Ajutor!!

de ce ?
Victor r
Posts: 4
Joined: Sat Sep 14, 2013 5:16 am

Ajutor!!

Postby Victor r » Sat Sep 14, 2013 5:35 am

Poate stie cineva sa- mi răspundă , sa va spun cum sta problema mea, am dat rezi in 2010 , am luat cu o nota buna rezi pe loc, am mers la spital câteva luni si apoi nu m-am mai dus, din motive personale, financiare ,,,,peste 6 luni mi-au trimis o scrisoare prin care mi se explica ca mi-am pierdut statutul de rezident,acum am citit legislația in vigoare care suna cam asa:"medicii rezidenti care nu finalizeaza stagiul de rezidentiat in specialitatea obținută prin concurs pot continua la cerere pregătirea in specializarea medicina de familie in termen de maxim 5 ani de la abandonarea pregătirii". Întrebarea mea e daca m - as încadra in ce in spun ei sau trebuia încă de cand eram rezident sa depun cerere, credeți ca se mai pot rezolva ceva, sau trebuie sa dau rezi din nou. : :help: help:

geo_micutza
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Aug 31, 2009 9:27 pm

Re: Ajutor!!

Postby geo_micutza » Wed Dec 04, 2013 1:26 pm

Victor r wrote:Poate stie cineva sa- mi răspundă , sa va spun cum sta problema mea, am dat rezi in 2010 , am luat cu o nota buna rezi pe loc, am mers la spital câteva luni si apoi nu m-am mai dus, din motive personale, financiare ,,,,peste 6 luni mi-au trimis o scrisoare prin care mi se explica ca mi-am pierdut statutul de rezident,acum am citit legislația in vigoare care suna cam asa:"medicii rezidenti care nu finalizeaza stagiul de rezidentiat in specialitatea obținută prin concurs pot continua la cerere pregătirea in specializarea medicina de familie in termen de maxim 5 ani de la abandonarea pregătirii". Întrebarea mea e daca m - as încadra in ce in spun ei sau trebuia încă de cand eram rezident sa depun cerere, credeți ca se mai pot rezolva ceva, sau trebuie sa dau rezi din nou. : :help: help:


De ce numergi direct la suresele ofociale? La DSP sau la MS? Le spui despre ce este vb si vei afla cel mai bine ce este de facut.


Return to “Rezidentiat”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests