lucrari de diploma

User avatar
faramita
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sat May 15, 2004 8:29 pm

Postby faramita » Wed Nov 17, 2004 12:12 am

Am o mare intrebare: se merita sa faci lucrarea de diploma pe Ortopedie? Daca da, ce ziceti/stiti de Floreasca?
Multam fain!
Un prost cauta sensul vietii...un nebun il stie!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Thu Nov 25, 2004 4:27 pm

dragamaia wrote:Stiti ceva de lucrarea de diploma la psihiatrie? Imi puteti recomanda vreun asistent?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Tue Dec 07, 2004 10:14 pm

e pe-aici cineva care si-a facut LD pe neuro in SUUB la dr mindruta? cum e? se ocupa de tine, te ajuta? :help:
multumesc anticipat!!!!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Fri Jan 07, 2005 5:00 am

mp - mutat din alt topic wrote:stie cineva cum e lucrare de diploma pe anato la ispas/lupu :roll:
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
eris
junior
junior
Posts: 57
Joined: Thu Sep 09, 2004 12:35 pm
Location: Bucuresti

Postby eris » Tue Jan 11, 2005 2:29 pm

adamaria wrote:Dar ld la diabet Cantacuzino.....stie cineva.....a facut cineva.....ca mi se trezi rau intersu`... :medic:
Binecuvantat fie cel ce-mi raspunde.... :priest:

Eu te sfatuiesc sa nu incerci...Am avut o tentativa nereusita in sensul ca, dupa ce m-au lasat sa lucrez vreo 10 luni la tema, subantelegand-naiva de mine-ca totul e ok, prin luna mai Targoviste mi-a cerut "protocol" cat se poate de explicit...Asa ca am mai avut o luna la dispozitie sa imi fac lucrarea pe alta specialitate si sa-mi revin din shoc!Pentru detalii suplimentare, imi poti scrie pm.
P.S. Scuze pentru intarziere, dar abia acum m-am intors in camin si am timpul necesar pentru discutii pe forum, pana incep rezidentiatul...

User avatar
adamaria
senior
senior
Posts: 216
Joined: Mon Jul 12, 2004 7:05 pm

Postby adamaria » Thu Jan 20, 2005 6:33 pm

Multumesc mult pt informatie......intre timp m-am lamurit si eu......
acum oscilez intre dermato si neuro la Universitar......cine are informatii...va rog.... :roll:

User avatar
laurapopescu
junior
junior
Posts: 74
Joined: Wed Feb 25, 2004 6:34 pm

dermato_Colentina

Postby laurapopescu » Mon Jan 24, 2005 8:18 pm

Dar dermato la Colentina nu vrea nimeni? Eu mi-am facut lucrarea la prof. Forsea, indrumator Olga Simionescu: Morfeea. De ani de zile se dau numai note de zece (inclusiv strainii). A fost extrem de lejer asa ca o recomand la toata lumea. Numai ca pt. a prinde o lucrare pe dermato, trebuie sa te cam misti de la inceputul anului V. Eu imi aduc aminte ca m-am trecut pe o lista prin nov. in anul V si in mai-iunie tot anul V aveam si tema.

catamih
junior
junior
Posts: 96
Joined: Tue May 18, 2004 7:48 pm

Postby catamih » Wed Feb 02, 2005 11:13 am

A depus toata lumea cererile pt lucrarea de diploma?
E un pic retorica intrebarea dat fiind ca am multi colegi care nu au facut-o... si totusi... exista un termen limita afisat undeva, parafat si batut in cuie?
Sau se lasa la mica intelegere?
Nu v-ati saturat de spagi date secretarelor? Am fost saptamana trecuta sa depun cererea si mai era putin pana cand ma lua si de urechi :x ... am fost trimisa la plimbare... probabil pana la magazinul de peste strada :x
Eu recunosc ca am gresit timp de sase ani, contribuind la perpetuarea "modelului fanariot"... mi-a cam ajuns insa.
In plus... in conditiile in care nu exista un astfel de anunt... si nici comisiile nu au fost stabilite... cu ce incurca indosarierea unui cereri? 1 min din viata... cam atat iti ia sa o faci.

User avatar
dustweaver
elite
elite
Posts: 2950
Joined: Thu Nov 20, 2003 4:55 pm
Location: wherever I may roam
Contact:

Postby dustweaver » Wed Feb 02, 2005 12:07 pm

Din cate stiu s-a transmis sefilor de serie la inceputul anului data de 1 decembrie, dar in mod sigur nu le-a depus toata lumea :)
Bears, beets, Battlestar Galactica.

Daca am nevoie de observatii, comentarii, sugestii despre aspecte ce privesc felul in care folosesc limba romana si/sau engleza, stiu sa le gasesc ori solicit.
Otherwise, may I suggest you MYFB.

User avatar
somnorici
junior
junior
Posts: 87
Joined: Wed Oct 22, 2003 9:33 pm

Postby somnorici » Wed Feb 02, 2005 4:08 pm

comisiile se stabilesc dupa ce se stie cati studenti au lucrare la fiecare materie. in functie de asta (si de altele) se face gruparea disciplinelor... asa ca secretara are de intocmit niste rapoarte... nu ca-i iau apararea dar are si ea termene limita impuse de altii...
Inca mai sper!

User avatar
firstaidkit
senior
senior
Posts: 110
Joined: Tue Feb 03, 2004 6:13 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby firstaidkit » Sun Feb 06, 2005 9:19 pm

Anul trecut D-na Irina le-a luat pana-n august....

User avatar
YY
senior
senior
Posts: 307
Joined: Tue Dec 14, 2004 2:57 pm
Location: Bucuresti

Postby YY » Mon Feb 07, 2005 2:47 am

firstaidkit wrote:Anul trecut D-na Irina le-a luat pana-n august....


Anul trecut in august s-au depus lucrarile de diploma, dar cererile pt lucrare s-au depus mult mai devreme.

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Tue Feb 08, 2005 5:04 pm

daca ma poate ajuta cineva cu informatii despre limfoamele non-hodgkin de mare malignitate, cursuri, tot ce se poate, ceea ce am gasit pe internet nu prea mi-a fost de mare ajutor. Va multumesc!

User avatar
adamaria
senior
senior
Posts: 216
Joined: Mon Jul 12, 2004 7:05 pm

Postby adamaria » Tue Feb 08, 2005 6:10 pm


User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Tue Feb 08, 2005 6:26 pm

am cautat si nu am gasit prea mare lucru, pe mine ma intereseaza strict despre limfoamele de mare malignitate, am reusit sa scot cate ceva, dar tot nu e de ajuns pentru o lucrare, merci oricum

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu Feb 10, 2005 12:02 am

o lege a firii:
de obicei chestiile pe care le cauti le gasesti tocmai acolo unde te astepti mi putin: in cazul de fatza, chiar la asistentul care iti spune sa le cauti.

incearca o sticla cu ceva sau un parfum bine intuit, dupa caz: male/female assistant;
de obicei chestiile astea iti aduc materiale, si iti mai pun o gramada de chestii in ..traista. :wink: take a minute to think about it

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Thu Feb 10, 2005 12:36 am

ar fi bine daca ar fi asa simplu. exista si posibilitatea de a mi se retrage lucrarea daca incerc ceva. s-au intamplat cazuri, cat despre asistent habar nu are cum trebuie sa fie cuprinsul recte "du-te la biblioteca ca eu nu stiu ce trebuie sa cuprinda o lucrare"

User avatar
blondel
senior
senior
Posts: 122
Joined: Fri Oct 01, 2004 10:31 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby blondel » Thu Feb 10, 2005 5:07 pm

dar la cine si la ce spital ai luat tu LD?
de obicei asistentii sunt mai draguti si unii iti dau cartile din care trebuie sa extragi ceea ce te intereseaza pe tine...ma intreb daca ai ales bine?
Si totusi Pamantul se invarte!...

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Thu Feb 10, 2005 7:27 pm

crisa_s wrote:ar fi bine daca ar fi asa simplu. exista si posibilitatea de a mi se retrage lucrarea daca incerc ceva. s-au intamplat cazuri, cat despre asistent habar nu are cum trebuie sa fie cuprinsul recte "du-te la biblioteca ca eu nu stiu ce trebuie sa cuprinda o lucrare"


Ai muncit mult pana acum la lucrarea asta? Pentru ca, daca nu, cred ca merita sa te retragi tu. IMHO

Blondel, ai reusit sa iei LD la Bals?
Dagli amici mi guardi Dio, dai nemici mi guardo io!

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Fri Feb 11, 2005 5:26 pm

lucrarea mea este pe hemato, si chiar am muncit mult, tema o am de anul trecut din iulie, si toata vara numai la asta m-am stresat. apropo eu sunt din craiova

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Fri Feb 11, 2005 7:09 pm

lol, crisutzu, pai atunci CLAR ai facut o alegere proasta... dand lucrarii o atat de mare importantza :!: :!: :!:

Kamomille
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sun Mar 07, 2004 3:14 pm

Postby Kamomille » Mon Feb 28, 2005 3:35 pm

Exista cumva o chestie de genul ca ar trebui sa ne prezentam lucrarea de diploma in Power Point sau putem sa ne prezentam din bata "cu cuvintele noastre"?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Tue Mar 01, 2005 5:58 pm

exista.
sau folii.
poti pentru ca sa faci planshe, daca cunosti pentru ca sa desenezi frumos

malkut
junior
junior
Posts: 29
Joined: Tue Mar 01, 2005 2:10 pm

Postby malkut » Tue Mar 01, 2005 9:51 pm

Salutare tuturor
Va urmaresc discutiile de ceva vreme, am citit tot ce s-a scris pe sb, dar...n-am gasit pe nimeni care are ld la prof. Coculescu.
Intrucat uneori jocurile de culise sunt mai interesante decat insasi piesa de teatru, rog pe cei ce citesc si sunt informati(dau sau au dat ld la cocu)sa-mi lamureasca si mie niste aspecte privitoare la aceste culise.
Merci de pe-acum!
Nu este prea sigur daca, pe drumul evolutiei, maimutele despartindu-se de noi, n-au fost cumva mai intelepte.

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Wed Mar 02, 2005 4:20 pm

Kamomille wrote:Exista cumva o chestie de genul ca ar trebui sa ne prezentam lucrarea de diploma in Power Point sau putem sa ne prezentam din bata "cu cuvintele noastre"?


Trebuie sa te interesezi la catedra, atunci inainte de prezentare, daca iti pun la dispozitie aparatura pentru folii sau pentru ppt. Majoritatea au ambele, dar mai exista si pesteri...
Daca intrebarea era vis-a-vis de a vorbi "liber"... Asta kiar nu stiu! Presupun ca nu... Cred ca esti primul / prima care isi ridica problema asta. Comentariul il faci liber desigur, nu o sa citesti de pe ppt (desi s-a mai vazut :wink: ), dar tot mai ai o figura, un tabel, o poza, o kestie care necesita macar cateva folii.
Dagli amici mi guardi Dio, dai nemici mi guardo io!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Mar 02, 2005 5:22 pm

nu stiu, eu o s-o prezint pe caseta audio, ca sa fie totul perfect, fara inflexiuni inutile.sau fac karaoke cu comisia. si voi sta in fundul salii, ca sa pot pune si intrebari.

malkut, daca gasesti, sa ne zici si 9

malkut
junior
junior
Posts: 29
Joined: Tue Mar 01, 2005 2:10 pm

Postby malkut » Wed Mar 02, 2005 9:18 pm

mda...se pare ca am fost printre cei mai neinspirati.Oricum e prea tarziu.
Daca gasesc pe cineva la cocu,dau la monitorul oficial
Nu este prea sigur daca, pe drumul evolutiei, maimutele despartindu-se de noi, n-au fost cumva mai intelepte.

User avatar
adamaria
senior
senior
Posts: 216
Joined: Mon Jul 12, 2004 7:05 pm

Postby adamaria » Fri Mar 11, 2005 3:35 pm

cine imi poate recomanda un coordonator de ld la dermato colentina(clinica I Prof Forsea) .....in afara de dr. Simionescu
multumesc.. :D [/b]

User avatar
adamaria
senior
senior
Posts: 216
Joined: Mon Jul 12, 2004 7:05 pm

Postby adamaria » Fri Mar 11, 2005 3:53 pm

si....cine stie cine a facut...ld la gineco SUUB ....cum e.....de asemenea mi-ar trebui un nume de asistent...PLEEEEAAAASE :roll: :roll:

miki
junior
junior
Posts: 43
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:50 am

Postby miki » Mon Mar 14, 2005 3:39 pm

si eu sunt tot la Dr Simionescu si cd m-am interesat a zis intradevar dc vreau sa aleg alt coordonator, dar pt moment nu vreau sa imi aleg pe altcineva.....sa ma tii la curent daca gasesti pe altcineva, pls

snow-white
junior
junior
Posts: 32
Joined: Mon Mar 14, 2005 3:04 pm

Postby snow-white » Mon Mar 14, 2005 3:46 pm

Dr. Badiu gineco,sub. Ne-am cam evitat reciproc,desi cred ca puteam gasi ceva mai multa bunavointa din partea lui,daca eram eu dornica de o Ld grandioasa.

User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

Postby razvan.f » Wed Mar 16, 2005 12:56 pm

poate sa imi spuna cineva de unde sa iau un studiu epidemiologic despre cancerul rectal in lume si la noi in tara daca se poate.Merci :D

aiy
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Feb 02, 2005 9:09 pm

Postby aiy » Thu Mar 24, 2005 3:11 pm

Pt. adamaria

La dermato Colentina incearca sa vorbesti cu Dr.Ana Maria Forsea (fata profului).Este preparator universitar si rezident.Este foarte de treaba cu studentii si poate iti recomanda un coordonator.
Last edited by aiy on Thu Mar 24, 2005 3:19 pm, edited 1 time in total.

aiy
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Feb 02, 2005 9:09 pm

Postby aiy » Thu Mar 24, 2005 3:14 pm

PS: Aveti idee pana cand trebuie depuse cererile pt. LD la secretariat ?
Cum a fost in anii trecuti ? Sunt disperat fiindca eu am depus-o de-abia acum si secretara a facut scandal si mi-a zis ca trebuia pana la 1 Decembrie si ca s-ar putea sa dau licenta in februarie pentru ca s-au facut comisiile deja.Stiu totusi studenti din anii trecuti care si-au tot schimbat lucrarile pana in ultimul moment. HELP !

User avatar
elfstone
senior
senior
Posts: 428
Joined: Sun Sep 14, 2003 3:10 pm
Location: about and aloof
Contact:

Postby elfstone » Thu Mar 24, 2005 4:18 pm

Din ce spui tu, s-au schimbat multe de anul trecut asa ca s-ar putea sa nu te ajute experienta noastra... .

User avatar
firstaidkit
senior
senior
Posts: 110
Joined: Tue Feb 03, 2004 6:13 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby firstaidkit » Mon Apr 11, 2005 4:45 pm

aiy wrote:PS: Aveti idee pana cand trebuie depuse cererile pt. LD la secretariat ?
Cum a fost in anii trecuti ? Sunt disperat fiindca eu am depus-o de-abia acum si secretara a facut scandal si mi-a zis ca trebuia pana la 1 Decembrie si ca s-ar putea sa dau licenta in februarie pentru ca s-au facut comisiile deja.Stiu totusi studenti din anii trecuti care si-au tot schimbat lucrarile pana in ultimul moment. HELP !

Mai, Irina, secr de la anul 1 acum, a zis ca ea da cererile respectiv situatia LD pe catedre exact inainte de licenta si pana atunci poti sa-ti schimbi si catedra si lucrarea si ce mai vrea muschiul tau. Dar aia era Irina, tipa desteapta...

User avatar
EMMA
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Tue Mar 16, 2004 10:31 pm

Postby EMMA » Thu Apr 14, 2005 5:55 pm

Salutare!
Eu as vrea sa imi fac lucrarea de diploma la Urgenta la Dr Beuran. Stie cineva cum este? A mai facut cineva akolo?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu Apr 14, 2005 6:02 pm

vezi sa nu copiezi lucrarea de undeva. ca se oftica beuran.. :lol:

User avatar
dede
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Mar 07, 2005 10:55 pm
Location: Bucharest

Postby dede » Wed Apr 20, 2005 2:41 pm

de clinica 2 de la dermato colentina stie cineva ceva?
e vreo diferenta in a face lucrarea de diploma la clinica 1 (dr.forsea) vs clinica 2 (dr. popescu) ?
m-ar interesa dr tiplica (dermato 2), cum e ca indrumator?

User avatar
duofruo
senior
senior
Posts: 123
Joined: Fri Jun 04, 2004 7:49 pm
Location: Bucuresti

Postby duofruo » Wed May 18, 2005 11:29 am

stie cineva cam pe ce date se dau diploma si licenta in bucuresti?[cand?]


Return to “Anii 4-6”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests