Intrebare

trusty
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Sep 06, 2010 10:51 am

Intrebare

Postby trusty » Sat Jul 27, 2013 1:39 am

Nu stiu pe ce sectiune sa pun intrebarea, daca n-am nimerit si nu e locul aici rog moderatorii s-o mute.
Vreau sa ma mut in alt land si mi-ar trebui o masina (obisnuita, nu transporter) cu sofer. Unde ar tebui sa caut, stiti niste adrese pe net de la asemena firme? Am gasit doar rent-a-car fara sofer sau Lkw (foarte scump). N-am mobila dar nici cu trenul n-am cum sa trimit bagajele sau sa fac pachete la posta...
Mltumesc!

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Intrebare

Postby vmc » Sat Jul 27, 2013 10:04 am

Din ce land in ce land? Te mut eu :)
nicht wahr?

User avatar
Spass
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Jul 20, 2010 8:12 pm

Re: Intrebare

Postby Spass » Sat Jul 27, 2013 11:17 am

M-am mutat de curand si am avut aceeasi problema. Postez aici cum am rezolvat eu problema, poate mai au si altii nevoie de masina.

Atunci cautasem cu disperare, intrebasem la serviciu, imi promisese cineva un transport cu masina lui si fix cu o zi inainte ma lasase cu ochii in soare, eu neavand inca masina. Deci am gasit atunci pe net site-ul: uship.com/de/
Iti faci cont, apoi iti pun intrebari, cam ce ai de transportat, ce volum aproximativ, de unde si pana unde samd. tre' sa pui si la titlu cam ce vrei sa transporti si apoi pui un pret, cam cat esti dispus sa dai, comisionul catre site il platesti tu, la 100 euro cam 10 euro. Apoi astepti, cei care au masini de toate felurile, sunt inscrisi pe site si citesc anunturile si daca ii convine cuiva pretul si distanta te contacteaza, tu primesti pe mail info. Dupa aceea vorbiti la tel si stabiliti mai departe.

Eu am platit 100 euro pt cam 45 min de mers, nu mai stiu distanta, plus 10, in total 110 euro.Am avut noroc ca am gasit repede pe cineva, a fost ff amabil, ne-a ajutat sa incarcam masina, avea o masina normala Pkw si o mica remorca atasata, in remorca nu e bine sa pui lucruri sensibile, le pui in portbagaj.

trusty
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Sep 06, 2010 10:51 am

Re: Intrebare

Postby trusty » Sat Jul 27, 2013 1:48 pm

Multumesc de sugestii! :). Esti draguta, vmc, multumesc! Vreau sugestii, nu doresc sa deranjez pe nimeni, nici macar in gluma n-as face-o. hello.gif
Plec din NRW in Baden-Württemberg, cam 600 km distanta!
Sa inteleg ca ma costa in jur de 600 E??? Am haine, carti si foi, nu altceva, dar hartia e grea iar hainele voluminoase...
Daca mai aveti sugestii, le primesc cu mare interes. Va multumesc mult pentru ajutor! Datorita si voua (ca trigger) sunt aici!

User avatar
Spass
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Jul 20, 2010 8:12 pm

Re: Intrebare

Postby Spass » Sat Jul 27, 2013 3:56 pm

Ei, eu eram disperata, imi trebuia ceva rapid. Tu esti cel care propune pretul pana la urma si cui ii convine, accepta.


Return to “Germania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests