ATI

karnio
Posts: 4
Joined: Tue Sep 28, 2010 7:42 pm

ATI

Postby karnio » Tue Sep 28, 2010 7:44 pm

stie cineva sa-m spune cum e ATI la suub ?
mersi mult

User avatar
dr_madalina
junior
junior
Posts: 43
Joined: Wed Aug 19, 2009 2:16 pm
Location: bucuresti

Re: ATI

Postby dr_madalina » Wed Sep 29, 2010 9:23 pm

Dar ATI floreasca stie cineva cum este?
Mutumesc!

User avatar
furnicuta
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Oct 09, 2006 6:56 pm

Re: ATI

Postby furnicuta » Thu Sep 30, 2010 8:54 pm

stie careva cum e ATI la Elias ?

User avatar
dr_madalina
junior
junior
Posts: 43
Joined: Wed Aug 19, 2009 2:16 pm
Location: bucuresti

Re: ATI

Postby dr_madalina » Fri Jan 07, 2011 1:53 pm

Helooouuuu!
Cineva care a dat ex la ATi la Floreasca poate sa impartaseasca experienta?Orice informatie ajuta!!!

Multumesc anticipat :mrgreen:

pinkobsession
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: ATI

Postby pinkobsession » Tue Jan 11, 2011 8:15 pm

karnio wrote:stie cineva sa-m spune cum e ATI la suub ?
mersi mult

e de naspa. La partea de resuscitare la care se va face (zica-se) si LP trebuie sa stii tu protocolul de inainte si eventual si sa il aplici, ca nu o sa iti explice nimeni mai mult de "asta stiti", "asta stiti", " asta nu mai explicam cititi voi pe site-ul erc" "gata hai treceti la manechine si exersati, ca daca nu stiti la examen o sa picati". Eventual vine doamna conf la lp si mai zice 2-3 vorbe si explica protocolul ala.
cursurile le tine dna conf Copaciu, care vorbeste foarte frumos, academic, cu pasiune despre medicamente, terapia durerii, etc... singura problema fiind ca ai senzatia ca esti la o emisiune tv/ prezentare de medicament/ tele-enciclopedia, adica ea vorbeste si vorbeste si vorbeste, de scris dupa ea nu ai cand/cum decat asa, fragmente.
se face prezenta la curs si la lp si nu se accepta absente.
noi am facut cred 6 cursuri pana acum si am senzatia ca am vorbit despre nimic, nu am ramas cu aproape nimic, in afara de aprecierile la adresa calitatilor oratorice ale dnei... nush, cursul ala e tinut asa, ca si cum tu deja stii lucrurile alea si se face doar o trecere in revista a lor, eventual o prezentare ca de la cunoscator la cunoscator. si eu ma simt necunoscator rau. :cry:
e trist, cred ca la examen o sa fie dureros si imi pare rau intr-un fel ca am ATIsti in familie si stiu ca e o disciplina grea si complexa dar extrem de frumoasa. ori e o problema la mine, ori e o problema la cursul lor.
despre examen nu se aude nimic de bine, ca e greu, ca se pica, ca se pica la practic, etc etc etc. din povestirile lor au fost anul trecut oameni care nu au intrat in licenta ca nu au luat ATIu la ei

In alta ordine de idei, am auzit ca la Fundeni exista o carte de ATI despre care se zice ca e ok. Cum o cheama si de cine e scrisa, ca sa stiu ce sa caut?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: ATI

Postby Riley » Wed Jan 12, 2011 12:01 am

de Dan Tulbure e scrisa si titlul e ceva de genul ATI curs pt studenti si rezidenti. Se gasea (anul trecut) la editura UMF Carol Davila din facultate.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
DNCF
junior
junior
Posts: 50
Joined: Wed Sep 24, 2008 3:10 pm

Re: ATI

Postby DNCF » Fri Sep 30, 2011 6:28 am

Am citit topicul despre stagiile din anul VI, insa nicaieri nu am gasit informatii despre ATI la Bagdasar. Cum este acest stagiu?

Multumesc! :D
Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value. (Albert Einstein)

sladubi
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Feb 15, 2010 3:41 pm

Re: ATI

Postby sladubi » Tue Oct 04, 2011 1:53 pm

Ce ziceti pt ATI la spit. Carol Davila?
Mersi mult :)

@dy
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Feb 09, 2009 7:16 pm

Re: ATI

Postby @dy » Sun Nov 20, 2011 8:15 pm

ATI la Elias, este foarte lejer, am facut cu Prof. Dan Corneci. Prezenta se face aleatoriu din fiecare grupa se striga 1-2 studenti, examenul scris este grila pe un singur numar cu note de 9 si 10.

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ATI

Postby Cactus » Fri Apr 27, 2012 8:14 am

cum este examentul de ATI la suub? ma intereseaza mai mult cel scris, cum sunt grilele, cat de detaliate. Mersi!

pinkobsession
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: ATI

Postby pinkobsession » Fri Apr 27, 2012 11:25 am

la noi examenul scris " 25 de intrebari tip grila+ 5 subiecte de redactat" a fost compus din 5 intrebari tip grila si 25 de subiecte la care trebuia sa redactezi un raspuns scurt :lol:

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ATI

Postby Cactus » Sat Apr 28, 2012 10:20 am

pinkobsession wrote:la noi examenul scris " 25 de intrebari tip grila+ 5 subiecte de redactat" a fost compus din 5 intrebari tip grila si 25 de subiecte la care trebuia sa redactezi un raspuns scurt :lol:

foarte tare :lol: si zic asta luandu-ma cu mainile de cap! cer detalii tampite sau sunt lucruri de bun simt?

pinkobsession
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: ATI

Postby pinkobsession » Sat Apr 28, 2012 10:26 am

au fost lucruri care s-au spus la curs (la intrebarile redactionale) iar la grile au fost cateva formulari interpretabile, dar nimic notabil. corectarea a lasat de dorit, notele au fost majoritatea de 7 si 8 in conditiile in care traiai cu impresia ca ai facut ok (adica de 9 sau peste).
imi amintesc ca la una din intrebarile redactionale s-a depunctat pentru "defibirilatorul semiautomat" pe care persoana care a corectat il considera "automat". :)

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ATI

Postby Cactus » Sat Apr 28, 2012 11:39 am

pinkobsession wrote:au fost lucruri care s-au spus la curs (la intrebarile redactionale) iar la grile au fost cateva formulari interpretabile, dar nimic notabil. corectarea a lasat de dorit, notele au fost majoritatea de 7 si 8 in conditiile in care traiai cu impresia ca ai facut ok (adica de 9 sau peste).
imi amintesc ca la una din intrebarile redactionale s-a depunctat pentru "defibirilatorul semiautomat" pe care persoana care a corectat il considera "automat". :)

Mersi mult pt raspunsul prompt :D

gea
junior
junior
Posts: 65
Joined: Mon Jan 05, 2009 6:12 pm

Re: ATI

Postby gea » Thu May 10, 2012 10:53 am

Repet si eu o intrebare de mai sus: ATI la Carol Davila? Se apropie examenul si chiar nu am auzit nimic despre cum va fi. Multumesc.

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: ATI

Postby dr.tm » Thu Sep 20, 2012 6:59 pm

ATI la Fundeni ? :)
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: ATI

Postby Riley » Mon Sep 24, 2012 1:30 pm

dr.tm wrote:ATI la Fundeni ? :)
Lejer :)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: ATI

Postby dr.tm » Mon Sep 24, 2012 2:20 pm

asa ma gandeam si eu :) mersi Riley
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: ATI

Postby Lysthenon » Sun Oct 14, 2012 3:21 pm

ATI Bagdasar? :D

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: ATI

Postby durere de cap » Mon Oct 15, 2012 11:37 am

Lysthenon wrote:ATI Bagdasar? :D


doar la lp-uri prezenta e obligatorie.per ansamblu a fost un stagiu dragut. va lasa sa faceti de toate, sefa sectiei e o super doamna, cu prea mult bun simt (mai ales fata de cei care sunt paraleli cu medicina). examenul e strict din cursuri, cu intrebari banale (pt anul VI). vi se dau cursurile trase la imprimanta.

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: ATI

Postby Lysthenon » Mon Oct 15, 2012 11:05 pm

durere de cap wrote:
Lysthenon wrote:ATI Bagdasar? :D


doar la lp-uri prezenta e obligatorie.per ansamblu a fost un stagiu dragut. va lasa sa faceti de toate, sefa sectiei e o super doamna, cu prea mult bun simt (mai ales fata de cei care sunt paraleli cu medicina). examenul e strict din cursuri, cu intrebari banale (pt anul VI). vi se dau cursurile trase la imprimanta.

Si de urgente Bagdasar stii ceva? Se pot face garzi pe ATI acolo?

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: ATI

Postby durere de cap » Tue Oct 16, 2012 10:24 am

Lysthenon wrote:
durere de cap wrote:
Lysthenon wrote:ATI Bagdasar? :D


doar la lp-uri prezenta e obligatorie.per ansamblu a fost un stagiu dragut. va lasa sa faceti de toate, sefa sectiei e o super doamna, cu prea mult bun simt (mai ales fata de cei care sunt paraleli cu medicina). examenul e strict din cursuri, cu intrebari banale (pt anul VI). vi se dau cursurile trase la imprimanta.

Si de urgente Bagdasar stii ceva? Se pot face garzi pe ATI acolo?


pe ATI poti face garzi. de urgente nu stiu.

veronika19
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Jul 18, 2008 12:15 pm

Re: ATI

Postby veronika19 » Fri Nov 30, 2012 2:14 am

Riley wrote:
dr.tm wrote:ATI la Fundeni ? :)
Lejer :)


Lejer e putin zis. Foarte lejer :D

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: ATI

Postby ionutz_1185 » Fri Nov 30, 2012 3:28 pm

Atat de lejer este la ATI ca in iarna cand am dat, plictisit confu de noi care oricum vorbeam intre noi, a inceput sa ne sugereze raspunsul, la grila. A. e grila proiectata, dar e ca la CAP.

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: ATI

Postby dr.tm » Tue Dec 04, 2012 9:31 pm

ionutz_1185 wrote:Atat de lejer este la ATI ca in iarna cand am dat, plictisit confu de noi care oricum vorbeam intre noi, a inceput sa ne sugereze raspunsul, la grila. A. e grila proiectata, dar e ca la CAP.

:)))) buna asta .
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: ATI

Postby aztecul_dilit » Tue Feb 26, 2013 12:44 am

dr.tm wrote:
ionutz_1185 wrote:Atat de lejer este la ATI ca in iarna cand am dat, plictisit confu de noi care oricum vorbeam intre noi, a inceput sa ne sugereze raspunsul, la grila. A. e grila proiectata, dar e ca la CAP.



cu absentele cum e? sunt obligatorii atat cursurile, cat si lp-urile?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: ATI

Postby Doddy » Sat Nov 16, 2013 12:15 am

:help: ATI la Floreasca, anybody? :?
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

pee1
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:28 pm

Re: ATI

Postby pee1 » Mon Dec 09, 2013 2:30 pm

stie cineva cum e examenul la ATI, Floreasca?:-S

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: ATI

Postby Doddy » Fri Jan 31, 2014 9:08 pm

A aflat cineva cum e ATI la Floreasca? :p
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests