cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

de ce ?
DrMed
junior
junior
Posts: 42
Joined: Sun Oct 27, 2013 12:27 pm

cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby DrMed » Fri Jan 03, 2014 12:12 am

cand tre sa mergem la munca? de maine, din 3 ianuarie? sau de luni, din 6 ? :help:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby Calico » Fri Jan 03, 2014 10:45 am

3 ianuarie

DrMed
junior
junior
Posts: 42
Joined: Sun Oct 27, 2013 12:27 pm

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby DrMed » Fri Jan 03, 2014 11:47 am

MumaPadurii wrote:3 ianuarie


merci...
mda, am ratat startul, deci mi-o iau in freza luni, probabil... :hate: :hate: :hate:

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby dr.tm » Fri Jan 03, 2014 12:37 pm

DrMed wrote:
MumaPadurii wrote:3 ianuarie


merci...
mda, am ratat startul, deci mi-o iau in freza luni, probabil... :hate: :hate: :hate:

majoritatea incepem de luni. asa ne au chemat. deci e posibil sa nu fi ratat nimic.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby anncush » Fri Jan 03, 2014 12:42 pm

DrMed wrote:
MumaPadurii wrote:3 ianuarie


merci...
mda, am ratat startul, deci mi-o iau in freza luni, probabil... :hate: :hate: :hate:


Nu ai ratat nimic, daca ai ca prim stagiu pediatria in IOMC cum am vazut pe topicul cu Neonatologia :rightblinky:

Ziua de 3 ianuarie este oficial libera pt bugetari, toata lumea incepe glorios munca pe 6 ianuarie. Astazi spitalul e tinut in carca de medicii de garda si de cei care sunt de contravizita si oricum nu se baza nimeni pe tine rezi mic de anul 1 in prima zi de lucru sa fii working class hero ;) In plus ceea ce conteaza pt tine este ca dna Prof vine abia de luni si atunci se va face redistribuirea rezidentilor mici pe sectii.
Sooooo, pana una-alta weekend placut, odihneste-te si de luni ne vedem pe plantatie :allright:
Slowly getting less stupid :)

DrMed
junior
junior
Posts: 42
Joined: Sun Oct 27, 2013 12:27 pm

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby DrMed » Fri Jan 03, 2014 12:43 pm

dr.tm wrote:majoritatea incepem de luni. asa ne au chemat. deci e posibil sa nu fi ratat nimic.


ooo,Doamne-ajuta! nu de alta, da nu vreau sa-ncep cu stangul... :|
si eu stiam de luni, 6 ianuarie, insa am zis sa verific. sper sa fie 6 ianuarie pt rezidentii-boboci si 3 ianuarie pt restul... 8)

DrMed
junior
junior
Posts: 42
Joined: Sun Oct 27, 2013 12:27 pm

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby DrMed » Fri Jan 03, 2014 12:53 pm

anncush wrote: In plus ceea ce conteaza pt tine este ca dna Prof vine abia de luni si atunci se va face redistribuirea rezidentilor mici pe sectii.
Sooooo, pana una-alta weekend placut, odihneste-te si de luni ne vedem pe plantatie :allright:


ooo, perfect. merci inca o data pt raspuns. m-am linistit.
ne vedem luni pe plantatie. la ce ora tre sa fii? 8? 8.30? :rightblinky:

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby anncush » Fri Jan 03, 2014 1:20 pm

DrMed wrote:
anncush wrote: In plus ceea ce conteaza pt tine este ca dna Prof vine abia de luni si atunci se va face redistribuirea rezidentilor mici pe sectii.
Sooooo, pana una-alta weekend placut, odihneste-te si de luni ne vedem pe plantatie :allright:


ooo, perfect. merci inca o data pt raspuns. m-am linistit.
ne vedem luni pe plantatie. la ce ora tre sa fii? 8? 8.30? :rightblinky:


In general la noi incepe raportul de garda undeva pe la 8:15 si dureaza cam 15-20 minute, asa ca depinde de tine daca vrei sa ajungi si la raport sau nu :) Altfel, cred ca 8:30 ar fi o ora ok, cu suficient elan pt o prima zi de lucru ;)
Slowly getting less stupid :)

DrMed
junior
junior
Posts: 42
Joined: Sun Oct 27, 2013 12:27 pm

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby DrMed » Fri Jan 03, 2014 1:27 pm

anncush wrote:
In general la noi incepe raportul de garda undeva pe la 8:15 si dureaza cam 15-20 minute, asa ca depinde de tine daca vrei sa ajungi si la raport sau nu :) Altfel, cred ca 8:30 ar fi o ora ok, cu suficient elan pt o prima zi de lucru ;)


bun, deci o sa vin sa fiu pt raportul de garda. o sa intreb eu pe acolo unde se tine raportul :) si daca nu o sa ma ia nimeni la intrebari "cine-s" si 11 metri si ce caut la raportul de garda, si n-o sa ma scoata afara, e perfect :peace: :mrgreen: :lol:

~ un amanunt important pt mine: tre sa fim complet schimbati in echipament de spital? sau e suficient doar halat?

merci mult pt ajutor si raspunsuri! :allright:

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby anncush » Fri Jan 03, 2014 1:39 pm

DrMed wrote:
anncush wrote:
In general la noi incepe raportul de garda undeva pe la 8:15 si dureaza cam 15-20 minute, asa ca depinde de tine daca vrei sa ajungi si la raport sau nu :) Altfel, cred ca 8:30 ar fi o ora ok, cu suficient elan pt o prima zi de lucru ;)


bun, deci o sa vin sa fiu pt raportul de garda. o sa intreb eu pe acolo unde se tine raportul :) si daca nu o sa ma ia nimeni la intrebari "cine-s" si 11 metri si ce caut la raportul de garda, si n-o sa ma scoata afara, e perfect :peace: :mrgreen: :lol:

~ un amanunt important pt mine: tre sa fim complet schimbati in echipament de spital? sau e suficient doar halat?

merci mult pt ajutor si raspunsuri! :allright:


Nu te ia nimeni la 11 m - poate decat daca te asezi in bancuta in locul profului Matei (asta fiind undeva in dreapta fata) :))) Mai degraba nu te va baga nimeni in seama la raport :P

Altfel nu ai cum sa ratezi, amfiteatrul este imediat la intrarea dinspre Bvd Lacul Tei (nu intrarea de la UPU care e pe straduta laterala - Berechet).

In principiu este suficient un halat pt prima zi. Decat daca vei fi repartizata in TI ai nevoie de costum complet, dar e exces de zel sa il cari din prima zi dupa tine, trust me :) Pentru confortul tau e bine a ai si o pereche de papuci de spital (pe care ii poti aduce de maine sau in zilele urmatoare) - echipamentul de spital oricum ramane in vestiar asa ca il aduci o data si il mai iei doar la spalat.

Nu te stresa, o sa fie ok, oricum va fi o perioada de acomodare la inceput :wink:
Slowly getting less stupid :)

DrMed
junior
junior
Posts: 42
Joined: Sun Oct 27, 2013 12:27 pm

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby DrMed » Fri Jan 03, 2014 2:31 pm

anncush wrote:
Nu te stresa, o sa fie ok, oricum va fi o perioada de acomodare la inceput :wink:


multumesc mult inca o data, si aici :rightblinky:

mazurca
junior
junior
Posts: 42
Joined: Mon Nov 25, 2013 2:34 pm

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby mazurca » Sun Jan 05, 2014 12:36 am

si pentru cei de la spitalul militar-psihiatrie stie cineva ceva? mie mi-a spus dr. Vasile ca tot luni de la 8.30, cam asa. numai ca nu stiu cam pe unde sa ma duc ca sa ma repartizeze, dar probabil voi intreba pe acolo pe cineva, poate stie.

DrMed
junior
junior
Posts: 42
Joined: Sun Oct 27, 2013 12:27 pm

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby DrMed » Sun Jan 05, 2014 1:21 am

mazurca wrote:si pentru cei de la spitalul militar-psihiatrie stie cineva ceva? mie mi-a spus dr. Vasile ca tot luni de la 8.30, cam asa. numai ca nu stiu cam pe unde sa ma duc ca sa ma repartizeze, dar probabil voi intreba pe acolo pe cineva, poate stie.


din cate am inteles si eu, trebuie mers la spital la profu' mare. deci intrebi pe acolo cine-i "dom profesor" care se ocupa de repartitia rezidentilor, si... cam gata! :rightblinky:
bafta! :allright:

mazurca
junior
junior
Posts: 42
Joined: Mon Nov 25, 2013 2:34 pm

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby mazurca » Sun Jan 05, 2014 2:18 am

mersi.il stiu deja, e dr. Vasile de care si spuneam. dansul mi-a si zis sa vin pe la 8.30.

DrMed
junior
junior
Posts: 42
Joined: Sun Oct 27, 2013 12:27 pm

Re: cand incepem munca? 3 ian sau 6 ian?

Postby DrMed » Sun Jan 05, 2014 11:51 am

mazurca wrote:mersi.il stiu deja, e dr. Vasile de care si spuneam. dansul mi-a si zis sa vin pe la 8.30.


ooo,bun, pai atunci mergi direct la el. si vezi incotro te repartizeaza, pe ce sectie... :allright:


Return to “Rezidentiat”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests