O mare nelamurire!

miki09
Posts: 1
Joined: Fri Feb 04, 2011 6:02 pm

O mare nelamurire!

Postby miki09 » Tue Feb 08, 2011 8:18 pm

Saptamana trecuta am platit taxa de omologare, asta dupa ce am intrebat cat se poate de clar la Agregadurie cat este aceasta in 2011. Mi s-a raspuns ca trebuie sa platesc 91 de euro. Doar ca mai apoi am aflat ca este de fapt de 91,91 de euro. Acum nu stiu exact ce ar trebui sa fac pentru a achita restul de 0,91. Stiu ca pare amuzant, dar pe site-ul Ministerului Educatiei din Spania scrie clar ca daca nu ai achitat in intregime nu ti se va analiza dosarul. Plus ca nici nu mai intra in calcul transferul bancar ca prima data. Am intrebat si mi s-ar lua acelasi comision de 25 de euro chiar daca e vorba de o suma ATAT DE MICA.

Recunosc ca este si vina mea, ca nu m-am documentat si mai mult inainte de a plati, dar m-am gandit ca cei de la Bucuresti sunt mult mai informati, ca doar se primesc dosare si la ei. Oricum, nici nu vreau sa mai aud de secretara aia si cu atat mai putin sa-mi mai depun dosarul acolo. Ca sa nu mai spun ca si mie mi-a cerut programa analitica si adeverinta de practica. Asa ca plec in Spania duminica si sper sa rezolv totul mai repede.

Daca a mai patit cineva ca mine sau stiti cum as putea sa o scot la capat.... Orice sugestie este perfecta in acest moment.

MULTUMESC!

moksha
junior
junior
Posts: 99
Joined: Fri Nov 02, 2007 5:18 pm

Re: O mare nelamurire!

Postby moksha » Thu Feb 10, 2011 11:42 am

miki09 wrote:Saptamana trecuta am platit taxa de omologare, asta dupa ce am intrebat cat se poate de clar la Agregadurie cat este aceasta in 2011. Mi s-a raspuns ca trebuie sa platesc 91 de euro. Doar ca mai apoi am aflat ca este de fapt de 91,91 de euro. Acum nu stiu exact ce ar trebui sa fac pentru a achita restul de 0,91. Stiu ca pare amuzant, dar pe site-ul Ministerului Educatiei din Spania scrie clar ca daca nu ai achitat in intregime nu ti se va analiza dosarul. Plus ca nici nu mai intra in calcul transferul bancar ca prima data. Am intrebat si mi s-ar lua acelasi comision de 25 de euro chiar daca e vorba de o suma ATAT DE MICA.

Recunosc ca este si vina mea, ca nu m-am documentat si mai mult inainte de a plati, dar m-am gandit ca cei de la Bucuresti sunt mult mai informati, ca doar se primesc dosare si la ei. Oricum, nici nu vreau sa mai aud de secretara aia si cu atat mai putin sa-mi mai depun dosarul acolo. Ca sa nu mai spun ca si mie mi-a cerut programa analitica si adeverinta de practica. Asa ca plec in Spania duminica si sper sa rezolv totul mai repede.

Daca a mai patit cineva ca mine sau stiti cum as putea sa o scot la capat.... Orice sugestie este perfecta in acest moment.

MULTUMESC!


si eu am patit asta si m'au trimis la banca sa platesc restul de 0.91 euro.
daca vrei scrie'mi un mesaj personal si merg eu si ti'o platesc si pe urma vedem cum facem cu foile care atesta plata.


Return to “Spania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests