spitale anul VI

User avatar
maalex
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed May 21, 2008 1:49 am

Re: spitale anul VI

Postby maalex » Wed Sep 30, 2009 8:36 pm

In vara cand ma interesam de spitalele de anul 6, cineva mi a mentionat si gineco la Filantropia. Mi a spus ca e lejer....acum nu stiu exact la ce se referea prezenta sau exam, sau poate asa per ansamblu. Poate te ajuta cineva mai informat.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Wed Sep 30, 2009 9:03 pm

Multam frumos de informatii. Vom trai si vom vedea! ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

za_student
Posts: 3
Joined: Fri Oct 02, 2009 9:12 pm

Re: spitale anul VI

Postby za_student » Fri Oct 02, 2009 9:16 pm

Salutare! are cineva info despre urgente la suub?
10x

User avatar
cat26
junior
junior
Posts: 44
Joined: Fri Aug 01, 2008 11:12 pm

Re: spitale anul VI

Postby cat26 » Sat Oct 03, 2009 11:52 am

salut.stie cineva cum e daca iti faci lucrarea de diploma pe reumatologie la sf marie?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby b3 » Sat Oct 03, 2009 5:09 pm

anul asta comisia de reumato/interne/radiologie a fost formata din prof. stoica - cantacuzino (decan), prof. ruxandra ionescu - sf maria, prof. andronescu (gastro, suub), prof. olteanu (suub parca) si prof. iana (radio, suub) :D trei note de 9, restul de 10.
cine mai stiu ca au avut lucrare la sf maria au fost multumiti de indrumatori, i-au indumat, prof. ionescu se implica si ea. e treaba serioasa. nu stiu exact ce informatii ai vrut :)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
cat26
junior
junior
Posts: 44
Joined: Fri Aug 01, 2008 11:12 pm

Re: spitale anul VI

Postby cat26 » Sun Oct 04, 2009 12:38 pm

b3 wrote:anul asta comisia de reumato/interne/radiologie a fost formata din prof. stoica - cantacuzino (decan), prof. ruxandra ionescu - sf maria, prof. andronescu (gastro, suub), prof. olteanu (suub parca) si prof. iana (radio, suub) :D trei note de 9, restul de 10.
cine mai stiu ca au avut lucrare la sf maria au fost multumiti de indrumatori, i-au indumat, prof. ionescu se implica si ea. e treaba serioasa. nu stiu exact ce informatii ai vrut :)




merci mult de informatii

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Mon Oct 05, 2009 12:31 pm

Pentru ca astazi a fost prima zi de stagiu pentru toata lumea, vreau sa va urez tuturor (si in special colegilor mei de suferinta) un an universitar cat mai bun, sa trecem cu bine de examene, licenta, rezidentiat si toate cele! Mult mult succes! ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby anncush » Mon Oct 05, 2009 1:12 pm

Riley wrote:Pentru ca astazi a fost prima zi de stagiu pentru toata lumea, vreau sa va urez tuturor (si in special colegilor mei de suferinta) un an universitar cat mai bun, sa trecem cu bine de examene, licenta, rezidentiat si toate cele! Mult mult succes! ;)


Sa fie! La fel si tie :D

Bafta multa tuturor, deci, ca avem nevoie :wink:
Slowly getting less stupid :)

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: spitale anul VI

Postby Doktorita » Mon Oct 05, 2009 3:22 pm

maalex wrote:In vara cand ma interesam de spitalele de anul 6, cineva mi a mentionat si gineco la Filantropia. Mi a spus ca e lejer....acum nu stiu exact la ce se referea prezenta sau exam, sau poate asa per ansamblu. Poate te ajuta cineva mai informat.


Nu e chiar cel mai lejer la ginecologie Filantropia. Anul acesta a fost cu condica, de care chiar a tinut cont ( diferenta la nota 1 punct maxim 2). S-au dat note mari in general si poti doar sa te semnezi ( nu merge cu semnat mai multe persoane etc). Un spital excelent pentru cine vrea gineco la rezi.

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: spitale anul VI

Postby Doktorita » Mon Oct 05, 2009 3:25 pm

za_student wrote:Salutare! are cineva info despre urgente la suub?
10x

Depinde ce catedra..n-am facut acolo dar am inteles ca sunt 2 catedre diametral opuse :) Bafta!

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Mon Oct 05, 2009 6:27 pm

Da, la Vinereanu e mai ok decat la Andronescu! :)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby b3 » Mon Oct 05, 2009 6:58 pm

La Andronescu sunt numai cursuri, unele de jumate de ora, unele de 1h jumate, facute dupa Harrison in mare dar cam prost predate (citite de pe slideuri unele). Examenul am inteles ca e diferit de la o serie la alta, in functie de cum vrea profu, nu stiu daca asa e, la mine au fost cazuri clinice cu mai multe variante de raspuns (grila), la care nu cred ca puteai sa raspunzi daca citeai doar cursurile. Notele sunt de toate felurile, am auzit ca mai sunt si restantieri uneori.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

za_student
Posts: 3
Joined: Fri Oct 02, 2009 9:12 pm

Re: spitale anul VI

Postby za_student » Mon Oct 05, 2009 7:29 pm

multumesc pt info

User avatar
doareu_mm
senior
senior
Posts: 288
Joined: Mon Jul 24, 2006 12:52 am
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby doareu_mm » Fri Oct 09, 2009 5:59 pm

salutare !

are cineva, oricine, grile de ORL de la HOCIOTA ?!? Va multumesc mult de tot !
Medicina = Stiinta , Arta si Constiinta

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Re: spitale anul VI

Postby drabducens » Mon Oct 12, 2009 10:46 pm

hociota=panduri...cred; exista grile?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Mon Oct 12, 2009 10:54 pm

Salut! Da, Hocita e aproximativ egal Panduri, in sensul ca e alt spital dar sunt foarte aproape unul de celalalt :D
Cat despre grile asta am gasit eu pe net, nu se stie sigur daca sunt de la Hociota, cel mai probabil de acolo-asa zicea "sursa". Sa vedem! Altceva din pacate nu am gasit dar o sa mai caut!

Subiecte Examen ORL.doc


P.S Sa ne ziceti dupa examen si noua daca au semanat macar grilele cu astea-si noi facem la Hociota dar mai incolo!
Multam si multa multa bafta! ;)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Bogdan_DD » Mon Oct 12, 2009 11:01 pm

Pai astea ar fi, mi-a zis cineva care a dat acum 2 ani. Vedem :D

User avatar
coffee&tv
junior
junior
Posts: 32
Joined: Wed Jul 16, 2008 7:41 pm
Location: Planet Earth

Re: spitale anul VI

Postby coffee&tv » Tue Oct 20, 2009 4:06 pm

1. In pasi repezi se apropie examenul de psihiatrie si vroiam sa stiu cam care ar fi subiectele predilecte pentru acest examen :D.
2. Cum este gineco la Pantelimon...se ocupa cineva de noi? Ca am primit niste informatii contradictorii.
Universe always settles the score!
Does it?
No, but it should.

moksha
junior
junior
Posts: 99
Joined: Fri Nov 02, 2007 5:18 pm

Re: spitale anul VI

Postby moksha » Thu Oct 22, 2009 10:47 pm

cat dureaza stagiul de ati?
multumesc.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Thu Oct 22, 2009 11:47 pm

Din cate am inteles eu ar trebui sa fie 8 cursuri si lp-uri si daca se face o data pe saptamana=8 saptamani. Gresesc cumva?
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

moksha
junior
junior
Posts: 99
Joined: Fri Nov 02, 2007 5:18 pm

Re: spitale anul VI

Postby moksha » Fri Oct 23, 2009 12:10 am

Riley wrote:Din cate am inteles eu ar trebui sa fie 8 cursuri si lp-uri si daca se face o data pe saptamana=8 saptamani. Gresesc cumva?


sper sa nu gresesti, asa am dedus si eu, dar cum nu am inceput,nu stiam sigur.
thx.

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Bogdan_DD » Fri Oct 23, 2009 6:02 pm

Riley wrote:Salut! Da, Hocita e aproximativ egal Panduri, in sensul ca e alt spital dar sunt foarte aproape unul de celalalt :D
Cat despre grile asta am gasit eu pe net, nu se stie sigur daca sunt de la Hociota, cel mai probabil de acolo-asa zicea "sursa". Sa vedem! Altceva din pacate nu am gasit dar o sa mai caut!

Subiecte Examen ORL.doc


P.S Sa ne ziceti dupa examen si noua daca au semanat macar grilele cu astea-si noi facem la Hociota dar mai incolo!
Multam si multa multa bafta! ;)


Dap, din astea sunt, chiar mai usoare, doar complement simplu. Ajung cursurile. Ideea e ca notele-s random, +/- alte criterii, dar e ok. Atentie, blondele au un pct in minus (nu fac misto). Iar ex practic, un deliciu.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Fri Oct 23, 2009 7:45 pm

Multumim frumos! :allright: Dam o bere! ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
maalex
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed May 21, 2008 1:49 am

Re: spitale anul VI

Postby maalex » Tue Oct 27, 2009 8:35 pm

Dar urgentele cat dureaza ? Am auzit multiple variante: 10 sapt, 5 sapt, 4 sapt.....si nu mai stiu ce sa inteleg. Urgentele la Andronescu in caz ca variaza durata in functie de catedra (am vazut ca se mai intampla si asta).

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Tue Oct 27, 2009 8:38 pm

Din cate stiu (dar din nou, nu am facut stagiul si nici nu l-am inceput) dureaza 10 saptamani (adica sunt 20 de cursuri care tb facute 2 pe saptamana). Acum cred ca se poate vorbi la catedra sa se faca mai multe cursuri odata si atunci sa se reduca si numarul de saptamani. De aici probabil variabilitatea. Cand incep stagiul si aflu mai multe o sa anunt! ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: spitale anul VI

Postby Velvet Underground » Wed Oct 28, 2009 12:02 am

Si noi tot la Andronescu, 10 saptamani.

User avatar
maalex
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed May 21, 2008 1:49 am

Re: spitale anul VI

Postby maalex » Wed Oct 28, 2009 5:57 pm

Adjudecat deci 10 sapt. Merci!

User avatar
Ina_M
junior
junior
Posts: 89
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:06 pm

Re: spitale anul VI

Postby Ina_M » Thu Nov 19, 2009 11:34 am

a facut cineva MF in titan si vrea sa dea un share de cursuri? si o parere de ex...ca nu prea am trecut pe acolo si nu st cu cine ma confrunt ....10x
I don't believe that anybody feels the way I do, about Medicine now...

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Thu Nov 19, 2009 10:39 pm

E ok stagiul si ex de MF. La ex 10 sub de sinteza de genul FR c-v, dispensarizarea gravidei de catre MF, Functiile MF, Rolurile MF, etc.
Rugati proful sa va mai zica subiecte, va spune de obicei.
Niste cursuri am atasat aici:

http://dl.transfer.ro/MEDICINA_FAMILIE-60a35b68b.rar (expira in 10 zile de la data de azi). Dar le poti gasi si pe net dupa!

Pentru cartea de MF poti intra si pe site-ul catedrei http://www.univermed-cdgm.ro/?pid=1297
Multa bafta!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Thu Nov 19, 2009 10:42 pm

Si daca tot am adus vorba de cursuri, are cineva cursuri de infectioase de la V Babes? Nu prea le tin pe suport electronic din pacate, dar cine stie poate s-a indurat cineva. Unele din ele sunt NO COMMENT :(
Si ma poate lamuri si pe mine cum decurge exact examenul? Ca am inteles ca pe langa cele 2 lucrari pe care la dam , mai avem de facut o prezentare de caz, ex oral cu proful si grila..... eventual sugestii, grile?
Multumesc frumos!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby anncush » Thu Nov 19, 2009 11:07 pm

Riley wrote:Si daca tot am adus vorba de cursuri, are cineva cursuri de infectioase de la V Babes? Nu prea le tin pe suport electronic din pacate, dar cine stie poate s-a indurat cineva. Unele din ele sunt NO COMMENT :(
Si ma poate lamuri si pe mine cum decurge exact examenul? Ca am inteles ca pe langa cele 2 lucrari pe care la dam , mai avem de facut o prezentare de caz, ex oral cu proful si grila..... eventual sugestii, grile?
Multumesc frumos!


well...tocmai am terminat stagiul, asa ca info sunt proaspete :)

1. cursuri jalnice din pacate. doar cateva sunt in format in ppt (cred ca mai putin de juma' de materie) daca nu gasesti pe retea/cursuridemedicina da un PM cu mailul si iti trimit ce am acumulat si eu, inclusiv niste grile :). Se tin si vreo 3 microcursuri de la ora 9 dimineata si la care se face prezenta... tinute cam in acelasi stil ca si restul cursurilor :roll: .

2. examenul practic - vedeti cand vi-l programati pentru ca dureazaaaa mult. la noi s-a nimerit sa fim singura grupa dintr-o zi de miercuri. astfel am intrat pe la 9:00 cate 2 persoane la un pacient (la alte grupe s-a dat pe sistemul studentul si pacientul, depinde de asistent). evident, facuta anamneza si examen obiectiv, ambele cu asistentul langa tine. apoi trebuia sa ceri ce date de laborator credeai ca ai nevoie pentru formularea diagnosticului de la asistentul de grupa (desfasurare gen exam de specialitate cu cererea informatiilor paraclinice de la comisie :P) dupa care te lasa sa iti formulezi toata prezentarea de caz pe hartie. de ascultat nu ne-a ascultat insa asistentul de grupa ci proful Calistru care, o sa vezi, e foarte de treaba dar e vorba lunga, nu apuci sa zici tu 3 cuvinte ca te intrerupe si vorbeste pe putin 15 minute despre orice altceva. intrebarile pleaca de la diagnosticul formulat in principiu dar te poate intreba orice chestie legata de ce ai observat la pacientul examinat (de fapt te lasa sa incepi prezentarea, se plictiseste repede si pune intrebari si de aici incep comentariile lungi). nimic greu. din contra. dar cronofag urat de tot. am plecat de la examen la 13:30... nu se pune problema de picat...nici nu stiu daca da note macar.

3.examenul final: se da o grila cu 50 subiecte si examen oral. in functie de cum e liber amfiteatrul se poate da intai oralul si apoi grila :) oralul se da in 2 zile, cu proful Ceausu (la noi el era titular de curs): prima jumatate de serie in prima zi, urmatoarea jumatate in ziua 2. absolut banal si de bun simt: intrebari de genul " dg dif intre hep A si hep B", "dg dif intre toxiinfectia alim cu staf auriu si cea cu salmonella", "dg dif intre angina streptococica si cea difterica". cei din prima zi au primit cate o intrebare si din antibiotice, eu am dat in ziua 2 si nu ne-a mai intrebat de ele :) oricum si intrebarea din antibiotice de maximum bun-simt. despre grile...ce sa zic... cam tot alea care sunt si la lucrari. usoare, nu pun probleme. despre note n-am inca idee, nu le-am aflat, dar anii trecuti au fost note maxime in marea majoritate :P

4. si noua ne-a cerut sa facem cate o prezentare de caz dar am aflat vestea abia in ultimele zile de stagiu, iar noi ne suprapuneam urat de tot si cu materiile de dupa-amiaza (de luni-joi aveam dupa-amiezile ocupate) motiv pt care ne-am vaitat si noi ca nu avem timp sa invatam pentru examenul final daca respectam conditiile impuse initial (si anume prezentare de caz in saptamana de examen, lunea si martea). solutia de compromis a fost ca fiecare student din fiecare grupa sa faca o prezentare de caz scrisa pe o foaie si sa o inmaneze asistentului de grupa la examenul de lp. sincera sa fiu, cred ca nici nu s-a uitat nimeni peste ele :)

cam asta despre examene. chiar nu pun niciun fel de problema, atat doar ca iti manaca ceva timp.

Stagiul este unul foarte frumos & interesant daca se ocupa asistentul, chiar ai ce vedea. Eu una am fost foarte incantata :) Recomand pavilionul B2 :allright:

Bafta multa!
Slowly getting less stupid :)

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Thu Nov 19, 2009 11:31 pm

Multumesc frumos anncush..Am vazut eu niste note la un moment dat luni cand m-am dus prima zi la stagiu dar nu le-am notat si din pacate au disparut-presupun ca erau de la voi :?: ..... Dar erau numai 9 si 10.In rest, cam cronofag asa este, dar macar bine ca nu e nimic prea complicat. Examenul pare insa cam kilometric si mai e si dupa Craciun imediat :(. La prezentarile de caz ne-a spus sa ni le scriem (asa ne-a zis in prima zi).Ti-am trimis pm cu e-mailul meu. Multumesc frumos si bafta si tie ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Ina_M
junior
junior
Posts: 89
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:06 pm

Re: spitale anul VI

Postby Ina_M » Sat Nov 28, 2009 8:33 pm

buna


stie cineva cate ceva de stagiul de gineco de la cantacuzino?
cursurile de la urgente - floreasca exista in format electronic? m-ar interesa in special primele 2 la care nu am ajuns


10x
I don't believe that anybody feels the way I do, about Medicine now...

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: spitale anul VI

Postby Doktorita » Tue Dec 01, 2009 2:46 pm

[quote="Ina_M"]buna


stie cineva cate ceva de stagiul de gineco de la cantacuzino?
cursurile de la urgente - floreasca exista in format electronic? m-ar interesa in special primele 2 la care nu am ajuns

Ai inceput gineco la Cantacuzino?...imi poti spune te rog daca ai observat cum sunt tratati rezidentii?...ii vedeti facand ceva practic pe acolo?...Merci frumos si bafta:)

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Thu Dec 03, 2009 6:02 pm

A facut cineva Epidemio la Bals? Noi o sa dam examen grila. Tips&Tricks? Multumesc anticipat!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: spitale anul VI

Postby Enemy » Fri Dec 04, 2009 12:21 am

epidemio nu se face la cantacuzino?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Riley » Fri Dec 04, 2009 12:34 am

Unii fac la Cantacuzino, altii la Bals. Am inteles ca anul asta e primul an cand se face la Bals, dar catedra nu s-a schimbat. Noi facem cu dr Pitigoi. Ceva idei/pareri despre examen?
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby b3 » Fri Dec 04, 2009 2:56 am

Dr Pitigoi este foarte foarte marfa !!! Puneti intrebari la LP si curs, va raspunde si se si bucura cand e interactiv. Examenul e grila si nu e greu deloc daca esti atent la curs si LP.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

moksha
junior
junior
Posts: 99
Joined: Fri Nov 02, 2007 5:18 pm

Re: spitale anul VI

Postby moksha » Tue Dec 15, 2009 7:39 pm

Exemple de subiecte scris ati suub stie cineva?

Multumesc.

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: spitale anul VI

Postby Bogdan_DD » Tue Jan 05, 2010 1:26 pm

Examenul de gineco la Panait Sarbu (Giulesti) are idee cineva cum este? Cum decurge practicul, scrisul. Grile anyone?


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests