ORL Coltea

Claudia1212
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Sun Sep 23, 2012 3:51 pm

ORL Coltea

Postby Claudia1212 » Tue Sep 25, 2012 4:00 pm

Am deschis acest topic pt ca nu am vazut nici o discutie despre acest stagiu... Asa ca astept informatiile voastre, se face/nu ceva in stagiu, cum sunt asistentii, cum e examenul... Orice informatie e binevenita!

Multumesc mult!

pinkobsession
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: ORL Coltea

Postby pinkobsession » Wed Sep 26, 2012 12:54 am

depinde pe cine ai titular de curs. la noi a fost Beuran- am stat in fund pe scaun si am scris dupa dictare (care si aia e cu dificultati...). prezenta la curs. asistenta de grupa ( dr Toma) nu am vazut-o la fata. noi fugeam dupa ea si ea fugea de noi. in final ne-am impartit care pe unde am putut pe la alti asistenti sa vedem si noi un nas, o ureche, alea-alea. examenul practic- a venit Toma si-a cerut scuze ca a fost "ocupata ca niciodata", ne-a dat tuturor 10 si ne-a urat succes. examenul de curs- grila (20 sau 25 intrebari), nu mai stiu de care complement, fix din ce a dictat profa la curs (inclusiv notiuni de anatomie). note dupa cat ai facut. comunicare zero, politie mai ceva ca la vreun curs cu pretentii de seriozitate. Per ansdamblu prost, putin, degeaba.

Claudia1212
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Sun Sep 23, 2012 3:51 pm

Re: ORL Coltea

Postby Claudia1212 » Wed Sep 26, 2012 12:50 pm

Mda...exact ce stiam si eu despre stagiile la Coltea :(

Multumesc mult pt informatii!

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ORL Coltea

Postby Cactus » Wed Sep 26, 2012 4:07 pm

Claudia1212 wrote:Mda...exact ce stiam si eu despre stagiile la Coltea :(

Multumesc mult pt informatii!

e am facut cursul cu prof anghel. ce-i drept era ultimul stagiu, nu mai era nimeni atent, cursurile le aveam de la colegi. El nu da cursurile deci trebuie scris la greu. daca mai face o serie cu el inaintea ta, cere-le subiectele, la noi s-au repetat unele din ele. Noi am stat pe la dr Nica, chiar daca nu era asistenta noastra. Super draguta, ne-a aratat toate manevrele de mai multe ori. Am exersat unii pe altii. Era aglomerat la ea cand faceau si alte serii tocmai din acest motiv. O recomand cu incredere.
Examenul practic la prof este cu .... proful! Adica se intra la el in birou cate o grupa si te pune sa faci manevrele pe care le-ai invatat la stagiu. F lejer. Si examenul final a fost lejer cu note foarte mari. Nu se face prezenta la curs, la lp se mai facea uneori. Mie personal mi s-a parut un stagiu bun, cu exceptia faptului ca ORL-ul nu mi se pare f usor, si cu mentiunea ca lumea a fost mai dezinteresata din cauza ca era ultimul stagiu.


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests