dento-alveolara

de ce ?
vere
Posts: 1
Joined: Wed Sep 12, 2018 8:46 pm

dento-alveolara

Postby vere » Wed Sep 12, 2018 8:49 pm

Salut sunt student in anul 5 la medicina dentara. Ma gandesc sa ma duc pe chirurgie dento-alveolara ,dar din cate am inteles trebuie la inceput sa fac un contract cu spitalul la care am sa fac rezidentiatul pentru 3 ani,cat dureaza rezidentiatul dar trebuie sa mai stau pe urma inca 3 ani si sa lucrez la acel spital. Am inteles gresit sau am citit ceva lege veche? era din 2009 parca legea aceea . Si daca se poate imi poate explica cineva diferenta dintre locuri si posturi ?:)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: dento-alveolara

Postby Chingachgook » Thu Sep 13, 2018 9:47 am

nu stiu cum e cu alveolara dar loc inseamna ca faci specializarea si trebuie sa iti gasesti singur job dupa ce termini iar post inseamna ca ai deja un contract cu un spital si trebuie sa te duci acolo.

pe post se intra mai usor, dezavantajul este ca in general se gaseste prin localitati uitate de lume unde nu vrea nimeni sa mearga
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

dimanastir
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Oct 04, 2018 1:11 pm

Re: dento-alveolara

Postby dimanastir » Thu Oct 04, 2018 1:20 pm

Facultatea de medicina.
Profesor universitar, medic primar, doctor in stiinte medicale, cu experienta didactica, coordonez pregatirea individuala pentru studenti de la facultatea de medicina generala din anul V-VI pentru examenele de licenta si rezidentiat. Bonus indrumare in realizarea si redactarea lucrarii de licenta.
Tel.0722945577 E-mail – dimanastir@yahoo.com


Return to “Rezidentiat”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests