunt laba si ca va "stiti" si ca dincolo ai zis tu de blogul omului ca e o jena si ca omu' e o varza. A, ca aici tu poti sa te simti ofensat si sa raportezi moderatorilor, ok, ai facut asta, acum asteapta o decizie.

Si tu de cand esti asa panseluta delicata crescuta la pension de te oripilezi la cuv laba ?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Tue Nov 25, 2008 3:56 pm

Lol, trebuia cineva sa inteleaga ca fac pe mironisita. Cunosc in mare parte si utilizez intr-o putin mai mica parte majoritatea cuvintelor utilizate in injuraturi, ceea ce nu ma face imun la injuraturi.
Pe imed.ro nu utilizez un astfel de limbaj, si in orice caz, nu-i pun haina de injurie pe el si-l trimit catre alt useri.
Sigur ca pe forum poti spune "m-am ciocnit in autobuz de un om mai putin dotat intelectual", dar este urat sa iti numesti preopinentul om mai putin dotat intelectual.
asa da: ba un prost mi-a taiat calea, era sa fac accident. asa nu: prostule, n-ai dreptate.
cred ca toleranta mea merge pana la asa da: "in parc la medicina sunt multi l-bagii" (ceea ce este adevarat, sau era acum cativa ani), asa nu: "ba esti --bagiu".

Mai b3, poate ai blog si simptatizezi cu blogosfera, dar nu ai inteles: eu chiar ii incurajam pe oameni, tocmai pt ca erau patetici, nu ii luam peste picior ca s-ar fi prins. N-am zis nimanui blogul tau e o jena esti o varza.
Oricum nu vad ce elemente de limbaj neadecvat folosesc in postul ales de tine drept exemplu-daca vrei putem continua discutia, nu ma deranjeaza, dar mi-e c-o lungim in evidente. (N-am inteles ce era cu asteptatul, sa raportez si apoi sa astept, da bene nu stiu insideul moderarii care pe unde mai modereaza si ma gandeam ca il raportez pe tapirul tapirului.. daca asta ai vrut sa zici)

No eu zic ca ma incadrez in limbajul forumului, nu ma oripilez la cuvantul laba dar ma deranjeaza sa fiu injurat si nici eu nu ii injur pe altii; ca mai face omul un misto subtil este total, dar total altceva. (ca n-o poti tine numai in mistouri subtile si ca 99% ies grosolane este inevitabil :) , dar de-aia incerc sa ma si corectez).

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby b3 » Tue Nov 25, 2008 5:08 pm

Pai da dar vezi tu, dupa logica ta, daca eu zic "postul de deasupra e scris de o panseluta" e asa da, si asa nu ar fi "trident, esti o panseluta". Ceea ce e o abureala, tot aia e, doar ca la prima te ascunzi dupa copac, la a doua o zici in fata. Tu zici ca diferenta ar fi in "pe un alt forum e plin de panselute" vs. "trident, esti o panseluta" ? Adica accepti barfa atata timp cat nu esti tu subiectul dar nu si criticile directe ? Si atunci de ce te-ai ofticat cand ai fost banat, ca asta faceai si tu: in loc sa zici asa da "bai e plin de prosti la medicina si in special pe imed", tu ziceai asa nu "bai esti jenant" . Si nu pricep de ce a luat-o discutia pe calea asta pt ca tapiru n-a zis "trident, esti o/un ...", a zis ca posturile tale offtopic ar fi. E o diferenta.

Ideea cu raportatu era ca uite acum prin topicul asta ai raportat in stilul propriu (am vazut ca stii sa raportezi si cu butonul ala rosu) ca te-a ofensat tapiru, acum aseapta putin sa vezi ce decide echipa de moderatori. Nu raportezi pe tapir tapirului.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Tue Nov 25, 2008 6:02 pm

O, nu! Aia nu e logica mea, cum spui tu. CU risculd e a alambica,
"Asa da" ar fi fost: "vecina lu vecinu meu e o panseluta", daca "asa nu" ar fi "ba esti panseluta".
Diferenta in exemplele mele dintre "asa da" si "asa nu" este o diferenta de fond. Asa da si asa nu chiar spun fiecare lucruri diferite, nu reprezinta un fel cotit de a spune acelasi lucru.
Sigur ca nu ma deranjeaza sa spun ca altii sunt cretini daca nu-mi jignesc interlocutorii, normal insa ca ma deranjeaza sa se refere la mine cineva ca fiind cretin. Pe forum eu inteleg sa fim finuti, ironici cu delicatete, sa jignim in pasi de dans :green: , nu ghiolbani s-o dam din fundul curtii in limbaj trivial.


Pai cum sa nu ma oftic, la cati useri spun literalmente "esti jenant" pe imed (nu am acces sa vad linkul pus de tine, o fi in recycle), tocmai pe mine m-ati dat afara.
M-a ofticat nedreptatea, pe tine nu te-ar?.
Sigur ca tiganul de 16 ani care a talharit un lantisor primeste 3 ani inchisoare pe care ii si executa, in timp ce altii fura miliarde si stau bine mersi in libertate, ba chiar mai fac si legi.
Situatia mi se pare extrem de similara cu banarea mea. Nedreptatea de felul acesta ma revolta. (B dar chiar exista multe similitudini, o sa dezvolt pe blog metafora asta :green: )
Daca as fi fost cel mai spurcat de pe forum as mai fi zis.
Ok, si termin cu offtopicul, reintru ghiocel pe forum si cand colo zdrang "ba tu esti ala care mi-a batut copiii", nu mai scap de stigmatul asta.
Sunt trist, ba ce zic, chiar ma simt discriminat; sunt f uimit ca mi s-a dat dreptate in anumite situatii. Daca stiam ca toata lumea vede raportul, nu mai initiam topic, logic. Ce ti-e cu discriminatii astia, cand vad ca politistul sta si fumeaza pe banca nu se gandesc ca si pricina lor va fi judecata corect, la un moment ulterior. O sa am incredere pe viitor.
Elementele de patetism au fost introduse in order to make a point

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby Phat Skidz » Tue Nov 25, 2008 11:00 pm

EÅŸti Jean Valjean al forumului.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby cosmina-gabriela » Tue Nov 25, 2008 11:28 pm

..chiar un fel de Julien Sorel al formului..

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby ssss » Tue Nov 25, 2008 11:34 pm

Tapiru e Javert?

Eu cred ca mai bine ne opream la 'toon-ul lu' Vlad. Restul e deja redunant.
Reality is an illusion due to lack of wine

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby b3 » Wed Nov 26, 2008 2:31 am

Noi puteam sa ne oprim toti, dar trident e in stare sa isi dea reply singur in continuare :)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Wed Nov 26, 2008 2:38 am

Si eu cred, de altfel s-a rezolvat si complaintul.
B3 n-am facut decat sa iti raspund la intrebari, nu te-am pus eu sa ma intrebi.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby tapirul » Wed Nov 26, 2008 4:45 am

sa crezi tu ca s-a rezolvat.
Mai vorbim.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Wed Nov 26, 2008 5:13 am

eu de aici vad ca s-a rezolvat.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby tapirul » Wed Nov 26, 2008 5:17 am

d'aia stai la patru noaptea pe forum, nu? sau poate ca de fapt imi dai dreptate.

acajou
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Aug 07, 2008 11:32 pm
Location: lumea viselor

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby acajou » Wed Jan 07, 2009 4:42 pm

sunt tare nemultumit... mi se sterg topice intregi fara sa fiu anuntat macar. twilight zone pe fata. :lol:
plus ca orice referire la sex este considerata ofensatoare. zau asa, nu e bine deloc. stie cineva unde ma pot plange de marginalizare forumistica?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby 187.92a » Wed Jan 07, 2009 5:35 pm

cred ca aici, dar probabil singura consecinta va fi ca ma va da pe mine afara :roll: :D

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: ALO, LIMBAJUL (moderarea, labale jos!)

Postby cosmina-gabriela » Wed Jan 07, 2009 5:39 pm

acajou wrote:sunt tare nemultumit... mi se sterg topice intregi fara sa fiu anuntat macar. twilight zone pe fata. :lol:
plus ca orice referire la sex este considerata ofensatoare. zau asa, nu e bine deloc. stie cineva unde ma pot plange de marginalizare forumistica?


aoleeu
adica ce a ramas pe forum , nu ti ajunge?
o sa ramai in memoria orala a imedului alaturi de studi, asta e clar


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests