Diploma germana B2 "no name"

m4rius88
junior
junior
Posts: 27
Joined: Sat Nov 12, 2011 2:10 pm

Diploma germana B2 "no name"

Postby m4rius88 » Mon Oct 14, 2013 12:00 pm

Salutare tuturor! Trebuie sa pregatesc actele pt App. si inca nu am avut posibilitatea sa obtin asa mult cerutul Goethe-Zertifikat B2,insa posed un "SPRACHPRÜFUNGSZEUGNIS"de la un centru de lb. germana -niv. b2. Am observat ca in trecut multi au obtinut Approbationul si cu genul acestea de diplome... Este cineva care l-a mai obtinut de curand cu vreo astfel de diploma? daca da, in ce land? Multumesc anticipat pt. ajutor.

User avatar
j1mmy
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:17 am

Re: Diploma germana B2 "no name"

Postby j1mmy » Wed Oct 23, 2013 1:16 am

Daca scrie pe ea ca ai luat B2 o trimiti direct fara sa pui intrebari. Dar sa fie diploma finala cu rezultatul, nu adeverinta ca ai participat la examen sau ceva de genul.

m4rius88
junior
junior
Posts: 27
Joined: Sat Nov 12, 2011 2:10 pm

Re: Diploma germana B2 "no name"

Postby m4rius88 » Wed Oct 23, 2013 5:46 pm

j1mmy wrote:Daca scrie pe ea ca ai luat B2 o trimiti direct fara sa pui intrebari. Dar sa fie diploma finala cu rezultatul, nu adeverinta ca ai participat la examen sau ceva de genul.

Inteleg,asa am sa fac.Daca se poate,imi poti recomanda un land mai "propice" :) Mersi frumos pt. raspuns.

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Diploma germana B2 "no name"

Postby Iepurita » Thu Oct 24, 2013 2:07 pm

Sachsen nu :))
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: Diploma germana B2 "no name"

Postby darksunrise » Thu Oct 31, 2013 3:37 am

Suntem multi cu Approbationul luat cu diploma no name in Sachsen. Doar ca in Leipzig ne-a chemat tipa cu pricina personal sa depunem actele,
timp in care am palavragit vreo ora. Daca vedea ca te descurci cu limba nu erau probleme :)
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Diploma germana B2 "no name"

Postby Iepurita » Thu Oct 31, 2013 10:13 am

anul trecut in noiembrie mi-a trimis firma actele pt App., diploma era de la Fides si cei de acolo au spus ca vor Goethe. Dar dupa ce le-au explicat ce e cu Fidesul au acceptat.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
harciogu
senior
senior
Posts: 407
Joined: Sat Apr 12, 2008 8:40 pm
Location: La mijloc de codru des

Re: Diploma germana B2 "no name"

Postby harciogu » Wed Nov 06, 2013 12:00 am

Haha, Ioio a venit cu firma, Ioio a venit cu firma! :P

Incearca in Thüringen, estul Germaniei e un loc bun pentru a lua App. Ultima moda e sa se faca upgradeul la C1.
Ceasul meu cu cuc, patentul si-un cutit de paine.

"[...]scartzaiala aia latrata care se cheama nemtzeste." © Tasha

Renault - Créateur du malheur.

m4rius88
junior
junior
Posts: 27
Joined: Sat Nov 12, 2011 2:10 pm

Re: Diploma germana B2 "no name"

Postby m4rius88 » Thu Nov 07, 2013 9:22 pm

Multumesc tuturor pt. sugestii! Daca mai aveti,nu ezitati sa postati!

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Diploma germana B2 "no name"

Postby Iepurita » Thu Nov 07, 2013 11:12 pm

:)))) wtf, da, am venit cu firma, Multumesc,
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara


Return to “Germania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests