Oferte locuri de munca

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby vmc » Wed Feb 02, 2011 10:48 am

Locuri de munca in NWF pe interne, cardiologie, neurologie, eventual si reha, chirurgie (allgemein&viszeral), ati - sper ca n-am uitat nimic (se deschide un spital nou). detalii pe pm, sa aveti pregatit un CV in germana, testul de limba se rezolva, dar trebuie sa stiti macar A2 (nivel conversational mi s-a spus).
nicht wahr?

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby vmc » Mon Feb 07, 2011 9:45 pm

oferta nu mai este valabila, am trimis mai mult de 30 de CV-uri :D . cei selectati vor fi contactati pentru interviu. care nu primiti feedback trimiteti-mi un mesaj sa trimit cv-urile la alte oferte (numai in vest). bafta!
nicht wahr?

sunny2012
senior
senior
Posts: 129
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:07 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby sunny2012 » Tue Feb 15, 2011 5:37 pm

Lucreaza cineva in regiunea Hessen,mai exact in apropiere de Frankfurt,sa zic cam in raza a 100KM de Frankfurt?
As dori cateva informatii.
Multumesc.
:?:

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby geocatalinfx » Fri Feb 18, 2011 2:06 am

BUNA ZIUA. si eu as fi interesat de regiunea FRANKFURT. sau in west . ar fi super daca mi-ati recomanda un spital unde mai sunt romani. sunt rezi pe med de familie an 2 si vreau sa plec de aici din romania. sunt aproape de b1 cu germana.la cine as putea trimite un c.v. ?as lua orice rezi de med interna(cardio,gastro,etc.) multumesc anticipat pentru detalii.

maria_m
senior
senior
Posts: 449
Joined: Fri Dec 01, 2006 4:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby maria_m » Fri Feb 18, 2011 10:04 am

[quote="geocatalinfx"]BUNA ZIUA. si eu as fi interesat de regiunea FRANKFURT. sau in west . ar fi super daca mi-ati recomanda un spital unde mai sunt romani. sunt rezi pe med de familie an 2 si vreau sa plec de aici din romania. sunt aproape de b1 cu germana.la cine as putea trimite un c.v. ?as lua orice rezi de med interna(cardio,gastro,etc.) multumesc anticipat pentru detalii.[/quote]

da si tu un search pe kliniken.de si afli. cv-ul se trimite de obicei prin posta sau la o anumita adresa de mail, spitalului de care esti interesat. daca zici ca esti la b1 cu germana, vei intelege si ofertele de munca pe care ti le gasesti...singur..

User avatar
manolo
elder
elder
Posts: 828
Joined: Tue Dec 16, 2003 10:06 pm
Location: pe la mare... inaltime
Contact:

Re: Oferte locuri de munca

Postby manolo » Fri Feb 18, 2011 10:28 am

maria_m wrote:
geocatalinfx wrote:BUNA ZIUA. si eu as fi interesat de regiunea FRANKFURT. sau in west . ar fi super daca mi-ati recomanda un spital unde mai sunt romani. sunt rezi pe med de familie an 2 si vreau sa plec de aici din romania. sunt aproape de b1 cu germana.la cine as putea trimite un c.v. ?as lua orice rezi de med interna(cardio,gastro,etc.) multumesc anticipat pentru detalii.


da si tu un search pe kliniken.de si afli. cv-ul se trimite de obicei prin posta sau la o anumita adresa de mail, spitalului de care esti interesat. daca zici ca esti la b1 cu germana, vei intelege si ofertele de munca pe care ti le gasesti...singur..

sa se dea cate un Frankfurt, sa ajunga la toti!
Cum nu vii tu, Tepes Doamne, ca punand mana pe ei
Sa-i imparti in doua cete: in smintiti si in misei.
Si in doua temniti large cu de-a sila sa-i aduni,
Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni.

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby geocatalinfx » Fri Feb 18, 2011 1:45 pm

chiar asa.

manolo wrote:
maria_m wrote:
geocatalinfx wrote:BUNA ZIUA. si eu as fi interesat de regiunea FRANKFURT. sau in west . ar fi super daca mi-ati recomanda un spital unde mai sunt romani. sunt rezi pe med de familie an 2 si vreau sa plec de aici din romania. sunt aproape de b1 cu germana.la cine as putea trimite un c.v. ?as lua orice rezi de med interna(cardio,gastro,etc.) multumesc anticipat pentru detalii.


da si tu un search pe kliniken.de si afli. cv-ul se trimite de obicei prin posta sau la o anumita adresa de mail, spitalului de care esti interesat. daca zici ca esti la b1 cu germana, vei intelege si ofertele de munca pe care ti le gasesti...singur..

sa se dea cate un Frankfurt, sa ajunga la toti!

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby geocatalinfx » Fri Feb 18, 2011 1:46 pm

multumesc. bafta multa !

maria_m wrote:
geocatalinfx wrote:BUNA ZIUA. si eu as fi interesat de regiunea FRANKFURT. sau in west . ar fi super daca mi-ati recomanda un spital unde mai sunt romani. sunt rezi pe med de familie an 2 si vreau sa plec de aici din romania. sunt aproape de b1 cu germana.la cine as putea trimite un c.v. ?as lua orice rezi de med interna(cardio,gastro,etc.) multumesc anticipat pentru detalii.


da si tu un search pe kliniken.de si afli. cv-ul se trimite de obicei prin posta sau la o anumita adresa de mail, spitalului de care esti interesat. daca zici ca esti la b1 cu germana, vei intelege si ofertele de munca pe care ti le gasesti...singur..

User avatar
Cristi_cj
senior
senior
Posts: 161
Joined: Thu Jan 28, 2010 8:45 pm
Location: Deutschland / Baden Württemberg

Re: Oferte locuri de munca

Postby Cristi_cj » Sat Feb 19, 2011 10:14 am

Am impresia ca al nostru coleg nu s-a prins de aluzia ta :)). Manolo nu mai fi asa de subtil ;))
manolo wrote:sa se dea cate un Frankfurt, sa ajunga la toti!

sunny2012
senior
senior
Posts: 129
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:07 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby sunny2012 » Mon Feb 21, 2011 3:54 pm

Sunt din ce in ce mai multi frustrati pe forumu asta.Nu mai are voie nimeni sa puna o intrebare ca sariti voi cu mistourile voastre de 2 lei.Chiar daca unele intrebari par stupide tot va faceti timp sa scrieti voi ceva numai sa intepati persoana respectiva. Nu este o regula sa raspunzi la toate intrebarile numai sa fii ironic.

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby geocatalinfx » Mon Feb 21, 2011 4:28 pm

am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa-i lasi sa-si ia diazepamul virtual. hai si un dormicum.....

sunny2012 wrote:Sunt din ce in ce mai multi frustrati pe forumu asta.Nu mai are voie nimeni sa puna o intrebare ca sariti voi cu mistourile voastre de 2 lei.Chiar daca unele intrebari par stupide tot va faceti timp sa scrieti voi ceva numai sa intepati persoana respectiva. Nu este o regula sa raspunzi la toate intrebarile numai sa fii ironic.

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby geocatalinfx » Mon Feb 21, 2011 9:45 pm

am gasit acest link,sunt f multe posturi de rezidenti :
edit

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby vmc » Mon Feb 21, 2011 10:34 pm

faci reclama la firme?
nicht wahr?

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby geocatalinfx » Mon Feb 21, 2011 10:40 pm

edit

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby geocatalinfx » Mon Feb 21, 2011 10:43 pm


User avatar
manolo
elder
elder
Posts: 828
Joined: Tue Dec 16, 2003 10:06 pm
Location: pe la mare... inaltime
Contact:

Re: Oferte locuri de munca

Postby manolo » Tue Feb 22, 2011 7:32 pm

M

Ce bine că le-ai descoperit tu! Uite, acum dau telefon la Carrara si mâine ridic marmura, să îţi facem statuia binemeritată.

Poate mâine descoperi apa caldă!
Cum nu vii tu, Tepes Doamne, ca punand mana pe ei

Sa-i imparti in doua cete: in smintiti si in misei.

Si in doua temniti large cu de-a sila sa-i aduni,

Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni.

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby geocatalinfx » Tue Feb 22, 2011 7:46 pm

am dat print screen la mesaj si sa vezi ce te chem eu la politie pentru jigniri si poate se inchide si forumul pentru proasta gestionare. sa vede ca te intreci cu gluma. maine merg si iti depun plangere.

manolo wrote:M

Ce bine că le-ai descoperit tu! Uite, acum dau telefon la Carrara si mâine ridic marmura, să îţi facem statuia binemeritată.

Poate mâine descoperi apa caldă!

User avatar
kcuf_di
senior
senior
Posts: 320
Joined: Thu Dec 04, 2008 2:02 pm
Location: SG

Re: Oferte locuri de munca

Postby kcuf_di » Tue Feb 22, 2011 8:33 pm

:lol:
cse kestie

dr_dick
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 03, 2005 3:17 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby dr_dick » Tue Feb 22, 2011 9:08 pm

mult stimabile coleg(asta care ne reclami pe la politie, garda financiara, sauna si mai stiu io ce idei iti mai vin) uite daca promiti sa reclami la politie iti promit ca te jignesc si eu, daca cumva asta nu e destul sa iti stirneasca furia si impotriva mea eu te pot si injura(sincer iti promit ca te ajut si cu asta daca simti nevoia).


manolo daca ajungi pe la politie, sa declari ca si eu te-am ajutat macar sa fim doi :peace: :peace: :peace:

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby geocatalinfx » Tue Feb 22, 2011 9:21 pm

GO !

dr_dick wrote:mult stimabile coleg(asta care ne reclami pe la politie, garda financiara, sauna si mai stiu io ce idei iti mai vin) uite daca promiti sa reclami la politie iti promit ca te jignesc si eu, daca cumva asta nu e destul sa iti stirneasca furia si impotriva mea eu te pot si injura(sincer iti promit ca te ajut si cu asta daca simti nevoia).


manolo daca ajungi pe la politie, sa declari ca si eu te-am ajutat macar sa fim doi :peace: :peace: :peace:

sunny2012
senior
senior
Posts: 129
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:07 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby sunny2012 » Tue Feb 22, 2011 10:43 pm

:roll: e dură tare existența asta.unii ...

maria_m
senior
senior
Posts: 449
Joined: Fri Dec 01, 2006 4:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby maria_m » Wed Feb 23, 2011 10:24 am

[quote="geocatalinfx"]am dat print screen la mesaj si sa vezi ce te chem eu la politie pentru jigniri si poate se inchide si forumul pentru proasta gestionare. sa vede ca te intreci cu gluma. maine merg si iti depun plangere. [/quote][/quote]

e geniala faza! ar trebui pusa la bancuri. :D :D

User avatar
Lii
elite
elite
Posts: 13267
Joined: Tue Jun 29, 2010 2:03 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby Lii » Wed Feb 23, 2011 10:59 am

Nu vad unde-i jignirea ?!
A fost mai mult o ironie...
Oricum... o fi stat mult la politie? Cum a decurs operatiunea? Si vreau sa stiu daca se mobilizeaza politia, ce se intampla mai departe?? O sa fim chemati la proces... Intra manolo in arest?
Nu mai suport incertitudinea asta!!!
geocatalinfx, care-i deznodamantul?
Fără profesie

User avatar
Lii
elite
elite
Posts: 13267
Joined: Tue Jun 29, 2010 2:03 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby Lii » Wed Feb 23, 2011 11:06 am

daaa' .... print screen -ul asta o fi o dovada irefutabila?
Sau mai bine facea o poza cu telefonul? (inca mai poti, sa strangi mai multe dovezi)
Fără profesie

maria_m
senior
senior
Posts: 449
Joined: Fri Dec 01, 2006 4:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby maria_m » Wed Feb 23, 2011 11:57 am

de fapt chiar nu inteleg de ce s-a suparat. i-am spus sa caute pe kliniken.de acolo mi-am gasit si eu primul job. recunosc ca am stat vreo 10 zile cautand, dar a meritat sacrificiul.

User avatar
Lii
elite
elite
Posts: 13267
Joined: Tue Jun 29, 2010 2:03 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby Lii » Wed Feb 23, 2011 12:13 pm

Cred ca i se va parea mult 10 zile, pare un tip care nu are destul timp la dispozitie ! (imi cer scuze anticipat daca aceasta afirmatie va fi interpretata ca o jignire)... In alta ordine de idei... ma plictisesc... sper sa nu ma acuze iar geocatalin ca ma introduc in seama. N-am boala pe el, mi-e chiar simpatic, sper sa nu se descurajeze si sa nu mai scrie. Pierdem tot amuzamentul! Oricat de binevoitori sunteti, nu va fi niciodata suficient pentru unii.
Si acum - serios:
Geocatalin, te rog, nu mai sari asa de c** in sus si nu acuza in stanga si in dreapta ca nu iti vorbesc toti cu "yes, master"... Gasesti aici toate informatiile de care ai nevoie, f multi reusit sa plece, chiar pe cont propriu, sprijiniti de colegii care sunt deja acolo si isi rup din timp sa raspunda la toate intrebarile. Cand esti pertinent si ai bun simt, ti se raspunde la fel. Si chiar e asa rau sa mai fii ironizat din cand in cand? Calmeaza-te, iei totul prea in serios!
Fără profesie

User avatar
Lii
elite
elite
Posts: 13267
Joined: Tue Jun 29, 2010 2:03 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby Lii » Wed Feb 23, 2011 12:14 pm

Am uitat sa-mi cer scuze ca sunt off-topic ! In general, nu-mi place sa intru in discutii... dar nu am rezistat !
Fără profesie

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Re: Oferte locuri de munca

Postby Doftoroiu` » Wed Feb 23, 2011 1:12 pm

geocatalinfx wrote:am dat print screen la mesaj si sa vezi ce te chem eu la politie pentru jigniri si poate se inchide si forumul pentru proasta gestionare. sa vede ca te intreci cu gluma. maine merg si iti depun plangere.

laughing4.gif

User avatar
manolo
elder
elder
Posts: 828
Joined: Tue Dec 16, 2003 10:06 pm
Location: pe la mare... inaltime
Contact:

Re: Oferte locuri de munca

Postby manolo » Wed Feb 23, 2011 1:33 pm

Stimate reclamagiu,

Momentan sunt in concediu, însă citind mesajul tau, imediat ce termin de mâncat şi mai fac nişte poze, ma prezint de bună voie la Questura din Genova. Crezi ca poţi sa trimiţi plângerea direct aici?

Aştept cu nerăbdare!

Al tau veşnic ironic

manolo
Cum nu vii tu, Tepes Doamne, ca punand mana pe ei

Sa-i imparti in doua cete: in smintiti si in misei.

Si in doua temniti large cu de-a sila sa-i aduni,

Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni.

dr_dick
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 03, 2005 3:17 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby dr_dick » Wed Feb 23, 2011 6:48 pm

Reclamatie

Mult Stimata Politie(fara amplasare ca inca nu a fost precizata- deci Ro sau De) eu sus numit....cu nume de cod geocatalinfix vreau prin prezenta sa il reclam pe numitul Manolo care angrenat in sinergia faptelor aduce injurii calomnioase traduse prin atac la nickname-ul meu de pe un Forum(nu il pot numi intrucit se constituie in parte ultragioasa in acelasi dosar impreuna cu piritul Manolo)
In calitatea mea de Persona lezata doresc inchiderea colegului sus mentionat alaturi de Bercea Mondial, Fane Capatina sau Sile Spoitoru si alaturi de sus numitul Forum.


...am incercat un model de reclamatie ca sa nu fie nevoie sa concepi dumneata o reclamatie

dr_coimu
senior
senior
Posts: 114
Joined: Sun Mar 14, 2010 1:47 pm
Location: Doiciland

Re: Oferte locuri de munca

Postby dr_coimu » Wed Feb 23, 2011 7:23 pm

Vreau si eu la Militie.....
Ce trebuie sa fac???
Spuneti mi si mie, nu fiti rai! :D :D :D

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Oferte locuri de munca

Postby Chingachgook » Thu Feb 24, 2011 12:03 am

dr_coimu wrote:Vreau si eu la Militie.....
Ce trebuie sa fac???
Spuneti mi si mie, nu fiti rai! :D :D :D


trebuie sa cobori iqul la 85. sa ti se para ca faci glume fine



si daca se poate sa fii rezident in olpe
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: Oferte locuri de munca

Postby darksunrise » Fri Feb 25, 2011 2:11 pm

Nu va mai lasati afectati, se poate si sa selectati sa nu mai primiti ce scriu.
Cei care fac misto de voi (manolo & Co.) nu erau cu nimic mai buni ca voi atunci cand au plecat,
abia abia si-au luat testul de limba si si lor le-a fost greu la inceput.
Acum lucreaza de cativa ani si se simt bine doar facand misto de studentii din anul 6 ca sa se
simta ei mai bine.
Nu ii mai bagati in seama pur si simplu, vedeti-va de drum.
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby geocatalinfx » Fri Feb 25, 2011 9:57 pm

IDEEA E CA, am intrat pe acest forum cu ceva sperante de la colegi cu mai experienta. mi-a trecut repede sentimentul. in fine, le-am platit-o cu aceeasi moneda,le-am spus ca ma duc la politie,am facut si eu misto de ei si ce sa vezi, si-au aratat si mai bine caracterul. dar i-am avut la degetul mic. nu-mi mai permit sa mai cer vreun sfat aici pt ca stiu deja ce o sa primesc. ma intreb daca medicii care i-au angajat acolo s-ar fi comportat cum se comporta ei, oare unde erau acum? poate doar pe forum.


darksunrise wrote:Nu va mai lasati afectati, se poate si sa selectati sa nu mai primiti ce scriu.
Cei care fac misto de voi (manolo & Co.) nu erau cu nimic mai buni ca voi atunci cand au plecat,
abia abia si-au luat testul de limba si si lor le-a fost greu la inceput.
Acum lucreaza de cativa ani si se simt bine doar facand misto de studentii din anul 6 ca sa se
simta ei mai bine.
Nu ii mai bagati in seama pur si simplu, vedeti-va de drum.

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: Oferte locuri de munca

Postby darksunrise » Sat Feb 26, 2011 2:03 am

Se simt si ei nebagati in seama. Vezi ca daca te uiti la profilul lor si le dai add foe, nu mai vezi ce scriu, sau vezi asa doar un pic... eu asa am procedat cu manolo, Melania si inca 2-3 frustrati... unii sunt de un an doi acolo, sau nu sunt deloc (unii sunt in Romania sau in alte tari si ne dau noua lectii :lol: ), ma uit doar ca la ce scriu vmc si inca 3-4 persoane care sunt foarte ok si dau sfaturi bune si in general au foarte mult bun simt.
Manolo oricum e un frustrat, face misto de toata lumea si s-a apucat si sa dezvaluie detalii personale despre diversi useri, cum ca nu au bani sau alte chestii jignitoare... (btw, e de un an sau ceva de genul asta in germania, asa ca nu te baza pe ce spune el).
Sfatul meu: citeste arhiva despre rezidentiat. Sunt multe pagini off topic dar gasesti informatii utile. Informeaza-te de pe forum dar nu iti da datele personale si nici detalii despre tine. Sa nu te trezesti ca face misto vreun suparat pe viata de pe aici de tine :)
Better safe than sorry :peace:
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: Oferte locuri de munca

Postby darksunrise » Sat Feb 26, 2011 2:10 am

Te sfatuiesc sa faci la fel. Nu are rost sa citesti ce scriu userii off topic si nu ai de ce sa suporti jignirile lor gratuite... daca ii adaugi in lista de "dusmani" sa zic asa :)) pur si simplu nu mai vezi ce scriu :) Nu are rost sa suporti toti frustratii de aici care tin sa demonstreze ca dupa un an in Germania sunt cei mai tari si mult mai buni decat toti ceilalti. Nici macar nu au bunul simt sa spuna ca nu vor sa te ajute sau sa-ti recomande un site intr-un mod civilizat.
Ca sa nu mai spun ca multi sunt off topic deci ce scriu ei nu te intereseaza, ca nu discuta despre Germania, vorbesc asa sa se afle in seama, fac glume proaste si misto de toti care intreaba cate ceva.
Bafta in cautari!
Si daca vrei spitale in vest, cauta un spital care iti place, nu te orienta sa fie si romani neaparat... nu ii vezi cum se comporta pe aici? Cam la fel de superiori se vor crede si daca ajungi coleg cu ei... mai bine vezi-ti de interesul personal ca vorba lui Dostoievski, pe asta se bazeaza tot :devil: :shock: :shock:
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

geocatalinfx
senior
senior
Posts: 223
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:26 pm

Re: Oferte locuri de munca

Postby geocatalinfx » Sat Feb 26, 2011 11:17 am

multumesc mult . cam la astfel de feed back ma asteptam. in mai dau b1 ,deci mai am ceva timp. deocamdata astept sa iasa si certificatul de conformitate pe care l-am depus in decembrie cand m-am si apucat de germana. weekend placut.

darksunrise wrote:Te sfatuiesc sa faci la fel. Nu are rost sa citesti ce scriu userii off topic si nu ai de ce sa suporti jignirile lor gratuite... daca ii adaugi in lista de "dusmani" sa zic asa :)) pur si simplu nu mai vezi ce scriu :) Nu are rost sa suporti toti frustratii de aici care tin sa demonstreze ca dupa un an in Germania sunt cei mai tari si mult mai buni decat toti ceilalti. Nici macar nu au bunul simt sa spuna ca nu vor sa te ajute sau sa-ti recomande un site intr-un mod civilizat.
Ca sa nu mai spun ca multi sunt off topic deci ce scriu ei nu te intereseaza, ca nu discuta despre Germania, vorbesc asa sa se afle in seama, fac glume proaste si misto de toti care intreaba cate ceva.
Bafta in cautari!
Si daca vrei spitale in vest, cauta un spital care iti place, nu te orienta sa fie si romani neaparat... nu ii vezi cum se comporta pe aici? Cam la fel de superiori se vor crede si daca ajungi coleg cu ei... mai bine vezi-ti de interesul personal ca vorba lui Dostoievski, pe asta se bazeaza tot :devil: :shock: :shock:

dr_coimu
senior
senior
Posts: 114
Joined: Sun Mar 14, 2010 1:47 pm
Location: Doiciland

Re: Oferte locuri de munca

Postby dr_coimu » Sat Feb 26, 2011 1:33 pm

Nici eu nu m-as duce intr-un spital unde mai sunt romani sau cel putin nu pe aceeasi specializare!

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: Oferte locuri de munca

Postby darksunrise » Sat Feb 26, 2011 2:35 pm

eh, daca se nimereste acum asta e, dar sa caut in mod special spitale unde mai sunt romani... no way :D in plus, romana o stiu, la germana e mai nasol :roll:
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: Oferte locuri de munca

Postby darksunrise » Sat Feb 26, 2011 2:38 pm

[quote="geocatalinfx"]multumesc mult . cam la astfel de feed back ma asteptam. in mai dau b1 ,deci mai am ceva timp. deocamdata astept sa iasa si certificatul de conformitate pe care l-am depus in decembrie cand m-am si apucat de germana. weekend placut.

Weekend placut si tie. Unde dai B1, la care centru ?
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.


Return to “Germania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests