Numar de inscrisi pe centre

next generation
ada33
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 07, 2011 8:47 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby ada33 » Tue Oct 25, 2011 11:36 am

Sim0n3l wrote:Ieri ma apucasem de statistici la un moment dat. Si am raportat numarul celor inscrisi la numarul total de locuri si posturi la MG, MD si Farma ca sa vad cam cum e concurenta...
Bine..nu ma pricep la statistica, dar cam asta mi-a iesit
Bucuresti: 1774 inscrisi pe 924 locuri si posturi (650 loc MG, 180 post MG, 53 MD, 41 Farma) -- 1.91/loc
Craiova: 520 inscrisi pe 366 locuri si posturi (286, 58, 17, 3 - ca mai sus dar sa nu mai pierd vremea scriind) --1.42/loc
Iasi: 774 inscrisi pe 600 locuri si posturi (396, 98, 75, 31 ) -- 1.29/loc
Cluj: 820 inscrisi pe 700 locuri si posturi (519, 111, 48, 22) -- 1.17/loc
Timisoara: 601 inscrisi pe 552 locuri si posturi (392, 116, 41, 3) -- 1.08/loc
Tg Mures: 508 inscrisi pe 474 locuri si posturi (357, 53, 56, 8) --1.07/loc
Bine, toata chestia asta e variabila...E raportata dupa cum am zis la toate specializarile si la toate locurile si posturile...dar asa, ca idee...



nu am stat sa calculez exact dar iti lipsesc cateva posturi cred, vreo 200 ceea ce nu e de neglijat

freexander
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Oct 05, 2009 10:48 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby freexander » Tue Oct 25, 2011 11:39 am

pai sa ne trimita datele sa le prelucram noi atunci :D ... eu cred ca de fapt cu tergviversarea asta ei de fapt vor sa faca niste mishmashuri ... mai migreaza vreun candidat dintr-un centru in altul sau de pe un post cu concurenta la unul fara ... deja incep sa am in cap tot felul de scenarii conspirationiste :lol:

zunthor
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sun Jan 30, 2011 6:03 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby zunthor » Tue Oct 25, 2011 11:40 am

in biroul de senat al fac de med buc s-a spus ca sunt 1394 inscrisi pe buc, doar mg. aici intra post, loc, constanta

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby Dixie » Tue Oct 25, 2011 11:43 am

:green: eu am inceput sa fac febra musculara la degete de la cat "refresh" am dat pe pagina MS si Rezidentiat.info :devil: :hate: :devil:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby Dixie » Tue Oct 25, 2011 11:44 am

freexander wrote:pai sa ne trimita datele sa le prelucram noi atunci :D ... eu cred ca de fapt cu tergviversarea asta ei de fapt vor sa faca niste mishmashuri ... mai migreaza vreun candidat dintr-un centru in altul sau de pe un post cu concurenta la unul fara ... deja incep sa am in cap tot felul de scenarii conspirationiste :lol:



:lol: :lol: :lol: probabil scenariile tale NU sunt deloc departe de realitate :hate: :hate: :hate:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

bubitza
senior
senior
Posts: 198
Joined: Mon Sep 05, 2011 11:33 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby bubitza » Tue Oct 25, 2011 11:45 am

Nu mai da refresh ca nimeni nu stie nimic :hate: dsp-ul nu stie nimic , umful nimic !!!

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby Dixie » Tue Oct 25, 2011 11:47 am

bubitza wrote:Nu mai da refresh ca nimeni nu stie nimic :hate: dsp-ul nu stie nimic , umful nimic !!!


mda.... :( parca traim in cosmos. un haos universal :hate:
"take a life" - le-as zice celor din MS ce se ocupa de rezi :hate: :hate: :hate:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

freexander
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Oct 05, 2009 10:48 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby freexander » Tue Oct 25, 2011 11:57 am

oricum ultimul comunicat oficial al ministerului ne trimite in balarii ... daca da-i click pe rezidentiat.info te trimite undeva la o adresa de genul http://www.xn--rezideniat-tbc.info/ :shock: vedeti aici http://www.ms.ro/?pag=62&id=9206&pg=1

asta cred ca spune foarte mult despre profesionalismul de care dau dovada cei de la minister (ma rog cei care se ocupa de site-ul ministerului dar tot aia e)

ana_oi
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Aug 28, 2011 11:08 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby ana_oi » Tue Oct 25, 2011 12:00 pm

pe principiul "altii n-avem, cu astia defilam" mai asteptam zic eu minim o saptamana :)) nu dati cu oua, dar trebuie sa se mai zgarme un pic prin diverse orificii..iar faptul ca e "lege"..sa fim seriosi...lege era si sa mareasca salariu' la profesori..momentan cu legea in brate, iau cam la jumate din cat luau inainte de "lege"
si o mai si tin cu sarba inainte cu locurile lor multe pe urgenta..prin toate comunicatele lu' peste..unde sunt ele,alea multe, nu stiu...pt ca 33 pe tara dintre care 1/3 sunt la iasi mi se pare extraordinar de putin..cica nu avem urgentisti..
ma intorc la insuficienta renala, spor si asteptare placuta

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby canci » Tue Oct 25, 2011 12:06 pm

Pai, pe urgenta sunt POSTURI multe, nu locuri. Ei vor sa-si ocupe posturile cu deficit nu sa ofere locuri pt cei care pleaca dupa 2-3 ani in tari mai calde.

ana_oi
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Aug 28, 2011 11:08 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby ana_oi » Tue Oct 25, 2011 12:17 pm

n-am avut oua sa dau pe post..da nu imi pare rau..inca:))
sunt mai paranoia si in frumosul spatiu carpato-danubiano-pontic, chestia cu postu-dspu-descentralizarea imi suna a pilaraie maxima:))
oricum..la ATI de ex sunt si locuri garla..si si posturi...
nici nu mai stiu ce vreau..in suflet tot urgenta..in practica ce-oi prinde

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby canci » Tue Oct 25, 2011 12:20 pm

Eh, lasa ca au avut altii "oua". :D :devil:

maria05
junior
junior
Posts: 33
Joined: Tue Oct 25, 2011 9:55 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby maria05 » Tue Oct 25, 2011 12:28 pm

NU prea cred ca cei de la DSP nu stiu numarul. Doar ei au facut listele pentru Minister.
Cred ca existe persoane care incearca sa se mute fiindca nu inteleg de ce este asa de greu sa adune niste date deja comunicate la Minister de o saptamana.
Iti trebuie 5 minute sa faci un tabel in Excel.
Este pentru prima data cand se da pe centre dar nu cred ca este prima data cand fac un tabel cei de la Minister.
Oricum nu se schimba prea mult situatia fiindca o sa fie in jur de 2 si ceva pe loc la Bucuresti pe MG.
O sa fiu curioasa sa vad daca numarul pe Bucuresti (1775) se pastreaza la final. Daca se modifica va fi foarte putin si doar cei f. pilosi o sa faca acest lucru. Noi cei 99% o sa ramanem pe loc, asa ca spor la invatat si ne vedem la examen!

ana_oi
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Aug 28, 2011 11:08 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby ana_oi » Tue Oct 25, 2011 12:29 pm

daca te-ai inscris pe post, stima maxima, daca nu, asisderea..jale mare pe capul nostru
in fine..mi se pare crunt ca suntem un mare sat fara caini..invatam de ne sar capacele nu se stie ce, materia in mare este prost scrisa/tradusa, iar de inutilitatea celor jdemii de informatii pe care tre sa le ingurgitam nici nu mai zic..
bravos natiune, halal sa-ti fie!!! :D

User avatar
cocsatyca
junior
junior
Posts: 43
Joined: Wed Sep 24, 2008 3:30 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby cocsatyca » Tue Oct 25, 2011 12:48 pm

in principiu toate centrele de examinare au primit numerele de saptamana trecute, transmise de la Minister. Eu mai stiu de Iasi unde sunt 586 inscrisi pe 363 (locuri Iasi)+ 33 (locuri Galati)+ posturile scoase si Cluj unde sunt 632 inscrisi pe 364 (locuri Cluj)+155 (locuri Oradea)+posturile scoase

User avatar
cocsatyca
junior
junior
Posts: 43
Joined: Wed Sep 24, 2008 3:30 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby cocsatyca » Tue Oct 25, 2011 12:49 pm

am uitat sa specific nr de inscrisi pt Bucuresti... 1394

zunthor
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sun Jan 30, 2011 6:03 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby zunthor » Tue Oct 25, 2011 12:52 pm

Mai sus am pus un post care se pare ca a fost ignorat de voi.
In Biroul de Senat al Fac de Med Bucuresti, s-a anuntat ca pentru bucuresti, sunt 1394 de candidati inscrisi, OFICIAL, in cei 1394 intrand si cei care concureaza pentru post, si cei pe loc, si candidatii inscrisi la constanta ce vor sustine examenul la bucuresti.
In plus, ministerul a trimis listele cu cei inscrisi centrelor de organizare a rezidentiatului, precum si facultatilor de medicina din tara.

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby canci » Tue Oct 25, 2011 12:57 pm

Nu Zunthor, eu nu l-am ignorat dar atat timp cat sunt la gramada locuri+posturi ma intereseaza putin spre deloc. Eu vreau sa vad listele cu cati sunt pe locuri+listele cu cati sunt pe fiecare post si de ieri astept, mai exact de cand ei au zis ca afiseaza!

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby Dixie » Tue Oct 25, 2011 1:03 pm

zunthor wrote:Mai sus am pus un post care se pare ca a fost ignorat de voi.
In Biroul de Senat al Fac de Med Bucuresti, s-a anuntat ca pentru bucuresti, sunt 1394 de candidati inscrisi, OFICIAL, in cei 1394 intrand si cei care concureaza pentru post, si cei pe loc, si candidatii inscrisi la constanta ce vor sustine examenul la bucuresti.
In plus, ministerul a trimis listele cu cei inscrisi centrelor de organizare a rezidentiatului, precum si facultatilor de medicina din tara.


si deci diferenta de la 1394 pana la 1775 sunt cei de la MD si Farma? Nu-s cam multi? :?:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby Dixie » Tue Oct 25, 2011 1:05 pm

canci wrote:Nu Zunthor, eu nu l-am ignorat dar atat timp cat sunt la gramada locuri+posturi ma intereseaza putin spre deloc. Eu vreau sa vad listele cu cati sunt pe locuri+listele cu cati sunt pe fiecare post si de ieri astept, mai exact de cand ei au zis ca afiseaza!



tu mai ai sperante ca afiseaza azi? ...e deja 4, deci eu mi-am pierdut speranta pt ziua de azi. sper s-o regasesc pt maine ! :hate:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

zunthor
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sun Jan 30, 2011 6:03 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby zunthor » Tue Oct 25, 2011 1:10 pm

Eu am scris doar ce stiu. Asta s-a discutat in Biroul de Senat. Si tot acolo au spus ca listele sunt facute. Se pare ca vor sa ne mai tina in suspans pana cand au ei chef sa le afiseze.

maria05
junior
junior
Posts: 33
Joined: Tue Oct 25, 2011 9:55 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby maria05 » Tue Oct 25, 2011 1:19 pm

Nu prea iese calculul daca sunt 1394 cu cei 1775 cat declara ei. Nu cred ca restul sunt la stoma sau farmacie.
Sunt curiosa sa vad listele, dar tare imi este ca nu o sa coincida cu tabelul facut de unul din colegi pe centre.
Problema noastra o sa fie daca este asa ca existe o gramada de persoane care sunteaza sistemul si se vor intoarce la Bucuresti foarte repede. Tot acestia vor fi si viitori sefi de sectie si cei care apar pe la televizor.
Eu nu am putut sa aflu un numar de la DSP pe Bucuresti dar alti cred ca stiu lista completa.
Cica fiul ministrului a fost numit manager la un spital unde a fost singurul candidat fiindca cealalta persoana s-a retras. A aparut la televizor spunandu-se cat de bun este el, reusind performanta sa fie singur pe loc si sa iasa culmea si invingator.
Sa nu se inteleaga gresit nu tin cu opozitia sau cu puterea fiindca toti sunt la fel.

ana_oi
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Aug 28, 2011 11:08 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby ana_oi » Tue Oct 25, 2011 1:20 pm

Dixie wrote:
zunthor wrote:Mai sus am pus un post care se pare ca a fost ignorat de voi.
In Biroul de Senat al Fac de Med Bucuresti, s-a anuntat ca pentru bucuresti, sunt 1394 de candidati inscrisi, OFICIAL, in cei 1394 intrand si cei care concureaza pentru post, si cei pe loc, si candidatii inscrisi la constanta ce vor sustine examenul la bucuresti.
In plus, ministerul a trimis listele cu cei inscrisi centrelor de organizare a rezidentiatului, precum si facultatilor de medicina din tara.


si deci diferenta de la 1394 pana la 1775 sunt cei de la MD si Farma? Nu-s cam multi? :?:

a mai scapat care a putut..imi vine greu sa cred ca nu s-au mai permutat dupa ce s-au pomenit 3 pe loc
de timisoara nu stie nimeni nimic inafara de acel 601 la gramada ?

maria05
junior
junior
Posts: 33
Joined: Tue Oct 25, 2011 9:55 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby maria05 » Tue Oct 25, 2011 1:26 pm

Chestia cu suspansul este pentru prosti ca noi. Nu avea de ce tipa de la DSP sa se enerveze decat daca are acum alta lista in fata. Chestia cu strict confidential nu mai este valabila daca oficial s-a incheiat procesul. Indiferent ce facem la rezi., pe post la sfarsitul rezidentiatului o sa fie batalia cea mare la care multi din noi nu aveam acces.

cristina1986
junior
junior
Posts: 62
Joined: Tue Nov 30, 2010 10:43 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby cristina1986 » Tue Oct 25, 2011 1:34 pm

Pai tipa de la DSP stie cel mult cati s-au inscris pe loc strict in acel DSP si nicidecum pe centru. Din cate stiu eu toate DSP-urile trebuiau sa trimita situatia la MS unde se si centraliza nr de candidati:) in ceea ce priveste mutatul si schimbatul dosarului dupa terminarea inscrierilor mi se pare o poveste ce tine de S.F chiar si pentru romanica.... eu cred ca domnii de la MS s-au hotarat sa se limiteze la comunicatul de vineri... macar repartitia in sali sa o afiseze... dar who knows ce alte probleme sunt pe ordinea de zi a lor ...

freexander
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Oct 05, 2009 10:48 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby freexander » Tue Oct 25, 2011 1:35 pm

ar trebui sa-i luam in calcul si pe cei aproximativ 100 de candidati cu MA, MJ, ME care apar in lista candidatilor de anul trecut dar nu sunt initiale de judete ... cred ca cei de la ministerul apararii , justitiei si ME nush de la ce vine
Last edited by freexander on Tue Oct 25, 2011 1:36 pm, edited 1 time in total.

freexander
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Oct 05, 2009 10:48 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby freexander » Tue Oct 25, 2011 1:35 pm

care cred ca pe Bucuresti s-au inscris

User avatar
Dixie
senior
senior
Posts: 460
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:29 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby Dixie » Tue Oct 25, 2011 1:38 pm

faza asta cu "strict confidential" neuronul meu nu poate s-o priceapa... ce atatea secretisme? ca nu pricep? adica eu zic asa, cu cat esti mai secretos si strict confidential, cu atat devii mai suspect si treaba nu miroase bine. ma-nsel oare? :help: :?: :roll:
Inteligenta mea sclipitoare incepe sa devina o povara . ~ Dr. House

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby canci » Tue Oct 25, 2011 1:43 pm

cristina1986 wrote:Pai tipa de la DSP stie cel mult cati s-au inscris pe loc strict in acel DSP si nicidecum pe centru. Din cate stiu eu toate DSP-urile trebuiau sa trimita situatia la MS unde se si centraliza nr de candidati:) in ceea ce priveste mutatul si schimbatul dosarului dupa terminarea inscrierilor mi se pare o poveste ce tine de S.F chiar si pentru romanica.... eu cred ca domnii de la MS s-au hotarat sa se limiteze la comunicatul de vineri... macar repartitia in sali sa o afiseze... dar who knows ce alte probleme sunt pe ordinea de zi a lor ...

Ma doar fix in paispe de alte probleme ale ms-ului, pe langa concurenta si alte alea, cred ca e important sa aflam listele alea si sa vedem, suntem sau nu inscrisi, suntem sau nu in centrul care trebuie, pe loc sau pe post, bla-bla. Nu e prima data cand numele unui concurent este scris gresit sau este pe loc, cand el, de fapt, a optat pt post si astea chiar nu sunt sf-uri, s-au intamplat si nu-i exclus sa se mai intample. Nu cred ca ar vrea cineva sa-si vada numele scris aiurea sau sa se vada inscris in Cluj cand el trebuia sa fie in Timisoara, cu 2 zile inainte de examen.
Da' asa suntem noi fraieri si asteptam mila celor de sus...hai poate azi, poate maine. :hate:

cristina1986
junior
junior
Posts: 62
Joined: Tue Nov 30, 2010 10:43 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby cristina1986 » Tue Oct 25, 2011 1:48 pm

ai dreptate... nu incercam sa empatizez cu MS-ul sau DSP-ul... eu n-am priceput insa daca ar trebui sa apara listele nominale sau doar numarul de persoane inscrise....in fine, oficial mi-au distrus 2 zile de invatat cu prostiile lor si asta pana acum :((

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby canci » Tue Oct 25, 2011 1:51 pm

Cum au scris domniile lor in metodologie...liste nominale.

maria05
junior
junior
Posts: 33
Joined: Tue Oct 25, 2011 9:55 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby maria05 » Tue Oct 25, 2011 1:52 pm

O sa vedem lista dar daca atunci cand o sa apara modificata o sa se trezeasca persoane ca Cristina1986 care sa sustina ca cei de la minister au gresit calculele fiindca sunt prea ocupati si este f. greu de calculat, o sa-mi dau seama ca ne meritam soarta.

cristina1986
junior
junior
Posts: 62
Joined: Tue Nov 30, 2010 10:43 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby cristina1986 » Tue Oct 25, 2011 1:56 pm

maria05 wrote:O sa vedem lista dar daca atunci cand o sa apara modificata o sa se trezeasca persoane ca Cristina1986 care sa sustina ca cei de la minister au gresit calculele fiindca sunt prea ocupati si este f. greu de calculat, o sa-mi dau seama ca ne meritam soarta.


M-ai inteles gresit eram sarcastica in niciun caz nu mi se pare drept si nici atat nu cred ca nu-si vad capul de treburi.... dar probabil toti avem nervii intinsi :?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby 187.92a » Tue Oct 25, 2011 6:43 pm

ada33 wrote:
Sim0n3l wrote:Ieri ma apucasem de statistici la un moment dat. Si am raportat numarul celor inscrisi la numarul total de locuri si posturi la MG, MD si Farma ca sa vad cam cum e concurenta...
Bine..nu ma pricep la statistica, dar cam asta mi-a iesit
Bucuresti: 1774 inscrisi pe 924 locuri si posturi (650 loc MG, 180 post MG, 53 MD, 41 Farma) -- 1.91/loc
Craiova: 520 inscrisi pe 366 locuri si posturi (286, 58, 17, 3 - ca mai sus dar sa nu mai pierd vremea scriind) --1.42/loc
Iasi: 774 inscrisi pe 600 locuri si posturi (396, 98, 75, 31 ) -- 1.29/loc
Cluj: 820 inscrisi pe 700 locuri si posturi (519, 111, 48, 22) -- 1.17/loc
Timisoara: 601 inscrisi pe 552 locuri si posturi (392, 116, 41, 3) -- 1.08/loc
Tg Mures: 508 inscrisi pe 474 locuri si posturi (357, 53, 56, 8) --1.07/loc
Bine, toata chestia asta e variabila...E raportata dupa cum am zis la toate specializarile si la toate locurile si posturile...dar asa, ca idee...



nu am stat sa calculez exact dar iti lipsesc cateva posturi cred, vreo 200 ceea ce nu e de neglijat


practic la cluj si la timisoara si la mures te poti face rezident doar daca vrei, inteleg, caci concurenta IOC??????!?!?!?

incredibil

bobi13
senior
senior
Posts: 257
Joined: Fri Jul 29, 2011 10:05 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby bobi13 » Tue Oct 25, 2011 6:52 pm

pai la mures ai calculat bine? parca lipseste ceva...nu e clar

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby canci » Tue Oct 25, 2011 7:05 pm

Nu este incredibil si nici nu cred ca lipseste ceva, este doar noua lege a rezidentiatului :lol: cel descentralizat!
Mai, chiar ma gandeam acum...eu nu cred ca astia mai afiseaza ceva, zicea bine Cristina ca prin noiembrie asa afiseaza repartitia pe sali si aia e. Sper sa ma insel. :)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby 187.92a » Tue Oct 25, 2011 7:09 pm

inteleg ca singura selectiae mai calumea se va face la bucuresti
in rest cei care au invatat au facut-o degeaba, pt ca oricum intra, ceilalti 07 din 1, 07 pe loc sunt absentii, etc etc

frate si cand am dat eu erau 3-4 le loc!

bubitza
senior
senior
Posts: 198
Joined: Mon Sep 05, 2011 11:33 am

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby bubitza » Tue Oct 25, 2011 7:17 pm

Crezi ca nu o sa se prezinte?!Pai atunci ma las de invatat ca imi ia foc neuronul:D...glumesc:)), nu cu neuronul , cu invatatul :hate: ...
Cat despre afisat eu sper sa afiseze macar in 16 :evil:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby 187.92a » Tue Oct 25, 2011 7:18 pm

da, cred ca unii or sa intarzie, asa se intampla la fiecare examen. am suprachegheat la rezi si asa era, de fiecare data erau cativa absenti.

User avatar
Sim0n3l
senior
senior
Posts: 103
Joined: Sun Nov 15, 2009 8:44 pm

Re: Numar de inscrisi pe centre

Postby Sim0n3l » Tue Oct 25, 2011 7:27 pm

Bine, repet, ce am calculat eu este per total... Acum, probabil ca pe post nu s-au prea bagat, asadar creste putin concurenta pe loc... Dar da, in centrele TM, Tg Mures nu cred ca va fi mai mult de 1,5 pe loc..
Eu personal care dau la Craiova, nu ma asteptam totusi sa fie asa mare concurenta la noi...Ma gandeam ca bataliile se vor da la Bucuresti, Cluj, Mures, iasi... Si uite ca noi suntem pe locul 2 la concurenta :(... Asa ca tre sa trag tare :)


Return to “Rezidentiat 2011”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests