ADEVERINTE DE PRACTICA PT. OMOLOGAREA DIPLOMEI

mihailefter
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu May 13, 2010 11:01 pm

ADEVERINTE DE PRACTICA PT. OMOLOGAREA DIPLOMEI

Postby mihailefter » Tue Oct 05, 2010 4:17 pm

Salutare!!!

De 2 zile de cand am inceput procesul legalizarii documentelor necesare omologarii diplomei, ma confrunt cu o mare problema si anume, ADEVERINTELE DE PRACTICA DIN ANII 3-4, 4-5 si 5-6.
Am sunat la secretariat si nici cei de acolo, nici profii responsabili cu practica noastra nu le mai au.
Cei de la Agregaduria zic ca fara ele, dosarul va fi 100% respins iar astia de la UMF dau din umeri ca nu le au.
Cred ca astia de la minister au realizat abia acum cu ce se confrunta si fac tot posibilul sa ramanem acasa.
Un alt impediment este PROGRAMA ANALITICA a carei eliberare de la Secretariat ma va usura de 400 RON. Unde mai pui ca si aceasta programa analitica trebuie tradusa insa Slava Domnului, nu autorizat si nici legalizata.
Ce e de facut? Mai este cineva in acceasi situatie?

Mihai

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ADEVERINTE DE PRACTICA PT. OMOLOGAREA DIPLOMEI

Postby Chingachgook » Tue Oct 05, 2010 10:54 pm

adeverinta aia de practica e o coala de hartie parafata de un sef de sectie.

cauta unul mai milos care iti parafeaza 6 bucati si le pui tu datele corespunzatoare din urma
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

corina_zgz
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Aug 22, 2010 1:15 pm

Re: ADEVERINTE DE PRACTICA PT. OMOLOGAREA DIPLOMEI

Postby corina_zgz » Wed Oct 06, 2010 9:55 am

iti trebuie adeverinta de practica???
eu mi-am omologat diploma anul asta in martie si nu mi-a trebuit asa ceva
nu vii personal sa iti depui actele?eu mi le-am depus personal si nu mi-a trebuit nicio adeverinta si intr-o luna jumatate mi-a omologat diploma,multa bafta!

mihailefter
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu May 13, 2010 11:01 pm

Re: ADEVERINTE DE PRACTICA PT. OMOLOGAREA DIPLOMEI

Postby mihailefter » Thu Oct 07, 2010 7:48 am

corina_zgz wrote:iti trebuie adeverinta de practica???
eu mi-am omologat diploma anul asta in martie si nu mi-a trebuit asa ceva
nu vii personal sa iti depui actele?eu mi le-am depus personal si nu mi-a trebuit nicio adeverinta si intr-o luna jumatate mi-a omologat diploma,multa bafta!



Salut,
Nu stiu ce se cerea in Martie insa acum se cer aceste adeverinte precum si Programa analitica. I-am zis celei de la Agregaduria la tel. ca se poate vedea ca am efectuat stagiul de practica din foaia matricolo...Nu le convine...Vor sa vada ce anume am facut eu....Sunt cu nervii la pamant. O sa incerc sa le trimit direct in Spania la o cunostinta care spune ca acolo nu se cer aceste adeverinte insa daca nici in Martie nu se cereau sia cum se cer, poate s-or fi introdus si in Spania si mi se va respinge dosarul pe acelasi motiv.
Mihai

copanu
junior
junior
Posts: 44
Joined: Fri Mar 27, 2009 11:47 pm

Re: ADEVERINTE DE PRACTICA PT. OMOLOGAREA DIPLOMEI

Postby copanu » Thu Oct 07, 2010 6:16 pm

actele pentru omologare sunt doar cele care le cer ei pe www.mec.es
nu se zice nimic despre adeverrinte de practica. cei de la agregaduria am impresia ca fac o amestecare de acte care se cer pentru omologare si recunoastere. nu ti-au zis cumva ca nu trebuie platita nicio taxa ca romania are un tratat cu spania? o mare idiotenie si multi idioti la agregaduria. mie mi-au zis asta iarna ca imi trebuie si certificatul de conformitate de la ministerul sanatatii, ceea ce iti trebuie pentru recunoastere nu pentru omologare.
nici mie nu mi s-a cerut nicio adeverinta cand am depus actele in ianuarie. nici nu iti trebuie sa treci pe la agregaduria ca sunt niste incompetenti. tu fa-ti dosarul cu ce se cere pe net si depune-l personal in spania sau prin cineva. ti le vor compulsa la biroul unde le depui, deci nici nu trebuie sa treci pe la agregaduria care s-ar putea sa te incurce.
bafta

User avatar
dr_anca
senior
senior
Posts: 120
Joined: Sat Sep 02, 2006 3:54 pm
Location: bucuresti

Re: ADEVERINTE DE PRACTICA PT. OMOLOGAREA DIPLOMEI

Postby dr_anca » Wed Sep 07, 2011 5:06 pm

ce s-a mai auzit de adeverintele de practica pt omologarea diplomei


Return to “Spania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests