regulament detasare

next generation
cristina1986
junior
junior
Posts: 62
Joined: Tue Nov 30, 2010 10:43 am

regulament detasare

Postby cristina1986 » Tue Dec 27, 2011 4:14 pm

Are cineva idee cand apare regulamentul pentru detasari? stiu ca anul trecut l-au scos pe 3 ianuarie, cei de la cnpds ziceau ca pana in sarbatori il vor publica anul asta, dar vad ca au venit sarbatorile si nimic...

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re: regulament detasare

Postby Harapu » Tue Dec 27, 2011 6:18 pm

cristina1986 wrote:Are cineva idee cand apare regulamentul pentru detasari? stiu ca anul trecut l-au scos pe 3 ianuarie, cei de la cnpds ziceau ca pana in sarbatori il vor publica anul asta, dar vad ca au venit sarbatorile si nimic...

Eu cand am semnat contractul doamnele de la personal aveau un xerox cu conditiile de detasare aproape aceleasi ca anul trecut + semnatura de la decan. Trimise prin prioripost la ms sediul din str george vraca

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: regulament detasare

Postby sms_mihai » Wed Dec 28, 2011 12:47 am

Harapu wrote:
cristina1986 wrote:Are cineva idee cand apare regulamentul pentru detasari? stiu ca anul trecut l-au scos pe 3 ianuarie, cei de la cnpds ziceau ca pana in sarbatori il vor publica anul asta, dar vad ca au venit sarbatorile si nimic...

Eu cand am semnat contractul doamnele de la personal aveau un xerox cu conditiile de detasare aproape aceleasi ca anul trecut + semnatura de la decan. Trimise prin prioripost la ms sediul din str george vraca


Erau pe aici cativa oameni care spuneau ca nu se mai fac detasari anul acesta. Sa vedem.

M-am uitat pe siteul ministerului la detasari si am vazut vreo 100 (si peste). Conditiile de detasare sunt banale si pot fi indeplinite lejerissim: sot/sotie/familie in alta localitate, boala, lipsa mijloace financiare etc

Aberatia (si incorectitudinea) separarii examenelor pe centre devine evidenta.

pinkobsession
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: regulament detasare

Postby pinkobsession » Wed Dec 28, 2011 11:45 pm

Eu am nenumarati colegi de promotie care au luat diverse specialitati in centrul Constanta la rezi si acum au ca angajator (sau cum s-o numi spitalul ala, nu cel platitor ci celalalt) CC Iliescu sau alte spitale din Bucuresti.... deci nu, nu se mai dau detasari :lol:

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: regulament detasare

Postby mihai_525 » Wed Dec 28, 2011 11:49 pm

se dau ff usor detasari si este foarte bine sa fie asa
si eu intentionez sa-mi fac unele stagii in buc dar mai tarziu
transferuri nu se mai dau dar pana la anu se pot schimba multe, noi sa fim sanatosi ;)
America first


Return to “Rezidentiat 2011”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests