Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagiul?

next generation
User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagiul?

Postby Dixie » Tue Dec 20, 2011 10:55 pm

cand trebuie sa ducem adeverinta aia primita la repartitia de saptamana asta la spitalul unde facem primul stagiu?
am auzit 2 variante :
1. poti s-o duci in 3 ian cand incepi...
2. tipa de la resurse umane de la spitalul platitor mi-a zis ca sa o duc pana in 3 ian, adica zilele astea...

din experienta colegilor mai mari, cand trebui dusa? si cui o predai? sefului clinicii? sau la resurse umane acolo la spital sau?... pls, ajutor !!! :help: :help: :help:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby Dixie » Tue Dec 20, 2011 11:11 pm

Dixie wrote:cand trebuie sa ducem adeverinta aia primita la repartitia de saptamana asta la spitalul unde facem primul stagiu?
am auzit 2 variante :
1. poti s-o duci in 3 ian cand incepi...
2. tipa de la resurse umane de la spitalul platitor mi-a zis ca sa o duc pana in 3 ian, adica zilele astea...

din experienta colegilor mai mari, cand trebuie dusa? si cui o predai? sefului clinicii? sau la resurse umane acolo la spital sau?... pls, ajutor !!! :help: :help: :help:


PS: scuzati greseala :green: :mrgreen: :green:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby Harapu » Tue Dec 20, 2011 11:11 pm

Dixie wrote:cand trebuie sa ducem adeverinta aia primita la repartitia de saptamana asta la spitalul unde facem primul stagiu?
am auzit 2 variante :
1. poti s-o duci in 3 ian cand incepi...
2. tipa de la resurse umane de la spitalul platitor mi-a zis ca sa o duc pana in 3 ian, adica zilele astea...

din experienta colegilor mai mari, cand trebui dusa? si cui o predai? sefului clinicii? sau la resurse umane acolo la spital sau?... pls, ajutor !!! :help: :help: :help:

adeverinta de la dsp trebuie sa o duci prof coordonator oricand pana pe 3 ian cand incepi stagiul chiar si zilele astea daca nu a plecat in concediu.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby mihai_525 » Tue Dec 20, 2011 11:16 pm

eu am dus-o ieri dupa ce am luat-o de la dsp i-am dus-o asistentei sefe de pe sectia unde intru, i-am urat sarbatori fericite ei si profului si a ramas sa ne vedem pe 2 ianuarie, luni la 8 dimineata
America first

ada33
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 07, 2011 8:47 am

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby ada33 » Tue Dec 20, 2011 11:41 pm

mihai_525 wrote:eu am dus-o ieri dupa ce am luat-o de la dsp i-am dus-o asistentei sefe de pe sectia unde intru, i-am urat sarbatori fericite ei si profului si a ramas sa ne vedem pe 2 ianuarie, luni la 8 dimineata



eu stiam ca 2 e liber oficial...... :allright: :allright:

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby mihai_525 » Tue Dec 20, 2011 11:43 pm

la floreasca zicea careva pe facebook ca i-a chemat pe 1 ;)
anyway EU am vrut sa incep de LUNI.
America first

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby Dixie » Tue Dec 20, 2011 11:44 pm

2 ian ??? in 2 ian incepem??? nu in 3 ian??? eu stiam de 3 ian.

deci o sa ma duc maine la spitalul unde fac primul stagiu, pe sectie, direct la sefa clinicii, si o sa-i dau ei foaia. in cazul in care nu o gasesc pe ea, vb cu careva de pe acolo si... vad eu ce rezolv.

merci de raspuns !
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby sms_mihai » Wed Dec 21, 2011 12:07 am

Mama cata birocratie...

Ce-i drept, aplicatia de la repartitie a mers ca pe roate. Bravo (acum 10 ani nici nu vedeati, m-a uimit putin chiar, trebuia completat de 7 ori cu pixul - vorbesc in general pt orice proces de acest fel)
La conferinte daca puneau un ecran mai mare ar fi mers si acolo ok, cred.

gokoku
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Fri Dec 02, 2011 12:02 pm

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby gokoku » Wed Dec 21, 2011 6:43 pm

@Mihai_525 : maica dar unde nimerisi ? Pe 2 ianuarie e nu liber oficial ? E razboi acolo ? Ma sperii omule .

gokoku
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Fri Dec 02, 2011 12:02 pm

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby gokoku » Wed Dec 21, 2011 6:45 pm

De ce am primit la repartitia pe clinici si coordonatori doar carnetul de rezident si adresele ? Nu trebuia sa primim si "caietul de monitorizare a pregatiririi in specialitate" plus "curriculum de pregatire in specialitate" ? De unde le luam ?

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby canci » Wed Dec 21, 2011 6:47 pm

Exprimarea era "EU am vrut sa incep de luni" adica nu eu...mihai 525 a vrut sa inceapa de luni, nu l-a chemat profu' de pe 2, nu mai speculati.
Pe 3 se incepe.

gokoku
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Fri Dec 02, 2011 12:02 pm

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby gokoku » Wed Dec 21, 2011 6:49 pm

Adresa cate spitalul platitor poti sa o duci acum sau pe 3 ianuarie , adresa catre sectia unde lucrezi ( mergi cu ea la seful sectiei ) poti sa o duci de asemenea acum sau la inceputul stagiului, iar cea catre coordonator , care banuiesc ca este de multe ori tot seful sectiei , probabil ca tot acum daca te grabesti sau la inceputul stagiului .Parerea mea de rezident cu experienta de 2 ani in spitale ...

Suntmuci
junior
junior
Posts: 83
Joined: Fri Sep 17, 2010 12:09 pm
Location: Zen

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby Suntmuci » Wed Dec 21, 2011 7:36 pm

Dixie , m-ai panicat cu postul tau .. am sunat jumate de tara din cauza ta .. "rusineaza-te" .
Arbeit macht frei !

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby Dixie » Thu Dec 22, 2011 10:01 am

pfff, deja m-am rusinat :lol: :lol: :lol:

hi hi, hai ca eu am dus-o ieri... super de treaba asistenta sefa. sefa clinicii nu era, ca-i plecata. a fost super ieri ! deci...abia astept sa-ncep in ianuarie! :)
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Cand trebuie dusa adeverinta la spitalul unde faci stagi

Postby Riley » Thu Dec 22, 2011 12:43 pm

gokoku wrote:De ce am primit la repartitia pe clinici si coordonatori doar carnetul de rezident si adresele ? Nu trebuia sa primim si "caietul de monitorizare a pregatiririi in specialitate" plus "curriculum de pregatire in specialitate" ? De unde le luam ?


Nici noi care am dat rezi in 2010 nu avem documentele mentionate iar tantilicile de la dsp habar nu au daca le intrebi despre existenta lor. Sincer, eu nici nu imi doresc sa primim vreodata caietul ala de monitorizare ca sa scriu cate glicemii, electroforeze sau ELISA am facut si cu ce kituri si asta si la muuulta vreme dupa ce am terminat stagiile respective.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness


Return to “Rezidentiat 2011”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests