medicina de laborator

de ce ?
mary22
Posts: 2
Joined: Wed Dec 11, 2013 6:05 pm

medicina de laborator

Postby mary22 » Wed Dec 11, 2013 6:26 pm

Salut!
Am vazut ca anul acesta in bucuresti sunt 3 unitati de indrumare si anume la Fundeni, la Matei Bals si la catedra de micro de la facultate. Din moment ce ultimul topic pe acest subiect e din 2009, ma gandeam ca poate colegii mai mari ma pot ajuta. Care este diferenta intre cele 3, referitor la pregatire? Am inteles ca oricum toata lumea face biochimia la Fundeni, microbiologia si hematologia sunt alese de noi cand vom incepe stagiile. Eu chiar vreau sa fac specialitatea asta si sper sa aleg bine clinica indrumatoare .
Va multumesc anticipat pentru sfaturile date

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: medicina de laborator

Postby Riley » Wed Dec 11, 2013 8:16 pm

Nu conteaza clinica indrumatoare. Microbiologia se face la Institutul Cantacuzino doar la hemato se alege intre Coltea, SUUB si Fundeni si la virusologie se alege intre Fundeni si Institutul Nicolau. O sa faceti toti toate stagiile impreuna-se tin si cursuri pe langa activitatea practica din laborator, o sa va loviti de clinica indrumatoare in anul 4 cand trebuie acordul coordonatorului pt ultimul stagiu optional de 6 luni. In rest nicio treaba. Nici la repartitii, nici la salariu/spor, nici la examen la final. Succes!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

mary22
Posts: 2
Joined: Wed Dec 11, 2013 6:05 pm

Re: medicina de laborator

Postby mary22 » Fri Dec 13, 2013 8:09 pm

Multumesc mult! In afara de biochimie, cred ca rezidentiatul o sa fie tare fain.


Return to “Rezidentiat”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests