restante

andreea07
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Jul 26, 2015 9:10 pm

restante

Postby andreea07 » Mon Jul 27, 2015 9:14 pm

Buna! Stie cineva daca la restanta la biochimie se dau aceleasi subiecte ca la examenul din timpul sesiunii sau se fac alte subiecte ?( am facut cu doamna profesoara Mohora),iar la fiziologie e adevarat ca in restanta dam sinteza sau tot aceleasi grile negative?

User avatar
Crisskat
junior
junior
Posts: 54
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:18 pm
Location: Bucharest

Re: restante

Postby Crisskat » Tue Jul 28, 2015 10:13 am

Nu am dat eu la biochimie, dar stiu de la ceilalti colegi ca da, Mohora a dat aceleasi subiecte si la mariri si la restante. La fiziologie o sa dai tot grile, la toate materiile restanta se da la fel ca in sesiune, maririle pot sa difere. Succes!
We were all young and beautiful once. It's transient, and then it's gone.

andreea07
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Jul 26, 2015 9:10 pm

Re: restante

Postby andreea07 » Sun Aug 09, 2015 11:47 am

Am inteles.mersi:). si in legatura cu subiectele care au fost date,de unde as putea face rost de ele ?

User avatar
Crisskat
junior
junior
Posts: 54
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:18 pm
Location: Bucharest

Re: restante

Postby Crisskat » Sun Aug 09, 2015 12:06 pm

De la colegii de an care binevoiesc sa ti le dea sau altii mai mari care le-au pastrat, eu am aruncat toate foile. Umbla cate o lista pentru fiecare semestru si tin minte ca erau chiar si pentru colocvii. Majoritatea se vor face ca ploua si-ti vor zice ca ei n-au stiut ca exista lista asta, dar insista pe la cei care au luat 10 sau 9 ca 90% dintre ei au avut subiectele. Pe sem 2 erau chiar si rezolvate.
E ciudat ca nu ai avut subiectele, pana si Mohora ne-a zis la un curs ca stie ca le avem dar ca ea e multumita daca suntem in stare sa invatam macar alea 100 de sinteze.
We were all young and beautiful once. It's transient, and then it's gone.

andreea07
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Jul 26, 2015 9:10 pm

Re: restante

Postby andreea07 » Thu Sep 24, 2015 10:58 pm

Am reusit sa fac rost de ele :)) in sesiune nici nu aveam idee ca se pot face astfel de lucruri. La fiziologie ai mai pastrat cumva subiectele ? am intrebat si de acestea dar nu am reusit sa le gasesc la nimeni.

User avatar
Crisskat
junior
junior
Posts: 54
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:18 pm
Location: Bucharest

Re: restante

Postby Crisskat » Fri Sep 25, 2015 11:07 am

andreea07 wrote:La fiziologie ai mai pastrat cumva subiectele ? am intrebat si de acestea dar nu am reusit sa le gasesc la nimeni.


La fiziologie s-a dat grila. Daca te referi la subiectele de la lucrarile din timpul anului, sunt pe site
fiziologie.ro :arrow: didactic :arrow: program lucrari practice
uneori se mai schimba din subiecte iar lista noua apare de obicei cu 1-2 zile inainte de lucrare. daca vrei sa vezi subiectele si din anii trecuti gasesti tot acolo pe site

in general anul asta materialele ajung pe alea 2 siteuri weebly iar anul nostru are si un cont pe mega, banuiesc ca pe astea le ai deja
We were all young and beautiful once. It's transient, and then it's gone.

User avatar
Crisskat
junior
junior
Posts: 54
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:18 pm
Location: Bucharest

Re: restante

Postby Crisskat » Fri Sep 25, 2015 11:15 am

stai ca tu vorbeai de anul 1 nu 2, acum m-am trezit, deci ce subiecte?
We were all young and beautiful once. It's transient, and then it's gone.

andreea07
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Jul 26, 2015 9:10 pm

Re: restante

Postby andreea07 » Fri Sep 25, 2015 2:11 pm

Ma refeream la subiectele de la fizio ce au fost date in sesiune , grilele acelea negative. Am dat pe 4 numere si am inteles ca la restanta se dau aceleasi.

User avatar
Crisskat
junior
junior
Posts: 54
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:18 pm
Location: Bucharest

Re: restante

Postby Crisskat » Fri Sep 25, 2015 10:52 pm

andreea07 wrote:Ma refeream la subiectele de la fizio ce au fost date in sesiune , grilele acelea negative. Am dat pe 4 numere si am inteles ca la restanta se dau aceleasi.


Cele 4 numere erau aceleasi grile amestecate intre ele ca sa fie in alta ordine. Pe astea nu cred ca le are careva. In restanta la anul 1 s-a dat mai usor ca in sesiune din ce am inteles de la o colega
We were all young and beautiful once. It's transient, and then it's gone.


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests