SPAM IMED?

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

SPAM IMED?

Postby geocatalinfx » Sat Nov 10, 2012 9:40 pm

poate imi spune si mie un admin de ce a blocat postul anterior si nu mi.a dat vreun raspuns mai ales ca mesajul primit era de la admin@imed.ro si eu intrebam daca se da cineva drept admin de pe imed.

Buna seara. Primesc pe email urmatorul mesaj :

admin@imed.ro

Include this full e-mail (particularly the headers). Please note that the
reply address to this e-mail has been set to that of deaerzte.

Message sent to you follows
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

haha buna asta cu nemtii sunt nemti. o sa te convingi singur cand vei
ajunge aici. i-au spalat si pe ei multe ape, nu mai sunt nemtii aia de care
ai auzit in povesti. incearca te.com si poate mai vorbim

Trimit administratorii imed asa mesaje la membri? va multumesc pt raspuns.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: SPAM IMED?

Postby Chingachgook » Sat Nov 10, 2012 9:43 pm

bai varzo

admin @imed. ro te anunta ca ai un mesaj privat. nu e trimis de ei.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: SPAM IMED?

Postby geocatalinfx » Sat Nov 10, 2012 10:14 pm

da,multumesc pt apreciere, la sender imi apare admin@imed.ro . atata lucru stiu si eu . de asta am intrebat daca cineva se da drept admin imed
kooksee wrote:bai varzo

admin @imed. ro te anunta ca ai un mesaj privat. nu e trimis de ei.

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: SPAM IMED?

Postby geocatalinfx » Sat Nov 10, 2012 10:17 pm

si in plus in inbox aici pe imed nu imi apare niciun mesaj nou. de asta ma gandesc ca ar fi un mesaj de la admin imed? sau cineva care se da drept admin imed? dar de unde sa aiba adresa mea de email?

kooksee wrote:bai varzo

admin @imed. ro te anunta ca ai un mesaj privat. nu e trimis de ei.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: SPAM IMED?

Postby Chingachgook » Sat Nov 10, 2012 10:22 pm

daca iti mai zic inca o dat ca esti varza te superi

adminii nu au trimsi niciun email. spamerul respectiv ti-a trimis un mesaj privat. admin@imed te-a anuntat pe emaiil ca ai un mesaj. intre timp spamerul a fost banat si mesajele lui sterse. de aia nu mai gasesti nimic in inbox.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Lii
elite
elite
Posts: 13207
Joined: Tue Jun 29, 2010 2:03 pm

Re: SPAM IMED?

Postby Lii » Sat Nov 10, 2012 10:23 pm

Cum bai varzo sa nu-ti apara nimic in inboxul imed? Direct din mail nu poti citi PM-urile
Fără profesie

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: SPAM IMED?

Postby vmc » Sat Nov 10, 2012 10:32 pm

Geocatalinfx, tu ai asa un foarte mic Ahnung cum functioneaza un forum? Cam cat de bezna trebuie sa fie in jurul tau sa nu poti vedea la profilul tau ca ti-ai facut publica adresa de mail? Iar daca ai o intrebare tehnica te duci frumusel la intrebari tehnice despre forum nu spamezi un topic cu info despre emigrare, scremând cu sârg linkul firmei tale. Vrei neaparat sa vada lumea ce firma ti-ai tras si nu mai ai cum sa-ti faci public linkul? Insisti de ceva vreme! Iti propun sa-ti racolezi fraierii din alta parte, targuri de joburi, reclame platite, etc.

Eu nu m-am dat de ceasul mortii sa scriu pe forumul asta pentru aia ce nu-si pot trage nadragii pe ei si au nevoie de firma. Aia sunt invitati sa caute cu google firme. Aici e pentru oameni cu hemoglobina. Iti blochez (a cata oara?) linkurile diavolesti, la urmatoarea postare de invitatie la firma ta primesti ban si pa.
nicht wahr?

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: SPAM IMED?

Postby geocatalinfx » Sat Nov 10, 2012 10:33 pm

am inteles acum. dar totusi varza....imi aduci aminte de varza calita de la bunica.
kooksee wrote:daca iti mai zic inca o dat ca esti varza te superi

adminii nu au trimsi niciun email. spamerul respectiv ti-a trimis un mesaj privat. admin@imed te-a anuntat pe emaiil ca ai un mesaj. intre timp spamerul a fost banat si mesajele lui sterse. de aia nu mai gasesti nimic in inbox.

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: SPAM IMED?

Postby geocatalinfx » Sun Nov 11, 2012 12:03 am

despre ce firma vorbesti doamna cu hemoglobina multa? te.a cam luat valul....de hemoglobina evident. hai da.mi ban de tot . mai esti si medic care se presupune ca lucreaza cu oamenii.... Daca ai avea putina inteligentza ai verifica inainte sa scuipi ceva pe forum. Firma de care vorbesti activeaza in germania dinainte ca matale sa faci ochi la nemti. cat despre mine, eu sunt doar de un an jumate in germania..... imi scuzi ironiile dar prea iti dai in petec. hai sariti ! va astept cu drag !

vmc wrote:Geocatalinfx, tu ai asa un foarte mic Ahnung cum functioneaza un forum? Cam cat de bezna trebuie sa fie in jurul tau sa nu poti vedea la profilul tau ca ti-ai facut publica adresa de mail? Iar daca ai o intrebare tehnica te duci frumusel la intrebari tehnice despre forum nu spamezi un topic cu info despre emigrare, scremând cu sârg linkul firmei tale. Vrei neaparat sa vada lumea ce firma ti-ai tras si nu mai ai cum sa-ti faci public linkul? Insisti de ceva vreme! Iti propun sa-ti racolezi fraierii din alta parte, targuri de joburi, reclame platite, etc.

Eu nu m-am dat de ceasul mortii sa scriu pe forumul asta pentru aia ce nu-si pot trage nadragii pe ei si au nevoie de firma. Aia sunt invitati sa caute cu google firme. Aici e pentru oameni cu hemoglobina. Iti blochez (a cata oara?) linkurile diavolesti, la urmatoarea postare de invitatie la firma ta primesti ban si pa.

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: SPAM IMED?

Postby vmc » Sun Nov 11, 2012 12:27 am

N-am inteligenta ta, recunosc! Sa mint oamenii, sa-i leg de contracte, sa le ***viata. Si toate astea cu nonsalanta, apoi sa incasez comisioane uriase.

Daca tu n-ai fost in stare sa-ti gasesti de lucru singur, nu-i musai sa-i prostesti si pe altii. Oricum nu aici, m-am saturat si eu si ceilalti moderatori de fitele tale de primadona, de insistenta cu care iti faci reclama. Esti liber sa faci ce vrei in alt spatiu virtual, aici ramane curat pana eu traiesc. Promovam curajul, ambitia, determinarea, nu batistele de sters mucii neputinciosilor.
nicht wahr?

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: SPAM IMED?

Postby geocatalinfx » Sun Nov 11, 2012 2:23 pm

iar vorbesti fara sa gandesti,sau macar fara sa verifici. ai vrea si tu o colaborare in care nu semnezi niciun contract. asta se intampla la nenorocita asta de firma germana care nu cauta sa faca sclavi din voi. daca tot accepti un dialog ai macar demnitatea sa verifici? ai macar demnitatea sa intrebi colegii tai care au ales firma respectiva? sigur ca e greu acum unde si.au batut joc alte zeci, sute de firme romanesti sa vina inca una sa zica ca ofera ceva. Dar pana una alta, a oferit deja cursuri de germana pt b2 fara niciun contract, si medicii merg la interviuri tot fara sa semneze ceva de intermediere. Pe mine m-au fraierit altii,apoi mi.am gasit singur.colegii tai sinceri,nepatati si corecti , multi dintre ei daca s.ar vedea cu B2 fara sa fie legati de vreun contract ar trage imediat tzepe. asa ca nu stiu care pe care. Deocamdata faptele vorbesc.

vmc wrote:N-am inteligenta ta, recunosc! Sa mint oamenii, sa-i leg de contracte, sa le ***viata. Si toate astea cu nonsalanta, apoi sa incasez comisioane uriase.

Daca tu n-ai fost in stare sa-ti gasesti de lucru singur, nu-i musai sa-i prostesti si pe altii. Oricum nu aici, m-am saturat si eu si ceilalti moderatori de fitele tale de primadona, de insistenta cu care iti faci reclama. Esti liber sa faci ce vrei in alt spatiu virtual, aici ramane curat pana eu traiesc. Promovam curajul, ambitia, determinarea, nu batistele de sters mucii neputinciosilor.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: SPAM IMED?

Postby Chingachgook » Sun Nov 11, 2012 2:26 pm

geocatalinfx wrote:unde si.au batut joc alte zeci, sute de firme romanesti


mii de firme romanesti.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: SPAM IMED?

Postby geocatalinfx » Sun Nov 11, 2012 3:32 pm

si mai corect, mii. Nu vreau nimic de la voi. doar apar ceva in care cred. puteti sa ma scoateti de pe grup. sau mai bine spuneti.mi cum ma scot singur. nici voi nu aveti nevoie de mine si de mesajele mele puerile si nici eu de voi.
kooksee wrote:
geocatalinfx wrote:unde si.au batut joc alte zeci, sute de firme romanesti


mii de firme romanesti.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: SPAM IMED?

Postby Chingachgook » Sun Nov 11, 2012 3:41 pm

parca ai 5 ani si iesi trantind usa
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: SPAM IMED?

Postby vmc » Sun Nov 11, 2012 4:58 pm

geocatalinfx wrote:iar vorbesti fara sa gandesti,sau macar fara sa verifici. ai vrea si tu o colaborare in care nu semnezi niciun contract. asta se intampla la nenorocita asta de firma germana care nu cauta sa faca sclavi din voi. daca tot accepti un dialog ai macar demnitatea sa verifici? ai macar demnitatea sa intrebi colegii tai care au ales firma respectiva? sigur ca e greu acum unde si.au batut joc alte zeci, sute de firme romanesti sa vina inca una sa zica ca ofera ceva. Dar pana una alta, a oferit deja cursuri de germana pt b2 fara niciun contract, si medicii merg la interviuri tot fara sa semneze ceva de intermediere. Pe mine m-au fraierit altii,apoi mi.am gasit singur.colegii tai sinceri,nepatati si corecti , multi dintre ei daca s.ar vedea cu B2 fara sa fie legati de vreun contract ar trage imediat tzepe. asa ca nu stiu care pe care. Deocamdata faptele vorbesc]


'ai de capu si de zilele mele

Nu vreau nicio colaborare/contract, ma descurc singura.

Aere de superioritate: sclavi din voi. Cat faci umsatz?

Asa vorbesti de parca cineva ar face cadou bîdoi. Te anunt ca limba germana, ca si oricare alta limba straina, se stocheaza in creieras, nu ti-o face nimeni cadou, trebuie sa transpiri tu. Daca unii nu pot sa invete decat tinuti de mana e problema lor. Sigur, deocamdata faptele vorbesc:te laudai ca firma fantoma e pe piata de mai mult de 4 ani, cati am eu pe-aici. Cum se face ca e la prima generatie de bîdoi si primii angajati (oh da, foarte multumiti, dar nu este nimeni cu 6 luni vechime). Macar citeste-ti posturile anterioare cand te apuci sa te lauzi. Astept explicatii la explicatii. Demne!
nicht wahr?

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: SPAM IMED?

Postby geocatalinfx » Sun Nov 11, 2012 10:34 pm

matale le stii pe ale tale. esti ca babele alea care se inchina la tot ce e nou. firma e germana si are vechime in germania, in romania a inceput de 6 luni. dar matale interpreteaza cum doresti. tot inainte pe logica asta ! daca vrei referinte de pe piatza germana sa.mi spui. cauta chiar in centru, vezi cine e acolo si de cat timp. asta inseamna seriozitate,continuitate. hai ca n.am facut reclama !

vmc wrote:
geocatalinfx wrote:iar vorbesti fara sa gandesti,sau macar fara sa verifici. ai vrea si tu o colaborare in care nu semnezi niciun contract. asta se intampla la nenorocita asta de firma germana care nu cauta sa faca sclavi din voi. daca tot accepti un dialog ai macar demnitatea sa verifici? ai macar demnitatea sa intrebi colegii tai care au ales firma respectiva? sigur ca e greu acum unde si.au batut joc alte zeci, sute de firme romanesti sa vina inca una sa zica ca ofera ceva. Dar pana una alta, a oferit deja cursuri de germana pt b2 fara niciun contract, si medicii merg la interviuri tot fara sa semneze ceva de intermediere. Pe mine m-au fraierit altii,apoi mi.am gasit singur.colegii tai sinceri,nepatati si corecti , multi dintre ei daca s.ar vedea cu B2 fara sa fie legati de vreun contract ar trage imediat tzepe. asa ca nu stiu care pe care. Deocamdata faptele vorbesc]


'ai de capu si de zilele mele

Nu vreau nicio colaborare/contract, ma descurc singura.

Aere de superioritate: sclavi din voi. Cat faci umsatz?

Asa vorbesti de parca cineva ar face cadou bîdoi. Te anunt ca limba germana, ca si oricare alta limba straina, se stocheaza in creieras, nu ti-o face nimeni cadou, trebuie sa transpiri tu. Daca unii nu pot sa invete decat tinuti de mana e problema lor. Sigur, deocamdata faptele vorbesc:te laudai ca firma fantoma e pe piata de mai mult de 4 ani, cati am eu pe-aici. Cum se face ca e la prima generatie de bîdoi si primii angajati (oh da, foarte multumiti, dar nu este nimeni cu 6 luni vechime). Macar citeste-ti posturile anterioare cand te apuci sa te lauzi. Astept explicatii la explicatii. Demne!


Return to “Germania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests