Intrebari noi

User avatar
dremy
junior
junior
Posts: 80
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:28 pm

Re: Intrebari noi

Postby dremy » Sat Jun 18, 2011 10:25 am

asta era valabil de cand lumea si pamantul, ca diploma sa se elibereaza in termen de 12 luni. pana atunci, cei care vor sa se inscrie la rezidentiatul din noiembrie, o pot face pe baza acelei adeverinte.

ce nu inteleg eu, este cum ai tras tu concluzia, din cele scrise de tine, ca nu se mai elibereaza diploma in regim de urgenta ?

marius86
junior
junior
Posts: 74
Joined: Tue May 19, 2009 9:25 pm

Re: Intrebari noi

Postby marius86 » Sat Jun 18, 2011 11:35 am

e cineva care a obtinut de curand approbation in bayern ? ms

User avatar
drmititik
junior
junior
Posts: 62
Joined: Mon Nov 23, 2009 8:39 pm
Location: pe ici pe colo

Re: Intrebari noi

Postby drmititik » Sat Jun 18, 2011 2:27 pm

stiu ca asta este de cand lumea si pamantul dar eu zic ce am aflat de la sefa de serie si vroiam sa intreb daca stiti ceva. ea asa ne-a spus, nu am tras eu concluzii, pentru ca nici mie nu mi-ar conveni sa fie adevarat.

User avatar
dremy
junior
junior
Posts: 80
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:28 pm

Re: Intrebari noi

Postby dremy » Sat Jun 18, 2011 5:37 pm

pai nu are nici o logica ! in ceea ce ai scris tu nu apare nicaieri vreo afirmatie de genul ca nu se mai elibereaza diploma de licenta in regim de urgenta

adu un argument prin care sa-ti sustii afirmatia si eu te cred pe cuvant...daca nu ai tras tu concluzia, inseamna ca sefa ta de grupa a facut-o...si cred ca e foarte probabil

daca ai noutati, posteaza; chiar sunt curios. pana atunci, guten Erfolg !

User avatar
drmititik
junior
junior
Posts: 62
Joined: Mon Nov 23, 2009 8:39 pm
Location: pe ici pe colo

Re: Intrebari noi

Postby drmititik » Sat Jun 18, 2011 9:14 pm

sefa de serie :P argumente nu am decat discutia de dupa de pe grup cand lumea a intrebat care e treaba cu diploma de licenta, iar ea ne-a spus ca ei i s-a comunicat ca se da doar dupa un an. tocmai din cauza asta am intrebat aici, poate cineva este mai informat decat mine si ma elucideaza.

shinkeigaku
senior
senior
Posts: 109
Joined: Fri Oct 09, 2009 1:23 pm
Location: Wilhelmshaven, Niedersachsen

Re: Intrebari noi

Postby shinkeigaku » Sun Jun 19, 2011 5:19 am

Va rog frumos, nu as vrea sa se supere nimeni, dar acest topic e cu întrebări noi despre Germania, din cadrul secțiunii "Cum sa pleci din țară". Pentru probleme legate de eliberarea diplomei de licență, exista secțiunea "Facultatea", va rog sa postați acolo. Vine câte un vizitator și cauta informații despre diferite probleme privind viata ca medic în Germania și găsește altceva.

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Intrebari noi

Postby geocatalinfx » Sun Jun 19, 2011 3:15 pm

salutare! din cate am inteles rezi pe neuro consta din 3 ani neuro reha, 1 an neuro akut si 1 an psihiatrie ? multam si weekend placut !

shinkeigaku wrote:Va rog frumos, nu as vrea sa se supere nimeni, dar acest topic e cu întrebări noi despre Germania, din cadrul secțiunii "Cum sa pleci din țară". Pentru probleme legate de eliberarea diplomei de licență, exista secțiunea "Facultatea", va rog sa postați acolo. Vine câte un vizitator și cauta informații despre diferite probleme privind viata ca medic în Germania și găsește altceva.

shinkeigaku
senior
senior
Posts: 109
Joined: Fri Oct 09, 2009 1:23 pm
Location: Wilhelmshaven, Niedersachsen

Re: Intrebari noi

Postby shinkeigaku » Sun Jun 19, 2011 3:52 pm

Da. E bine sa începi cu un neuro mai uşor (gen reha), iar anul de psihiatrie ar fi bine să fie penultimul. Ce zic eu nu e o treabă bătută în cuie, dar e indicat să fie aşa (asta, din ce am vorbit cu alţi Oberärzte sau Fachärzte). Anul de neuro pe acut ar fi bine să-l bagi pe la mijloc (anul 3), pentru ca în ultimul (tot de reha) să ai timp mai mult să te pregăteşti pentru examenul de Facharzt.
Din păcate, în viaţa reală nu te întreabă nici un Chefarzt în ce ordine ţi-ar plăcea să faci anii respectivi. Eu am descris cam care ar fi varianta ideală.

marius86
junior
junior
Posts: 74
Joined: Tue May 19, 2009 9:25 pm

Re: Intrebari noi

Postby marius86 » Sun Jun 19, 2011 3:53 pm

Weiterbildungszeit Neurologie:

60 Monate bei einem Weiterbildungsbefugten an einer Weiterbildungsstätte
, davon
-12 Monate in Psychiatrie und Psychotherapie oder Kinder- und Jugendpsychiatrie und –
psychotherapie
-24 Monate in der stationären neurologischen Patientenversorgung
-6 Monate in der intensivmedizinischen Versorgung neurologischer Patienten
- können bis zu 12 Monate im Gebiet Innere Medizin oder in Allgemeinmedizin, Anatomie,
Neurochirurgie, Neuropathologie, Neuroradiologie, Physiologie oder Psychosomatische
Medizin und Psychotherapie angerechnet werden
- können bis zu 24 Monate im ambulanten Bereich abgeleistet/angerechnet werden

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Intrebari noi

Postby geocatalinfx » Sun Jun 19, 2011 7:29 pm

va multumesc ! va doresc un inceput de saptamana cat mai bun.

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: Intrebari noi

Postby lebada_calatoare » Tue Jun 21, 2011 7:18 pm

[quote="geocatalinfx"]salutare! din cate am inteles rezi pe neuro consta din 3 ani neuro reha, 1 an neuro akut si 1 an psihiatrie ? [quote]

daca ai fi citit arhiva ai fi gasit acolo brosura de Weiterbildung pt toate specialitatile (inclusiv neuro) :devil:

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: Intrebari noi

Postby darksunrise » Tue Jun 21, 2011 7:30 pm

Hello. Imi cer scuze daca e pe undeva pe forum informatia si mie mi-a scapat, chiar am rasfoit forumul si nu-s newbie :roll:

Exista specializarea medicina de laborator in Germania ? Ca eu (inca) nu m-am prins :D

Vielen Dank anticipat :allright:
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: Intrebari noi

Postby lebada_calatoare » Tue Jun 21, 2011 7:37 pm

darksunrise wrote:Hello. Imi cer scuze daca e pe undeva pe forum informatia si mie mi-a scapat, chiar am rasfoit forumul si nu-s newbie :roll:

Exista specializarea medicina de laborator in Germania ? Ca eu (inca) nu m-am prins :D

Vielen Dank anticipat :allright:

da, exista

dar sunt putine locuri

marius86
junior
junior
Posts: 74
Joined: Tue May 19, 2009 9:25 pm

Re: Intrebari noi

Postby marius86 » Tue Jun 21, 2011 8:19 pm

daca iei b2 la toate probele(sprechen, leseverstehen, schreiben) in afara de horen(b1 fides) e ok certificatu in germania ?

-mai precis, a fost cineva in situatia asta si a fost certif ok in germ?

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Intrebari noi

Postby geocatalinfx » Tue Jun 21, 2011 8:31 pm

stiu,deja mi s-a scris mai sus ce anume contine,nu am mereu timp sa caut in arhiva foarte stufoasa si plina de offtipics.
lebada_calatoare wrote:
geocatalinfx wrote:salutare! din cate am inteles rezi pe neuro consta din 3 ani neuro reha, 1 an neuro akut si 1 an psihiatrie ?

daca ai fi citit arhiva ai fi gasit acolo brosura de Weiterbildung pt toate specialitatile (inclusiv neuro) :devil:

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: Intrebari noi

Postby darksunrise » Tue Jun 21, 2011 9:29 pm

@ lebada- merci frumos, m-a intrebat cineva si eu negasind pe site-uri de joburi oferte ii zisesem ca nu-s deloc :D

@ catalin- ar trebui sa fie ok... fides are avantajul ca iti da certificatul si in situatia asta, la Goethe si altele nu-ti dau nimic daca nu atingi B2 la toate.

PS: Off topic, stiam ca la fides se mai da odata proba picata :D adica eu auzisem ca mai poti da o data, numai proba la care nu a fost ok...dar nu am informatii sigure despre asta, am auzit de la cineva, atat.. insa merita sa te interesezi, daca e asa, te pui o luna pe horen si aia e
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

User avatar
dremy
junior
junior
Posts: 80
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:28 pm

Re: Intrebari noi

Postby dremy » Wed Jun 22, 2011 8:15 am

asa este. se poate repeta la 1 saptamana, doar proba care nu a fost promovata

marius86
junior
junior
Posts: 74
Joined: Tue May 19, 2009 9:25 pm

Re: Intrebari noi

Postby marius86 » Wed Jun 22, 2011 12:12 pm

am sunat si eu si au zis ca nu se poate repeta..doar de la inceput ... ceea ce stiti voi se numeste ECL care se da la ~3 luni si costa 106euro(de ex acum se da in oct)..acolo se poate repeta 1 proba...(contra cost bineinteles:D)

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: Intrebari noi

Postby darksunrise » Thu Jun 23, 2011 6:36 am

Nu suna rau ECL-ul asta... o fi plecat cineva cu certificat de la ei ?
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

User avatar
drmititik
junior
junior
Posts: 62
Joined: Mon Nov 23, 2009 8:39 pm
Location: pe ici pe colo

Re: Intrebari noi

Postby drmititik » Sat Jul 02, 2011 9:42 pm

Am si eu o intrebare( sper sa nu sara nimeni la gatul meu in caz ca s-a mai vorbit, dar nu gasesc): in anuntul de job am gasit asa- Anerkennung für 3 Jahre psychotherapeutische Medizin; Zusatzbezeichnung Psychotherapie; Sozialmedizin; 6 Mon. Psychiatrie. Chestia asta vrea sa insemne ca eu practic la ei pot face numai 3 ani ca si rezident? Si apoi? M-a cam bagat in ceata :oops:

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: Intrebari noi

Postby mica23 » Sat Jul 02, 2011 9:52 pm

si apoi...iti cauti alt job? ..in alta clinica...pana se fac anii de rezi. si gata.

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: Intrebari noi

Postby darksunrise » Sat Jul 02, 2011 10:25 pm

Am cautat si eu joburi pe diverse site-uri si am remarcat ca in putine spitale poti sa faci toti anii de rezi, depinde de durata pe care au ei drept de formare pt rezidenti (am uitat cum ii zice, weiterbildungs... ceva), la majoritatea, 2-3 ani, ba la unii am gasit si pe 1,5 ani sau un an, la un spital chiar ziceau exact ce si cum (ca ofera posibilitatea efectuarii a 1,5 ani pe pneumo, 1 an pe chirurgie nush de care, etc).
Dar din ce-am inteles, si sper sa nu ma insel, dupa ce stai vreo 1-2 ani la un spital, continuarea rezidentiatului la altele nu mai e o problema, adica gasesti locsor pe undeva :mrgreen:
Iar unele spitale au, cel putin pe Innere, diverse parteneriate cu alte spitale, stai 2/3 ani la ei apoi continui la un spital din acelasi oras/ din apropiere.

Daca insa vrei neaparat sa stai la un spital, am gasit cateva care ofereau posibilitatea de a efectua tot rezidentiatul la ei. Din ce-mi amintesc, erau posturi de genul asta pe Innere, Neuro si Psihiatrie.
Daca scotocesti prin ofertele de pe diverse site-uri gasesti pana la urma ceva care sa fie sau macar sa para ok :D
Oricum, gandeste-te ca in Elvetia si alte tari e ceva uzual ca rezidentii sa lucreze in 2-3-n orase/spitale pana termina, deci mutatul pe la 2-3 n-o fi bai :mrgreen:
Multa bafta si spor & nervi de otel la cautat :D
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: Intrebari noi

Postby mica23 » Sun Jul 03, 2011 7:18 am

darksunrise wrote:Am cautat si eu joburi pe diverse site-uri si am remarcat ca in putine spitale poti sa faci toti anii de rezi, depinde de durata pe care au ei drept de formare pt rezidenti (am uitat cum ii zice, weiterbildungs... ceva), la majoritatea, 2-3 ani, ba la unii am gasit si pe 1,5 ani sau un an, la un spital chiar ziceau exact ce si cum (ca ofera posibilitatea efectuarii a 1,5 ani pe pneumo, 1 an pe chirurgie nush de care, etc).
Dar din ce-am inteles, si sper sa nu ma insel, dupa ce stai vreo 1-2 ani la un spital, continuarea rezidentiatului la altele nu mai e o problema, adica gasesti locsor pe undeva :mrgreen:
Iar unele spitale au, cel putin pe Innere, diverse parteneriate cu alte spitale, stai 2/3 ani la ei apoi continui la un spital din acelasi oras/ din apropiere.

Daca insa vrei neaparat sa stai la un spital, am gasit cateva care ofereau posibilitatea de a efectua tot rezidentiatul la ei. Din ce-mi amintesc, erau posturi de genul asta pe Innere, Neuro si Psihiatrie.
Daca scotocesti prin ofertele de pe diverse site-uri gasesti pana la urma ceva care sa fie sau macar sa para ok :D
Oricum, gandeste-te ca in Elvetia si alte tari e ceva uzual ca rezidentii sa lucreze in 2-3-n orase/spitale pana termina, deci mutatul pe la 2-3 n-o fi bai :mrgreen:
Multa bafta si spor & nervi de otel la cautat :D

Eu sunt e radiologie si n-am vazut decat foarte putin spitale care ofereau Weiterbildung limitat. Cred totusi ca spitalele mici sunt cele care nu au acreditare pt toata perioada ( cazuri mai putine, patologie mai limitata). Eu personal cred ca e ok sa schimbi 2-3 spitale in aceasta perioada pentru ca, cel putin pe radiologie,diverse clinici au diverse Schwerpunkte si numai schimband poti invata mai multe. Acum totul depinde si de preferintele personale.

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: Intrebari noi

Postby lebada_calatoare » Sun Jul 03, 2011 8:35 am

stiu, off: pe pisica mea o cheama MICA! si stapana ei e pe radiologie :D

User avatar
drmititik
junior
junior
Posts: 62
Joined: Mon Nov 23, 2009 8:39 pm
Location: pe ici pe colo

Re: Intrebari noi

Postby drmititik » Sun Jul 03, 2011 9:53 am

Da nu cred ca e bai. Oricum si la noi daca o luam asa ma plimb dintr-un spital in altul la greu ca si rezident. Eu caut in continuare. Buba este ca nu stiu daca sa aplic acum ori ba pentru ca pana dupa licenta nu am cum sa merg la interviu...Uof.
P.S Daca ma suna ma inteleg cu ei la telefon? :peace: Ca de multe ori si cu persoane din Romania se intampla sa am probleme de intelegere, de multe ori de la retea :(

sunny2012
senior
senior
Posts: 129
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:07 pm

Re: Intrebari noi

Postby sunny2012 » Sun Jul 03, 2011 2:34 pm

Este cineva pe "Ortopedie Reha"?
Merci.

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: Intrebari noi

Postby lebada_calatoare » Sun Jul 03, 2011 8:13 pm

sunny2012 wrote:Este cineva pe "Ortopedie Reha"?
Merci.

acum cateva zile/sapt intrebai de NEURO; sau ma lasa pe mine memoria? te-ai razgandit?

OT: am incercat sa-ti trimit, dar nu mere; mai umbla pe la setarile alea!

yookah
junior
junior
Posts: 67
Joined: Mon May 26, 2008 12:35 pm

Re: Intrebari noi

Postby yookah » Mon Jul 04, 2011 3:46 pm

Hey!
Aveti idee, cam in ce masura conteaza, in general, media cu care termini facultatea/ nota de la licenta pt nemti in luarea deciziei de a te angaja? Se uita le ele sau conteaza mult mai mult impresia pe care o lasi la interviu si ce mai ai prin CV? Ati fost vreodata intrebat ceva de medii la interviu?
Multumesc!

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: Intrebari noi

Postby mica23 » Mon Jul 04, 2011 4:44 pm

yookah wrote:Hey!
Aveti idee, cam in ce masura conteaza, in general, media cu care termini facultatea/ nota de la licenta pt nemti in luarea deciziei de a te angaja? Se uita le ele sau conteaza mult mai mult impresia pe care o lasi la interviu si ce mai ai prin CV? Ati fost vreodata intrebat ceva de medii la interviu?
Multumesc!

Pe mine nu m-a intrebat nimeni de nicio nota. Si crede-ma ca am fost la destul de multe interviuri. Unii habar nu aveau ce acte am trimis. Unii nu stiau ce scrie in CV-ul meu. Mie mi s-a parut ca e imp sa arati ca stii ce vrei, sa nu bajbai la intrebari de bun simt si...sa mergi tot timpul bine imbracat. Nu de alta da am vazut tipe venite in balerini si fustita scurta si barbati in blugi, de care ulterior s-a comentat. Si cred ca e totusi imp sa ii compatibil cu intervievatorul ( daca asa s-o mai scrie cuv asta). bafta

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Intrebari noi

Postby Chingachgook » Mon Jul 04, 2011 5:48 pm

yookah wrote:Hey!
Aveti idee, cam in ce masura conteaza, in general, media cu care termini facultatea/ nota de la licenta pt nemti in luarea deciziei de a te angaja? Se uita le ele sau conteaza mult mai mult impresia pe care o lasi la interviu si ce mai ai prin CV? Ati fost vreodata intrebat ceva de medii la interviu?
Multumesc!




la absolut nimic, niciodata toata viata ta, nicaieri nu conteaza vreo nota din facultate.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

maria_m
senior
senior
Posts: 449
Joined: Fri Dec 01, 2006 4:26 pm

Re: Intrebari noi

Postby maria_m » Mon Jul 04, 2011 6:29 pm

[quote="drmititik"]Am si eu o intrebare( sper sa nu sara nimeni la gatul meu in caz ca s-a mai vorbit, dar nu gasesc): in anuntul de job am gasit asa- Anerkennung für 3 Jahre psychotherapeutische Medizin; Zusatzbezeichnung Psychotherapie; Sozialmedizin; 6 Mon. Psychiatrie. Chestia asta vrea sa insemne ca eu practic la ei pot face numai 3 ani ca si rezident? Si apoi? M-a cam bagat in ceata :oops:[/quote]


nu stiu in ce context ai gasit asta, deci s-ar putea acum sa fac o gafa. la ei daca esti hausarzt poti sa iti iei titlu suplimentar de "psihoterapie". pt asta trebuie sa faci formare in psihoterapia care te intereseaza 6 luni pana la un an de psihiatrie (cel putin in bayern) si la sfarsit dai un examen. si ai titlul de hausarzt mit zusatzbezeichnung psychotherapie. e foarte la moda acum. am multi colegi la psihoterapie care sunt de fapt medici de familie

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: Intrebari noi

Postby lebada_calatoare » Mon Jul 04, 2011 6:34 pm

mariaaaaaa, esti de coma cu Quote!! :lol: :lol: :lol:

cum reusesti :?: :!:

maria_m
senior
senior
Posts: 449
Joined: Fri Dec 01, 2006 4:26 pm

Re: Intrebari noi

Postby maria_m » Mon Jul 04, 2011 6:37 pm

:(((((
nu stiu ce nu fac bine. ceva nu merge:( probabil capul meu nu mai functioneaza deloc. vin la tine sa fac o radiografie :D

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: Intrebari noi

Postby lebada_calatoare » Mon Jul 04, 2011 6:42 pm

maria_m wrote::(((((
nu stiu ce nu fac bine. ceva nu merge:( probabil capul meu nu mai functioneaza deloc. vin la tine sa fac o radiografie :D

vinoooooo! iti fac un RMN mai bine! :D

maria_m
senior
senior
Posts: 449
Joined: Fri Dec 01, 2006 4:26 pm

Re: Intrebari noi

Postby maria_m » Mon Jul 04, 2011 6:43 pm

nu ar fi rau...
de 10 minute caut postul in care trident imi explica cum dau quote si bineinteles ca nu il gasesc :oops: :help:

User avatar
drmititik
junior
junior
Posts: 62
Joined: Mon Nov 23, 2009 8:39 pm
Location: pe ici pe colo

Re: Intrebari noi

Postby drmititik » Mon Jul 04, 2011 6:46 pm

Era intr-un anunt de job, pe siteul spitalului respectiv, in Baden Wurttemberg :)




maria_m wrote:
drmititik wrote:Am si eu o intrebare( sper sa nu sara nimeni la gatul meu in caz ca s-a mai vorbit, dar nu gasesc): in anuntul de job am gasit asa- Anerkennung für 3 Jahre psychotherapeutische Medizin; Zusatzbezeichnung Psychotherapie; Sozialmedizin; 6 Mon. Psychiatrie. Chestia asta vrea sa insemne ca eu practic la ei pot face numai 3 ani ca si rezident? Si apoi? M-a cam bagat in ceata :oops:



nu stiu in ce context ai gasit asta, deci s-ar putea acum sa fac o gafa. la ei daca esti hausarzt poti sa iti iei titlu suplimentar de "psihoterapie". pt asta trebuie sa faci formare in psihoterapia care te intereseaza 6 luni pana la un an de psihiatrie (cel putin in bayern) si la sfarsit dai un examen. si ai titlul de hausarzt mit zusatzbezeichnung psychotherapie. e foarte la moda acum. am multi colegi la psihoterapie care sunt de fapt medici de familie

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Intrebari noi

Postby ciresar1988 » Mon Jul 04, 2011 6:51 pm

Quote-ul e corect, dar ai bifat Disable BBCode (e o casuta acolo sub aia in care ai scris replica). Debifeaza aia inainte sa dai Submit.
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

maria_m
senior
senior
Posts: 449
Joined: Fri Dec 01, 2006 4:26 pm

Re: Intrebari noi

Postby maria_m » Mon Jul 04, 2011 6:57 pm

ciresar1988 wrote:Quote-ul e corect, dar ai bifat Disable BBCode (e o casuta acolo sub aia in care ai scris replica). Debifeaza aia inainte sa dai Submit.

sa vedem daca functioneaza...

maria_m
senior
senior
Posts: 449
Joined: Fri Dec 01, 2006 4:26 pm

Re: Intrebari noi

Postby maria_m » Mon Jul 04, 2011 6:58 pm

yupiiii!!!!!am reusit :))))
moderatori va cer iertare ca-s constant off topic :))

User avatar
drmititik
junior
junior
Posts: 62
Joined: Mon Nov 23, 2009 8:39 pm
Location: pe ici pe colo

Re: Intrebari noi

Postby drmititik » Tue Jul 05, 2011 4:45 pm

Cred ca imi iau inima in dinti si ma apuc si eu sa aplic. Trimit doar cv si scrisoare de intentie nu? Examenul de limba nu l-am dat inca, dupa licenta as vrea :) Sper sa fie cu noroc :peace:


Return to “Germania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests