Unde pot gasi astea ?

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Unde pot gasi astea ?

Postby Krisler12 » Mon May 16, 2011 6:02 pm

Salut !

Trebuie sa fac rost ptr licenta de niste studii/articole care trateaza rezistenta la antibiotice ale unui anumit microb (fac pe microbiologie) pe o anumita periaoda de timp, pe teritoriul Romaniei.

De unde as putea face si eu rost de asa ceva ?


Multumesc !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Unde pot gasi astea ?

Postby Chingachgook » Mon May 16, 2011 6:17 pm

la dsp
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Unde pot gasi astea ?

Postby Riley » Tue May 17, 2011 7:24 am

Cauta si tu pe pubmed microbul tau de interes si pune si Romania acolo la search. Vezi ce iti da. Daca e vreun articol interesant la care nu ai acces, incearca sa contactezi autorul (te uiti la corresponding author sigur trebuie sa fie o adresa de mail).

O alta idee este sa te uiti si pe Revista Romana de Medicina de Laborator (am senzatia ca nu e indexata Pubmed) http://www.rrml.ro/site/index.php?lang=ro sau pe Romanian Archives of icrobiology and Immunology (ultima cred ca e indexata Pubmed) http://www.roami.ro/ si la fel, daca este vreun articol de interes contactezi autorul corespondent.

Cu mai multe din pacate nu te pot ajuta, unul-microbii nu ma pasioneaza foarte mult si doi inca nu am ajuns in stagiul de microbiologie ca sa iti pot da referinte exacte.

Spor!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Unde pot gasi astea ?

Postby rox » Wed May 18, 2011 4:16 pm

kooksee wrote:la dsp

nu iti raspunde nimeni la dsp, i-am contactat eu (in legatura cu statistica lor legata de o anumita patologie la nivel local- bucuresti). nu mai zic ca fiind vorba de patologie tumorala maligna, am incercat sa iau legatura si la MS (unde nu s-a deranjat nimeni sa imi raspunda la mail), si la societatea romana de oncologie medicala (ma interesa daca exista un registru al cancerului in romania si daca pot sa il consult; nu exista- pentru bucuresti, ca ala ma intereseaza pe mine, si nu pot sa il consult )
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests