re-reuri

andreea07
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Jul 26, 2015 9:10 pm

re-reuri

Postby andreea07 » Fri Sep 25, 2015 12:58 am

Trebuie sa avem obligatoriu 48 de credite ca sa putem intra in re-reuri sau se poate vorbi cu secretara de an si sa dam re-reurile chiar daca nu avem nr de credite ?

User avatar
Crisskat
junior
junior
Posts: 54
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:18 pm
Location: Bucharest

Re: re-reuri

Postby Crisskat » Fri Sep 25, 2015 11:13 am

trebuie sa ai maxim 12 credite restante, altfel te declara repetent
We were all young and beautiful once. It's transient, and then it's gone.

andreea07
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Jul 26, 2015 9:10 pm

Re: re-reuri

Postby andreea07 » Fri Sep 25, 2015 2:14 pm

Si nu se mai poate face nimic in privinta asta? Nu se poate vorbi cu secretara de an si sa o rogi sa dai re-reurile chiar daca ai mai putin de 48 de credite luate sau nu depinde de dansa?

User avatar
Crisskat
junior
junior
Posts: 54
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:18 pm
Location: Bucharest

Re: re-reuri

Postby Crisskat » Fri Sep 25, 2015 10:53 pm

andreea07 wrote:Si nu se mai poate face nimic in privinta asta? Nu se poate vorbi cu secretara de an si sa o rogi sa dai re-reurile chiar daca ai mai putin de 48 de credite luate sau nu depinde de dansa?


incearca sa faci o cerere la decanat prin care ai putea sa motivezi absentele, poate reusesti asa ceva. nu, nu tine nimic de secretara. iti tin pumnii sa fie bine :)
We were all young and beautiful once. It's transient, and then it's gone.

andreea07
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Jul 26, 2015 9:10 pm

Re: re-reuri

Postby andreea07 » Tue Sep 29, 2015 11:32 am

Am rezolvat.mersi mult oricum...as vrea sa te mai intreb ceva...e in legatura cu transferul intre serii. As vrea la o serie unde e mai usor. Am auzit ca domnul doctor Ispas e ok...si de doctorul Filipoiu am auzit lucruri bune ,la fel Cristea. Nu stiu unde sa ma transfer

User avatar
Crisskat
junior
junior
Posts: 54
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:18 pm
Location: Bucharest

Re: re-reuri

Postby Crisskat » Tue Sep 29, 2015 12:19 pm

andreea07 wrote:Am rezolvat.mersi mult oricum...as vrea sa te mai intreb ceva...e in legatura cu transferul intre serii. As vrea la o serie unde e mai usor. Am auzit ca domnul doctor Ispas e ok...si de doctorul Filipoiu am auzit lucruri bune ,la fel Cristea. Nu stiu unde sa ma transfer


Nu stiu daca se poate trage vreo concluzie legat de "unde e mai usor" si depinde si ce intelegi tu prin mai usor.
Tinand cont ca treci anul 2, in afara de anatomie si microbiologie toate celelalte materii se fac la comun, deci anul asta va fi mai putin relevant in ce serie esti. Din ce umbla vorba la noi in an, seriile dr. Filipoiu ar fi cele mai "usoare" pt. ca la anatomie pretentiile sunt mult mai mici si au prins si in anul 1 si in anul 2 la restul materiilor profesori la care materia este mai scurta si notele mai mari. Eu ti l-as recomanda pe dr. Cristea pt. ca il cunosc si imi este foarte drag si mi-a placut mereu modul lui de predare, dar am inteles ca nu ploua chiar cu note extrem de mari la anatomie, la seria pe care o are. La prof. Ispas eu stiu ca sunt seriile cele mai bune in general, au note destul de mari, dar si muncesc din greu pt. ele, iar anatomia se face destul de mult in detaliu. Daca vrei mai usor, orienteaza-te si dupa microbiologia de la Bals, ca am inteles ca s-au aflat deja seriile care fac la Cantacuzino si cele de la Bals.
Mult succes :D
We were all young and beautiful once. It's transient, and then it's gone.

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: re-reuri

Postby Alfa_omega » Thu Oct 15, 2015 5:43 pm

andreea07 wrote:Am rezolvat.mersi mult oricum...as vrea sa te mai intreb ceva...e in legatura cu transferul intre serii. As vrea la o serie unde e mai usor. Am auzit ca domnul doctor Ispas e ok...si de doctorul Filipoiu am auzit lucruri bune ,la fel Cristea. Nu stiu unde sa ma transfer


Eu am facut cu d-ul prof. Ispas si mi-a placut mult stilul dumnealui de predare. Nu mai stiu cum e acum, dar pe vremea mea se invata din cartile lui Ranga, iar la examen ca sa iei nota mare, trebuia sa stii destul de detaliat subiectele(i.e. nu ajungea sa inveti doar din ce scriai la lp, ci din carte).
Dintre asistentii sai cea mai buna impresie mi-au facut-o d-ul Cristea(care vad ca are serie acum) si d-na Laura Stroica. Eu am facut la lp cu d-ul Tarta Eugen, tipul toba de anatomie, dar din pacate era f.ocupat si nu prea se ocupa de noi.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests