despre imbulinat

de ce ?
dacbz
junior
junior
Posts: 38
Joined: Tue Feb 07, 2012 12:42 pm

despre imbulinat

Postby dacbz » Thu Mar 21, 2013 3:22 pm

Are cineva idee ce se intelege prin termenul "carioca" ? Nu cumva 'marker' cu varf subtire/gros ?
Si cat de drastica e treaba cu imbulinatul oricum: nu trebuie depasit conturul 'oului' sau nu e asa de stricta problema ? Adica imbulinat-viteza vs. desenat 'kindere'... :D

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: despre imbulinat

Postby Cactus » Fri Mar 22, 2013 3:18 pm

dacbz wrote:Are cineva idee ce se intelege prin termenul "carioca" ? Nu cumva 'marker' cu varf subtire/gros ?
Si cat de drastica e treaba cu imbulinatul oricum: nu trebuie depasit conturul 'oului' sau nu e asa de stricta problema ? Adica imbulinat-viteza vs. desenat 'kindere'... :D

este efectiv o carioca cu varf subtire-mediu. treaba cu imbulinatul e asa: ideal este sa colorezi pana in margine, fara sa depasesti. eu personal am depasit absolut milimetric si nu a fost o problema. Daca urmaresti randul cu buletinul sau cu o rigla, ai grija sa nu treci cu obiectul respectiv peste bulinele deja colorate ca se va intinde carioca si trebuie sa o iei de la capat. Concluzia e ca poti depasi foarte putin, dar mai bine deloc. Dar vei vedea ca asta e relativ greu de obtinut cand esti contracronometru. Imbulinatul iti va luat cam o ora jumate.

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: despre imbulinat

Postby obstetrix » Sun Mar 24, 2013 1:40 am

e mult 1 ora + 1/2. eu cred k am facut in 45 de minute, cu inca o judecata pt. fiecare intrebare in parte, pana sa o trec, dar fulger.
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: despre imbulinat

Postby Cactus » Sun Mar 24, 2013 9:53 am

obstetrix wrote:e mult 1 ora + 1/2. eu cred k am facut in 45 de minute, cu inca o judecata pt. fiecare intrebare in parte, pana sa o trec, dar fulger.

depinde de ce intrebari ai in primul rand. in al doilea rand depinde de cat esti de concentrat si de ce antrenament ai la imbulinat. eu am vorbit cu colegii la sfarsit si cei mai multi au imbulinat in aprox o ora jumate.

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: despre imbulinat

Postby Iepurita » Mon Mar 25, 2013 10:36 am

Eu nu am crezut ca imbulinatul ala dureaza atat. Am imbulinat si in afara chenarului, daca vezi ca ai depasit putin NU incerca sa remediezi situatia. Treci mai departe :lol:
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: despre imbulinat

Postby Cactus » Mon Mar 25, 2013 7:00 pm

Ioio wrote:Eu nu am crezut ca imbulinatul ala dureaza atat. Am imbulinat si in afara chenarului, daca vezi ca ai depasit putin NU incerca sa remediezi situatia. Treci mai departe :lol:

da exact, mai rau faci daca incerci sa dregi o bulina...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: despre imbulinat

Postby 187.92a » Tue Mar 26, 2013 6:55 pm

nu cred ca i-a putut trece cuiva prin cap sa incerce sa corecteze o carioca indelebila. om normal la cap ma refer

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: despre imbulinat

Postby Cactus » Sat Mar 30, 2013 11:57 am

alinaMF wrote:nu cred ca i-a putut trece cuiva prin cap sa incerce sa corecteze o carioca indelebila. om normal la cap ma refer

nu cred ca se referea nimeni la a sterge bulina........

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: despre imbulinat

Postby Cactus » Thu Apr 04, 2013 4:41 pm

nheea wrote:Intrebari: foile cu intrebarile raman la noi?
Exista posibilitatea de a avea o ciorna?

da, intrebarila raman la tine. nu, nu ai o ciorna. nici nu ar fi util ca folosire a timpului.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42559
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: despre imbulinat

Postby Calico » Fri Apr 05, 2013 12:35 am

Un baiat destept face o proba inainte de examen si vede singur cat timp ii ia sa imbulineze.
Peste o ora insamna ca ai Parkinson.

Doryzuza
junior
junior
Posts: 35
Joined: Wed Jun 01, 2011 9:53 am

Re: despre imbulinat

Postby Doryzuza » Wed Jul 17, 2013 4:18 pm

Avem voie cu un creion in sala de examen? Pt incercuit pe grile (nu pt borderou).

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: despre imbulinat

Postby Chingachgook » Wed Jul 17, 2013 4:24 pm

incercuiesti cu carioca de imbulinat
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Doryzuza
junior
junior
Posts: 35
Joined: Wed Jun 01, 2011 9:53 am

Re: despre imbulinat

Postby Doryzuza » Wed Jul 17, 2013 4:33 pm

:(
Mersi pt rasp

Angajare
Posts: 3
Joined: Mon Jul 22, 2013 10:59 am

Re: despre imbulinat

Postby Angajare » Mon Jul 22, 2013 12:25 pm

Buna ziua,

reprezint un centru de remodelare corporala si tratamente faciale din Bucuresti, pta Romana si angajam cosmeticiana pe tratamente faciale. Training inclus!
Oferim salariul fix+ bonusuri + contract de munca.

Va multumesc,
Mariana 0731393901

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: despre imbulinat

Postby obstetrix » Mon Jul 22, 2013 3:34 pm

e bine de tot ales topicul asta, dk nu iNbulineaza astia micii bine, macar sa faca masaj :D
hint: treci la oferte de munca. indicat pe alt site

cu placere,
obstetrix 07442
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11010
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: despre imbulinat

Postby pc7 » Sun Oct 27, 2013 8:27 pm

-da
-ai voie cu ceas de mana
- in cuier, pe o banca, pe alta banca..
Life's not fair, get used to it

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42559
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: despre imbulinat

Postby Calico » Sun Oct 27, 2013 8:30 pm

copiii astia parca n-au mai fost in viata lor la un examen
ciudat, se presupune ca macar Bac-ul l-au trecut

cum adica unde lasi geanta :)
sau dc ai voie cu ceas, cum sa n-ai voie cu ceas... ?

dr_miky
senior
senior
Posts: 132
Joined: Sat Aug 15, 2009 4:39 pm
Location: iasi

Re: despre imbulinat

Postby dr_miky » Mon Oct 28, 2013 4:11 pm

in Iasi nu se da voie cu ceas, iar geanta se lasa in alta sala inchisa si supravegheata

User avatar
oneill
junior
junior
Posts: 26
Joined: Thu Sep 27, 2012 1:45 pm
Location: Banat

Re: despre imbulinat

Postby oneill » Mon Oct 28, 2013 7:45 pm

Toti cei cu nume de familie "Iosefini" sunt rugati sa intre in sala in c...`gol....pt. a nu fi dati afara.

Revenind, cum dracu`sa nu te lase cu ceas la mana? E strict problema ta cum iti gestionezi timpul alocat completarii lucrarii. E f. important sa stii cum stai cu timpul, mai ales daca ai proasta inspiratie sa-ti vina sa refaci bulinele....la mine in sala au fost nefericiti pe care i-a dus mintea sa-si refaca bulinele cand mai era mai putin de jumatate de ora, in ciuda recomandarilor de a sta pe c...`lor si a se concentra pe ce mai au de completat. MARE GRESEALA!

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: despre imbulinat

Postby obstetrix » Mon Oct 28, 2013 10:23 pm

eu am avut ceasul. si blugi si o bluza verde si servetele pe masa.
nu s-au legat de noi deloc
hey, tu ti-ai facut contul de ziua mea...hmmm. si esti din Banat
pe ce ai luat rezi?
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
oneill
junior
junior
Posts: 26
Joined: Thu Sep 27, 2012 1:45 pm
Location: Banat

Re: despre imbulinat

Postby oneill » Mon Oct 28, 2013 11:35 pm

meme, mi-a facut cu ochiul

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: despre imbulinat

Postby Chingachgook » Thu Oct 31, 2013 4:44 pm

oneill wrote:Toti cei cu nume de familie "Iosefini" sunt rugati sa intre in sala in c...`gol....pt. a nu fi dati afara.

Revenind, cum dracu`sa nu te lase cu ceas la mana? E strict problema ta cum iti gestionezi timpul alocat completarii lucrarii. E f. important sa stii cum stai cu timpul, mai ales daca ai proasta inspiratie sa-ti vina sa refaci bulinele....la mine in sala au fost nefericiti pe care i-a dus mintea sa-si refaca bulinele cand mai era mai putin de jumatate de ora, in ciuda recomandarilor de a sta pe c...`lor si a se concentra pe ce mai au de completat. MARE GRESEALA!


pentru ca in ziua de azi ceasurile sunt din ce in ce mai inteligente si se poate copia cu ele
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Rezidentiat”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests