Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Apocalypse NOW
User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby andy gavrilescu » Thu Dec 06, 2012 11:09 am

Eu știu cine e ginkogigolo.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

Nabuco
Posts: 4
Joined: Thu Dec 06, 2012 4:13 am

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Nabuco » Sat Dec 08, 2012 10:04 am

O intrebare mai serioasa, dar de la un "new entry": cum e rezi pe Pediatrie la Cluj? Stie careva? S-a mai scris pe vre-undeva despre asta?(aici pe forum bineinteles).

User avatar
Barbu Delavrancea
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Dec 02, 2012 6:40 pm

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Barbu Delavrancea » Sat Dec 08, 2012 10:07 pm

ginekolo wrote:
trident wrote:SUNTEM interceptati
e ceva CERT! oricum, e ceva! prea se leaga lucrurile, nu-i asa
asa ca eu sunt de acord, si nu sunt deloc malitios. acum exista tehnologie pentru orice, suntem monitorizati cand cumparam tigari cu cardul, cand scoatem de la ATM, ma monitorizeaza seful de la privat cand ma duc cu masina firmei sa introduc benzina, cu GPS-ul, camere de luat vederile peste tot in oras chiar si in intersectile mari sau mijlocii e CEVA
si rezidenti sunt chinuiti ca politicieni sa isi bata joc de ei desi ei nu au invatat atata!


daca ne inchidem telefoanele, de ce avem impresia ca suntem in continuare urmariti? ce alte tracking sonor divaisuri mai stiti?

care va simtiti purtatori de cipuri? (bine, asa e o gluma!)

da, rezidentii sunt chinuiti de politicieni daca nu sunt odraslele lor!


Daca reducerea numarul de infractiuni este motivul pentru care ne urmaresc in metrou, pe strada, la intersectii, prin placile, pe telegraf, prin presa, prin GPS, prin telefon, p e i n t e r n e t, etc este o solutie, nu se face abuz in serviciu de catre cei "repartizati" cu supravegherea? Violul psihic si amenintarile pe fata din partea celor pe care ii intrebam firesc ce mama d#acului fac prin vietile noastre, nu sunt infractiuni?
Multi nici nu suntem amestecati in politica, nu vrem puterea asupra norodului, nu suntem nici macar aroganti (medici aroganti) sau ilegali! Suntem doar victimele colaterale pentru niste schizofrenici platiti cu bani electorali ( ? ) care ne pandesc la colturi, amenintatori? Pentru acestia camerele de supraveghere nu exista?


Sunt satul pana peste cap de prostie, mutenie si ignoranta!!! Ce sa va mai zic, stiu ce urmeaza sa comentati. Sa mergeti la vot...... Sa il votati pe gabriel diaconu zis si gamma di pe imed, care va stie pe unde va scobiti in nas la metrou. Nu spun sursa, e doar un ziarist suficient de prost sa se dea singur de gol. Ca si restul ziaristilor de pe imed.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby andy gavrilescu » Sat Dec 08, 2012 10:40 pm

e frumos sa te intitulezi barbu delavrancea si sa zici asa ceva despre useri care au indraznit sa isi dezvaluie identitatea pe forum? daca tot te stie gamma di pana la mucul din nas, de ce te mai ascunzi?
asta sa le fie invatatura de minte tuturor psihiatrilor care nu reusesc sa-si stabilizeze corespunzator pacientii :)
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
ginekolo
senior
senior
Posts: 115
Joined: Mon Dec 03, 2012 12:18 am

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby ginekolo » Tue Dec 11, 2012 8:59 pm

kooksee wrote:
ginekolo wrote:
in primul rand, am acasa o sotie minunata ( ca sa mi te adresezi cu "draga" ) si, in al doilea rand , nu ne tragem de sireturi doar pentru ca identitatea ta pe forum e alta in realitate , "mucea" (stii,... am facut niste studii cu si despre tine... esti nasoal, fizic prastie ).

mergi si mai freaca niste medicina.
la ora 10-11 a.m., doctorii rezidenti muncesc de zor, dar tu te masturbezi imedual dupa cum "ti se arata dextractie". iti lipseste vizibil un barbat. sau un inlocuitor.



numai barbatii insurati au senzatia ca fetele singure duc lipsa de. toate studiile zic ca dupa ce insori faci mai putin sex decat inainte. excludem bineinteles saptamana de miere.

de fapt sotia nu o ai acasa, scriai acum vreo cateva zile ca e plecata.


daca ar fi sa ne luam dupa kooksee, fetita ideala e matroana cu 3 mamele: doua la purtator si una ramasa in tara, de rezerva, la barbat. stai sa vad: da, e acasa. :D

nu, man, studiile sunt eronate pentru ca, dupa ce te insori, faci mai mult sex degajat decat sex de ocazie, dar nu prea ai de ce te lauda la prietenii care inca viseaza la fotomodele nud. :mrgreen:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Chingachgook » Tue Dec 11, 2012 9:04 pm

faci sex din peni.s daca mi se permite expresia
ca neinsurat faci mai des. nu cu fotomodele, dar faci. si daca ai chef, gasesti chiar si o urata imediat sa.
daca esti insurat si ai chef, te uiti spre fotoliul unde sta monstrul si iti trece. si mai deschizi o bere.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby obstetrix » Tue Dec 11, 2012 9:08 pm

haha, tare kooksee; m-ai facut sa rad.
Pariu k ginko ii burlac!
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
ginekolo
senior
senior
Posts: 115
Joined: Mon Dec 03, 2012 12:18 am

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby ginekolo » Tue Dec 11, 2012 9:12 pm

kooksee wrote:faci sex din peni.s daca mi se permite expresia
ca neinsurat faci mai des. nu cu fotomodele, dar faci. si daca ai chef, gasesti chiar si o urata imediat sa.
daca esti insurat si ai chef, te uiti spre fotoliul unde sta monstrul si iti trece. si mai deschizi o bere.

:lol: ti se permite sa.
dar tu ai o parere ff deformata despre insuratoare! ti se va potrivi urarea "in loc luminat, in loc cu verdeata" in locul "casa de piatra!" :lol:
neinsurat faci o p.ula daca mi se permite expresia. stai ca boul pe strada uitandu-te daca iti pica o privire sa o colectezi de acolo, tremuri din toti boshogii cand dai sa, intri ca strutul in pamant cand ramai in pana. aha, tu il inveti la prostii pe trident, vesnicul cuceritor neinfricat al imedului! :D aferim!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Chingachgook » Tue Dec 11, 2012 9:15 pm

ca neinsurat ai acces la niste cercuri unde mai cunosti oameni. ca insurat ai acces la telecomanda cand nu se uita EA la ceva.
+ ca o domnisoara vine mult mai usor la tine acasa daca esti singur decat daca trebuie sa joace rolul de amanta.

dupa ton nu esti insurat de mult timp asa ca inca nu stii.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby andy gavrilescu » Tue Dec 11, 2012 10:22 pm

nu stiti nimic despre insuratoare.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Chingachgook » Tue Dec 11, 2012 10:29 pm

eu am citit o carte.

ginkobiloba e insurat deci stie mai putin decat mine
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby obstetrix » Tue Dec 11, 2012 10:31 pm

Haha, ce tare esti kooksee, iar ma faci sa rad!
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby andy gavrilescu » Tue Dec 11, 2012 10:36 pm

eu am prieteni care s-au insurat.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
ginekolo
senior
senior
Posts: 115
Joined: Mon Dec 03, 2012 12:18 am

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby ginekolo » Tue Dec 11, 2012 10:42 pm

kooksee wrote:ca neinsurat ai acces la niste cercuri unde mai cunosti oameni. ca insurat ai acces la telecomanda cand nu se uita EA la ceva.
+ ca o domnisoara vine mult mai usor la tine acasa daca esti singur decat daca trebuie sa joace rolul de amanta.

dupa ton nu esti insurat de mult timp asa ca inca nu stii.


ceee?? "acces" la cercuri? lol. se vede in ce lume traiesti cu capul dintre umeri.
+ ca o domnisoara trebuie sa fie minimum de desteapta ca sa inteleaga cat sunt de insurat
+ ca prefer doamnele cu experienta care stiu sa faca ceva in detrimentul unei domnisoare care isi flutura una-doua bazinul si gata, m-a dat pe spate
+ nici o femeie nu e luata de nevasta doar pentru ca tu o vezi un monstru; iubirea are multe secrete, esti tu novice ca sa pricepi.
daca am ajuns la acces limitat la telecomanda inseamna ca trebuie sa mai cumparam un televizor. :rightblinky: daca avem o perioada in care facem mai rar sex, s-ar putea sa existe o cauza logica, e o problema de discutat in cuplu, nu de respectat statistica studiilor tale de mai sus. sau e cazul sa imi iau o amanta (una nimfomana maturizata ca sa recuperez) :allright:
+ am intalnit o doamna dincolo de stiinta ta. cert e ca nu o voi putea uita... nu stiu de ce.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby andy gavrilescu » Tue Dec 11, 2012 10:57 pm

exista certificatul de casatorie bine pus, la vedere.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
ginekolo
senior
senior
Posts: 115
Joined: Mon Dec 03, 2012 12:18 am

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby ginekolo » Tue Dec 11, 2012 10:58 pm

asa. si?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Chingachgook » Tue Dec 11, 2012 11:00 pm

de fapt le preferi al nivel declarativ ca altfel ai scrie pe imed folosind wifi-ul de la mcdonalds. nu pari suficient de inteligent sa iti poti insela colega de asternut

toate sunt frumoase in primul an. expresia romaneasca "o sa vezi tu pe dracu" se refera la situatia de dupa primul an de casnicie.
cercuri inseamna baruri, discoteci, cluburi, stii tu, genul de locuri unde aia neinsurati merg de fiecare data cand au bani si aia neinsurati nu merg niciodata, desi ar avea voie:P

pariez 3 la 1 ca e curioasa de ce scrii tu pe imed si te citeste. te inteleg pe undeva, e nasol sa scrii sub stress
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby obstetrix » Tue Dec 11, 2012 11:08 pm

"Perechea" de asternut deseori nu stie ce se scrie pe imed, daca afla are un soc si se termina fuarte urat, cu reprosuri, plansete, istericale, figuri de nevasta intr-un cuvant si se taie portia de. La mine, spre ex. matza sta cu spatele acum in pat si ma ignora efectiv.
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Chingachgook » Tue Dec 11, 2012 11:12 pm

la ginko stie. el a intrat pe imed sa caute info, eventual si pentru sotie. sunt sigur ca i-a spus

pe urma a descoperit ca e misto sa fie luat la

acuma nu mai poate da inapoi, el crede ca e primul insurat care vine si se face de ras aici
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
ginekolo
senior
senior
Posts: 115
Joined: Mon Dec 03, 2012 12:18 am

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby ginekolo » Wed Dec 12, 2012 1:37 am

kooksee wrote:de fapt le preferi al nivel declarativ ca altfel ai scrie pe imed folosind wifi-ul de la mcdonalds. nu pari suficient de inteligent sa iti poti insela colega de asternut

toate sunt frumoase in primul an. expresia romaneasca "o sa vezi tu pe dracu" se refera la situatia de dupa primul an de casnicie.
cercuri inseamna baruri, discoteci, cluburi, stii tu, genul de locuri unde aia neinsurati merg de fiecare data cand au bani si aia neinsurati nu merg niciodata, desi ar avea voie:P

pariez 3 la 1 ca e curioasa de ce scrii tu pe imed si te citeste. te inteleg pe undeva, e nasol sa scrii sub stress


kooksee, de la distaanta nevasta-mea iti transmite sincere sarbatori fericite (inclusiv familiei) si o intrebare (adica mai multe, va zic eu): "oare ai atat da gros obrazul sa te legi da o femeie da casa (cu clonele pe imed), care isi vede da barbatul si da casa ei intr-atat incat sa iti bati joc da cum sa poate da sotul ei, pa forum sau oricum? oare nu era suficient sa pastram o buna comuniune si sa traim in pace fiecare cu ce are, da bine, da rau? oare chiar acolo am ajuns intr-o societate da toata jena? oare e suficient sa ne imbracam in onoare si sa ne simtim goi pe dinauntru, iar daca ne simtim goi, tocam marunt care pa cine sa poate? chiar nu ne putem ridica la rangul la care aspiram prin vorbe si atitudine altfel?" in ideea ca ai inteles (cu limbaj tipic de bucharest a la 3d) ce ti-a transmis doamna , sa revenim:

kooksee, esti la pubertate? :mrgreen:
poate oi fi prost cu carul daca nu o insel pe sotia mea, dar mai prost esti tu daca nu stii inca de pe acum cum sa iti educi consoarta ca sa prelungiti luna de miere si dupa anul ala! recunosti ca esti prost? recunosti! sau ca nu ai onorabilul tupeu sa ajungi la pasul asta? recunosti.

de unde stii tu ca nu am trecut multi prin schimbari si nervi intinsi ca sa ajungem la ce avem acum? o relatie nu e intotdeauna ca untul pe paine, mai trebuie sapat dupa primele intalniri si primele fu.t.ai.
eu m-am schimbat pentru ea. ea s-a schimbat pentru mine, asta a contat cel mai mult! e falsa afirmatia: casatoria dureaza cat scartaie patul. dupa experienta mea vasta, casatoria depinde de sotie, si apoi de sex. nu, tu esti alt gen de pustan si nu gandesti la fericire, ea nu exista. :? ramai asa! cat timp tu dispretuiesti casatoria, eu imi traiesc viata cu cineva alaturi.

de ce ma fac de rusine? nu sunt holliday, daca ma confuzi si pe mine cu ala. :lol:
hai plimba-ti bmwul :devil:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Chingachgook » Wed Dec 12, 2012 2:39 am

saru'mana doamna ginko

sa stiti ca sotul pe care l-ati lasat nesupravegheat scrie prostii pe imed. a sustinut la un moment dat cum ca ar face o gramada de sexin cadrul casniciei, ceea ce, daca-mi permiteti, ma iertati mi se pare deplasat. eu nu am adus vorba despre dumneavostra (stiu ca e o greseala de neiertat dar nici nu aveam habar de existenta dumneavostra pana nu v-a amintit domnul ginko intr-un post anterior). deci ca sa zic asa, eu doar am raspuns, nu am inceput sa zic brux despre dumneavoastra. in rest imi pareti cam confuza in declaratii dar pana la urma nu mie trebuie sa imi placeti.

ginko tot ce incerci tu sa spui e lovit de nulitate avand in vedere cerberul care iti aproba posturile.

eu m-am schimbat pentru ea. ea s-a schimbat pentru mine, asta a contat cel mai mult!


e un psihiatru pe aici? imi poate prescrie si mie un metoclopramid?

casatoria depinde in primul rand de sex. daca nu merge la asternut dar in rest e o minunata ar fi fost prietena ta cea mai buna, nu sotia. principalul motiv de divort e "nepotrivirea de caracter". ai ghicit, este vorba de caracterul ala

in rest eu iti doresc ani multi si fericiti alaturi de.
tu ai fost ala care crede ca exemplul lui personal contrazice niste studii facute de niste oameni destepti.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
ginekolo
senior
senior
Posts: 115
Joined: Mon Dec 03, 2012 12:18 am

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby ginekolo » Wed Dec 12, 2012 5:10 pm

vrei sa ai asa, de-a dreak faza, dreaptate numai tu! :lol: esti sau nu esti clona lui trident?
dupa metoclopramid ai facut sdr extrapiramidal, urechi de elf :lol:
si cerberul? ce e ala?
ce inseamna caracterul "ala" pentru ca nu pricep? detaliat, pls

am impresia ca esti batut cu leuca in cap! cum fetele citesc cosmopolitanul si il respecta cu sfiintenie, asa si tu respecti tratatul celui de-al paispelea razboi mondial cu femeile, scris de plictisiti, sictiriti, delasatori (=lenesi), lipsiti de scrupule sau lipsiti de idei, samd. hai ma, kooksee, n-ai tu caracterul tau sa nu mai tratezi dupa sabloane? nu ai tu consideratiile tale originale? burlacul convins nu imi pari.

eu eram un om mai putin dotat intelectual pana sa ma insor. dupa Educatie Maritala Continua, am ajuns bine! de asta a ajuns ea confuza, dupa cum o descriai mai sus.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby 187.92a » Wed Dec 12, 2012 5:28 pm

Ce am inteles eu e ca kooksee are bmw. Dupa Ford kaa, e totusi ceva. Prbbl bmw pisicuta sau bmw ursulet. Sau bmw Foca

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Calico » Thu Dec 13, 2012 12:30 am

kooksee wrote:casatoria depinde in primul rand de sex

De ala din amintiri sau cum?

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby obstetrix » Thu Dec 13, 2012 12:55 am

ce am inteles eu este k e bine sa te insori, desi cu totii vedem ce bine a ajuns ginko, cu siguranta a intrat pe imed dupa cei doi psihiatrii, sa le ceara ajutorul; eu nu cred o iota din ce baliverne scrie copilul asta, avand in vedere k viata nu se prezinta dupa cum incearca el sa viseze, dovada stand poza la bara din avatarul lui; va zice k impreuna cu scumpa lui sotie care il ajuta, sprijina au cautat-o pe net, ea nefiind geloasa;
sexul e f. important in relatie, aia se stieee;
alta atrocitate ar fi faptul k "eu m-am schimbat pt. ea, ea s-a schimbat pt. mine"= fals: dragi copii, nu mai schimbati voi pe nimeni, e falsa impresie k puteti face ceva din cineva dupa bunul plac, fiecare e o fiinta independenta;

se impune topic deschis despre casatorie :).
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Calico » Thu Dec 13, 2012 2:43 am

Ba sigur ca te schimbi, dar nu intentionat. Si nu neaparat in bine.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby 187.92a » Thu Dec 13, 2012 3:42 am

exista fete care oricum ar da-o tot la discutii despre tema eterna, casatoria, ajung si desigur, exista si fete inteligente. dintre primele, unele spera sa le ia si pe ele cineva, altele se oftica de barbat, ca se schimba, iata, nimic nu ramane frumos pe lumea asta. si desigur, exista discutiile despre rezidentiat care merita mai multa atentie decat toate acestea, discutii carora va invit sa le acordati atentia cuvenita
multumesc
Last edited by 187.92a on Thu Dec 13, 2012 3:52 am, edited 1 time in total.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Chingachgook » Thu Dec 13, 2012 3:49 am

ginekolo wrote:vrei sa ai asa, de-a dreak faza, dreaptate numai tu! :lol: esti sau nu esti clona lui trident?
dupa metoclopramid ai facut sdr extrapiramidal, urechi de elf :lol:
si cerberul? ce e ala?
ce inseamna caracterul "ala" pentru ca nu pricep? detaliat, pls

.



lasa ca oricum nu mai e nevoie sa intelegi. gluma cu metocloparamidul e alta, nu stii tu din astea.

muma cica sexul in casatorie e oricum putin dar cand apare si un copil deja tinde spre deloc.

adica vreau sa zic sexul din cadrul familiei. ala extramarital cica infloreste. ma rog, mai mult la barbati. nu-i asa vlad?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby 187.92a » Thu Dec 13, 2012 3:52 am

sa zica vlad

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Calico » Thu Dec 13, 2012 5:24 am

muma cica sexul in casatorie e oricum putin dar cand apare si un copil deja tinde spre deloc.

auzi tu
cica

User avatar
ginekolo
senior
senior
Posts: 115
Joined: Mon Dec 03, 2012 12:18 am

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby ginekolo » Thu Dec 13, 2012 5:48 am

trident wrote:lasand la o parte IMC-urile voastre (conteaza si cum arati, nu IMC-ul de 19) :)
...
exista fete care oricum ar da-o tot la discutii despre tema eterna, casatoria, ajung si desigur, exista si fete inteligente. dintre primele, unele spera sa le ia si pe ele cineva, altele se oftica de barbat, ca se schimba, iata, nimic nu ramane frumos pe lumea asta. si desigur, exista discutiile despre rezidentiat care merita mai multa atentie decat toate acestea, discutii carora va invit sa le acordati atentia cuvenita
multumesc


:allright: trident se insoara? atat voiam sa intreb. :) (sau are ganduri maritale, mai pitite ca dorintele unei fete mari? :D ) this is good, man!

sunt gata discutiile despre rezidentiat? :lol:

schimbarea asta nu e automata si voita. se intampla.
kooksee, pe langa barfitorii aparuti online (minciunile au cel mai mare raiting si scopul cel mai nobil...), spune-ne celorlalti cand te insori si tu. daca trident ti-a luat-o inainte, e ceva.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby andy gavrilescu » Thu Dec 13, 2012 8:10 am

daca deja regretati ca v-ati casatorit, sa stiti ca in zilele noastre se divorteaza usor, in primele 6 luni imediat te elibereaza legea de persoana cu care ti-ai ingreunat viata.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby obstetrix » Thu Dec 13, 2012 8:54 am

Faina treaba. Sa divortezi :)
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
Barbu Delavrancea
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Dec 02, 2012 6:40 pm

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Barbu Delavrancea » Thu Dec 13, 2012 8:53 pm

andy gavrilescu wrote:e frumos sa te intitulezi barbu delavrancea si sa zici asa ceva despre useri care au indraznit sa isi dezvaluie identitatea pe forum? daca tot te stie gamma di pana la mucul din nas, de ce te mai ascunzi?
asta sa le fie invatatura de minte tuturor psihiatrilor care nu reusesc sa-si stabilizeze corespunzator pacientii :)

NU MA ASCUND!
Sunt usor de contactat, imi dai mesaj privat si iti spun unde ne vedem, sa ma cunosti fata in fata. Simplu si banal.
Cine sunt ceilalti, insa, nu vei afla. Ma cunosc cu foarte multi medici rezidenti, specialisti, profesori, doctoranzi, ceva studenti, jurnalisti (jurnalisti normali), programmers si lista poate continua.
Comunicam prin telegrame, ne informam asupra situatiei. Ce scriem pe ele, iar nu vei afla.
Problema sta in felul urmator: ori se aduna toti care incep sa se suspecteze intre ei, ori nu mai facem nimic! Daca privim maruntisul, cu maruntis ramanem.

Mihai_sms, cum stai cu interceptatul? Ce ai mai inregistrat in ultima vreme? Sau pe cine?

Va salut.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Chingachgook » Thu Dec 13, 2012 9:09 pm

ginekolo wrote:
trident wrote:lasand la o parte IMC-urile voastre (conteaza si cum arati, nu IMC-ul de 19) :)
...
exista fete care oricum ar da-o tot la discutii despre tema eterna, casatoria, ajung si desigur, exista si fete inteligente. dintre primele, unele spera sa le ia si pe ele cineva, altele se oftica de barbat, ca se schimba, iata, nimic nu ramane frumos pe lumea asta. si desigur, exista discutiile despre rezidentiat care merita mai multa atentie decat toate acestea, discutii carora va invit sa le acordati atentia cuvenita
multumesc


:allright: trident se insoara? atat voiam sa intreb. :) (sau are ganduri maritale, mai pitite ca dorintele unei fete mari? :D ) this is good, man!

sunt gata discutiile despre rezidentiat? :lol:

schimbarea asta nu e automata si voita. se intampla.
kooksee, pe langa barfitorii aparuti online (minciunile au cel mai mare raiting si scopul cel mai nobil...), spune-ne celorlalti cand te insori si tu. daca trident ti-a luat-o inainte, e ceva.


eu nu ma insor ca nu vad rostul. prefer sa locuiesc in uniune consensuala si sa fac copii in afara casatoriei.
muma in primii 2 ani e si tehnic aproape imposibil. trebuie sa prinzi momentul cand doarme ala micu. nu zic ca nu se intampla, dar in niciun caz cu aceeasi frecventa ca inainte.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Iepurita » Thu Dec 13, 2012 9:53 pm

Kooks, la impozitul din De tu nu vrei sa te casatoresti? are u insane? :mrgreen:
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Chingachgook » Thu Dec 13, 2012 10:03 pm

iesi destul de bine si daca doar ai copii in ingrijire
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby obstetrix » Thu Dec 13, 2012 10:11 pm

Ioio, pe tine te-a luat de muiere?
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Iepurita » Thu Dec 13, 2012 10:19 pm

90 de euro pe copil parca...nu e mult. Da' 400 de euro in plus daca esti casatorit...e ceva. :mrgreen:
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Voi ce ati luat rezi lasati orice speranta

Postby Chingachgook » Thu Dec 13, 2012 11:20 pm

dupa parerea mea casatoria costa muuuult mai mult de 400 de euro

deci nu renteaza
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Rezidentiat 2012”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests