dele august 2010

corina_zgz
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Aug 22, 2010 1:15 pm

dele august 2010

Postby corina_zgz » Sun Aug 22, 2010 1:27 pm

salut,si eu am dat DELE in 20 august,deci e sigur ca se afiseaza intre 20-29 septembrie ?si daca il iau ma pot inscrie la mir 2011? trebuie sa imi dea ei un act in care sa confirme ca am luat sau ce anume?mersi mult pentru celelalte informatii ,si eu sunt cu nervii la pamant pentru ca am diploma omologata dar de abia am dat ex dele;astept un raspuns de la voi,merci mult

tassonero81
junior
junior
Posts: 47
Joined: Thu May 20, 2010 8:26 pm

Re: dele august 2010

Postby tassonero81 » Sun Aug 22, 2010 3:54 pm

Buna!

Nu stiu daca ma insel dar cred ca esti rezidenta pe neuro cu care am intrat la proba orala. Iti spuneam ca a fost o doamna dragutza care s-a interesat la sediul central al Institutului Cervantes si mi-a transmis raspunsul lor si anume ca rezultatele ptr sesiunea din august vor fi afisate pe net intre 21 si 29 septembrie....

Iti las adresa dnei Liliana Puigdefabregas de la Aula Hispanica admin@aulahispanica.com si poti sa o intrebi din nou pentru o mai multa siguranta....

Daca aflii ceva nou, posteaza te rog aici ca sa aflam cu totii...

Multumesc!

corina_zgz
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Aug 22, 2010 1:15 pm

dele august 2010

Postby corina_zgz » Mon Aug 23, 2010 6:07 pm

salut!! nu sunt cine crezi tu:P,eu sunt in spania si am dat dele aici;mi s-a spus ca rezultatele nu vor fi gata decat in 3 luni,dar am sa merg sa ii intreb de faza asta cu rezultatele pe net inainte;cum aflu ceva o sa scriu,mult spor !!!

lorydaria
Posts: 2
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:26 pm

Re: dele august 2010

Postby lorydaria » Mon Sep 06, 2010 11:33 pm

Buna tuturor, si eu am dat DELE in august in Barcelona, apoi am sunat la Institutul Cervantes din Alcala de Henares(Madrid) si mi-au spus ca rezultatele o sa se dea la sfarsitul lui septembrie, sau in cazul in care nu vor fi gata , ei oricum sunt in legatura cu cei de la MIR si mi-a zis ca le dau ei o lista cu cei care s-au prezentat la DELE din august, sau ne vor da ei o adeverinta cum ca am participat la examenul din august ptr a ne putea inscrie la MIR. Sper ca am fost de ajutor, mult noroc tuturor.

corina_zgz
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Aug 22, 2010 1:15 pm

Re: dele august 2010

Postby corina_zgz » Sun Sep 26, 2010 11:36 pm

ati mai auzit ceva de rezultatele de la DELE din august?ca eu nu stiu ce sa mai fac,ca trece timpul..multumesc

lorydaria
Posts: 2
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:26 pm

Re: dele august 2010

Postby lorydaria » Thu Sep 30, 2010 10:08 pm

S-au afisat rezultatele la examen, am promovattt, urmeaza sa primesc acea adeverinta, dar maine ma duc sa ma inscriu la MIR, sper ca pot si fara acea adeverinta si ulterior sa le-o duc, voi stiti ceva in legatura cu asta? Va multumesc!

corina_zgz
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Aug 22, 2010 1:15 pm

Re: dele august 2010

Postby corina_zgz » Wed Oct 06, 2010 9:45 am

eu mi-am listat de pe site-ul cervantes foaia unde scrie ca sunt apta si punctajul pe care l-am primit si asa m-am inscris,cei de la centrul unde am dat examenul au zis ca e de ajuns,o sa vedem in 12 noiembrie,bafta!


Return to “Spania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest