Intrebari anul 2

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby lazarosa » Tue Jul 22, 2008 9:20 pm

intrebareeee : pentru bursa de merit trebuie neaparat sa am 10 pe linie fara nicio marire? am un 9 si am auzit zvonuri cum ca se ia in considerare ptr bursa de merit media fara marire...spuneti-mi ca nu e asa ! :)
.

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Re: Intrebari anul 2

Postby golanulstelist » Wed Jul 23, 2008 10:26 am

Trebuie sa ai 10 pe linie fara mariri.

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby lazarosa » Wed Jul 23, 2008 11:08 am

:( :( :( :( :( :( angry9.gif :2gunfire: :(

si cand te gandesti ca am 9 la spoooort frate, SPORT :))
.

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby deena01 » Wed Jul 23, 2008 12:48 pm

veronika19 wrote:In legatura cu ultima medie la buget, care credeti ca o sa fie anul acesta? Nu de alta, stiu ca anul trecut a fost 6.95 sau ceva de genul acesta, dar acum pe cine am intrebat de note, majoritatea aveau note mari (mai ales la materiile cu multe credite) - gen histo, anato si chiar fizio, micro. Sa creasca oare media mai mult de 8?


l4z4r0s4 wrote:anul trecut la buget nu a fost 6,95 :)) a fost 7,45
oricum, o sa fie tot in jur de 7,5- 8



of Doamne, iar incep discutiile si presupunerile..... :?

veronik19, nu toti au note mari :)
si da, anul trecut ultima medie de la buget a fost aproximativ 6.9 . anul asta, nu are cum sa fie mai mare de 8. incercati totusi sa fiti obiectivi cand dati un raspuns. nu va raportati (numai) la media voastra/a colegilor de grupa.
in urma cu un an citeam pe un forum (nu mai stiu sigur daca aici) ca ultima medie va fi in jur de 8.25 UUUAT??? :shock:(la anul 2, ca s-au laut note mai mari ca in anul 1, etc).
si a fost aproximativ 6.9.
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

User avatar
amnezyca
senior
senior
Posts: 153
Joined: Thu Sep 07, 2006 9:24 pm
Location: bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby amnezyca » Sun Jul 27, 2008 8:33 pm

cand sau pana cand se pot depune cererile pt mariri ?

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby Enemy » Sun Jul 27, 2008 8:54 pm

la inceputul lui septembrie.

User avatar
amnezyca
senior
senior
Posts: 153
Joined: Thu Sep 07, 2006 9:24 pm
Location: bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby amnezyca » Thu Jul 31, 2008 11:30 am

daca ai restanta poti sa dai marire?

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby exe » Thu Jul 31, 2008 11:32 am

nu. dai marire doar daca esti integralist

User avatar
amnezyca
senior
senior
Posts: 153
Joined: Thu Sep 07, 2006 9:24 pm
Location: bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby amnezyca » Thu Jul 31, 2008 11:39 am

anul trecut s-a putut cu cate 2 restante chiar...

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby durere de cap » Thu Jul 31, 2008 1:58 pm

amnezyca wrote:anul trecut s-a putut cu cate 2 restante chiar...

a intrebat o colega la secretariat si i-a spus ca noul rector nu mai e de acord; deci mariri pot da doar integralistii.

User avatar
wanda
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Tue Mar 06, 2007 8:20 pm
Location: p-aci

Re: Intrebari anul 2

Postby wanda » Fri Aug 08, 2008 4:33 pm

Salut! Isi mai aminteste cineva din anii mai mari cam in jur de ce data se da marirea la histo? Eu sunt plecata cu work@travel in sua si vreau sa-mi schimb biletul de avion dar nu stiu pe ce data sa ma intorc :help: ! mersi mult

meee3
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Apr 28, 2008 2:19 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby meee3 » Wed Sep 10, 2008 12:17 pm

vreau si eu sa stiu cum e restanta la histo, ca mai am de dat si fizio, viruso si ma gandeam sa inv mai putin spre deloc la histo...
depinde cu cine dai, sau sunt si ei mai intelegatori, ca doar e restanta?
:?

User avatar
grasuX
senior
senior
Posts: 142
Joined: Sat Sep 16, 2006 11:13 am
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby grasuX » Wed Sep 10, 2008 6:03 pm

Da...restanta la histologie. Ce amintiri frumoase. Acuma nu stiu cum o sa fie la voi, dar la noi adica anul trecut au trecut toti, fara exceptie. Probabil ca oamenii n-au avut chef de reexaminari, credite si mai stiu ce tampenii. Si cand zic ca au trecut toti...iti dai seama ca erau o mare parte ca nu prea invatasera nimic. Eu te sfatuiesc sa inveti macar cursurile de sange. Cred ca sunt vreo 5 parca si nu sunt mare lucru. Fa-ti griji la fizio acolo sa tragi tare ca-i naspa (imi trezeste amintiri "negre" materia asta). Deci in concluzie nu-ti fa mari griji de histo. Repet...asa a fost anul trecut...bafta.
"If every instinct you have is wrong, then the opposite would have to be right."

nitro
junior
junior
Posts: 77
Joined: Tue Jul 25, 2006 9:20 pm
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby nitro » Wed Sep 10, 2008 7:34 pm

si la micro cum este restanta? :D

User avatar
grasuX
senior
senior
Posts: 142
Joined: Sat Sep 16, 2006 11:13 am
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby grasuX » Wed Sep 10, 2008 7:50 pm

Pai cu cine faci? Eu am facut cu Prof. Mircea Popa. Cred ca au trecut toti pana la urma, dar greu i-a chemat de nu stiu cate ori...
"If every instinct you have is wrong, then the opposite would have to be right."

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby durere de cap » Wed Sep 10, 2008 9:12 pm

dar la fizio,marire,cum e?

meee3
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Apr 28, 2008 2:19 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby meee3 » Wed Sep 10, 2008 9:15 pm

:shock: crezi ca exista specimene care au incercat-o si p-asta?

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby rox » Wed Sep 10, 2008 9:51 pm

da.
la zagrean e ok
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

nitro
junior
junior
Posts: 77
Joined: Tue Jul 25, 2006 9:20 pm
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby nitro » Wed Sep 10, 2008 10:56 pm

grasuX wrote:Pai cu cine faci? Eu am facut cu Prof. Mircea Popa. Cred ca au trecut toti pana la urma, dar greu i-a chemat de nu stiu cate ori...

cu el fac :)

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby alice18 » Mon Sep 22, 2008 8:38 pm

se pot da mariri si anul asta chiar daca nu esti integralist. e sigur.

cine a trecut de fizio dati-mi si mie un sfat cum sa fac sa trec examenul asta. am invatat din toate cartile posibile, cursuri, guyton etc. si tot degeaba. care e secretul, ca ma streseaza la culme examenul asta. e imposibil tot ce e legat de el. corectare, examinare ...tot. profu chiar nu-si pune intrebarea de ce pica atatia? oare toti sunt idioti? hai sa fim seriosi... :peace:

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby lazarosa » Mon Sep 22, 2008 8:58 pm

pai daca ai toate cursurile luate ca lumea, nu ar trebui sa ai probleme. intrebarile sunt strict din cursuri...
.

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dr.ruxy » Mon Sep 22, 2008 9:06 pm

daca esti atent... si te abtii la ce nu stii... nu cred ca ai probleme
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
deena01
senior
senior
Posts: 200
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:36 am
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby deena01 » Mon Sep 22, 2008 10:30 pm

alice18 wrote:se pot da mariri si anul asta chiar daca nu esti integralist. e sigur.

cine a trecut de fizio dati-mi si mie un sfat cum sa fac sa trec examenul asta. am invatat din toate cartile posibile, cursuri, guyton etc. si tot degeaba. care e secretul, ca ma streseaza la culme examenul asta. e imposibil tot ce e legat de el. corectare, examinare ...tot. profu chiar nu-si pune intrebarea de ce pica atatia? oare toti sunt idioti? hai sa fim seriosi... :peace:


Pentru grila cursurile sunt suficiente. Pentru oral trebuie sa citesti si din alte surse (de ex. Guyton) pentru ca nu sunt toate subiectele in cursuri, cel putin in cele pe care le aveam eu nu erau.:)

Alice, nu sunt toti idioti. Unii pur si simplu nu sunt atenti, se grabesc sau sunt foarte stresati.

Bine, mai exista si categoria celor care au trecut desi erau paraleli cu fiziologia si ramasesera :shock: in fata avizierului si la fel de bine exista categoria care nu au trecut desi invatasera. :)

Anyway, bafta multa!


dr.ruxy wrote:daca esti atent... si te abtii la ce nu stii... nu cred ca ai probleme


Cam asta ar fi cheia succesului la fizio. :D
If you always do what you've always done you'll always get what you always got.

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby alice18 » Tue Sep 23, 2008 3:15 pm

ok, mersi de sfaturi. cat despre cursuri nu le am pe toate. daca le are cineva pe comp scanate cumva as fi foarte recunoscatoare.

nitro
junior
junior
Posts: 77
Joined: Tue Jul 25, 2006 9:20 pm
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby nitro » Tue Sep 23, 2008 4:59 pm

cum este oralul la fizio cu stefanescu si bubuianu?

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby durere de cap » Tue Sep 23, 2008 7:10 pm

nitro wrote:cum este oralul la fizio cu stefanescu si bubuianu?

daca ai avut-o pe una dintre ele la lp te freaca; si daca iti pica din respirator neaparat sa-i stii cursurile lu bubuianu.in principiu tb sa stii perfect daca vrei sa-ti dea peste 7. vezi ca se uita la nota de la grile.

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby lazarosa » Tue Sep 23, 2008 7:17 pm

nu e adevarat...se ia fff lejer un 8 ...iar daca vede ca turui de la inceput si ca stii nici nu te mai lasa sa termini si iti pune 10.
.

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby durere de cap » Tue Sep 23, 2008 7:47 pm

l4z4r0s4 wrote:nu e adevarat...se ia fff lejer un 8 ...iar daca vede ca turui de la inceput si ca stii nici nu te mai lasa sa termini si iti pune 10.

sunt cazuri si cazuri; nu vad de ce tb sa zici ca nu e adevarat, din moment ce in vara au dat 10 numai la cei care au avut partialul luat, restul sub 8 ( desi unii chiar au stiut subiectele) si fara nici o exagerare.

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby lazarosa » Tue Sep 23, 2008 7:50 pm

nu spun ca nu se uita si la notele de la practic, lucrari si grile...
dar cei ce au note mici la lucrari si grile ...in mare nu sunt pregatiti nici pentru oral.
.

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby durere de cap » Tue Sep 23, 2008 10:22 pm

l4z4r0s4 wrote:nu spun ca nu se uita si la notele de la practic, lucrari si grile...
dar cei ce au note mici la lucrari si grile ...in mare nu sunt pregatiti nici pentru oral.

:lol: tb sa te contrazic.multi au luat 5-6 la grile si 9-10 la oral.

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dr.ruxy » Tue Sep 23, 2008 10:33 pm

durere de cap wrote:
nitro wrote:cum este oralul la fizio cu stefanescu si bubuianu?

daca ai avut-o pe una dintre ele la lp te freaca; si daca iti pica din respirator neaparat sa-i stii cursurile lu bubuianu.in principiu tb sa stii perfect daca vrei sa-ti dea peste 7. vezi ca se uita la nota de la grile.


ma indoiesc... sincer... stiu cum a fost cu colegii care le-au avut la lp... lejereanu... te asculta doar cea pe care ai avut-o... si cealalta nu s baga...
Nu exita esec, exista feedback!

ogaruu
Posts: 3
Joined: Wed Sep 17, 2008 6:54 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby ogaruu » Thu Sep 25, 2008 10:13 pm

eu am dat restanta la histo cu un domn masiv si in varsta. cred ca il chema laurentiu popescu. cred... am venit la 9, am intrat la 1020 si am iesit la 1220. restanta a fost ok. se uita pe foaia voastra, face cateva aprecieri. pe un coleg l-a intrebat de unde ii sunt parintii :D te intreaba ce ai scris acolo si iti pune nota. dureaza mai putin de 2 minute ascultarea in sine. subiectele ni le-a dat el din minte. adica intrai in cabinetul cu o foaie si un pix pregatite si apoi stateai intre 3-4 min cu pixu in mana asteptandu-l sa-ti spuna ce vrea sa scrii. succes.

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dr.ruxy » Thu Sep 25, 2008 10:18 pm

ogaruu wrote:eu am dat restanta la histo cu un domn masiv si in varsta. cred ca il chema laurentiu popescu. cred... am venit la 9, am intrat la 1020 si am iesit la 1220. restanta a fost ok. se uita pe foaia voastra, face cateva aprecieri. pe un coleg l-a intrebat de unde ii sunt parintii :D te intreaba ce ai scris acolo si iti pune nota. dureaza mai putin de 2 minute ascultarea in sine. subiectele ni le-a dat el din minte. adica intrai in cabinetul cu o foaie si un pix pregatite si apoi stateai intre 3-4 min cu pixu in mana asteptandu-l sa-ti spuna ce vrea sa scrii. succes.


cunoscut si ca macrofagul... cunoscut pentru modalitatea unica si ff personala de a nota studentzii
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby alice18 » Sat Sep 27, 2008 2:41 am

am o nelamurire. se stabilise ca se pot da mariri chiar daca ai restante. acum am inteles de la secretara ca poti da marire numai daca aduci dovada ca ai promovat acele restante. si daca maririle se dau inainte de o restanta cum se procedeaza? voi ce stiti? asa e , sau mi-a raspuns asa pt ca era deranjata ca am abordat-o in afara "programului cu studentii"? stiam ca poti da marire si fara sa faci cerere, si atunci ea cum te-ar putea opri sa dai marire daca totul e aranjat direct cu profii?

la sport, la tenis de masa cu paunescu (cel tanar) ce stiti? se mai poate face ceva cu o marire de nota?

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dr.ruxy » Sat Sep 27, 2008 2:54 am

poti sa te duci la marire dar trebuie sa iti iei restantele mai intai
iei restanta; proful iti semneaza o foaie care dovedeste acest lucru
te duci la secretara, faci cerere pentru marire si te duci :mrgreen:
Nu exita esec, exista feedback!

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby durere de cap » Sat Sep 27, 2008 9:40 am

dr.ruxy wrote:poti sa te duci la marire dar trebuie sa iti iei restantele mai intai
iei restanta; proful iti semneaza o foaie care dovedeste acest lucru
te duci la secretara, faci cerere pentru marire si te duci :mrgreen:


nu tb decat sa-ti puna nota in carnet...asa ii dovedesti ca ai luat restanta.nu tb sa mai faci nici o cerere.

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dr.ruxy » Sat Sep 27, 2008 12:19 pm

durere de cap wrote:
nu tb decat sa-ti puna nota in carnet...asa ii dovedesti ca ai luat restanta.nu tb sa mai faci nici o cerere.

am vazut oameni stand la coada la secretariat cu cereri d'astea in mana... de aceea am zis
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby alice18 » Sat Sep 27, 2008 1:57 pm

stiti daca se ia in considerare nota si creditele de la optional la calcularea mediei pt top?
ms pt rasp cu marirea, cred ca si sportul intra in aceeasi categorie deci nu mai pot face nimic. :?

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dr.ruxy » Sat Sep 27, 2008 2:08 pm

eu stiam ca nu... pentru ca noi avem anul de 60 de credite... cu optionalul ar fi 62
pe de alta parte in catalogul de la secretariat cei care au facut mai multe optionale aveau toate notele trecute... desi se spusese initial ca unul va figura in catalog si pentru celelalte primesti adeverinta. am intrebat-o pe secretara daca notele intra la medie si ne-a zis ca nu.
asta este ceea ce stiu eu.
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
i_love_chipmunks
senior
senior
Posts: 104
Joined: Mon May 26, 2008 9:40 pm
Location: r.d.v

Re: Intrebari anul 2

Postby i_love_chipmunks » Sat Sep 27, 2008 3:38 pm

Eu am vrut sa ma duc la marire....cica trebuia sa fac cererea pe 12 septembrie, iar eu aveam niste restante, le-am luat....dar secretara mi-a zis ca nu pot sa mai dau vreo marire pt ca trebuia sa fac atunci cererea...nu inteleg logica, adica de unde sa stiu eu ca trebuie sa dau mariri inainte de restante???? totusi, am avut fizio si anato de pe sem 1...ma rog, mi s-a aprut aiurea rau, chiar aveam nevoie sa dau acele mariri
I'm a real bitch sometimes and I have a hard time saying sorry. Should I change myself ?


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 63 guests