Oferte locuri de munca

Liliana
junior
junior
Posts: 81
Joined: Tue Nov 21, 2006 10:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby Liliana » Sun Oct 03, 2010 2:49 pm

:D :D :D :lol: :lol: :lol: :devil:

do1da2b
junior
junior
Posts: 32
Joined: Sat Nov 22, 2008 10:39 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby do1da2b » Thu Nov 04, 2010 10:42 pm

salutare tuturor!

in parte oferta mai e valabila.

mai sunt locuri pe neurologie, anestezie si chirurgie vasculara.

se pare ca totusi oamenii sunt interesati mai mult de chirurgie, sau mai degraba chirurgii sunt mai intreprinzatori...

curaj tuturor celor de acasa care vor sa plece! piedicile nu sunt atat de greu de trecut pe cat pare, sau pe cat au lasat unii sa se inteleaga in acest forum.

numai bine!

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Oferte locuri de munca

Postby Melania » Thu Nov 04, 2010 11:24 pm

Foarte frumos oraselul lui Manolo, e cam cat Zarnestiul nostru. Avantaj ca poti pleca pe valea Rinului in weekend daca vrei. Imi plac catunele alea medievale cu castel, mi-am propus sa fac un traseu si sa stau cate o noapte la cate un han de pe drum. Te simti in alt timp acolo, poate e si din cauza cantecului sirenei.
Si eu stau intr-un sat de vreo 30 000 de inhabitanti, cam cat Caracalul. Am chiar o herghelie in fatza casei; in weekend ma duc sa calaresc gratism, poate ma lasa cu el in afara parcarii sau macar in codrul de langa. De fapt mai toti vecinii mei au animale pe langa casa si ii vezi duminica calare pe ulitza, tropa-tropa.
Ne intoarcem la natura: ma gandesc sa imi cumpar gaini, sa fac troc cu vecinii ceilalti care au oi si vaci. Porci n-am vazut inca. :P

ProfDrMedGigiBecali
senior
senior
Posts: 208
Joined: Sun Jun 20, 2010 3:09 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby ProfDrMedGigiBecali » Fri Nov 05, 2010 12:10 am

melania :D a pig is a filthy animal, daca nu stii ce e cauta pulp fiction. :D

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Oferte locuri de munca

Postby Melania » Fri Nov 05, 2010 12:54 pm

Nu stiu care e faza cu pulp fiction, am incercat sa il vad de vreo trei ori si am adormit de fiecare data dupa nici 20 de minute.

sunny2012
senior
senior
Posts: 129
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:07 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby sunny2012 » Tue Nov 09, 2010 4:29 pm

Apropo de ofertele de munca....
Lucreaza cineva in Hessen? Daca da,rog sa dea un semn ,as avea cateva intrebari.Merci.

B.B
Posts: 3
Joined: Thu Nov 11, 2010 8:33 pm
Location: Nordhausen

Re: Oferte locuri de munca

Postby B.B » Fri Nov 12, 2010 12:43 pm

do1da2b wrote:salutare tuturor!

in parte oferta mai e valabila.

mai sunt locuri pe neurologie, anestezie si chirurgie vasculara.

se pare ca totusi oamenii sunt interesati mai mult de chirurgie, sau mai degraba chirurgii sunt mai intreprinzatori...

curaj tuturor celor de acasa care vor sa plece! piedicile nu sunt atat de greu de trecut pe cat pare, sau pe cat au lasat unii sa se inteleaga in acest forum.

numai bine!


salutare si tie do1da2b!!

eu zic ca sunt ceva mai multe posturi vacante.... sa vedem ce se intampla la noua bursa de locuri de munca de la Cluj....

B.B
Posts: 3
Joined: Thu Nov 11, 2010 8:33 pm
Location: Nordhausen

Re: Oferte locuri de munca

Postby B.B » Fri Nov 12, 2010 12:50 pm

salutare tuturor....
vad lume cunoscuta pe aici....maria m si dan b...
cred ca la SHK NDH sunt cei mai multi romani adunati....
si inca mai sunt locuri...

oricum se vorbeste romaneste in spital....

B.B
Posts: 3
Joined: Thu Nov 11, 2010 8:33 pm
Location: Nordhausen

Re: Oferte locuri de munca

Postby B.B » Fri Nov 12, 2010 12:56 pm

salutare tuturor....
vad lume cunoscuta pe aici....
maria m si dan b
eiiii dragilor....
cred ca in SHK NDH sunt cei mai multi romani adunati.....
se cere o crashma romaneasca.... mare dreptate... mici si bere...eventual manele..in surdina... :lol:
do1da2b wrote:salutare tuturor!
oferta e inca valabila
deocamdata s-au interesat cativa colegi, dar inca nici o finalizare...
multi se tem de interviu! nu aveti de ce! e cea mai simpla chestie pe care v-o puteti imagina! nu se compara cu atmosfera din spitalele romanesti, unde in fata sefului de sectie (indif de grd univ) de regula esti ca in fata plutonului de executie. Aici atmosfera e destinsa; nu va intreaba nimeni chestii de medicina; vor sa va cunoasca personal, ca oameni, va pun sa povestiti despre voi, apoi va arata sectia si va prezinta spitalul; la sfarsit va spun: va multumim ca ati venit la interviu in spit nostru si speram ca ne veti alege pe noi! oamenii astia sunt chiar cumsecade!
sigur, daca rezidentul nu se tine de treaba si nu are o curba de invatare ascendenta sau nu da dovada de progrese la limba germana, il dau afara cu zambetul pe buze; recent au "zburat" 2 pe aceste considerente.
deci...
doritorii sunt asteptati cu bratele deschise; tre doar sa ingrosam randurile comunitatii romanesti din Südharzkrankenhaus Nordhausen! :rightblinky:
vmc wrote:daca va prind ca mai vorbiti de lucruri sfinte in timp ce eu starving la locul de munca va raportez XXcomputer.gif . m-ati facut sa gatesc azi...
do1da2b wrote:
maria_m wrote:Salutare Südharz-Krankenhaus! Cum mai merge treaba pe acolo? In Landshut e super ok, dar mi-e dor de romanii din Nordhausen.
Pt cine vrea in Nordhausen...atmosfera e faina, e mult de munca (dar unde nu e..) si toti sunt foarte ingaduitori (nu numai cu limba).
Acolo se cere un restaurant romanesc. Ma introduc si eu daca vreti sa punem de o afacere :D :D
Va pup si spor la treaba,
Maria M.


salut maria!
asa e! se cere un restaurant romanesc; poate soacra-mea o sa deschida unul, daca se muta aici...! (ca tot e de o luna la noi :lol: )
sper sa iti fie bine acolo!

maria_m
senior
senior
Posts: 449
Joined: Fri Dec 01, 2006 4:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby maria_m » Tue Nov 16, 2010 12:57 pm

pai faceti bine si organizati o petrecere de 1. dec ca am liber cateva zile. :D
B.B ? id-ul nu-mi spune nimic. da si tu un indiciu ceva.

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Oferte locuri de munca

Postby ciresar1988 » Mon Nov 29, 2010 5:10 pm

Post de rezident (Assistenzarzt) pe Innere in Kreisklinikum Siegen. Amanunte pe PM celor interesati.
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby vmc » Wed Dec 01, 2010 7:24 pm

Assistenzarzt/Facharzt-anestezie, Wiesbaden. Maine primesc detaliile despre job, stiu doar ca nu sunt probleme cu obtinerea Approbation-ului si ca trebuie cunostinte de germana la un nivel A2 (sa se inteleaga putin cu pacientul :lol: )
nicht wahr?

ProfDrMedGigiBecali
senior
senior
Posts: 208
Joined: Sun Jun 20, 2010 3:09 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby ProfDrMedGigiBecali » Thu Dec 02, 2010 11:51 pm

maria sunt beat da din ciclu vin mancatias :D daca imi garantezi ca nu am mult de munca, ca plec acasa la ora 4 si ca primes salariu minim in mana 4000 de ueroi ssunt omu tau VIN SI MAINE :D si io si sticla mea de 20 an ide whisiki pe care nu o las noapte asta pana nu o termina ca miaine iincep de la 8 dimineatzta . intelelelegi?

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby vmc » Fri Dec 03, 2010 7:29 pm

nu
nicht wahr?

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Re: Oferte locuri de munca

Postby Doftoroiu` » Fri Dec 03, 2010 7:46 pm

Nici eu. Brea nea Jiji, nu-i bine sa te sui la tastatura dupa ce ai servit caconsumator...parerea mea! Hac!!!!

ProfDrMedGigiBecali
senior
senior
Posts: 208
Joined: Sun Jun 20, 2010 3:09 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby ProfDrMedGigiBecali » Fri Dec 03, 2010 9:04 pm

cer scucuze audientei nu se va mai intampla pana data viitoare cand ma imbat niciodata :D va pup

User avatar
cris3
senior
senior
Posts: 256
Joined: Sun Oct 04, 2009 12:39 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby cris3 » Fri Dec 03, 2010 9:25 pm

da de ce sa nu te sui la tastatura dupa ce ai baut un pic? ca uite, am beut si io cu vecinii vin rosu fiert si acush nu mai gasesc topicu ala cu ce ´mai facem noi in timpul liber, intreba cineva daca facem doar garzi, spital...hic, hic...woops... si topicu asta nu e cu vin rosu, e cu oferte, scuze, acu nu ma trageti pe dreapta ca sunt offtopic :oops:

ce vroiam io sa zic e ca e bun vinul roshu, si nu afecteaza coherentza :D am bine-nteles ca am inteles, bre nea jiji :wink:

DURACELL
Posts: 1
Joined: Fri Dec 03, 2010 10:48 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby DURACELL » Fri Dec 03, 2010 11:10 pm

Ce stiti despre Permedex?Cum sunt cursurile organizate in Germania la Gera?Este cineva care a facut un astfel de curs si ar putea sa-mi dea detalii ?Poate sa-mi dea cineva detalii despre angajare cu firma Permedex?
Multumesc

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Re: Oferte locuri de munca

Postby Doftoroiu` » Fri Dec 03, 2010 11:42 pm

DURACELL wrote:Ce stiti despre Permedex?Cum sunt cursurile organizate in Germania la Gera?Este cineva care a facut un astfel de curs si ar putea sa-mi dea detalii ?Poate sa-mi dea cineva detalii despre angajare cu firma Permedex?
Multumesc


E o firma perfecta.... grabeste-te sa semnezi contractul pana nu e prea tarziu...dai si tu ceva de pilit? ca am liber si tre`sa ma fac pulbere... :drinking:

ProfDrMedGigiBecali
senior
senior
Posts: 208
Joined: Sun Jun 20, 2010 3:09 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby ProfDrMedGigiBecali » Sun Dec 05, 2010 9:42 am

ba duracell deci cu permedex e bine bine. te tin astia pe linia de plutire mai bine ca 2 baterii duracell alkaline in ursuletzu ala de plus roz cu privire de killer. vezi ca nu mai au multe locuri, da-o draq de treaba tocmai tu sa ramai pe afara? semneaza repede , zice bine domn doctor. in alta ordine de idei cris3 noi ne intelegem bine din privire daca suntem piliti vad, io am inteles tot ce ai scris tu si tu ai inteles tot ce am scris eu. VMC si Dofotoroiu sa puna mana pe sticla si sa faca bine sa bea, nu noi sa ii dam drumu la sticla din mana , e mai okei propunerea ta decat a mea :D si ofer job dar caut pe cineva care nu bea. imi cumpar o sticla mica de inox si o unplu cu beutura da cine o care ca nu am voie in spital. tre sa fie cineva care joaca pe pacientu, intra in cabinet , da sticla , io o golesc, ii zic pacientului nu ai domne nimic da te mai controlez in 3-4 ore sa fiu sigur, si din nou la fel :D e buna tactica cris3 ce zici se prinde cineva?

User avatar
cris3
senior
senior
Posts: 256
Joined: Sun Oct 04, 2009 12:39 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby cris3 » Sun Dec 05, 2010 4:09 pm

O, s..., my glass is empty, deci nu am inteles nimic :wink:
dar ai dreptate cu oferta :devil:

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Oferte locuri de munca

Postby ciresar1988 » Sun Dec 05, 2010 4:18 pm

Aloooo, moderarea !! Intreaga sectiune DE e o mare varza ! Apoi ne enervam ca mai apare cate un habauc si arunca o intrebare ca nuca in perete. Asta era un topic de oferte locuri de munca. Credeti ca ar muri cineva daca AR RAMANE un topic de oferte locuri de munca?
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
cris3
senior
senior
Posts: 256
Joined: Sun Oct 04, 2009 12:39 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby cris3 » Sun Dec 05, 2010 7:53 pm

Ei, chiar asa, ce e cu dezmatu asta? mai lasati bericile si carnatii si treceti la postat oferte.
Io am unu de chirurgie. Care te inghesui? :devil: alte posturi cand oi ajunge in clinica cu pricina, in ianuarie; nordu germaniei, intre bremen si hamburg.

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Re: Oferte locuri de munca

Postby Doftoroiu` » Sun Dec 05, 2010 8:19 pm

Clorect! :mrgreen: Ca sa ma revanshesc, ia de la tata un post pe interne, altu`pa ATI si doua pa medicina jenerala, care te bagi? :rightblinky:

ProfDrMedGigiBecali
senior
senior
Posts: 208
Joined: Sun Jun 20, 2010 3:09 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby ProfDrMedGigiBecali » Sun Dec 05, 2010 8:24 pm

caut un f f bun vb de limba germana pt un post pe oftalmo. da problema e ca tre sa fie sau f bun vb de germana , asa ca mine cume este eu adica :D, sau neamt :D in rest posturi este, ca sa multumim ciresica care se transforma incet incet intr-o ciresica amara, pe siteul spitalului in care este eu este si posturi. krankenhaus sulzbach knappschaft cautati :D

User avatar
cris3
senior
senior
Posts: 256
Joined: Sun Oct 04, 2009 12:39 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby cris3 » Sun Dec 05, 2010 8:27 pm

Doftoroiu` wrote:Clorect! :mrgreen: Ca sa ma revanshesc, ia de la tata un post pe interne, altu`pa ATI si doua pa medicina jenerala, care te bagi? :rightblinky:


deci care va sa zica, iti facu cinste duracell :mrgreen:
mai am unu de orl, da vorba ceea, "da baietii ce bea?" :lol: :lol:

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby vmc » Sun Dec 05, 2010 11:46 pm

ProfDrMedGigiBecali wrote:caut un f f bun vb de limba germana pt un post pe oftalmo. da problema e ca tre sa fie sau f bun vb de germana , asa ca mine cume este eu adica :D, sau neamt :D in rest posturi este, ca sa multumim ciresica care se transforma incet incet intr-o ciresica amara, pe siteul spitalului in care este eu este si posturi. krankenhaus sulzbach knappschaft cautati :D


imi dai postu' meu????? deja?????
gata, m-am suparat, raman io pe inima mea. si ca sa fiu on-topic: la mine nu sunt posturi pe sectie, s-ar putea sa apara cand sunt eu chefarzt, pana atunci...echipa tanara si promitatoate. astept pt postu de ati din wiesbaden doritorii. cum spuneam de la a2 se poate deja discuta.
nicht wahr?

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Oferte locuri de munca

Postby Melania » Mon Dec 06, 2010 10:19 am

vmc wrote:krankenhaus sulzbach knappschaft chefarzt

lolwut?

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby marmotul » Mon Dec 06, 2010 9:31 pm

cris3 wrote:
Doftoroiu` wrote:
mai am unu de orl, da vorba ceea, "da baietii ce bea?" :lol: :lol:

cu cit il dai? :drinking:
qpepsi.gif

do1da2b
junior
junior
Posts: 32
Joined: Sat Nov 22, 2008 10:39 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby do1da2b » Wed Dec 08, 2010 7:35 pm

ca sa fiu eu eu putzin off-topic, cei care aveti inclinatii betzivanoase, ati nimerit bine in germania; beau nemtii de rup, chiar si pe strada, in metrou, tre, autobuz, tramvai, überall cu sticla in mana si "merg pe gard de drum ma tziu...mein Herr!" :D
chiar si babele... am avut pe sectie baba de peste 80 ani care a facut sevraj si striga sa ii aduca cineva lichior

do1da2b
junior
junior
Posts: 32
Joined: Sat Nov 22, 2008 10:39 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby do1da2b » Wed Dec 08, 2010 11:19 pm

iar ca sa revin la subiect, ieri mi-a spus chefarzt-ul de pe neuro ca mai accepta oameni, s-ar bucura bineintzeles de cunoscatori de germana, ca sa poata sa ii bage imediat in geschäft(are deocamdata un hospitant roman, mai trebuie sa vina o colega tot romanca)
iar o veste imbucuratoare e ca de la anul cica ne cresc salariile (zvon de la betriebsrat)
va asteptam!

CBX
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Oct 31, 2010 1:05 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby CBX » Thu Dec 09, 2010 1:31 am

Salut!
pentru cine doreste Weiterbildung pe Innere Medizin in clinica de diabet...mai sunt locuri libere la Diabetes Zentrum Bad Lauterberg im Harz.
Va asteptam!

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Oferte locuri de munca

Postby Melania » Thu Dec 09, 2010 10:22 pm

CBX wrote:Salut!
pentru cine doreste Weiterbildung pe Innere Medizin in clinica de diabet...mai sunt locuri libere la Diabetes Zentrum Bad Lauterberg im Harz.
Va asteptam!

do1da2b wrote:iar ca sa revin la subiect, ieri mi-a spus chefarzt-ul de pe neuro ca mai accepta oameni, s-ar bucura bineintzeles de cunoscatori de germana, ca sa poata sa ii bage imediat in geschäft(are deocamdata un hospitant roman, mai trebuie sa vina o colega tot romanca)
iar o veste imbucuratoare e ca de la anul cica ne cresc salariile (zvon de la betriebsrat)
va asteptam!

Deci como se dice la voi la romania? Mamalika?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Oferte locuri de munca

Postby Chingachgook » Fri Dec 10, 2010 1:39 am

schnitzel
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Oferte locuri de munca

Postby ciresar1988 » Fri Dec 10, 2010 3:45 am

Melania wrote:Deci como se dice la voi la romania? Mamalika?


Ai remarcat totusi ca topicul se afla in sectiunea "Germania" ?
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Oferte locuri de munca

Postby Melania » Fri Dec 10, 2010 10:46 am

pai nu stiu germana ca sa-l simulez pe raducioiu

do1da2b
junior
junior
Posts: 32
Joined: Sat Nov 22, 2008 10:39 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby do1da2b » Wed Dec 29, 2010 10:05 pm

noua situatie in südharzkrankenhaus nordhausen:
-traumatologie-ortopedie 1 loc URGENT
-neurologie -1-2 locuri
doritorii pot sa imi trimita pm

Egv
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Wed Mar 05, 2008 1:21 am

Re: Oferte locuri de munca

Postby Egv » Thu Jan 20, 2011 11:41 am

DURACELL wrote:Ce stiti despre Permedex?Cum sunt cursurile organizate in Germania la Gera?Este cineva care a facut un astfel de curs si ar putea sa-mi dea detalii ?Poate sa-mi dea cineva detalii despre angajare cu firma Permedex?
Multumesc


Inainte de a apela la Permedex m-as bucura daca ati consulta si oferta noastra de cursuri care se tin in Berlin!

Cursuri intensive sustinute de profesori experimentati care va vor permite sa ajungeti de la B1 la B2.

O experienta educationala si culturala unica!

Mai multe detalii www.Mejobs.ro sau info@mejobs.ro

do1da2b
junior
junior
Posts: 32
Joined: Sat Nov 22, 2008 10:39 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby do1da2b » Mon Jan 24, 2011 11:27 pm

se pare ca locurile vacante s-au ocupat.
daca mai apare ceva va anunt
sa aveti o zi buna!

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Oferte locuri de munca

Postby ciresar1988 » Tue Jan 25, 2011 12:45 am

Un post liber pe Innere si doua pe psihiatrie in Kreisklinikum Siegen. Doritorilor, detalii pe PM.
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)


Return to “Germania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 68 guests