Întrebare...

de ce ?
ionut88
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Thu Apr 21, 2011 12:26 pm

Întrebare...

Postby ionut88 » Sun Feb 02, 2014 6:54 pm

Dacă termin facultatea de medicină generală la Iași pot da examenul de rezidentiat în alt centru.. de exemplu Cluj/București? Mulțumesc !

DrMed
junior
junior
Posts: 42
Joined: Sun Oct 27, 2013 12:27 pm

Re: Întrebare...

Postby DrMed » Sun Feb 02, 2014 7:11 pm

ionut88 wrote:Dacă termin facultatea de medicină generală la Iași pot da examenul de rezidentiat în alt centru.. de exemplu Cluj/București? Mulțumesc !


normal ca poti, te inscrii in centrul in care doresti sa faci rezi, depui dosarul acolo si concurezi pe locurile respective. nu uita, ca si intrebarile sunt diferite in fiecare centru. intre bucuresti si cluj, din experienta anului trecut, la cluj s-au inscris mai putini candidati fata de cate locuri au scos. pe cand la bucuresti, au ramas multi pe dinafara, fiind o concurenta mai mare... bafta! dar daca nu te leaga nimic nici de bucuresti, nici de cluj, alege clujul ;) asta-i sfatul meu! :allright:

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: Întrebare...

Postby optimus » Tue Feb 04, 2014 5:44 pm

Dosarul poate sa-l depuna si la DSP-ul din Iasi.Nu trebuie sa mearga pana la Cluj doar pentru asta.Trebuie doar sa specifice in cererea de inscriere centrul universitar in care vrea sa sustina porcaria asta de examen :devil: si sa scrie si pe dosar. :allright:
REST IN PEACE!

babilon
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Nov 22, 2009 1:48 am

Re: Întrebare...

Postby babilon » Sun Sep 21, 2014 4:10 pm

S-a inscris cineva la DSP-ul judetean de care apartine pentru a da rezidentiatul intr-un anumit centru universitar??
De exemplu ma inscriu la DSP-ul din Deva ( cu certificat medical facut in Deva), ca acolo stau, pentru a sustine rezidentiatul in Cluj! Se poate???

User avatar
Rasurbo
senior
senior
Posts: 311
Joined: Sun Jun 19, 2011 11:35 am

Re: Întrebare...

Postby Rasurbo » Tue Nov 18, 2014 7:32 pm

Dar daca te duci tu si depui dosarul la Cluj, pentru a sustine examenul la Cluj, cum ti se pare treaba asta?
Nu e mai logica? o_0


Return to “Rezidentiat”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests